Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:47:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога мислите е най-подходящо да се кръсти бебето?
Малко след раждането baby_girl baby_boy
Поне като е на 6 месеца  Baby_G Baby_b
След годинка Girl Boy
Няма да си кръщавам бебето  nea

Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кръщенето  (Прочетена 239343 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: октомври 06, 2014, 22:41:30 »

и на мен много ми допада идеята с меда. Преди години бях гледала бурканчета с мед със снимка на детенцето и украса. Беше много готино.
иначе ще ти покажа какво правят тука испанците по принцип.

Ето това им са типичните подаръчета, които са и много лесни за изработка. Някъде в нета бях гледала и шаблон за кутийките. От горе мже да е фигурка ,да има етикетче с надпис или датата на кръщенето и името на детето, а вътре бонбонки примерно.


друго е ключодържатели...Има най различни модели и варианти в нета.


даже мже да са в такъв вариант и пак да са с бонбонки вътре


На мен лично и сапунчетата много ми харесват. Не знам дали могат да се поръчат някъде в нета или в магазин из Бг, ама ние тука имаме един магазин, който ти предлага варианта и материалите сам да си украсиш сапуни или свещи и то много лесно.


можеш да разнообразиш за мъжете и жените по отделни подаръчета а ако има деца и за тях съвсем други. Ето и това са интересни идеи...всякакъв вид сладки със захарно тесто и опаковани много сладурско.


Свещи също...и тези специално са много лесни за ичработка. Само разпечатваш снимката и лепкаш.




ето и вариант с рамка


разделителчета за книги също е интересно


а ето такива всякакви мгат да се направят...По китайските магазини има шишенца, които с малко украса и бонбони могат да станат много ефектни. Можеш да принтираш снимка пак или текстче и да залепиш.


и друга идея


надявам се да съм била полезна  smile
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #226 -: октомври 07, 2014, 17:07:04 »

Да, много ти благодаря Бера. Стигнах до изработването на поканите. Хавлията е готова, избродирана и съм много доволна. Ако желаете мога да Ви покажа снимки. Сега остана напечатването на самите покани. Не са в първоначален план, но пак се получават добре smile А за подаръчета - все още се чудя какво да е. Свързах се със състава , в който танцувахме със сестра ми и мисля това да е изненадата за всички. Все още не знам какви танци ще изпълнят. Винаги се танцували за сватби, не се е налагало за кръщенета. Искаше ми се по някакъв начин малкия да бъде включен в самия танц, защото явно музиката му е и в неговата кръв.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: октомври 07, 2014, 17:49:01 »

Пускай снимки разбира се  girl_wink
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #228 -: октомври 12, 2014, 12:10:38 »

Все още се мъча със смаляването на снимките, не съм ги забравила. Ще се радвам на мнение  blum
Поканите са измислени, изненадата за гостите е в процес на договаряне, остана прословутия подарък.
Бях решила кръст със верижка към него, но се оказа , че кръстницата трябвало и тя си му е купила, така че отпада. Мислех спестовна сметка да му отворя / на моето кръщене подаръка от кръстничка ми е това и се сетих, че може би е добра идея да си има заделен лев за образование и т.н./ , ноо майка ми е решила това да прави. Предложи ми двете да я отворим, но пак ми изглежда малко. Сега реших или златна момента или икона. Има хубаво име на хубав Светец и за това се спрях на иконата. Дайте предложение какво друго може да се подари за кръщене на дете, което може да се каже , че има почти всичко.  sad
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #229 -: октомври 12, 2014, 15:56:34 »

Иконата на светеца, чието име носи е най- подходящ подарък за случая. Занеси да я осветят преди това. Скоро идва Коледа и пак ще има възможност за подаряване на неща, които ги няма и за които не са се сетили гостите от кръщенето good
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #230 -: октомври 12, 2014, 16:41:56 »

Скоро кръщавахме малкия и му взех малка иконка от църквата на Света Богородица с Младенеца /за да може да е носи със себе си/ и една златна монета от бнб. Паричките, които е събрал досега ще отидат в детска сметка на негово име.
Може да се подари и малка библия за деца.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: октомври 13, 2014, 01:32:18 »

Аз също съм за монетка. Това е хубав и стойностен подарък, който си остава. Щом си има всичко, неща, като злато или монетки, са си инвестиция. Гривничка, синджирче с ангелче или буквичка също става.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #232 -: октомври 13, 2014, 14:39:32 »

Много благодаря . За буквичка не се бях сетила, благодаря за предложението. Тези дни ще разглеждам и ще е или реша кое ще е крайният подарък. Преборих се със размера на снимките и ги прикачвам.


* pokani.jpg (59.56 KB, 960x720 - видяно 1110 пъти.)
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #233 -: октомври 13, 2014, 14:43:00 »

А това е хавлията за църквата


* havliq.jpg (57.05 KB, 640x853 - видяно 1132 пъти.)
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: октомври 14, 2014, 15:42:32 »

Много са хубави  Bravo
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #235 -: октомври 16, 2014, 10:20:08 »

И " ето съм " отново с моите дилеми  sad Подарък за гостите реших да има и да е нещо, което наистина ще си запазят и ще се сещат за малкия. Понеже след кръщенето ще заминават зад граница  cray реших макар и не толкоз подходящо да направя благодарствена картичка. От лявата вътрешна страна ще залепя негова снимка , а от дясно ще поставя текст : " Една годинка аз направих
на крачета се изправих и днес ви казвам от сърце Добре дошли на моето кръщене. " От доло смятам да има нещо такова : " Благодарим Ви, че бяхте наши скъпи гости на този важен ден за нас и нашия малък син Никола Светото Кръщене... " / пиша малко на изуст, музата ме обзе снощи и нямам текста пред мен / отдоло дата и сем. Дилемата е следната : как да бъде написан текста : печатно или ръкописно. Един приятел каза , че много по би се зарадвам на ръчно написана картичка, защото всяка ще бъде индивидуална и единствена сама по себе си. Вие какво мислите? Как би изглеждало наистина добре?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #236 -: октомври 16, 2014, 10:29:23 »

Ако пишеш красиво и четливо, също съм за ръчно надписване. Има и много "ръчни" шрифтове, които биха ти спестили притеснението, че може да изкривиш реда или да сбъркаш. Хаха, аз вечно си чертая линии с молив и после трия и понякога не е дотам красиво.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #237 -: октомври 28, 2014, 10:14:18 »

Всичко е готово  danceg Най-накрая приключих с това кръщене. Признавам си за картичките получих помощ. Остана само да сложа вътре снимката и текста, който ще е на ръка. Уж пиша красиво и технически и краснописно . Надявам се гостите да оценят положения труд уи да им хареса


* 10735894_180005522170028_1943183980_n.jpg (23.49 KB, 480x360 - видяно 934 пъти.)
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #238 -: февруари 19, 2015, 13:45:14 »

Миши, браво за големия труд - разбира се, че всичко ще мине прекрасно и на всички ще се хареса - като е хубав повода няма как да е по друг начин.
BeRa  give_rose - идейките които си дала са страхотни, благодаря ти.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #239 -: март 05, 2015, 14:55:00 »

malinkata Благодаря, всичко мина повече от добре. Всички са очаровани от поканите и картичките, които им раздадохме.  Наши приятели ме питат къде съм поръчвала поканите, защото им предстои кръщене и на тях, а много са ги харесали  yahoo
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines