Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 14:45:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Медена седмичка в Гърция  (Прочетена 114272 пъти)
 
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« -: февруари 26, 2008, 15:12:10 »

Предстои ни сватба на 26.07.2008г и бих искала да отидем на медена седмичка до близка Гърция, някой бил ли е там и какви отзиви имате, относно хотели, курорти, агенции абе каквото и да ми кажете ще се зарадвам. smile
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #1 -: февруари 26, 2008, 15:36:55 »

Ние сме били  и  в Солун и околия, и по-надоло към Пелопонес, и по близките острови.
Моето лично мнение е,че по надоло от Метеора  е добре,въпреки,че е по далеко. Не казвам,че в Солун е лошо, но след Метеора вече се чувства че си в Гърция. Иначе до Солун- все едно съм си у нас.
Ходили сме с фирми и с коли. С колата предимството е,че не се съобразяваш с никой-но пък не знаеш къде да отидеш. 200 евра е глобата за превишаване на скоростта до 10 км, на място. И се скапваш от път.
Поединичната резервация е винаги по-скъпа.
Ние последно ходихме Катерини-Паралия катерини за Нова година с група. Разходиха ни много добре, екскурзовода беше прекрасен човек, пълен с инфо. За първи път съм очарована така от някой.
Обясни ни всяко камъче по пътя. А щом ни стовариха в хотела, вече си поехме сами,без да се суобразяваме с група,все пак си познаваме курорта.
Щом Ви е за първи път, моето мнение е да отидете с група, да си починете,да си погледате. пък ако ви хареса после може и с кола като нас.
Ние сме от Варна, но си избрах софийска фирма. Мисля,че се казваше Карина Турс.
Лятото-юли и август са пиковите им месеци. Цените са най-високи и има адски много народ. Солун, Атина са празни откъм гърци,особено август,хората почиват и е страшна жега. Ние си намерихме златната среда-края на септември-началото на октомври или март-април. Цените по курортите не са "летни",няма много хора и не е такава жега.
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 26, 2008, 15:39:19 »

Благодаря ти за подробната информация, има доста време така ще го мислим, но може наистина за септември да го оставим, защото предполагам че август ще е голяма жега, а и много народ наистина..
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #3 -: февруари 26, 2008, 15:56:01 »

оставих най-романтичното за накрая и го забравих:)
Ако имате възможност,забравете на Гърция на Балканите,а отидете на островите.
Аз съм влюбена в Корфу и Лесбос, в Евия. Като място и Санторини е прекрасно:)
Всичко е бяло,синъо от морето  и червено от трендафилите, идилия.
Успех:)
Активен
deni1709
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 334


Сладката Габи


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 29, 2008, 12:22:47 »

ние ще ходим на Корфу  yahoo, вече нямам търпение  yahoo heart Girl_hide
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 29, 2008, 13:26:32 »

ние ще ходим на Корфу  yahoo, вече нямам търпение  yahoo heart Girl_hide

Страхотно, а по принцип кога е това и с пакет ли ще сте?
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #6 -: март 04, 2008, 23:41:37 »

И ние мислим да отидем в Гърция smile Но още не сме избрали къде точно. Нашата сватба ще е през август, но подозирам, че медената седмичка ще е септември, за да избегнем жегите.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #7 -: март 04, 2008, 23:55:19 »

И ние сме решили да прекараме седмица в Гърция това лято, докато сме в Европа. Предпочитам да е на островите, така че приемам предложения, ако някой може да ни препоръча място и агенция, която да използваме от собствен опит.
Активен
deni1709
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 334


Сладката Габи


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 15, 2008, 13:16:47 »

Страхотно, а по принцип кога е това и с пакет ли ще сте?
юни месец, пакет е - ALL INCLUSIVE за 10 дни  yahoo
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 28, 2008, 12:32:47 »

Предстои ни сватба на 26.07.2008г и бих искала да отидем на медена седмичка до близка Гърция, някой бил ли е там и какви отзиви имате, относно хотели, курорти, агенции абе каквото и да ми кажете ще се зарадвам. smile
Здравей, Аничка!
Искам да ти кажа, че може и да отидите с кола го Гърция, понеже не е никак далече. Ние направихме точно така и сме много доволни. Не зависехме от никого, не се съобразявахме с нищо. Бяхме си резервирали предварително хотели по интернет.
От Бургас до Солун - някъде към 700 км, като имай предвид, обикаляхме насам и натам по пътя. Стига се за 6-7 часа. В Гърция е доста скъпичко. Някъде кафето е по 3.50 евро, чашата вода - също. Че то в Италия и Франция не е толкова скъпо. Храната им е страхотна, ние просто не спирахме да ядем - риби, салати... задължително е и "Плумари-то".
Гърците са малко груби по принцип. Но не тр да им се обръща внимание, все пак отиваш на теб да ти е хубаво и не тр да се впечатляваме мн мн  pleasantry
ето, тук може да видиш някои снимки. Малко са, ще трябва са кача още.... danceg

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=220760

Питай, ако те интересува нещо! good
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 28, 2008, 13:27:22 »

Много ти благодаря за информацията и снимките, аз още не съм 100% сигурно къде да отидем и аз като че ли искам от тук да си резервирам и да си идем с наш транспорт, но незнам дали ще се оправим там, до сега така не сме пътували и за това, още сме в процес на мислене и основното да се ориентирам на къде точно защото искам някаква изгодна оферта разбира се и спрямо нея ще видим на къде ще ни отвее вятъра.
А вие къде си бяхте резервирали?
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 31, 2008, 14:29:09 »

Aничка,
ще се оправите, навсякъде има табели и повечето гърци говорят английски, особено по курортите - там на 100%. Има един site "booking.com", задаваш град и ти излизат всички хотели по зададени от теб критерии - цена, отдалеченост от центъра и др.
Ние, сега за Великденските празници, смятаме да отидем до Халхидики. Има такива екскурзии, със собствен транспорт и фирмата ти ангажира само хотела. Ето, такива излизат най-изгодно. Хотелите са им хубави, на базата на All inclusive  girl_wink
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #12 -: април 22, 2008, 15:53:39 »

Ние също ще ходим в Гърция DANCE Но не сме решили къде точно. Кога-то е уточнено, септември или октомври (по-скоро септември) и като гледам и други форумски двойки ще са там по това време  Bravo Може и да се засечем някъде. Аз съм ходила в Драма и Кавала и имам много хубави спомени от тези два града, но май не стават за сватбено пътешествие  nea Макар че около Кавала има страхотни плажове с малки и китни хотелчета и е наистина красиво. Островите не съм разглеждала, тия дни ще поровя в Интернет да разгледам подробно. Моля, ако някоя от вас има впечатления за някой конкретен гръцки курорт, да сподели  give_rose
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 16, 2008, 09:22:09 »

юни месец, пакет е - ALL INCLUSIVE за 10 дни  yahoo

Може ли да споделиш от коя фирма е офертата?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 13, 2008, 11:59:10 »

Момичета направо съм се видяла в чудо с избиране и резервиране на медения месец,
моля ви ако някой има изгодна оферта за all inclusive за Гърция да сподели. Аз се скъсах от търсене, и всичко ,което намирам е 100 евро на човек минимум, което ми се струва малко множко. датата ни за заминаване е 25 август . има и някои по-евтини оферти, но аз съм била на почивка в Гърция и ги знам тези евтините места,какво представляват. 
Активен
deni1709
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 334


Сладката Габи


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 13, 2008, 12:08:29 »

Може ли да споделиш от коя фирма е офертата?
офертата е от БЕСТ ТУР Wink
Активен
deni1709
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 334


Сладката Габи


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 14, 2008, 12:01:05 »

изкарахме прекрасен меден месец на о. Корфу, прекрасно време, страхотни плажове, романтични нощи.... heart всичко беше много красиво и незабравимо  good
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: септември 25, 2008, 18:34:58 »

ние заминаваме за годишнината до Гърция-Солун,Метеора,Веригна и Едеса.За съжаление не ни дават повечко отпуска  :angry:искахме да стигнем до Атина и да прекараме някой друг ден на някое островче sad явно ще е друг път
и сега гледам по новините някаква стачка на гръцките митничари nea и ми се развали настроението cray
Активен
expert
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #18 -: октомври 27, 2008, 23:11:32 »

Много добре сте го измислили! Солун и Метерора си заслужават. Едеса е град с баири и не е толкова интересен, а също и Вергина. А и Солун е по-хубав от Атина, поне според мен. Имат страхотни забележителности - църквата СВ. Димитър, крайбрежните ресторанти, многото магазини. Но ако искаш да ходиш и по магазините, знай, че в понеделник, сряда и събота всички магазини (с изключение само на тези в МОЛа Медитериан Космос) затварят в 15:00ч. и не отварят повече. В другите дни - почиват от 14:00 до 17:00 или 18:00 и до 21:00 ч. са отворени. 
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 10, 2009, 14:45:59 »

Аз съм намислила също медената ни седмица да бъде в Гърция. Иска ми се да заминем на 29 юни.
Според вас кога е добре да започнем да оглеждаме за оферти, защото в момента намирам само една (която не е никак лоша де), ако се запишем до края на февруари и платим 50% до 16 март се ползва 10% отстъпка. Става въпрос за хотел OCEANIA CLUB & SPA на Халкидики - на база All inclusive.
Някой бил ли е в този хотел?
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 10, 2009, 15:25:17 »

Аз съм намислила също медената ни седмица да бъде в Гърция. Иска ми се да заминем на 29 юни.
Според вас кога е добре да започнем да оглеждаме за оферти, защото в момента намирам само една (която не е никак лоша де), ако се запишем до края на февруари и платим 50% до 16 март се ползва 10% отстъпка. Става въпрос за хотел OCEANIA CLUB & SPA на Халкидики - на база All inclusive.
Някой бил ли е в този хотел?

Аз съм чувала изцяло положителни мнения за океания клуб  good Даже като ходихме в офиса на Алфа тур във Враца и попитахме човека там какво ще ни препоръча за медена седмича, казахме му че се двоумим Гърция или Турция и той каза че ни препоръчва Гърция - екзотика, романтика и т.н. докато Турция каза че заприличва все повече на българските южни курортни - дискотеки, музики до късно и много народ. Та препоръча ни ГЪрция и каза че най подходящото което може да ни предложи и най-доброто като съотношение между цена и качество на хотела това е Океания спа клуб  good
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 10, 2009, 17:21:43 »

Мерси, мила!
Аз за Търция не съм мислила изобщо, просто предпочитам Гърция. Дори в началото си мислех за Испания, но за там ще ни трябват повечко парички, та на дали ще стане с тоя апартамент  Mad girl
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 11, 2009, 12:15:29 »

Найстина в Гърция и заслужава, ние с милото сме ходилли два пъти и сме били очаровани. Единия път беше в Солун- КАтерини - Метеора, а другия бяхме в Кавала -о. Татос-Солун. НЯма да съжалявате
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 16, 2009, 20:00:32 »

Надявам се  good
Ние сме ходили до Кавала само и наистина беше много хубаво.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #24 -: февруари 03, 2009, 12:58:41 »

Мацки, я кажете кои месеци е най-добре да се посетят гръцките острови - мислим за Корфу или Санторини. Чудя се дали юли/август няма да е ужасно горещо. Който има опит с тези дестинации, да сподели  give_rose Обмисляме и варианта за ПРЕДсватбено пътешествие там през май/юни (ако времето тогава е по-благоприятно) и евентуално след сватбата някъде другаде (дано!), например Хърватска.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 03, 2009, 13:12:09 »

Аз ти препоръчвам септември, миналата година родителите ходиха септември (само че в Турция но принципа е същия),  - топла морска вода, чистичко, не е пренаселено, приятни температури, идеални цени  pleasantry
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 03, 2009, 13:14:44 »

Гърция е хубаво да се посети юни месец,после става много топло или септември good
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #27 -: февруари 03, 2009, 15:03:00 »

http://www.holiday-weather.com/country/greece/index.html -  ето тук намерих много подробна информация за времето в Гърция. В сайта може да се види подобно инфо за доста места по света. Указани са температурите за всеки един месец, също така количество валежи, брой дъждовни дни, влажност на въздуха - пак по месеци. Освен това има съвети за съответното място кога е пълно с туристи, кога зеленината е най-красива, кога температурите са най-благодатни......
Общо взето за Санторини най-приятни се очертават май и юни, които са по-ненатоварени то туристи месеци. За Корфу - юни и септевмри. Юли и август са също добри, но ветровити. Аз лично съм доста зиморничева и за да ходя на плаж, трябва да е над 25 градуса, така че ще избирам топлите месеци  pardon , но не най-натоварените.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 03, 2009, 15:10:24 »

Ние сме планували медената седмичка веднага след сватбата - т.е. 29 юни до 4 юли примерно. Надявам се да не е прекалено топло, макар че последните години поне тук в България края на юни винаги има 5-10 мнооого топли дни.
А да попитам, някой ползвал ли е услугите на агенция VS-Trevels? Гледам, че имат доста оферти за Гърция?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 10, 2009, 09:56:09 »

Имам въпрос някой знае ли какво е времето в Гърция март-април blush?
Цитат
http://www.holiday-weather.com/country/greece/index.html -  ето тук намерих много подробна информация за времето в Гърция.
Слънце, този линк не се отваря sad
« Последна редакция: февруари 10, 2009, 09:57:54 от little.miss™ » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 10, 2009, 11:33:23 »

Наде, намерих за Април най-рано:
Средни стойности:
Дневна: 20С
Нощна: 10С
Вода: 16С


Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 10, 2009, 11:40:28 »

На мен ми трябва повече за края на март,ама и това става не вярвам да е много студено тогава blum
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #32 -: февруари 10, 2009, 12:12:40 »

Госпожице, на мен ми се отваря без проблем  crazy Кажи за кое място  Гърция искаш, че то там е и по градове разделено, и ще ти проверя.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 10, 2009, 20:37:17 »

Зареди ми се сайта,мерси все пак. Общо взето не знам още кои градове ще сме,мисля че Метеора ще посетим и доколкото имам спомен единия хотел е някъде до море,но не съм сигурна в кой град беше-трябва офертата да видя smile Но като цяло ще е между 14-19 градуса,което май не е зле blum за плаж не става,но за разходки ще е супер danceg
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 11, 2009, 15:34:19 »

аз пък се съсипах да търся оферти за Санторини...
И вчера милото ми вика - аааа, в Сен Тропе ще ходим.
Ха сега де! crazy crazy crazy crazy crazy
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #35 -: февруари 11, 2009, 15:53:45 »

Така и така си търсила, може да споделиш и тук какви оферти си намерила за Санторини, че мен живо ме интересува  smile
А и за Сен Тропе също  girl_wink (може и на лични)
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 11, 2009, 15:57:50 »

ООооо и аз ще съм благодарна ако споделите за Санторини....чувала съм от приятелки, че там е невероятно красиво, но и мн. скъпо  nea . Питам се вие дали с кола или със самолет ще ходите?  crazy
« Последна редакция: февруари 11, 2009, 16:29:29 от fiamaa » Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 11, 2009, 16:27:06 »

милички казвайте за санторини,и ние с милото смятаме да отидем там на медене седмичка,казват,че там били едни от най -красивите залези,аз много гледах в нета,верно скъпо е,но има такива места там,такива вили и хотели,че направо дъха ми секва,невероятна романтика,засега със сигурност знаем,че ще сме там,а по нататък като видим с какви парички ще разполагаме ще избрем дали да се радваме  на пълен лукс и романтика,или ще изберем нещо на по нормална цена,но и в двата варианта знам,че прекараме невероятна романтична седмичка.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 11, 2009, 17:26:35 »

Така, момичета, за Санторини накратко:
1. Търсих предимно частни апартаменти (защото излиза по-изгодно).
2. До края на май се води law season, тоест цените са от 40 до 60 евро на студио за нощувка за двамата.
3. Пътуването дотам смятахме да направим или със самолет до Атина, или с влак - защото с един кушет през нощта е супер идея.
3. От Атина, пристанище Пирея се хваща ферибот до Санторини - около 7 часа. Не мога да ви кажа цени, защото не проучих тази част.

Не съм гледала ол инклузив оферти, както и скъпи хотели. Гледах предимно спретнати семейни хотелчета.
Казват, че там е скъпо, но имайки предвид че ние ако отидем ще сме от 12-20 май макс. - все още хващаме ниския сезон и може да не е така скъпичко.

Слънце, за Сен Тропе не търся нищо освен превоз, тъй като там ще бъдем при приятелско семейство.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: април 22, 2009, 14:45:27 »

Ние сме за о. Корфу седмичката ще ни излезе по 580лв. на човек. края на август се надявам да се случи хубаво време.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 22, 2009, 15:24:55 »

ей, Вале, вземи пусни малко подробности за Корфу - какво е включено в тази цена (може края на август и ние да повторим медения месец:) good
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 22, 2009, 15:56:32 »

ще ти пратя направо програмата да разгледаш на мейл
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: април 22, 2009, 16:09:13 »

Ели, май не успях да ти кача хубаво програмата. Но ето за по сигурно и страничката http://www.tansutravel.com/?start:catalog:Pochivki%20s%20avtobus:%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%20%D0%9A%D0%BE%D1%80%D1%84%D1%83       
Аз общо взето нямах представа какво искам, но мойто момче е ходил десетки пъти там точно на тази екскурзия и с тази фирма и за това решихме да е там. Тук са и всички дати, защото на мен си бях свалила само тези които ме интересуват.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: април 23, 2009, 11:37:09 »

Валя, благодаря ти мила! Сега ще разгледам по-подробно! give_rose
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 05, 2009, 07:57:47 »

И ние ще ходим в Корфу  blum 10 нощувки на 20 юни  yahoo
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 17, 2009, 18:52:25 »

Ralichka, с коя агенция ще ходите на Корфу и с какъв в транспорт, защото и нас живо ни интересува smile.
Май доста съфорумки сме избрали острова като дестинация - романтика, красота... Така се размечтах...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 17, 2009, 21:45:49 »

втора поредна година отскачаме с милото на о-в Корфу; и двата пъти в х-л Марбела;

ние и двата пъти пътувахме с кола, първият път ни отне 12 часа; тази година, върнах се преди два дни, се оказа, че от Мецово до Игуменица са пуснали магистралата, та доста време, поне ок. час се спестява; даже повече; пътят беше 8 часа от София до Игуменица; тръгнахме 19.30 и хванахме ферибота в 4.00 сутринта; но бяхме там в 3.30ч; основно се забавихме в БГ, но шофьрът караше много бавно; зависи от начина на каране сновно;

на нас най-много ни хареса на Барбати бийч, не знам как да ви го обясня, но 6 евро плащаш за 2 шезлонга, чадър и масичка да си сложиш нещата; има таверна на плажа, казва се таверна ривиера, това е втората отбивка за кола за към барбати бийч, след Дасиа; морето беше топло, страхотно, приятно е да се плува; кафето беше 1.50 евро; фрапето 2.00 евро; кило ципура 24 евро, а кило коцимура (сестрата на ципурата) 34 евро; ... едно рибоче коцимура излиза към 10 евро грубо;

за ахилион входа, ако не сте група е 7 евро на човек, иначе май беше 4 евро; вътре е само 1 етаж, навън обаче е невероятна градина;
под него, по пътя надолу, от където се идва до двореца, има 1 ресторант - бела виста, от който има невероятна гледка и пак не е скъп; става за едно бързо кафе и страхотни снимки;

ходихме с корабче до о-в Поксос и о-в Антипаксос; билетът струваше 34 евро на човек, но ... явно всеки се бори за последния клиент и за да ни привлекат, ни дадоха втория билет на цената за дете; та ни излезна по 25 евро всъщност на човек; на ме н ми допадна доста; не съжалявам;

а, да, фериботът по инфо от интернет трябваше да е в 4.45 сутринта, а той всъщност беше в 4.00; тогава се оказа, че е първият; следващият е към 10.00, но не съм сигурна;

най-много ми хареса разходката до Палеокастрица, невероятна гледка, уникално за снимки; за плаж  обаче ... според мен не става; няма чадъри, шезлонги, нищо; морето там вече е Средиземно, не е в залив и водата беше студена; докато на барбати бийч, йонийското море в залива беше супер!!!

ами засега е това, че постът стана  мнооого дълъг;
ако някой иска повече инфо за пътя и някое и друго заведение - да пита;

весело изкарване на почиващите на Корфу, на мен наистина много ми хареса!!!!
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 18, 2009, 09:35:49 »

Ние също ще ходим с кола, без агенция. Избрали сме хотел Зефирос в Палеокастрица - http://www.hotel-zefiros.gr/
Уж четох, че там бил най - хубавият плаж, но ние ще обиколим всички smile Много ми харесва и на мен остропа според четеното и видяното по снимки.  Ще ходим за първи път. Нощувка със закуска за 10дни ни е 585Е. Тъй като сме с кученцето си, това беше най - важното ни условие в избора на хотел.
« Последна редакция: май 18, 2009, 09:42:41 от ralichka___ » Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 18, 2009, 10:04:03 »

Моето мнение е, че Корфу е много красив, истински екзотичен, цивилизован.. страшно ми харесва. Който е тръгнал за натам - да не се колебае!  good

Ама пък Тасос е много.. "гръцки", с криви маслинови дръвчета, страхотни плажове и.. много евтин, пълно с българи и българоговорящи. Там направо няма езикова бариера като отидеш. Много е близо, транспорта направо може да се пренебрегне като голям разход. Може и само един шофьор да кара, да сте си само двама в колата, да не делите с друг пътните.. абе супер си е и за по-малко парички според мен е идеално решение.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 19, 2009, 09:45:56 »

Ами аз да се похваля, че и ние се спряхме на Тасос последно за медената седмичка - подарък ни е от брата на милото за сватбата.
Избрахме хотел Ilio Mare. Надявам се тези дни да мога да говоря в работата си за отпуската и да капарираме. Ще си ходим с колата - то е достатъчно близко и ненатоварващо за шофиране, както и Бастет казва - до Кавала или до Керамоти и от там на ферибота.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: май 19, 2009, 19:11:35 »

bastet, много маслинови дръвчета има и на о-в Корфу;
не съм била на Тасос;

Корфу е далечен, на три морета; мога само за него да говоря;

а относно плажовете на Палеокастрица - може да има и организирани плажове, но просто ние да не сме ги открили;

в една таверна, под Морайтика, сервитьорът каза, че при тях, апартамент за 4 човека със закуска е 55 евро на вечер, това са 110 лв., разделено на 4 човека .... а, да, гледка към морето ....

има много и на сносни цени хотелчета, но ние имахме ваучер за доста парички, които трябваше да оползотворим чрез туроператор и затова избрахме тези скъпи нощувки....в този хотел именно....

където и да сте, важното е с кого сте...

сигурна съм, че всички ще си изкарате страхотна, независимо дали на Тасос, Халкидики или Корфу
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: май 19, 2009, 21:02:18 »

Момичета,
Благодря Ви за инфото!
Ние още не се решили, защото искаме да ходм с колата, но се оказа, че имаме проблем с нея и сега стои под въпрос медената седмичка в Корфу. А на мен много, ам ммного ми се ходи.

Ние сме се спряли инъче на този хотел: http://www.delfinoblu.gr/ в Agios Stefanos се намира.
До сега сме били само в Халкидики в Калитеа и тма общо взето ми се стори, че повечето плажове са каменисти и много се притеснявам дали е така и в Агиос Стефанос. Ако някой има повече инфо в кои куротчета плажовете са по-хубави нека да сподеи.

Пожелавам на всички незабравим меден месец!

Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 22, 2009, 11:59:43 »

mimozka стискам палци вашата медена седмичка да се осъществи. Хотела изглежда невероятно, и тайничко започвам да завиждам на всеки, който ще почива там.  blum
Аз бях харесала страхотен хотел на Тасос част от стаите имаха посредата огромно джакузи или собствен басейн на терасата, но цените бяха просто бомбастични - 500 евро на вечер  Oh my ... 
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 22, 2009, 20:13:25 »

мимозка,
ще сте близо до плажът на Рода, там бил много хубав; аз лично не стигнах д отам; далеч ни беше;

един съвет, ако ходите там, веднага си вземете карта на острова и пътувайте по главните пътища; иначе са много завоите;

стискам палци да решите проблема с колата и да изкарате един незабравим меден месец на о-в Корфу!!!!
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: май 25, 2009, 12:12:42 »

Момичета, толкова съм щастлива  yahoo
Изпратиха ми Last Minute offer от хотела, който си бяхме харесали за медения месец, с цени с около 20-30Е/вечер по-ниски от тези, които бяхме предвидили, за нашия период.
Тези дни ще направим резервацията направо от хотела, без агенции danceg
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 26, 2009, 14:45:33 »

Ехааааа, пожелавам на всеки Last Minute offer
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: май 30, 2009, 19:30:51 »

И аз да се намеся малко тука. Ние с малко закъснение ще имаме меден месец, ама така се стекоха нещата. Решили сме да ходим към Гърция през юли със собствен транспорт и се чудя между о.Корфу и Халкидики. Та въпросът ми е към тези, които вече са били там да дадат някакви отзиви. Намерих една агенция Solvex, която има добри оферти, но са само за Халкидики. Иначе не държа да ми е супер лукс, просто искам да си починем от натрупаното напрежение. И тези, които са ходили с кола, как е маршрута, в смисъл лесно ли е за оправяне с навигация, примерно. А някой може ли да ми каже каква е цената за кола за ферибота за о.Корфу, щото ми казаха, че било скъпо.
Приемам всякакви съвети и мнения.  thank you
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #57 -: май 30, 2009, 19:41:13 »

С две ръце-КОРФУ. Обаче да му е яко дупето на този,който кара,щом сте с кола:)
Пътувала съм със Солвекс,точно в Халкидики-не харесвам курорта-много масов, много комерсиализиран. Иначе агенцията беше ОК.
Корфу е доста далече, през Патра,но пък имаш възможност да поогледаш малко в повече камъни:)Аз обичам Корфу,има страхотни заливи,абе разкош е. За там трчбват повече парички.
Последно бяхме в Портес Палас, октомври месец, евтина оферта-директно с хотела там, намира се на Касандра, 5 звезден-нов,лукс. За около 300 евро изкарахме 7 дена, дори бананите на плажа не плащахме.Потърси в нета,но пак казвам ние бяхме извън сезона.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юни 01, 2009, 10:36:28 »

виленце,

за Корфу добри оферти съм виждала на географски свят; мин.год. бяхме с тях, ползвахме само резервация на хотел;
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юни 01, 2009, 19:12:16 »

А със собствен транспорт ли бяхте дотам, че на мен май малко далечко ми се вижда. Иначе и аз съм повече за Корфу, отколкото за Халкидики, ама да видим. Вчера както се разхождахме и видях една реклама на туристическа агенция оферта за Корфу с 5 нощувки - 400 лв. Ама нищо по-подробно, да видим кога ще остане време да отидем да попитаме по-подробно. На мен ми се вижда много добре, направо супер, ама зависи какво се вкл. в тази цена.
А иначе за халкидики мислим (ако с крайна сметка остане за там) да ходим с кола и да си резервираме само хотел или вила. При моето ровене из нета открих нещо, което ми се вижда доста добро като цена http://www.haus-sakis.de/. И някъде бях гледала за Вурвуру също някакви такива вилички, което лично на мен повече ми допада от хотел. Я кажете това как ви се струва.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #60 -: юни 01, 2009, 19:49:44 »

Цените на това,което си дала са прекрасни. Близо е до Солун-ако не ти се пътува много. До Корфу се пътува доста,помня,че минахме границата към 8-9 сутринта, а като стигнахме минаваше 23. С нормално каране-съобразено с техните знаци,които са много,а производствата за превишаване на скорост-Бързи. Спирахме за кафе и хапване-нормално. Той се скапа-аз блях и се чувствах прекрасно.

Един път правихме нещо като обиколка-минахме през Свиленград, оттам Соуфли,Драма,Александрополи, Кавала...Навсякъде има къде да се спи-хотели,къщи за гости. Малки градчета, малки бузукита-беше много мило и романтично. Поне опознахме няколко различни места.

Да споделя нещо,което ме потресе,помежду другото- в Соуфли искахме да пием кафе,и влизаме. От ляво беше за жени,от дясно за мъже. Заедно-забутани до тоалетната,да не ни вижда никой:)

Но вече знам,ако сте двама и единия кара-по добре на близо:)
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юни 02, 2009, 09:18:52 »

ех, ...., наистина пътят не е малко, но сега е доста по-лек от мин год.; труден е само участъкът от Гревено до Мецово; останалото до Игуменица вече е магистрала; трудният участък е ок. 30 минути път, все пак е планински и за 30 минутки не е мъка толкова;

някои хора минават по пътя през Лариса, но определено после съжаляват и така;
ние минахме границата някъде към 20ч.грубо, не помня точно, а в Игуменица бяхме някъде към...3.40 сутринта;
по принцип през нощтта се пътува доста по-леко, защото почти няма движение;

за ограниченията, няма да казвам точни думи, но .... какво да ви кажа, пише се какво ли не, но ... нито те, нито някои туристи ги спазват;

макс.разреш. скорост е 130км.ч, магистралите са с три платна + аварийно;
за зцелия път ни таксуваха само веднъж и то цената беше 2 евро;

само искам да ви предупредя, че аз в интерент четох са подобни истории като в бг; уж хубав х-л, на брега на морето и пр., но после се оказва ....;

преглеждайте първо хубавите хотели, не ви препоръчвам Марбела не за друго, ама тази година, втората ни по ред там, доста ме издразниха; а и техните стаи са малко доста позанимарени; в сравнение с др. хотели;

успех!


Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юни 07, 2009, 21:01:22 »

Вижте на какъв сайт се натъкнах в един друг форум http://www.greek-hotels.ltd.bg/. Има доста добри оферти, само незнам как става работата с резервирането, в смиъсл то е ясно с мейли и т.н., ама ме притеснява малко факта за резервация направо в нета, а не през агенция, макар че то няма гаранция като е с агенция да е по-добро и сигурно. Понеже доста се порових и изчетох доста мненеия и коментари и доста хора са на мнение, че е по-добре индивидуално да си резервираш почивка. Аз си харесах доста местенца, защото предпочитам да е някаква къща или вила, в която да отседнем, а не някакъв хотел. Някакси ми се струва по-добро като вариант. Някой, ако е правил резревации или е организирал подобна почивка, ще моля да сподели.
А ето още един сайт http://www.halkidiki.com/ .
И този има добри неща.
Активен
cRy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 74



« Отговор #63 -: юни 09, 2009, 16:18:30 »

на 13 юни  заминаваме за нашата медена седмичка в Гърция-п-в Атон  yahoo
Ако някой е заинтересуван мога да споделям опит и мнение след една седмица  twohearts
Хотела е Акратос Бийч!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 09, 2009, 06:06:02 »

Аз също предпочитам почивка в къща.И точно в  момента разглеждам сайтове.Не съм резервирала поинтернет досега,но мисля,че по банка се плща или поне в единия от сайтовете,които разглеждам.По мое мнение,държави като Гърция разчитат много на туризма си и хората не си позволяват да занемарят къщите си,които ги "хранят".Така,че вероятността да попаднете на лошо място е много малка.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юли 21, 2009, 16:05:28 »

Нашата сватба е на 20.09. Първоначално мислихме да не правим пътуване, понеже през лятото ще сме доста време в Испания , а и ще ни е напрегнат период . Но сега колкото повече си мисля , толкова повече се убеждавам, че ако го направим дори няколко седмици след сватбата някак няма да е същото и реших, макар и за кратко да заминем някъде. Сега обаче като гледам офертите за Гърция (за там сме се насочили) и намирам само екскързии, които почват на 18 или 19-ти Сепртември и на нас не ни вършат работа. Явно са ги организирали хората да се възползват от почивните дни около 22-ри , но при нас няма как  blum. Моля ако някоя от вас попадне на нещо подходящо да каже. Другата ми идея е да си направим сами, но не сме били преди в Гърция и не знма дали 6те можем така добре да уредим всичко и като не знаем какво да гледаме ще пропуснем половината забележителности... Ако имате идеи и съвети приемам smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юли 21, 2009, 16:11:32 »

Светла_ети, ние организирахме сами медената си седмица в Гърция без никакъв проблем. И си отидохме с нашата си кола и с ферибот.
Ако смятате да пътувате с ваш транспорт - може пак да си поискате оферта от агенция за хотела, няма да ви върнат  girl_wink  Вече с техен транспорт може да е малко по-трудно с конкретните дати на заминаване.
За забележителностите - разгледайте из интернет снимки и материали на местата, които искате да посетите и вярвам няма да ги изпуснете. Тук идва още едно предимство ако сте с ваш транспорт - можете да посетите каквото вие пожелаете.
Кажи за къде сте се ориентирали по-точно и който тук е ходил ще сподели  good
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #67 -: август 13, 2009, 08:27:07 »

момичета,дайте съвети..избрахме си о. Тасос за медена почивка-за седмица.агенцията е Бохемия.офертата е около 390 лв на човек-с 5 нощувки и 5 закуски в 2-звезден хотел.някой може ли да сподели впечатления?
тези дни трябва да резервираме ,а аз още се чудя  crazy
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: август 13, 2009, 11:29:43 »

Ами 400лв.за 5 нощувки AI,ми се виждат добра оферта на мен.
Аз имам питане към момичета почивали на Халкидики,има ли нещо интересно което може да се види там  ,аз ще съм на първия ръкав (Касандра) .blum
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: август 13, 2009, 11:36:14 »

jewel за Гърция специално е хубаво да се търсят пакети All inclusive, защото където и да седнеш да се храниш цените са доста високи. Кафе под 5 евро трудно можеш да изпиеш някъде. Дори във  веригите им за бързо хранене, каквито има и тук цените са доста по-високи.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: август 13, 2009, 11:43:52 »

Аз чак сега се загледах.че не е AI,аз го прочетох като 5 дни/5 нощувки  sarcastic Ами пак не е лоша офертата,само едно хранене нямате  blum Поискайте да ви направят няколко оферти. Сега разгледах офертите на нашата агенция,ами нямаше AI за хотелите на Тасос,явно не желаят да предлагат  nea
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #71 -: август 13, 2009, 12:14:55 »

jewel за Гърция специално е хубаво да се търсят пакети All inclusive, защото където и да седнеш да се храниш цените са доста високи. Кафе под 5 евро трудно можеш да изпиеш някъде. Дори във  веригите им за бързо хранене, каквито има и тук цените са доста по-високи.
направо ме стресна с тея цени от по 5 евро на кафе  beating.явно трябва да потърся други оферти,ама тук в Русе е малко трудна работа  crazy.а малко ме притеснява,че и време не остана  sad
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: август 13, 2009, 12:27:40 »

Много зависи от това къде ще сте -цените на някои места са по-ниски. Като цяло дори оттук да ти изглежда много цената за пакет All inclusive винаги излиза по-евтино.
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #73 -: август 13, 2009, 12:31:29 »

Захира,  give_rose give_rose give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: август 13, 2009, 12:33:56 »

А вие с какво ще пътувате до там,защото не е близо,първо до Кавала ,после ферибот(около 20-30 евро на кола,може и да са го дигнали) и се оскъпява пътуването  blum Потърси и по др.агенции .
Подкрепям мнението на Вики(Zahira),AI е най-доброто решение независимо тук ли ще си на море или в чужбина,изобщо не мислиш за храна и излиза много по изгодно good
« Последна редакция: февруари 25, 2010, 12:16:51 от maria_lakova » Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #75 -: август 13, 2009, 12:39:19 »

с автобус на фирма бохемия
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: август 13, 2009, 22:21:04 »

Чухте ли какво станало с морския транспорт в Гърция?Стачка!!!
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: август 14, 2009, 16:59:09 »

Момичета, и аз като търсих по хотелите на Тасос не намерих All - в нашия например, който се води един от най-добрите на острова имаше само закуска + вечеря. За мен лично това е достатъчно - и без това не ядеш кой знае колко на обяд като си на плажа/басейна.
В прилежащите към този хотел 5-6 бара и ресторанта цените наистина бяха малко по-високи отколкото в Кавала примерно, но не невъзможно високи.
Ферибота:
Кавала -> Скала Принос - 19-20Е/кола + 4-5Е/човек (не помня точно 19 и няколко цента и 4 и няколко цента). Пътува се 75мин.
Керамоти -> Тасос е малко по евтин, примерно 16Е/кола и 4Е/човек - той си струва да се вземе, ако ходите в или край град Тасос. Пътува се 35мин.

Нашият хотел беше на 1км от Скала Принос и затова взехме от Кавала. Скала Принос -> Тасос е 15км.

Ако ви трябва някакво друго инфо и мога да помогна - насреща съм  good
За цената не мога да преценя, защото не съм гледала други хотели, освен нашия като цени  pardon
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: август 14, 2009, 18:33:02 »

Бубка а от вашия меден месец кога ще гледаме снимки?  beating

Иначе инфото смятам че е много полезно, за всички решили да пътуват към Гърция  good
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: август 14, 2009, 21:44:35 »

Аааа, булка - в моята тема бях пуснала линк към албума в Пикасата.
Така и не съм сколасала да кача в албума тук  blush

Ама, нали съм добричко, моля заповяайте и тук:
http://picasaweb.google.bg/rossid83/Thassos?authkey=Gv1sRgCM_U2Oap8eDoxgE#
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #80 -: август 17, 2009, 07:39:52 »

Бубка,верно инфото е мн полезно  give_rose.ние за сега сме решили да пътуваме до тасос с фирма бохемия и хотела ни е само със закуска.екскурзията е на цена окло 400 лв. на човек за 6 дни-от които 2 са пътя само,де  sad.имаш ли някаква инфо дали има разни ресторанти и др места за хапване и какви са горе-долу цените  crazy.фирмата не искат да ни организират all incl  beating.така,че трябва сами да се спасяваме  pardon
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: август 17, 2009, 08:06:17 »

Jewel, не се тревожи - пътя изобщо няма да е дълъг. Ако минете през Илинден, а не през Кулата София - Кавала са 300км само, на КПП-то се минава много бързо  good
Инфо за ресторанти ми е трудно да дам. Ние до самия град (силно казано град) ходихме 2 пъти на разходка само. Пихме кафе и така - не ми се видя кой знае колко скъпо - като че ли бяха като нашите цени, но в евро - т.е. х 2.
Аз от 2-3 години не съм ходила по нашето черноморие на почивка и не мога да сравня. По-скоро сравнявам с цените в София  pardon
Иначе All няма как да осигури фирмата, ако хотела не предлага. А и дори да не са включени в цената - там пак ще има ресторант, където може да се хапва на свободна консумация.
Не се тревожи - важното е да се забавлявате, което ви го пожелавам  danceg
На нас въобще не ни се тръгваше от там и си обещахме пак да отидем  blush
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: август 17, 2009, 11:42:04 »

Aз пък да попитам докой сезон е хубаво и топло за плажче в Гърция? Края на септември - началото на октомври много ли ще е струдено?  crazy Същия въпрос имам и за Турция, ама ще си го задам в съответната тема  blush
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: август 17, 2009, 13:44:13 »

Aз пък да попитам докой сезон е хубаво и топло за плажче в Гърция? Края на септември - началото на октомври много ли ще е струдено?  crazy Същия въпрос имам и за Турция, ама ще си го задам в съответната тема  blush
ние ходихме миналата година за годишнината в северна Гърция,края на септември,беше студено,за обувки и връхна дреха(но имаше доста почиващи,чакащи да се оправи времето)можеби ние сме уцелили студени дни
« Последна редакция: август 17, 2009, 13:51:37 от maslinka » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: август 17, 2009, 13:49:17 »

Герганче, ние ходихме миналата година по 6-ти септември в Кавала и беше супер жега, както и тук в БГ. Още на другата седмица обаче тук се развали (помня, защото бяхаме на една сватба и валеше много) и в Гърция също общо взето след това ставаше вече хладно. Може би по на юг ще се задържи по-дълго топло. Тя водата няма да изтине така бързо, но въздуха най-вече.
Може би в Турция ще е по-подходящо  good
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #85 -: юли 27, 2010, 20:15:30 »

Момичета, преди няколко дни си резервирахме медена седмичка в този хотел:
http://www.aristoteles.gr/en/homepage/
От 4ти до 12 септември ще сме там, нямам търпение вече Sunshine Swiming Ice_cream
Някоя от вас ходила ли е в тази част от Гърция да ни препоръча къде има интересни места наоколо, които можем да видим? Аз от 12 години не съм била в Гърция и ми е много интересно дали ще ми хареса така както първия път lol
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: юли 28, 2010, 13:36:59 »

tsvetentse1 аз бях в Гърция близо до твоя хотел, в общи линии този ръкав е малко по-спокоен и пенсионерски, има хотелски комплекси по целия бряг, повечето не са в градчета. Хубаво е, спокойно, но няма кой знае какво за гледане. Урануполис е близо, но и то е малко градче без нищо особено.
иначе в самите комплекси е хубаво, ние бяхме в Александрос палис и беше ОК. Пътят до там е спокоен и хубав, бързо се стига. ами това е в общи линии.
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #87 -: юли 28, 2010, 15:14:54 »

Направете разходка с корабче по крайбрежието на Атон и ако може да отскочите до Ситония, на мен това ми е любимото "пръстче", препоръчвам крайбрежна таверна 5 steps in the san, близо до Sykia на Ситония - опитайте калмар пълнен с фета.
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #88 -: юли 31, 2010, 10:25:41 »

Мерси момичета, conflete, ще се опитаме да намерим твоята препоръка  good
Ние искахме нещо по-спокойно, защото преди сватбата и двамата имаме много стрес - той на работа, аз с моята бакълаварска работа, която трябва да предам след 12 дена... А след сватбата заминаваме с още 7 роднини из БГ да ги разходим... така че една седмица на тихо и красиво местенце без много дъндания ще ни се отрази чудесно, ще разказвам като се приберем  Sunshine
« Последна редакция: юли 31, 2010, 10:28:24 от tsvetentse1 » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юли 31, 2010, 13:46:26 »

със сигурност мястото е много подходящо за истинска почивка, има романчтини плажчета и спокойствие. ще се върнете отпочинали и заредени с енергия
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 14, 2011, 05:16:29 »

здравейте, мацки
решили сме да отидем до Гърция за 2 дни- 1 нощувка да се разходим. От това което прочетох повечето са ходили на Тасос, Корфу или Халкидики. Та въпроса е кое от тях е най-добро за плаж и за разходка из града? По специално ме интересува Тасос понеже видях че е по близо- показва ми че от Пловдив до Тасос е около 5.30 часа. Верно ли е това? Има ли какво да се разгледа на Тасос? Кой хотел препоръчвате? Какво трябва да знаем при престоя си там? Мерси
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: януари 17, 2012, 00:49:03 »

Здравейте,
Сега сериозно имам нужда от помощ. Спрели сме се на медена седмица в Гърция през юли. Искахме много да отидем до Санторини, но цените в сезона малко ни уплашиха и решихме, че може да си организираме и екскурзия по наесен там. Съответно изместихме фокуса между Тасос, Халкидики или Закинтос?
Какви са Вашите отзиви оттам, ако сте ходили?
Ако сте доволни от конкретно място или хотел, моля препоръчайте.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: януари 17, 2012, 10:03:43 »

Здравейте, момичета!
За онези от вас, които се интересуват от Тасос, мога да кажа, че си заслужава - от личен опит го казвам  good Ние лично бяхме отседнали в Blue Dream Palace**** - хотелът е страхотен, стаите също и бих го препоръчала на всички, които искат почивка тип пълен релакс  smoke!!! Самият хотел е заграден от двете страни като заливче и плажът е частен. Морето е толкова бистро, че се виждат всички малки декоративни рибки, които плуват из краката ви(вземете си принадлежности за гмуркане  swim). Хотелът предлага всякакви екстри, които ще ви помогнат да се отпуснете напълно  Sunshine Swiming
Иначе самия остров Тасос е населен само в покрайнините, защото вътрешността му е нископланинска. Организират се еднодневни разходки на острова с автобус (или можете да си наемете скутерче  moto) - има страхотни панорамни гледки на заливчета! На острова има доста българи и българоговорящи, така че и английския ви да не е перфектен, ще ви разберат на български blum Wink А също има и доста почиващи българи на Тасос-нормално,все пак е доста близо. Специално за вас, дами  Curtsey - можете да изплакнете очички в един от магазините на Сваровски - има страхотни бижута на всякакви цени  girl_wink. Можете да посетите женския метох Св. Архангел Михаил, където се съхранява един от пироните, с които е разпнат Христос (поне така твърдят) и да си купите страхотни сувенири от магазина им. Непременно трябва да разгледате и както гърците го наричат Острова на аликитата (острова на русалките) и да си вземете камъчета оттам, защото който е ходил се връща на това място, а който не е, ще ходи Wink Ние раздадохме на всички роднини и приятели, не ни питайте как сме ги мъкнали до България  funnytooth
В албума ми съм качила снимки от двете части на медения ни месец (първата беше в Приморско с кумовете, а втората сами в Тасос) - можете да добиете по - добра представа за острова  give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #93 -: януари 17, 2012, 11:32:16 »

 Hecate, ще ти предам мнение на мои близки, живеещи в Гърция (в селище на п-в Халкидики)  smile Не е особено добра идея да се отиде в Гърция през юли месец - тогава са едни от най-големите жеги за сезона  nea Затова хубаво сте се ориентирали за септември - пак си е доста топло, но в никакъв случай непоносимо, а напротив - приятно.
 А от трите варианта, между които се колебаете - Закинтос  smile Според това, което съм виждала по снимки, е може би най-красивото като природа. След това Тасос - поради причините, изброени от m0onlight, и на последно - Халкидики.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: януари 17, 2012, 12:22:54 »

Здравейте, момичета. Миналото лято бяхме на о-в Тасос, и по- точно в Хриси Амудия. Цените са същите като в България, но обърнати в евро. В ресторантите е скъпо. Ние нямахме предварителна резервация, понеже до последно не беше сигурно кога точно ще тръгнем. Всеки хотел разполага със стаи, към които има бокс, който е напълно оборудван с прибори, котлони и т.н. Терасите са големи и просторни, ние се събирахме спокойно пет човека на маса на терасата. Източната част повече ни хареса. Обезателно посетете Paradise beach. Плажът е страхотен, а водата е кристално чиста и плитка. Едно от нещата, които най- много ни хареса, беше разходката из планината Ипсарио.Тази комбинация от планина и море ми е любима. Донякъде се качихме с АТВ, голяма красота е там. АТВ-та могат да се наемат на доста прилична цена.
 Заминахме на първи юли, върнахме се на десети, точно когато започна да се пълни с народ. Моят съвет е да отидете или в края на юни, или в началото на юли. Но към средата на юли, както и през август има твърде много хора, а и температурите са високи. Ние самите посещавахме плажа само между 9.00 и 12.00 часа, a след това между 17.00 и 19.00 часа. Веднъж се опитахме да останем следобед и ни стана лошо от жегата, хем бяхме под чадър. Що се отнася до продължителността на пътуването, ние тръгнахме от Пловдив и стигнахме за около 6 часа, като включвам и времето, в което пътувахме с ферибот.
Останахме с хубави впечатления и може това лято пак да идем за малко. Иначе за меден месец не сме избрали дестинация. На мен ми се иска да сме на някое по- екзотично място, но ще видим как ще сме с финансите.
« Последна редакция: януари 17, 2012, 15:48:22 от sunset » Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: януари 17, 2012, 18:28:04 »

Ние бяхме в Закинтос. Беше наистина уникално, всеки ден правихме различни неща, не беше като обикновено море - от хотела до плажа и обратно. Правихме си трипчета в морето, цял ден АТВта, колелета, разходки до други острови и други плажове... Някъде бях писала доста по-подробно за Закинтос, ако искаш пробвай да намериш поста ми с търсачката smile
« Последна редакция: януари 17, 2012, 21:19:35 от cherry_dream » Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: януари 17, 2012, 20:09:42 »

Благодаря Ви, момичета, все пак ще падне чудене. Нас ни се искаше да сме на меден месец за годишнината ни /тази, от която сме двойка/, която е през юли, но наистина преценявам, че може и да е доста горещо тогава. Аз съм ходила 4 пъти в Гърция - 1вия път на екскурзия до Солун и Катерини - октомври, беше хубаво и се къпахме; 2рия до Атина септември и имах най-кошмарното и дъждовно време 2008; 3тия декември - пак дъжд и тази година до Глифада и Сунио - началото на септември - страхотно време, много жега с малко вятър. Т.е. точно лятото никога не сме били.
Най-важното ми е да сме в хубав хотел, така че ако някой има наистина добри отзиви от хотела си, нека сподели също. Мен от трите места Закинтос най ми допада, но знам, че шофирането до там си е натоварващо, таксите по магистралите също, а в същото време не знам колко от острова бихме разгледали без кола.
Активен
tedinceto86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #97 -: ноември 11, 2014, 13:11:35 »

Нашата медена седмичка беше на Халкидики,на втория ръкав,в селцето Сарти.Много е красиво там,плажовете са със син флаг-тоест чиста вода и ситен пясък.На около 6-7 минути от центъра се намира известният Портокалов плаж (Orange beach) .Селцето е оживено,има хубави заведения и магазинчета,превъзходни пекарни,в които има много вкусотии.Също така от Сарти има страхотна гледка към Атон.Има туристическа агенция Sithon travel,която организира разходки с корабчета там,гръцка вечер ,плаж в акваленда в Солун.Храната е много вкусна там,гърците са гостоприемни и винаги получаваш някакъв бонус-примерно поръчваш две пици и имаш безплатна салата,или безплатна вода към кафето. good
Активен
galina12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #98 -: ноември 12, 2014, 22:14:30 »

Гърция е страхотна дестинация за медена седмичка!  heart Ние бяхме на Санторини и си изкарахме великолепно! Изгледът от нашият хотел беше невероятен- апартаментът ни гледаше към вулкана. Бяхме в Santorini View. Намира се на 470 м от центъра и се стига за около 5 минути пеша до там. Редовно закусвахме и вечеряхме на тераската- имам стотици снимки от това място. Най- много ми харесваше да гледам корабите.  blum Храната им е страхотна!
Активен
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines