Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 05:39:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: козметика за бебето  (Прочетена 152792 пъти)
 
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: април 11, 2011, 14:19:16 »

Аз ползвам кремът против подсичане на Нивеа и съм доволна.Даже ми харесва повече от прехваления Бочко.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: април 11, 2011, 18:16:01 »

Благодаря ви момичета за мненията и съветите,ще ги имам в предвид при избирането!  give_rose
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #212 -: април 12, 2011, 15:07:48 »

Ние купихме кремче за слънцето на Мустела, 50+. Доста се чудех дали за марката - А Дерма, Веледа или Мустела, но когато аптекарката ми каза, че все пак Мустела е специализирана бебешка козметика, реших да заложа на тях. Пък дано не съм сгрешила.


Мустелата мисля имат парабени, по-добре следващия път купи А Дерма, те мисля, че нямат.
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #213 -: април 12, 2011, 15:15:59 »

Момичета,(с риск да ме нахокате)направи ми много силно впечатление,че може би само 2-3 мами ползват продукти на нивеа за бебовците си...толкова ли са неподходящи продуктите им,понеже аз съм с такава козметика и имах намерение да ползвам такава и за бебето ми живот и здраве?! crazy

Нивеа не е лоша козметика, но първо не е това, което се произвежда в Германия, т.е. има компании гиганти, които извеждат заводите си в страни с евтина работна ръка с продукция предназначена за развиващите се страни, т.е. такива кат нас. Повечето козметични гиганти като Проктър и Гембъл, Хенкел, Байерсдорф и др. имат по няколко завода, един, който произвежда оригиналната стока, предназначена за развитите страни и един, които произвежда по-евтини продукти, предназначени за по-бедни пазари. Та въпросните гиганти имат заводи в Румъния и Полша. Сетете се дали качеството е същото с тези, които се произвеждат в германия и САЩ. Няма как да е същото, защото цената е по-ниска. Та по темата за Нивеа, първо, продуктите, които консумираме тук не са тези, които консумират немците и второ Нивеа е масова козметика, а всяка майка иска да вземе най-доброто за детето й, затова повечето от нас се ориентират към медицинска, био или по-висок клас козметика. smile
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #214 -: април 12, 2011, 15:27:16 »

Аз ползвам кремът против подсичане на Нивеа и съм доволна.Даже ми харесва повече от прехваления Бочко.

Момичета, аз много се запалих по темата за парабените и само следя като луда съдържанието, даже миналата седмица влудих една аптекарка в търсене на медицинска козметика с фактор без парабени  yahoo tease Май аз се оказах по-компетентна от нея  pleasantry Оказа се, че и моя любим Бочко бебешкото мляко за тяло съдържа парабен  diablo Олиото не съдържа, но млякото да. 
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #215 -: април 12, 2011, 15:37:10 »

Роси,от акушерка съм чувала,че от Нивеа и Джонсън е виждала най-страшните алергични реакции при бебета.По-добре се довери на медицинска козметика.

Има ли на нашия пазар такъв продукт изцяло на ланолинова основа,който да се ползва за дупето?
Аз ползвам Судо-крем-лекува,но не предпазва.

Ланолинова или линоленова имаш предвид? Знам че в тва на д-р Тайс има линоленова или линолова киселина, но не съм сигурна че говорим за едно и също Good luck
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #216 -: април 12, 2011, 20:04:55 »

А-Дермата също има. Със сигурност мога да го твърдя за Успокояващия лосион-имам го.
Хип няма парабени.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: април 12, 2011, 20:15:01 »

Цитат
Та въпросните гиганти имат заводи в Румъния и Полша. Сетете се дали качеството е същото с тези, които се произвеждат в германия и САЩ. Няма как да е същото, защото цената е по-ниска.
Harmony ,съжелявам,но тук не мога да се съглася с теб относно качеството.Съпругът ми работи именно в такъв немски филиал на голяма и известна компания и работят предимно за износ и то именно за Германия.Работят с най-модерната техника и по техен стандарт.Всичко се тества,както си е в немските заводи. good Може тук заплатите да са по-ниски в сравнение с тези на техните работници,но качеството си е същото!Все пак и материалите са им от Германия.  good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: април 12, 2011, 21:10:54 »

Ааа, ужас! girl_impossible Наистина има парабени Мустела-та...А е скъпа, тц тц! Ще купувам ново кремче. И хем знам за парабените, ама като отидох в аптеката не ми мина през ума да прочета huhhuh.gif
Мерси, Хармъни! give_rose
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: април 17, 2011, 22:42:41 »

Абе и аз да попитам...в коя Мустела има парабени...на моята изрично пише, че няма crazy. Аз ли съм луда  crazy....Аз ползвам нещо като шампоан и душ гел в едно и млякото за след баня crazy...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: април 17, 2011, 22:54:18 »

Даа, не грешиш! good В нашия измиващ гел за тяло и коса също пише, че няма. Както и в кремчето за лице Hydra Bebe - на него изрично е написано Sans parabenes smile Но пък в крема против слънце фактор 50+ си ги има, при това и трите чешита beating Каква е логиката не знам, но е факт...
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #221 -: април 18, 2011, 08:17:10 »

В А-дермата също пише, че няма. Обаче като се зачетеш в състава-бутилпарабен и метилпарабен. Това за "Успокоявая флуид за бебета и деца". Той ми е в ръцете. А е от серията "Дермо Педиатре".
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #222 -: април 21, 2011, 15:07:10 »

Harmony ,съжелявам,но тук не мога да се съглася с теб относно качеството.Съпругът ми работи именно в такъв немски филиал на голяма и известна компания и работят предимно за износ и то именно за Германия.Работят с най-модерната техника и по техен стандарт.Всичко се тества,както си е в немските заводи. good Може тук заплатите да са по-ниски в сравнение с тези на техните работници,но качеството си е същото!Все пак и материалите са им от Германия.  good

Carlyangel, аз не твърдя, че във всички межд. компании е така, добре знаеш, че винаги има изключения. Но това, което знам се отнася за няколко международни компании, които произвеждат масова стока не само козметика, но и храни и напитки, и е от потвърден източник. Имам приятелка, която работи в Проктър § Гембъл и тя ми е казвала, че са ходили на обучение в Румъния, където е централата им за Балканите, забележи за Балканите, а за останалите страни е в САЩ. Оттам тя ми е казвала доста неща, но сами можете да се сетите. Освен Проктър и Гембъл, в Румъния има също така заводи и цехове на Хенкел, Юниливър и много други мултинационални компании. Пак повтарям, не за всички международни компании важи това. Не всички компании имат двоен стандарт и по два завода, един в компанията майка и един в страна с евтина работна ръка. Сериозните фармацевтични ф-ми с медицинска козметика си държат на к-вото и имат само по един оригинален завод. немците си държат на к-вото и съм склонна да ти вярвам. Между другото вчера по БТВ даваха репортаж с един Словашки член на асоциациата на защита на потребителите в Словакия, който каза, че са правили лабораторни изследвания на няколко марки храни, напитки и козметика в различни страни и се оказва, че к-вото в България, Румъния, Полша и Унгария е различно от същите сток в Германия и Австрия...
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #223 -: април 21, 2011, 15:14:26 »

Ааа, ужас! girl_impossible Наистина има парабени Мустела-та...А е скъпа, тц тц! Ще купувам ново кремче. И хем знам за парабените, ама като отидох в аптеката не ми мина през ума да прочета huhhuh.gif
Мерси, Хармъни! give_rose


Няма защо Sunray smile нали затва сме тук да си помагаме smile Ето това е най-гадното, че купувайки скъпа козметика, очакваме в замяна и високо к-во, а като разбрах за парабените в мустелата се възмутих, хем бебешка к-ка, хем скъпа, как не ги е срам?!? И аз колко време съм ползвала млякото за тяло на Бочко без дори да подозирам, че в бебешки продукт и то български има парабени, ужас ...
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #224 -: април 21, 2011, 15:19:59 »

Абе и аз да попитам...в коя Мустела има парабени...на моята изрично пише, че няма crazy. Аз ли съм луда  crazy....Аз ползвам нещо като шампоан и душ гел в едно и млякото за след баня crazy...

не във всички продукти на Мустелата има, както и например в Бочко има парабени в млякото за тяло, но в олиото няма, тва със сигурност го знам, щото имахме и двете, но едното изхвърча, познайте кое NO не знам на къв принцип ги подбират, но важното е да знаем за това и да си имаме едно наум, т.е. да четем съдържанието. На етика или на самата опаковка си пише на английски обикновено метилпарабен, пропилпарабен и те са няколко парабени и тем подобни ...
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines