Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 02:12:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 216412 пъти)
 
Pavlinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 165


Щастлива мама!


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 09, 2008, 19:56:22 »

Да помогнем на бебето в растежа му :
Раждане – 6 седмица
Гушкане blush  няма нужда да се притеснявате, че гушкате детето много. Наистина детето не може да се разглези през първите шест месеца. Вие трябва да отговаряте на гукането на бебето, да го вдигате и държите, понеже то развива своето чувство на призвързаност и открива, че света е безопасно място. Разбира се гушкането трябва да се ограничава през нощта, за да може бебето да научи разликата между деня и нощта, а и вие да можете да поспите.

Развитие на усещаниятаblush/b] през първите шест месеца зрението на децата не е толкова добро, колкото слуха, затова трябва да показвате предметите близо до лицето му – около 25 см.За да развиете способността му да следи предмети, опитайте да движите играчка напред и назад. Освен това можете и да запознаете бебето с усещането на различни премети, като ги допирате до кожата му – като перца, парчета плат, меки играчки.

Запознайте бебето със самото него - дръжте го пред огледало и му покажете очите, нослето, ушите и устата. То няма разбере в началото, но назоваването на нещата от света, че му помогнат по-нататък.

Пейте песниblush/b] пеенето не само успокоява бебето, но и развива чувството му за звук. Когато бебето поотрасне, можете да включите и движение, като местите крачетата и ръчичките му в такт с музиката.

Развитие на мускулитеblush с растежа си, мускулите на врата на бебето ще заякнат, но няма да може да ги контролира добре до към четвъртия месец. Помагайте на бебето да развие вратните мускули, като го слагате да лежи по гръб и му привличате внимание с играчка или звук. Това ще го накара да вдигне главичка.Предлагайте различни зрителни обекти, като показвате на бебето различни изгледи през деня. Обикаляйте стаите с него, а когато го оставяте да седи в люлката или шезлонга, го обръщайте през определен период от време към различни ъгли на стаята.

6 седмица – 3 месец
Окуражавайте бебето да лежи по коремblush тъй като бебетата се слагат да спят по гръб /поради риска от СВДС/ е много важно да се слагат да лежат по корем често през деня, като бъдат постоянно наблюдавани.

Помагайте на бебето да се обръщаblush обикновено бебетата започват да се обръщат около 4-6 месец, но вие може да започнете да му показвате как да го прави по-рано. Опитайте се да му привлечете вниманието с играчка, докато лежи на една страна за да се обърне по гръб.

Развитие на усетаblush помагайте на бебето да развие усета на ръцете, като пеете “Хей ръчички” и други подобни песни, които включват движение на ръчичките, а и на крачетата. На тази възраст децата започват да разпознават частите на лицето, затова продължавайте да го поставяте пред огледало и да ги посочвате. В банята пък можете да показвате и останалите части от тялото.

Развитие на слуха: запишете звукове, като кучешки лай, стъпки и т.н. и ги пускайте на бебето, докато му обяснявате какви са. Някои бебета много се радват на собствения си глас, записан на касета.

После ще пусна останалото.

« Последна редакция: април 09, 2008, 19:58:23 от Pavlinka » Активен
Pavlinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 165


Щастлива мама!


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 10, 2008, 12:30:50 »

3 месец – 6 месец
Четете книжкиblush според Чернов никоя възраст не е прекалено ранна за започване на четенето. Някои деца се забавляват, други – не. Не се отказвайте, ако не получите желаната реакция. Докато четете показвайте на детето картинките /това е куче, това е бебе.../

Хващане на предмети: тъй като бебетата сега се учат да протягат ръка за предмет можете да им правите балончета от вода и веро, за да се опитват да ги хванат. В началото те просто ще ги удрят.Можете да започнете да развивате идеята, че предметите съществуват, дори и да не ги виждат децата. Пробвайте да скриете лицето си зад парче плат и да се показвате, за да разбере бебето, че сте още там. Бихте могли и да криете и играчки.

Самостоятелностblush оставяйте бебето да си играе само понякога.

6 месец – 9 месец
На тази възраст бебетата вече са много добри във вдигането на предмети и вероятно са започнали да ги въртят и превхвърлят в ръце. Финото хващане с палец ще се развие към чак в деветия месец, но можете да започнете да давате парченца храна, за да се опитва детето да се храни само. Задължително наблюдавайте самостоятелното хранене, тъй като са възможни задавяния!
Бебетата опознават света чрез устата – като животните! Затова давайте различни играчки, които могат да се дъвчат или хапят.
Вашето бебе вероятно е започнало да се интересува от и ефекта на своите действия: “натиснах този бутон и чух звук”.

На 9 месечна възраст бебетата могат да започнат да опитват да се изправят сами и да стоят прави, като се подпират. Можете да купите играчки подпомагащи стоенето и ходенето.
Говорете на детето за нещата, които харесвате и практикувайте хобитата си, като се опитате да привлечете и детето. Например, ако обичате да правите преходи, взимайте детето с вас! Така ще имате възможност да се забавлявате заедно!

Плуване: бебето може да не е готово за “бруст”, но уроците по плуване са добра възможност бебето да свикне с водата

9 месец – 1 година
Както споменахме в началото, детето няма да почне да говори добре преди 2 годинки, но то знае, че може да издава звуци. Помагайте му да повтаря, като издавате нови за него звуци, като "ба-ба", "ма-ма", "та-та". Засега за него това са само звуци, но скоро ще осъзнаят, че "ма-ма" се отнася за мама, а "та-та", за татко.
На тази възраст детето вероятно вече пълзи доста добре, а някои деца дори ходят!
Подходящи играчки за тази възраст са кубчета и блокчета за редене. Също така можете да покажете как действат циповете и закопчалките – те ще са много въодушевени!

Имайте предвид, че всяко дете и неговото развитие са индивидуални!
Важно е вашето участие в неговия растеж. Като родители ние чувстваме огромен натиск да направим всичко правилно и точно. Но най-важното е да помогнем на децата да се социализират по-лесно и да се чувастват добре в нашата среда.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 24, 2008, 11:41:33 »

Да попитам за памперсите, в началото какъв номер се вземат 2-ка (2-5 кг.) или 3-ка (3-6 кг.)??? pardon
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: април 24, 2008, 16:29:12 »

Да попитам за памперсите, в началото какъв номер се вземат 2-ка (2-5 кг.) или 3-ка (3-6 кг.)??? pardon

Събева за коя марка памперси питаш? Понеже 2-ката на "Памперс" например не е от 2кг. до 5кг.,а от 3кг. до 6кг. good

Дани се роди 4150гр. вече е на 3 седмици и все още ползвам единичката на "Pampers" New Baby 2-5кг. good
Двойката(3-6 кг) са му големи и изпускат!

ето тези ползваме ние.....
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: април 24, 2008, 17:27:17 »

и ние започнахме на памперс с единичката(от 2 до 5) и на около третата седмица минахме на двойката(от 3 до 6) и още сме с нея.Вики се роди 3530кг.
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 25, 2008, 21:21:30 »

Ние започнахме директно с 2-ката,Вики се роди 3450!!!Имай предвид,че стават теснички при 1кг.под горната граница good
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: април 26, 2008, 12:59:46 »

И ние започнахме с единичката, но след 2 опаковки по 45 броя, минахме на двойката. Досега не сме имали случай памперс да ни пропусне. good
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: април 26, 2008, 16:23:55 »

На нас ни пропускаше 3-та,но сега ни е ок good
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: април 29, 2008, 18:18:45 »

Значи аз съм с грешка, благодаря за инфото относно памперсите.И да ви питам задължително ли в болницата искат определена марка, защото напоследък това чувам че искали памперсите да са на Pampers?
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: април 29, 2008, 18:40:42 »

Значи аз съм с грешка, благодаря за инфото относно памперсите.И да ви питам задължително ли в болницата искат определена марка, защото напоследък това чувам че искали памперсите да са на Pampers?

ГЛУПОСТИ!!!
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 29, 2008, 18:51:30 »

Значи тука в Русенското родилно се правят на интересни  diablo.
И аз така мислех, ще взема обикновенни щото така или иначе няма да му сложат тея дето ще ги занеса.
Мерси отново за отговорите  give_rose
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 30, 2008, 12:46:04 »

Колко пъти на ден къпете бебчето си цялото с главичката?И давате ли водичка на бебето и по колко  на ден?Ако дупето на бебето не е зачервено нужно ли е да се маже с този крем против подсичане или е достатъчно само с олиото ?
« Последна редакция: април 30, 2008, 12:49:22 от m_a_g_i_vs » Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: април 30, 2008, 12:55:35 »

Цитат
Колко пъти на ден къпете бебчето си цялото с главичката?И давате ли водичка на бебето и по колко  на ден?Ако дупето на бебето не е зачервено нужно ли е да се маже с този крем против подсичане или е достатъчно само с олиото ?

Ние къпем Дани само вечер и понеже му падна пъпчето го слагаме целия във ваничката!Всеки път му сапунисваме и главата! Вече не му давам вода....той не иска!Никакви чайове и води....само на кърма!
Въпреки,че не му е зачервено дупето го мажем всяка вечер след баня с крем на Бюбхен и отделно го цапотим с олиото Wink
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: април 30, 2008, 13:02:08 »

Благодаря за отговора Сиска , на мен педито ми каза ако не се е подсекло дупето да не го мажа с нищо освен с олио ,но и аз мисля ,че трябва малко и профилактично да го мажа с този крем така че и аз ще почна  *THUMBS*Пък за тази вода вече незнам какво да правя,някой казват давайте вода трябва да се дава,други пък никаква вода ,направо се обърках вече .Аз за сега давам водичка подсладена заради  жълненицата която караме .
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 30, 2008, 13:07:45 »

За жълтеницата аз давах 4-5 дни глюкоза 5%  но и да не даваш тя така или иначе ще се изчисти good Да ти кажа за водата...то бебето ще си покаже! Даниел например не понася да му навирам биберона в устата!Опитва се да го изплюе или пък дърпа няколко пъти,после я връща водата nea Чайовете за колики ги спрях(не защото ни минаха)  Wink просто няма никакъв ефекто от тях! Сега сме САМО на кърма и капки Инфакол преди всяко ядене!
Съветвам те да мажеш дупето с крема за подсичане след баня ВСЕКИ ДЕН! Незнам защот педито ти е казала да не го правиш pardon
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines