Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 20:42:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Танците  (Прочетена 234890 пъти)
 
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: януари 17, 2012, 08:56:45 »

Абе аз право хоро горе долу го връзвам ритъма обачеее младоженеца е много зле и определено ще се забавляват много хората с нас, а ние самите същоsmile Решили сме, когато дойде да ме вземе/за да не се излагаме с нашите танцови умения/ да няма оркестър.. вие как мислите кое е по добре  pardon
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: януари 17, 2012, 09:14:56 »

И ние решихме да нямаме оркестър за извеждане. Аз никак не си падам по хората, мъжът ми също не иска. Аз се чудя дали няма да е добре да има един човек, който да свири някаква музика за фон, когато илизаме от блока, но музиката да не е народна. nea
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: януари 17, 2012, 09:27:14 »

Аз също не си падам по хората, но според мен това си е чест от българските традиции и колкото и смешно да изглежда отстрани все пак сме българи. Не изкам да подражавам на чужди традиции а да игнорирам нашите!
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #423 -: януари 17, 2012, 11:27:34 »

Да нямаш предвид граовско хоро? Ако е то, имай предвид, че не е от най-лесните, но е доста зрелищно. Във всеки случай за някое по - бавно гаровско може и да се научите толкова бързо, ако наблегнете на него и сте танцувални. Аз от доста време ходя на народни танци и за Кралско не съм чувала...
Ние с любимия трябва да се стегнем да си изберем нещо за първи танц. Наша песен си нямаме, но сме метъли по душа, които са ходили на танго, салса и народни танци. Голяма каша, но точно това няма да ни уплаши  danceg
Веднъж на една сватба младоженците танцуваха валс върху песен на Стинг. Песента беше подходяща но при тях нещо не се получи. При Вас може да стане щом сте танцьори. Само че не помня името на песента. Беше бавна и мисля, че имаше участие на класически инструменти. Младоженците се бяха подготвили и вероятно бяха посещавали танцов инструктор, но едно от нещата които забелязах е, че валс не може да се танцува със сако. При правилната позиция на ръцете сакото се вирва в областта на врата и стои като свалена качулка на суичер. Трябва си смокинг, или без сако - по риза. Освен това валсът е танц който не може да се изпълни от пълни аматьори които нямат понятие от танци и с един два урока да им се получи без да бъде смешно. За някои човек с по-високо чувство за хумор сериозното изражение на танцуващите и сериозните постановки на ръце крака и т.н. изпълнено от хора които си нямат понятие от танци си е пълна ПАРОДИЯ. Иначе идеята е доста добра, за хора които са танцували латино танци и все пак имат някаква представа.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: януари 17, 2012, 11:35:25 »

И ние много искахме валс за първи танц, даже и подходяща песен си бяхме избрали. Сега почти се отказахме, защото мисля, че ще бъдем много смешни. Стъпките не са трудни, но координацията между нас хич я няма в танците. Това за сакото е много полезна информация.
Активен
leona
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



« Отговор #425 -: януари 17, 2012, 16:00:43 »

 Bravo Bravo Bravo Еееее theone ти си се подготвила за всичко ,браво ,ние даже нямаме песен за първия ни танц  pardon  а да попитам в кой ресторант сте ,че ме грабна с терасата  blush
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #426 -: януари 17, 2012, 16:32:09 »

leonagive_rose
списъкът с песни/мелодии е в процес на работа, но общо взето ще е изчерпателен... реших да не качвам прекалено много от него за да не е оттегчително
сватбата ще е в Арбанаси палас, Арбанаси

http://www.arbanassipalace.bg/main/index.php?lang=bg
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #427 -: януари 18, 2012, 01:08:17 »

Ох, малко ме притесняват танците по време на сватбата. При нас проблемът не е, че не обичаме да танцуваме, напротив, и двамата се раздаваме много. Младоженецът също обича да танцува и понякога е на дансинга повече и от мен. Обаче танцуваме както ни падне, не сме ходили  на уроци, не умеем нито един стил (ходихме малко на салса,но сме забравили). Особено мъж ми си танцува както му падне, обича повече на рок/ретро, на латино и т.н. го няма много. Аз пък точно на латино много се раздавам smile Иначе имаме чувство за ритъм и може да се получи, но той не се сеща да прилага хореографии, пък на мен ми е тъпо аз да водя винаги...

Лошото е, че младоженецът няма да е в България и се връща 3 седмици преди сватбата. За това време трябва да научим хора, да си подговтим песен и т.н. За първата песен, мисля да е блус и да не я тренираме, просто бавен влюбен танц, не искам да рискуваме с хореографии и сложнотии...Но за хората е много важно, и двамата обичаме народна музика.

Има ли къде в София да вземем няколко частни урока? Тъй като в група няма как да се подходи индивидуално, а и се учат твърде много хора. Ние искаме да се фокусираме върху най-лесните- право, ширто (много обичаме македонски песни и май така се танцуват?), дунавско и на бяла роза, може би и сиртаки (аз го знам горе долу). Та ако имате идея за място с малки групи или най-добре индивидуално, ще е супер. Поне на народните танци ако сме добре, гостите ще преживеят некадърността ни на останалите   smile

А идеи на какви други танци (освен народни) можем да ходим за толкова малко време? Можем да отделим няколко вечери седмично и поне един уикенд...Има ли например хора, които предлагат цялостни уроци за сватба?

И последен въпрос. При нас бащата на мъж ми почина и само майка му ще е на сватбата.Как да направим поздрава за родителите? Мислехме да танцува той с майка си и нашите заедно, но тогава аз няма да танцувам (не че е проблем). Освен това после ще танцувам сама с баща си,а не ми се иска да сме само двамата на сцената, и без това ще ми е неудобно.
За поздрав на родителите мислех за песента I am everything I am because you loved me naCeline Dion, според мен посланието е много подходящо към родители...А за тази с баща ми не знам sad

И още нещо (пак последно smile )- една от гостенките ми ще пее, две-три български песни- чудя се дали да са блусове, на които да танцуваме, и дали само ние или всички гости? или да пее без никой да танцува е по-уважително? Тъй като е само на 17 и ще е просто удоволствие да я слуша човк smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #428 -: януари 18, 2012, 19:48:23 »

Ох, малко ме притесняват танците по време на сватбата. При нас проблемът не е, че не обичаме да танцуваме, напротив, и двамата се раздаваме много. Младоженецът също обича да танцува и понякога е на дансинга повече и от мен. Обаче танцуваме както ни падне, не сме ходили  на уроци, не умеем нито един стил (ходихме малко на салса,но сме забравили). Особено мъж ми си танцува както му падне, обича повече на рок/ретро, на латино и т.н. го няма много. Аз пък точно на латино много се раздавам smile Иначе имаме чувство за ритъм и може да се получи, но той не се сеща да прилага хореографии, пък на мен ми е тъпо аз да водя винаги...

Лошото е, че младоженецът няма да е в България и се връща 3 седмици преди сватбата. За това време трябва да научим хора, да си подговтим песен и т.н. За първата песен, мисля да е блус и да не я тренираме, просто бавен влюбен танц, не искам да рискуваме с хореографии и сложнотии...Но за хората е много важно, и двамата обичаме народна музика.

Има ли къде в София да вземем няколко частни урока? Тъй като в група няма как да се подходи индивидуално, а и се учат твърде много хора. Ние искаме да се фокусираме върху най-лесните- право, ширто (много обичаме македонски песни и май така се танцуват?), дунавско и на бяла роза, може би и сиртаки (аз го знам горе долу). Та ако имате идея за място с малки групи или най-добре индивидуално, ще е супер. Поне на народните танци ако сме добре, гостите ще преживеят некадърността ни на останалите   smile

А идеи на какви други танци (освен народни) можем да ходим за толкова малко време? Можем да отделим няколко вечери седмично и поне един уикенд...Има ли например хора, които предлагат цялостни уроци за сватба?

И последен въпрос. При нас бащата на мъж ми почина и само майка му ще е на сватбата.Как да направим поздрава за родителите? Мислехме да танцува той с майка си и нашите заедно, но тогава аз няма да танцувам (не че е проблем). Освен това после ще танцувам сама с баща си,а не ми се иска да сме само двамата на сцената, и без това ще ми е неудобно.
За поздрав на родителите мислех за песента I am everything I am because you loved me naCeline Dion, според мен посланието е много подходящо към родители...А за тази с баща ми не знам sad

И още нещо (пак последно smile )- една от гостенките ми ще пее, две-три български песни- чудя се дали да са блусове, на които да танцуваме, и дали само ние или всички гости? или да пее без никой да танцува е по-уважително? Тъй като е само на 17 и ще е просто удоволствие да я слуша човк smile
Поздравления за организацията на Вашето тържество. Личи си че желанието ти да се забавляват гостите е голямо. По въпроса ти за индивидуалните танци мисля, че мога да помогна. Пиши ми на лични.
По втория въпрос. - Не може от цяла сватба да не намериш с кого да танцуваш. Може би с кума. Или брат, твой или на младоженеца... Това го обсъдете с Дж-я. Той ще Ви подскаже варианти. Песента която си избрала е много красива. Ето и едно мое предложение: "Бяла красавица" на Силвия Кацарова.
Това като поздрав от родителите за Вас или обратното. И последно. Много хубаво ще се получи момичето да пее между танцуващите. За това ще се разберете с дж-я да осигури безжичен микрофон и пулт с ефекти за гласа (електроника която преправя гласа и звучи по-красиво). Много помага при живото пеене. И професионалистите не пеят без ефект. УСПЕХ give_rose
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #429 -: януари 19, 2012, 00:19:28 »

Мерси много за милите думи smile Като наближи и ми се прибере младоженецът, ще Ви пиша, за да видя какво предлагате за танците.
Иначе тази песен "Бяла красавица" не можах никъде да я намеря, странно. Излиза ми само "Бяла въздишка" на Силвия Кацарова.

А може ли някой да ми каже на какво хоро се танцуват следните песни: (любими наши народни)

-Македонско девойче- ширто
-Назад, назад, моме Калино- ширто?
- Вземи огин- право?
- Лудо младо- право
-Море сокол пие-?
- Лиляно моме- ширто?
-Йовано, Йованке
- Болен ми лежи миле Попйорданов (тази не знам колко е подходяща, но мъж ми много я обича)
-Пий, куме, пий
-Кога зашумят шумите

Надявам се повечето да са ширто или право, че засега само с тях се оправям, пък и гостите повечето не знаят много хора...

А тези най-бавничките като "Йовано, Йованке" не знам дали ще станат, в началото има дълго време само говор...

Сори, е ви занимавам, но някои песни ги усещам за какво хоро са, други не толкова...

А има едно право хоро, което е най-лесно-три стъпки напред и после вдигане на ляв и после десен крак, и пак 3 стъпки напред...Обаче дали е орпостено от друго хоро или наистина има такова? Кое всъщност е право хоро?
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #430 -: януари 19, 2012, 00:56:23 »

анна, аз лично играя всичко на право  blush освен, ако няма някого пред мен да поведе различна стъпка, тогава гледам да я схвана  girl_wink
в софия има групи и курсове със сигурност. нашата кума по неизвестна за нас причина се е притеснила за хората и говореше за някаква група, която се събира... ние ще имаме само няколко за радост на роднините. ако искаш, ще я попитам къде точно се ходи и кога.
за родителите сме избрали следната песен (въпреки, че съм наясно какво ще се случи с гримът ми след нея  :'( ) избрахме пресен на български, защото няма да разберат изцяло или частично смисълът на думите в песен на английски

http://www.youtube.com/watch?v=IBJGg9AfFHA

чудя се в кой момент да включа тази песен

http://www.youtube.com/watch?v=UBoQvhzeeCY
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #431 -: януари 19, 2012, 01:47:10 »

песента на Ивана е много хубава smile Аз не обичам чалга, но тази се приближава повече към народната. За много крайно настроени хора против поп фолка обаче, тази песен не е подходяща, затова помисли какво е отношението на родителите ти към такава музика. Само съвет, сигурно вече си помислила smile

А като се поздравяват кумове/родители може ли да включат и други двойки на дансинга? Вижда ми се малко кофти те да са длъжни да си седят по местата, особено ако съответната песен им е любима да кажем. На мен на последната сватба така ми се ставаше на една от песните-поздрав, но не посмяхме, тъй като си беше само за кумовете на дансинга.

Та според вас удачно ли е да помоля ди джея, след като родителите започнат да танцуват, да покани и други желаещи двойки? Аз не виждам нищо неуваижтелно, даже май ще е по-добре, че може би нашите ще се притесняват да са сами на дансинга и всички да ги гледат...

А дали и 'Катерино моме" става за право хоро? Момичето, което ще пее, може би ще пее тази песен и ми се иска да поведем едно хорце smile

И според вас колко песни може да изпълни, без да стане досадно на гостите (а и тя да не се измори)? Азмисля 2 балади и 1 народна...Все пак и тя е гост и да може да потанцува след това smile
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #432 -: януари 19, 2012, 02:10:10 »

хехе, самият младоженец не е любител на чалгата  focus, дори напротив...  diablo аз слушам всякаква музика, стига да ми харесва... решихме, че е по-добре песента да е смислена и разбрана, а тази песен чалга или не има дълбок смисъл и казва това, което ние искаме да кажем на родителите  give_rose
не е проблем други двойки да танцуват на поздравите. според мен е най-добре да се каже поздрав за ... и всички са поканени на дансинга.  Party time
Активен
buburina
Новак
*
Публикации: 15



« Отговор #433 -: януари 19, 2012, 10:18:30 »


А може ли някой да ми каже на какво хоро се танцуват следните песни: (любими наши народни)

-Македонско девойче- ширто
-Назад, назад, моме Калино- ширто?
- Вземи огин- право?
- Лудо младо- право
-Море сокол пие-?
- Лиляно моме- ширто?
-Йовано, Йованке
- Болен ми лежи миле Попйорданов (тази не знам колко е подходяща, но мъж ми много я обича)
-Пий, куме, пий
-Кога зашумят шумите

Надявам се повечето да са ширто или право, че засега само с тях се оправям, пък и гостите повечето не знаят много хора...


Песните, които споменаваш са македонски, съответно може и ширто, и право хоро да се играе на тях, всеки според възможностите си smile На Катерино моме става право хоро, да.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: януари 19, 2012, 10:43:50 »

Някой може ли да даде линк за хоро Бяла Роза, че съм го забравила/не че много съм го знаела/ но сватба без него не минава
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines