Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 12:21:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Танците  (Прочетена 234528 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #405 -: януари 03, 2012, 19:44:36 »

Някой знае ли каква е историята на танца на пингвина? Виждам на клипчето по-горе, че се изпълнява главно от персонала. Те с тези костюми и бели ризи вярно, че приличат на пингвини. Да не би това да е някакъв израз на благодарност от страна на персонала и от там да му е дошло името - танц на пингвина?
Когато се прави някакъв нов ритуал трябва да се запознаеш с него или поне какво изразява. Иначе като идея е добро за разнообразие. Аз правя подобна атракция на парчето Лимбо Рок, като организирам гостите на подобно влакче и минаване под въртовръзката на кума. Ако някой знае нещо по въпроса за този танц нека да сподели. Виждам че клипчето не е от БГ. Или бъркам?  smile
« Последна редакция: януари 03, 2012, 19:46:54 от AIVEN » Активен
leona
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



« Отговор #406 -: януари 16, 2012, 01:59:00 »

Ауууу този танц на пингвина е страшен,утре ще го покажа на котето и ще гледам да го навия и на нашата сватба да го има.Впрочем си мисля ,че няма да е зле да се минат няколко урока по танци,защото малко или много нещо все е един и същ сватбения танц поклащане напрееед назад и само едно и също ,би ми харесало да мога да танцувам нещо малко по-разчупено  Wink Wink Wink и си мисля да го навия да ходим на няколко урока ,до нас има школа ,а и какво по-хубаво от това да сме заедно и да си потанцуваме  yahoo girl_wink girl_wink danceg
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #407 -: януари 16, 2012, 11:20:30 »

Ауууу този танц на пингвина е страшен,утре ще го покажа на котето и ще гледам да го навия и на нашата сватба да го има.Впрочем си мисля ,че няма да е зле да се минат няколко урока по танци,защото малко или много нещо все е един и същ сватбения танц поклащане напрееед назад и само едно и също ,би ми харесало да мога да танцувам нещо малко по-разчупено  Wink Wink Wink и си мисля да го навия да ходим на няколко урока ,до нас има школа ,а и какво по-хубаво от това да сме заедно и да си потанцуваме  yahoo girl_wink girl_wink danceg
Ами много правилно мислиш. Но вземете и отидете на народни танци, че като се задърпате на хорото... един мята крак на една страна, друг на друга, и става не сватба а пародия на сватба. Това после си го гледате и на филма. В почти всички държави няма сватба без народни танци. Като изключим Щатите и още няколко които просто си нямат такива поради кратката им история. За това се чудят какво да измислят. Това с "поклащането" също е от тях. smile
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #408 -: януари 16, 2012, 11:45:16 »

leona,ние също ще ходим на уроци по танци и по точно хора :bravo:Много искам да науча Еленино и Кралско хоро :danceg:Много  искам аз да водя народните танци:))А за танца на пингвина съм съгласна,че е уникален и определно ще присъства на моята сватба:))
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: януари 16, 2012, 12:52:32 »

Съвсем скоро тръгваме на народни танци, заедно с шаферките и шаферите, както и с кумовете - макар че кума убий го, няма да се прежали  tease Моя мъж се справя отлично с народните танци, но аз... crazy Едва връзвам право хоро, единствено сиртаки играя и то пък е гръцко....
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: януари 16, 2012, 12:52:42 »

Кралско хоро????? Дали може да намериш клипче и да споделиш, че ми стана интересно кое е това хоро? give_rose
Активен
leona
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



« Отговор #411 -: януари 16, 2012, 14:25:50 »

Прави сте момичета и за народните танци!!!Вярно е че после се гледат някакви странни маневри на танцуващите ..... Yes Yes Yes всеки дърпа кой наляво ,кой надясно  blum blum blum А този танц на пингвините да не ни стане официален  Bravo Bravo Bravo като гледам всяка сватба ще бъде с него хихихи  danceg danceg danceg danceg danceg
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #412 -: януари 16, 2012, 15:32:04 »

реших да изгледам танца на пингвина. гледката е ужасяваща и потресаваща... прилича ми на нещо по-подходящо за детската градина...
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #413 -: януари 16, 2012, 18:42:45 »

реших да изгледам танца на пингвина. гледката е ужасяваща и потресаваща... прилича ми на нещо по-подходящо за детската градина...
funnytooth funnytooth funnytooth
Така е, съгласен съм с теб но щом им се играе на хората нека да си го играят. Проблема е че не мога да го намеря като музика. Освен това се съмнявам да се захласнат по този "танц" ако мога така да го нарека. Никой нищо не знае за него. От къде произлиза и какъв му е смисъла. Може би е някакъв специален ритуал свързан с някакво събитие или просто майтапчийско изпълнение на персонала като поздрав към младоженците. Може би е някаква заигравка по отношение на бъдещите деца на семейството и какво ли още не. Представете си че има някакъв смисъл от който да станете за смях. blum blum blum
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: януари 17, 2012, 00:35:24 »

leona,ние също ще ходим на уроци по танци и по точно хора :bravo:Много искам да науча Еленино и Кралско хоро :danceg:Много  искам аз да водя народните танци:))А за танца на пингвина съм съгласна,че е уникален и определно ще присъства на моята сватба:))
Да нямаш предвид граовско хоро? Ако е то, имай предвид, че не е от най-лесните, но е доста зрелищно. Във всеки случай за някое по - бавно гаровско може и да се научите толкова бързо, ако наблегнете на него и сте танцувални. Аз от доста време ходя на народни танци и за Кралско не съм чувала...
Ние с любимия трябва да се стегнем да си изберем нещо за първи танц. Наша песен си нямаме, но сме метъли по душа, които са ходили на танго, салса и народни танци. Голяма каша, но точно това няма да ни уплаши  danceg
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #415 -: януари 17, 2012, 00:46:51 »

ние също нямаме наша песен... но има такава, която е писана за нас (не в буквалният смисъл). това ще е нашият първи танц...

http://www.youtube.com/watch?v=zOPwJS9Sf8w&ob=av2n

 twohearts LOVING girl_in_love
« Последна редакция: януари 17, 2012, 00:52:37 от theone » Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #416 -: януари 17, 2012, 01:14:57 »

на тази песен в прекрасна юлска нощ ще разрязваме тортата на огромната мраморна тераса на хотела, а зад нас ще грее заря   CHEERS Dance gu6

http://www.youtube.com/watch?v=A8ClzqUq9kg
« Последна редакция: януари 17, 2012, 01:17:35 от theone » Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #417 -: януари 17, 2012, 01:30:48 »

мелодията за моето влизане на церемонията, изпълнявана от струнен квартет

http://www.youtube.com/watch?v=09zasPmNw4w

Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #418 -: януари 17, 2012, 02:28:00 »

момента, в който той ми подарява жива пеперуда + целувки и танц

http://www.youtube.com/watch?v=tb69SAr148Q

Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #419 -: януари 17, 2012, 03:17:10 »

и най-накрая, за да не си помисли някой, че сватбата ни ще бъде скучна, това е специалният поздрав за кумата (на тази песен доста хора ще обърнат очи), поздрав за нея и старите времена, когато бяхме неприлично млади и красиви...

http://www.youtube.com/watch?v=MNzweAGdhcg
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines