Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 14:50:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Медена седмичка в Гърция  (Прочетена 114273 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 14, 2011, 05:16:29 »

здравейте, мацки
решили сме да отидем до Гърция за 2 дни- 1 нощувка да се разходим. От това което прочетох повечето са ходили на Тасос, Корфу или Халкидики. Та въпроса е кое от тях е най-добро за плаж и за разходка из града? По специално ме интересува Тасос понеже видях че е по близо- показва ми че от Пловдив до Тасос е около 5.30 часа. Верно ли е това? Има ли какво да се разгледа на Тасос? Кой хотел препоръчвате? Какво трябва да знаем при престоя си там? Мерси
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: януари 17, 2012, 00:49:03 »

Здравейте,
Сега сериозно имам нужда от помощ. Спрели сме се на медена седмица в Гърция през юли. Искахме много да отидем до Санторини, но цените в сезона малко ни уплашиха и решихме, че може да си организираме и екскурзия по наесен там. Съответно изместихме фокуса между Тасос, Халкидики или Закинтос?
Какви са Вашите отзиви оттам, ако сте ходили?
Ако сте доволни от конкретно място или хотел, моля препоръчайте.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: януари 17, 2012, 10:03:43 »

Здравейте, момичета!
За онези от вас, които се интересуват от Тасос, мога да кажа, че си заслужава - от личен опит го казвам  good Ние лично бяхме отседнали в Blue Dream Palace**** - хотелът е страхотен, стаите също и бих го препоръчала на всички, които искат почивка тип пълен релакс  smoke!!! Самият хотел е заграден от двете страни като заливче и плажът е частен. Морето е толкова бистро, че се виждат всички малки декоративни рибки, които плуват из краката ви(вземете си принадлежности за гмуркане  swim). Хотелът предлага всякакви екстри, които ще ви помогнат да се отпуснете напълно  Sunshine Swiming
Иначе самия остров Тасос е населен само в покрайнините, защото вътрешността му е нископланинска. Организират се еднодневни разходки на острова с автобус (или можете да си наемете скутерче  moto) - има страхотни панорамни гледки на заливчета! На острова има доста българи и българоговорящи, така че и английския ви да не е перфектен, ще ви разберат на български blum Wink А също има и доста почиващи българи на Тасос-нормално,все пак е доста близо. Специално за вас, дами  Curtsey - можете да изплакнете очички в един от магазините на Сваровски - има страхотни бижута на всякакви цени  girl_wink. Можете да посетите женския метох Св. Архангел Михаил, където се съхранява един от пироните, с които е разпнат Христос (поне така твърдят) и да си купите страхотни сувенири от магазина им. Непременно трябва да разгледате и както гърците го наричат Острова на аликитата (острова на русалките) и да си вземете камъчета оттам, защото който е ходил се връща на това място, а който не е, ще ходи Wink Ние раздадохме на всички роднини и приятели, не ни питайте как сме ги мъкнали до България  funnytooth
В албума ми съм качила снимки от двете части на медения ни месец (първата беше в Приморско с кумовете, а втората сами в Тасос) - можете да добиете по - добра представа за острова  give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #93 -: януари 17, 2012, 11:32:16 »

 Hecate, ще ти предам мнение на мои близки, живеещи в Гърция (в селище на п-в Халкидики)  smile Не е особено добра идея да се отиде в Гърция през юли месец - тогава са едни от най-големите жеги за сезона  nea Затова хубаво сте се ориентирали за септември - пак си е доста топло, но в никакъв случай непоносимо, а напротив - приятно.
 А от трите варианта, между които се колебаете - Закинтос  smile Според това, което съм виждала по снимки, е може би най-красивото като природа. След това Тасос - поради причините, изброени от m0onlight, и на последно - Халкидики.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: януари 17, 2012, 12:22:54 »

Здравейте, момичета. Миналото лято бяхме на о-в Тасос, и по- точно в Хриси Амудия. Цените са същите като в България, но обърнати в евро. В ресторантите е скъпо. Ние нямахме предварителна резервация, понеже до последно не беше сигурно кога точно ще тръгнем. Всеки хотел разполага със стаи, към които има бокс, който е напълно оборудван с прибори, котлони и т.н. Терасите са големи и просторни, ние се събирахме спокойно пет човека на маса на терасата. Източната част повече ни хареса. Обезателно посетете Paradise beach. Плажът е страхотен, а водата е кристално чиста и плитка. Едно от нещата, които най- много ни хареса, беше разходката из планината Ипсарио.Тази комбинация от планина и море ми е любима. Донякъде се качихме с АТВ, голяма красота е там. АТВ-та могат да се наемат на доста прилична цена.
 Заминахме на първи юли, върнахме се на десети, точно когато започна да се пълни с народ. Моят съвет е да отидете или в края на юни, или в началото на юли. Но към средата на юли, както и през август има твърде много хора, а и температурите са високи. Ние самите посещавахме плажа само между 9.00 и 12.00 часа, a след това между 17.00 и 19.00 часа. Веднъж се опитахме да останем следобед и ни стана лошо от жегата, хем бяхме под чадър. Що се отнася до продължителността на пътуването, ние тръгнахме от Пловдив и стигнахме за около 6 часа, като включвам и времето, в което пътувахме с ферибот.
Останахме с хубави впечатления и може това лято пак да идем за малко. Иначе за меден месец не сме избрали дестинация. На мен ми се иска да сме на някое по- екзотично място, но ще видим как ще сме с финансите.
« Последна редакция: януари 17, 2012, 15:48:22 от sunset » Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: януари 17, 2012, 18:28:04 »

Ние бяхме в Закинтос. Беше наистина уникално, всеки ден правихме различни неща, не беше като обикновено море - от хотела до плажа и обратно. Правихме си трипчета в морето, цял ден АТВта, колелета, разходки до други острови и други плажове... Някъде бях писала доста по-подробно за Закинтос, ако искаш пробвай да намериш поста ми с търсачката smile
« Последна редакция: януари 17, 2012, 21:19:35 от cherry_dream » Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: януари 17, 2012, 20:09:42 »

Благодаря Ви, момичета, все пак ще падне чудене. Нас ни се искаше да сме на меден месец за годишнината ни /тази, от която сме двойка/, която е през юли, но наистина преценявам, че може и да е доста горещо тогава. Аз съм ходила 4 пъти в Гърция - 1вия път на екскурзия до Солун и Катерини - октомври, беше хубаво и се къпахме; 2рия до Атина септември и имах най-кошмарното и дъждовно време 2008; 3тия декември - пак дъжд и тази година до Глифада и Сунио - началото на септември - страхотно време, много жега с малко вятър. Т.е. точно лятото никога не сме били.
Най-важното ми е да сме в хубав хотел, така че ако някой има наистина добри отзиви от хотела си, нека сподели също. Мен от трите места Закинтос най ми допада, но знам, че шофирането до там си е натоварващо, таксите по магистралите също, а в същото време не знам колко от острова бихме разгледали без кола.
Активен
tedinceto86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #97 -: ноември 11, 2014, 13:11:35 »

Нашата медена седмичка беше на Халкидики,на втория ръкав,в селцето Сарти.Много е красиво там,плажовете са със син флаг-тоест чиста вода и ситен пясък.На около 6-7 минути от центъра се намира известният Портокалов плаж (Orange beach) .Селцето е оживено,има хубави заведения и магазинчета,превъзходни пекарни,в които има много вкусотии.Също така от Сарти има страхотна гледка към Атон.Има туристическа агенция Sithon travel,която организира разходки с корабчета там,гръцка вечер ,плаж в акваленда в Солун.Храната е много вкусна там,гърците са гостоприемни и винаги получаваш някакъв бонус-примерно поръчваш две пици и имаш безплатна салата,или безплатна вода към кафето. good
Активен
galina12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #98 -: ноември 12, 2014, 22:14:30 »

Гърция е страхотна дестинация за медена седмичка!  heart Ние бяхме на Санторини и си изкарахме великолепно! Изгледът от нашият хотел беше невероятен- апартаментът ни гледаше към вулкана. Бяхме в Santorini View. Намира се на 470 м от центъра и се стига за около 5 минути пеша до там. Редовно закусвахме и вечеряхме на тераската- имам стотици снимки от това място. Най- много ми харесваше да гледам корабите.  blum Храната им е страхотна!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines