Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 09:25:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога мислите е най-подходящо да се кръсти бебето?
Малко след раждането baby_girl baby_boy
Поне като е на 6 месеца  Baby_G Baby_b
След годинка Girl Boy
Няма да си кръщавам бебето  nea

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кръщенето  (Прочетена 239684 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: април 26, 2009, 11:15:28 »

... А забелязали ли сте че новопрокръстените деца заспиват почти веднага след това и спят дълго smile.

Хммм, накара ме да се замисля, наистина Коско заспа около час след кръщенето и спинка много сладко!!!! heart

Нашата кръстница купи: голяма (бяла) хавия за Коско и една малка за попа, дрешки (бели) за Косьо - като купи всичко - боди, чорапки, буйки, блузка, гащеризонче, щапка - всичко в бяло, сапун, имаше и питка, която си бяхме поръчали!!!
Таксата платиха моите родители, по тяхно желание, защото Косьо е кръстен на баща ми!!! Wink good

Това е от мен, което знам, "като минала по този път" Wink
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #46 -: април 26, 2009, 19:24:40 »

Благадаря на модераторите за преместването и за отговорите!
А да попитам за хавлиите-имате предвид 2 големи кърпи ли?
А за църквата оставя ли се питка или само 1 за кръстницата?
Забелязах някаде не си спомням къде видях,é подаряват малки бонбониерки-такива като на сватбата!Много се учудих?Някой знае ли нещо? pardon
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: април 26, 2009, 21:08:56 »

Благадаря на модераторите за преместването и за отговорите!
А да попитам за хавлиите-имате предвид 2 големи кърпи ли?
А за църквата оставя ли се питка или само 1 за кръстницата?
Забелязах някаде не си спомням къде видях,é подаряват малки бонбониерки-такива като на сватбата!Много се учудих?Някой знае ли нещо? pardon

Хавлиите са ЕДНА голяма за детето, да може да се побере в нея, а другата е малка, колкото попа да си избърше ръцете!

Питката при нас беше само една!

Имахме и кутия бонбони да се почерпим там!

Бонбониерки или късметета като на сватба, не сме имали и не знам да има такова нещо!!! nea

Това е което знам аз и което сме направили за Кръщенето на Коско миналата година на 21 май! good

След Кръщенето се събрахме в един ресторант да се почерпим - менюто беше предварително уговорено, както и часа и така имаше и танци danceg и наздравици nazdrave за Кръщелника, и честитки за имениците Кръщелник и дядо! Wink good
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #48 -: април 26, 2009, 21:16:49 »

Благодаря за отговора,Булечка!
Д а  и на мен ми стана чудно за бонбониерките! good
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #49 -: април 26, 2009, 21:18:02 »

О!Забравих да питам-казаха ми,é майката не влиза в църквата на самото кръщаване girl_impossible-вярно ли е?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 26, 2009, 21:27:39 »

О!Забравих да питам-казаха ми,é майката не влиза в църквата на самото кръщаване girl_impossible-вярно ли е?

Аз бях там през цялото време!!! good

П.П. Но на Кръщенето на брат ми (преди около 18г.) бяха казали така на майка ми и тя не присъстваше, чакаше ни  вкъщи!
Така, че ти си прецени! good
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #51 -: април 26, 2009, 21:30:22 »

ох,на мен ми става и без това лошо в църкво с много хора на куп!не знам защо!май ще чакам в ресторанта,ако може ,или в колата! bad
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 26, 2009, 21:34:50 »

ох,на мен ми става и без това лошо в църкво с много хора на куп!не знам защо!май ще чакам в ресторанта,ако може ,или в колата! bad

както си прецениш! good
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 27, 2009, 13:22:13 »

на кръщенето на племеника ми (септември 2008) майката на бебето си беше в църквата през цялото време, тя си го събличаше и обличаше. така че според мен или ти както си рецениш или както ти кажат в църквата.
имаше погача и бонбони с които ни почерпиха след ритуала и след това имаше организиран обяд в ресторант.
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #54 -: април 27, 2009, 15:44:10 »

Аз мисля да е следобяд та да се веселиме в ресторанта до вечрта! Dancer Dancer Dancer Dancer Dancer
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 28, 2009, 07:54:19 »

Изчетох ви и това за кърпите, питката, за освещаването и естествено бонбони за почерпка го знам, т.е. като съм ходила е било така, но за бонбониерки и аз не съм чувала и виждала да се дават.
А колкото до майката дали трябва да присъства, според мен тя е едно от най-важните лица, и на мен ми е чудно как така няма да е там.
Е вече при Катя, като и става лошо е малко по различен случая ... но тя си преценява.
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #56 -: април 28, 2009, 10:58:28 »

Еми,ама и аз съм чувала от такива,които са правили кръщене майки,é попа им е казал да не влизат вътре. good
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 29, 2009, 08:44:00 »

Това ми напомня на една фраза, която ми се върти в главата. Когато кръстникът връща детето на майката казва " Езичничник или неверник (не помня думата и да не обидя някой не християнин) го взех, християнин ти го връщам!" Може би такава е била традицията преди години, но сега аз също присъствах и мисля да присъствам. Освен това когато детенцето е по-малко е възможно да плаче повече и тогава само мама е тази която внася спокойствие в него smile.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 29, 2009, 23:22:37 »

Точно това си мислех и аз което darling е казала,майка е в църквата,но през цялото време детето е в кръстницата,защото тя го кръщава,тя извършва цялата процедура в църквата заедно с попа (обличането-събличането),и накрая в къщи на прага, майката застава отвътре,а кръстницата го подава през врата и казва тези думи.
И аз така знам и така мислим и  ние  да направим,за сега сме решили да е на 15.08.2009 няма да можем да отидем до манастир,но ще е поне на голям църковен празник  smile а вечерта ще го отпразнуваме подобаващо,пък нали и аз съм именничка  blum ...
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #59 -: април 30, 2009, 10:20:52 »

Picolina,
и аз исках да направим кръщене на тази дата!Но не сме сигурни още!Инаé е страхотен празник-рождество богородично! Bravo good







Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines