Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 13:21:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога мислите е най-подходящо да се кръсти бебето?
Малко след раждането baby_girl baby_boy
Поне като е на 6 месеца  Baby_G Baby_b
След годинка Girl Boy
Няма да си кръщавам бебето  nea

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кръщенето  (Прочетена 239876 пъти)
 
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: март 29, 2012, 09:40:16 »

Здравейте и от мен  smile Много отдавна не съм писала ...с малката времето е изчислено до секундата  smile
Ние ще правим кръщенка на 28 април в Пловдив Църква Св.Марина
matsinka много са ви хубави поканите  give_rose И аз имах идея да е са със снимки нашите покани но в последствие се отказах ...но идеята чудесна  smile
Нашите покани са още в работен процес но тези дни ще ги довършим .Сами си ги правим и това става към 9-10 вечерта когато Катрин вече спи .....иначе нямаме никакъв шанс да се получи нещо  smile
Дадохте ми страхотна идея- незнаех че някъде правят надписи за кръщене върху хавлийките 
give_rose give_rose give_rose


* Copy of DSC00717.JPG (51.16 KB, 448x336 - видяно 486 пъти.)
Активен
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: март 29, 2012, 09:45:50 »

Остава да сложим пандеката и може да почнем да ги раздаваме 
А ето какъв ние текста ...но за кръстниците ми се иска  да е различен ...ако имате идеи ще са ми от полза
 give_rose


* Copy of DSC00718.JPG (56.87 KB, 448x336 - видяно 748 пъти.)
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: март 29, 2012, 13:00:25 »

Савка,много се радвам,че писа,понеже и аз съм от П-в и мислим лятото да правим кръщене.Очаквам с нетърпение да споделиш отзиви за църквата,понеже ние още се чудим къде да го направим. give_rose
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: март 29, 2012, 16:34:56 »

Кала, благодаря ти. Там пътя не е ли лош? не се ли стигаше трудно? Имаше нещо, но какво беше..
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #169 -: април 03, 2012, 20:39:55 »

Здравейте! Обмисляме това лято да правим кръщене. Има ли изискване в кой ден да се състои, само неделя ли е възможно? Също, аз и бащата нямаме църковен брак, аз не съм кръстена, това проблем ли е? Има време дотогава, но искам да си направя план smile
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: април 05, 2012, 15:10:51 »

Кала, благодаря ти. Там пътя не е ли лош? не се ли стигаше трудно? Имаше нещо, но какво беше..
До колкото си спомням пътят е тесничък, стръмен и криволичещ. Ние бяхме на кръщене 2007г., та за състоянието му сега нямам идея. Самото място си заслужава - ние бяхме групичка от софия и варна, та смятай що път сме пропътували всички  Wink След самото кръщене, почерпката беше в едно крайпътно заведение с много добре кухня и приятна обстановка, но не си спомням точно къде беше.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: април 05, 2012, 17:05:52 »

Савка,много се радвам,че писа,понеже и аз съм от П-в и мислим лятото да правим кръщене.Очаквам с нетърпение да споделиш отзиви за църквата,понеже ние още се чудим къде да го направим. give_rose

Горещо препоръчвам Св. Св. Константин и Елена. Ние се покръстихме там с мъжа ми преди 2 години и сме много доволни от отношението на свещеника. Отидете и се срещнете с него, мисля че ще ви допадне.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: април 05, 2012, 18:28:45 »

Ели,благодаря.Ще попитаме задължително.Аз лично не съм наясно с църквите в околността и всяка насока ми е полезна. give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: април 06, 2012, 23:30:07 »

Също, аз и бащата нямаме църковен брак, аз не съм кръстена, това проблем ли е? Има време дотогава, но искам да си направя план smile

Мисля че не е задължително да имате църковен брак или да сте кръстени. Съдя от там, понеже мен ме кръстиха като бях на 17 години, а нашите нито имат църковен брак нито са кръстени в църква и никой не  каза нищо...за църковен брак е задължително вече да си кръстен, но за кръщене на детето мисля че не е. Дано не бъркам нещо, но някой ако се е сблъскал с противното, нека сподели  girl_wink

а за деня...ние имахме две кръщелници за кръщаване в рамките на две седмици, понеже кумувахме на две двойки и едната мама беше категорична че кръщенето ще е в неделя, понеже в друг ден не се правили, но пък другата кръщенка беше в събота и нямаше никакъв проблем.
« Последна редакция: април 06, 2012, 23:33:45 от BeRa » Активен
lipolino
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #174 -: април 08, 2012, 07:04:01 »

Здравейте! Обмисляме това лято да правим кръщене. Има ли изискване в кой ден да се състои, само неделя ли е възможно? Също, аз и бащата нямаме църковен брак, аз не съм кръстена, това проблем ли е? Има време дотогава, но искам да си направя план smile

За кръщенето на детето няма значение дали родителите са кръстени или дали имат църковен брак.Важното е кръстника да е кръстен и майката да има чиста молитва на 40ят ден на детето.Относно деня на кръщенето,всеки сам избира кога да е то.Може да е всеки ден от седмицата,може да е на празник или на имен де на детето ако има такъв,а повечето семейства съчетават рожденият ден с кръщението.Но както казах това е лично решение на родителите.Дано съм била полезна и изчерпателна. Аз лично малката ми дъщеря,която е на три месеца ще я кръщаваме на 12 май,просто така си харесах датата.Не е празник ,нито е някаква сантиметнална дата,просто ми харесва.Аз мисля че всеки семеен празник трябва да си има собствена дата. good
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #175 -: април 08, 2012, 09:04:25 »

За кръщенето на детето няма значение дали родителите са кръстени или дали имат църковен брак.Важното е кръстника да е кръстен и майката да има чиста молитва на 40ят ден на детето...

Това за молитвата не го знаех, аз нямам такава и никой не ме пита и изисква в църквата (София), само трябваше кръщелника (може да е мъж или жена), да е кръстен.
Активен
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: април 17, 2012, 20:44:40 »

Здравейте ! Това за чистата молитва и аз не го знаех ....ние имаме такава макар че малката не беше точно на 40 дена ...мисля че бяхме на 43  smile И мен не са ме питали в църквата дали сме я правели ,но аз и няма как да докажа че ние правена - задължително искат кръщелното на кръстинцата ни  smile
Поканите ни са раздадени вече ...останаха още някой последни покупки и да изберем и поръчаме торта  smile smile smile


* Copy of DSC01435.JPG (64.65 KB, 448x336 - видяно 563 пъти.)
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #177 -: април 19, 2012, 16:30:45 »

Савка, поканата е много красива, браво  give_rose. Ти ли си ги правила или си ги поръчвала? Ще се радвам да споделиш мислите ти около поръчването на тортата. Ние мислим да направим кръщенето на рождения ден и не знам как да направим тортата и въобще какви да са водещите ми критерии. Аз съм от Пловдив и честно казано през последните 2 години не съм яла торта към която да нямам забележки, затова много се чудя къде какво да поръчам crazy
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: април 19, 2012, 16:35:13 »

Здравейте,
септември бяхме кръстници на една малка госпожица и искаха нашите кръщелни, както и кръщелните на родителите..това е за Бургас  pardon
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: април 19, 2012, 19:12:52 »

malinkata,има една сладкарница 'Скалата',точно зад радио центъра.Там правят много хубави и вкусни торти.Поръчвали сме по различни поводи,имах и колежка от университета,която работеше там.Не знам дали сте ги пробвали,но си струва да се опитат. good
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines