Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:16:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога мислите е най-подходящо да се кръсти бебето?
Малко след раждането baby_girl baby_boy
Поне като е на 6 месеца  Baby_G Baby_b
След годинка Girl Boy
Няма да си кръщавам бебето  nea

Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кръщенето  (Прочетена 239860 пъти)
 
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: април 25, 2012, 09:06:32 »

malinkata нашата торта е от сладкарница "Скалата " и понеже гостите ни са между 50-60 души поръчахме две торти  smile Сватбената ни торта беше от  тях и останахме доволни  smile
А най хубавото е че имат транспорт и ние няма да мислим как да си превозим тортите в деня на кръщенката  smile
Активен
lipolino
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #181 -: май 27, 2012, 21:43:43 »

Момичета искам да се похваля за нашите покани,много ми харесват и съм супер доволна.А и всички,които получиха поканата бяха очаровани.Наистина съм много доволна от магазина ,в който ми ги изработиха,много бързо и качествено.Препоръчвам го с две ръце.


* photo.JPG (57.22 KB, 335x448 - видяно 593 пъти.)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: май 27, 2012, 21:57:26 »

Наистина са сладки! good Честито!

При нас също тече подготовка с пълна сила за кръщенето. Вчера запазихме и дата и час, в същата църква, в която се и венчахме smile Събитието ще е на 16.06.
Тоалетът на госпожицата е готов.
Ето роклята: http://www.bebeshkidreshki.com/product/8818/roklya-razkosh-v-ekryu.html

Сега правя поканите, после ще си украся сама и дървената кутийка за кичура коса, който ще й отреже попа. И някаква семпла украса за свещите на кръстниците, които вече също са поканени официално и приеха официално. Всъщност решихме това да са сестрата на половинката и съпруга й.
Питата сама ще си я правя предния ден, вече имам опит от прощъпулника.

« Последна редакция: май 27, 2012, 22:00:51 от sunray » Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юни 26, 2012, 10:57:23 »

Здравейте искам да ви попитам кръстниците на сина ми са кръстници на съпруга ми и кръстници на сватбата ни .Ние сме кумове на тяхната сватба.Може ли сега ние да бъдем кръстници на тяхното дете знае ли някой ...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: юни 26, 2012, 13:03:58 »

Дори мисля, че по традиция, кумовете ви трябва да кръстят детето ви good Ние не поканихме кума ни за кръстник, просто се спряхме на зетя на мъжа ми.
Другото също не мисля, че е проблем. Нашия кръстник пък е кръстник и на друго дете, но в църквата нищо не казаха good
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: юни 28, 2012, 13:32:37 »

Предстои ни кръщене на малката. Кумовете ни ще са и кръсници и понеье те имат момиченце на същата възраст искаха да кръстят и него и ние ще сме кръсници на тяхното дете smile Много интересно се получава. Планирано е за 21-ви Юли в Арбанаси - там ще е удобно за повечето хора. В тесен кръг ще е - дамо бабите и дядовците ще присъстват. Сега сме в търсене на хубави (качествени) свещи, които сами ще си украсим. Чудим с ехавлийка ли да вземе или пеленка някаква, която да украсим за подсушаване на децата. според вас задължително ли е да им вземаме кръсчета... Роклички бели също търсим. Като казах роклички... нали в по време на кръщенето е с друга рокличка - трябва ли и тя да е бяла? Който може да ни посъветва кое от къде в София да се снабдим ще съм благодарна  give_rose Поздрави!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: юни 28, 2012, 13:47:25 »

Светле, кръстче по традиция се носи от кръстниците, за да бъде осветено в църквата и тогава да се подари на кръщелника. На Ели кръстникът й беше купил много нежно, красиво златно кръстче със синджирче и ги осветиха на място.
Да, рокличката за СЛЕД кръщението трябва да е бяла, или поне светла. Аз се влюбих в една, кояте беше слонова кост и нея взех. До самото кръщение детето е облечено в друга дрешка good
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #187 -: юли 05, 2012, 16:58:27 »

svetla_ety, ако не сте купили още хавлийки и роклички за кръщенето ти препоръчвам този магазин http://angel-baby.eu/babyshop/, имат и магазин до Орлов мост. Дрешките с които влизате в  църквата не е задължително да са бели, кръстче по традиция от кръстниците като то може да е и златно и сребърно няма значение.
Ние направихме вече кръщенето на 1. 06 и всички останаха много доволни, хубаво се получи  give_rose
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юли 05, 2012, 17:25:23 »

Аз да се похваля, че нашето кръщене и честване на рожден ден -1 годинка мина супер, но за малката не толкова защото плака много от попа smile , а и после рожден ден, въобще не спа и само плачеше дори и за най-малкото. Но като цяло беше супер, че е в едно, децата си играха на батут, люлки и какво ли още не , даже дойдоха Мини и Мики Маус изненада. Аз направих подаръчета за гостите и уших роклята на малката smile, защото не намерих това, което исках, накрая кумата купи плата и аз се заех с нея, много съм доволна от себе си. Ето и снимки
http://prikachi.com/images/723/4983723r.jpg
http://prikachi.com/images/722/4983722S.jpg
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #189 -: юли 05, 2012, 17:51:09 »

tweety bird , снимките нещо не ми ги отваря  nea, но съм сигурна, че всичко е било приказно Girl_hide.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: юли 05, 2012, 21:17:06 »

tweety bird , снимките нещо не ми ги отваря  nea, но съм сигурна, че всичко е било приказно Girl_hide.
Malinka, на мен ми излизат, я пробвай отново, за да ми кажеш, ако не става ще ги кача пак.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: юли 05, 2012, 23:00:00 »

А някой има ли информация, за така наречения обряд "именуване", който се прави в ритуалния дом? Знаете ли дали се практикува още и някой правил ли е скоро?
Знам че си е точно соц-измислица, но ритуалът винаги ме е трогвал и много ми се искаше да организирам такъв заедно с кръщенето.
Та ако някой има повече информация или е присъствал на такъв, моля да сподели!
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #192 -: юли 06, 2012, 08:46:21 »

tweety bird, малкото ти слънчице е прекрасно. Истинска принцеса е с роклята, която си сътворила. Поздравления!!
minalina, доколкото знам ритуалът за който питаш не се практикува много отдавна. Попитай в някоя община все пак, за да не те подведа, но си мисля, че още 90-те години е бил прекратен.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #193 -: юли 06, 2012, 10:41:01 »

tweety bird имате си една малка принцеса, която вече прави опити и за ходене.  Bravo Браво на Вас. Рокличката е много хубавка, чудесно си се справила и с тази задачка.
Миналина немога да ти помогна с този ритуал, но ми стана много любопитно какъв е и ще съм ти благодарна ако го обясниш горе доло какво представлява.
Активен
villey
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #194 -: юли 11, 2012, 18:16:26 »

Здравейте момичета smile новичка съм във форума понеже сега ми се налага да се ровя за идеи и съвети по този въпрос. След месец съм на кръщене като "главна героиня"  blum четах публикациите Ви, имам си напредстава за какво става дума понеже кръщавахме племеницата ми наскоро, но молбата ми е може ли някоя да ме посъветва какво да взема на кръщелника ми понеже майка му не иска да е кръст, икона и т.н- според нея не било хубаво да се носи кръст от малко дете  sad
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines