Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 22:10:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: козметика за бебето  (Прочетена 148616 пъти)
 
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: март 21, 2011, 12:21:02 »

Преси,и Дари се бели като гущер-дланите,китките и стъпалата.Белеше се и по вратлето,но след 2-3 намазвания изчезна.
Аз мажа с кайсиво масло,но ефекта или е бавен или не се омазнява досатъчно.

Сега като почнем да излизаме на разходки,трябва ли да мажа лицето с нещо,за да не се изсушава кожата от слънцето и вятъра?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #196 -: март 21, 2011, 12:27:52 »


Сега като почнем да излизаме на разходки,трябва ли да мажа лицето с нещо,за да не се изсушава кожата от слънцето и вятъра?
Иаз това исках ад питам.Какъв крем да ползвам с/у слънцето ,онзи ден така зачерви бузки от слънцето.Може ли крем със защитен фактор 50
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: март 21, 2011, 12:38:53 »

иние се белехме в началото - коремчето, крачетата и китките, мажех сутрин и вечер и постепенно се оправи - пробвахме мляко на Бюбхен, себа мед, мустела  girl_impossible
педи каза, че й е много суха кожата и за това се бели - накрая й взех едно бебешко мляко на Нивея за суха кожа и й подейства много добре и досега се мажем с него - доволна съм  yahoo
но по мой наблюдения на всяко дете различната козметика му влияе по различен начин  good

що се отнася до кремовете за лице за вятър, слънце и т.н, аз я мажа само с нахткерцен на доктор Тайс по лицето - страшно съм доволна и нищо друго не слагам на лицето  good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: март 21, 2011, 15:37:16 »

Хммм, на мен пък ми разправят, че беленето на кожата е нормално при малките бебчета. Ние се белим по челцето основно, и по-малко по глезените и китките huhhuh.gif За челото взех Hydra bebe на Мустела и сякаш има ефект. Силно се надявам да не е вярно това, че и е суха кожата, защото знам какво е...Дано е бебешки период просто.
Ние като излизаме и пазя много внимателно лицето от слънцето, защото още не ми се ще да го мажа и с друг козметичен продукт. Но дойде ли април месец вече, ще се наложи. И аз мисля с Нахткерцен да пробвам, пък да видим smile
« Последна редакция: март 21, 2011, 15:39:07 от sunray » Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: март 21, 2011, 19:45:19 »

като каза, че й е суха кожата, педи имаше в предвид че не я мажа достатъчно, пък аз си мислех че добре си я мажа  crazy
но и ние бяхме на около месец когао се белехме  girl_wink
не се притеснявай, най-вероятно е бебешки период   give_rose
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #200 -: април 04, 2011, 16:34:30 »

Мустелата ми е малко скъпичка, ние досега ползвахме Бочко и Авент, но веднъж се обрина и аз естествено се паникьосах та започнах да разследвам от какво се е обринала... Реално погледнато може да е от всичко, от храната, от козметика, от пелените може да е направила памперс дерматит или както там се казваше, така и не разбрах от какво е, но беше голям и червен обрив и веднага отлетяхме до педито. Той ни предписа едно немско лосионче за много суха кожа и обриви Нахтерцен. Ползваме го вече седмица и съм доволна. Цената е поносима. Иначе за против слънце сме в питанка, чудя се между няколко продукта Авен, Ла Рош и Веледа. Гледах хем да не съдържа парабени, хем да не е с космическа цена, хем да е медицинска козметика
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: април 06, 2011, 17:04:19 »

Аз също се чудя какво да избера против слънцето, но е добре фактора да е съобразен с типа кожа...не мисля, че за всички е необходимо 50 или 50 + ...Раличка като я гледам е хванала добър загар на личицето и няма проблеми...В една статия за витамин Д пишеше, че за усвояването му има значение и това с какъв фактор е намазано детето...колкото по-висок е фактора, толкова по-малко витамин Д, така че мисля да се консултирам с дерматолог...,
И да се похваля купих и мокри кърпички от 100% целулоза, био, разтворими на 100 %, без парабени, фталати и парфюм...Открих и едно магазинче за био продукти и там има козметика немска LOGONA...сега ще търся инфо, но цената на продуктите ми се видя доста по-прилична от на Веледата...не, че ще си ги купя от там, защото аз козметика каквато и да е я купувам само от аптека...
« Последна редакция: април 06, 2011, 17:09:04 от m_eleva19 » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: април 06, 2011, 19:06:18 »

Ние купихме кремче за слънцето на Мустела, 50+. Доста се чудех дали за марката - А Дерма, Веледа или Мустела, но когато аптекарката ми каза, че все пак Мустела е специализирана бебешка козметика, реших да заложа на тях. Пък дано не съм сгрешила.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #203 -: април 06, 2011, 19:22:19 »

А-дерма сьщо имат бебешка серия. Вьв Франция А-дерма се има като едно ниво по-добра от Мустела. Не, че това е показател някакьв, така споделям само какво вьрви на мода тука.

Иначе Логоната е много известна сред Био-привьржениците.

Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: април 06, 2011, 21:28:19 »

Да, Инче, така е. Видях, че и те имат бебешка козметика и затова се зачудих. Нищо, ако не ми хареса този крем, ще го сменим smile
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: април 10, 2011, 10:05:18 »

Момичета,(с риск да ме нахокате)направи ми много силно впечатление,че може би само 2-3 мами ползват продукти на нивеа за бебовците си...толкова ли са неподходящи продуктите им,понеже аз съм с такава козметика и имах намерение да ползвам такава и за бебето ми живот и здраве?! crazy
« Последна редакция: април 10, 2011, 10:07:17 от rosit@ » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: април 11, 2011, 06:13:28 »

За козметиката, ние сменихме няколко. На Криси , кожата му е доста суха (не се бели, просто има сухи места около лактите, коленете и раменете). Започнах първо с кайсиево олио, което помогна з абебешкото акне, но след това се изприщи. Преминах на зехтин, но той като че ли не пмазнява много добре и реших да опитам с моята козметика. Ellie_bellie ми беше дала рецепта за крем с естествени масла против стрии, който ползвах по време на бременността и продължавам да използвам. Направих отделно за него без етерични масла , да не би да му предизвикат нов обрив и се оказа, че това най-добр ему действа на кожата. За измиване ползвах в началото нишесте, после преминахме на шампоана на Weleda, но от него като че ли обрива повече се влоши. Купих едно сапунче от био магазина , направено с естествени масла , добре му действа , но го ползвам 1 пит в седмицата. През останалото време , когато го къпя слагам бадемово масло във водата и така кожата се хидратира и омазнява и става много мека. За дупето , ползвам един фермерски крем , казва се Bag Balm. Изцяло е на ланолинова основа. Лекува подсичането много бързо, а от известно време установих , че действа и превантивно. Явно мазнината отблъсква урината и акото от кожата и така предотвратява подсичане. Пробвах и пудра изцяло на билкова основа, но не му действа добре, изприщи му се дупето.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: април 11, 2011, 09:04:58 »

За дупето , ползвам един фермерски крем , казва се Bag Balm. Изцяло е на ланолинова основа. Лекува подсичането много бързо, а от известно време установих , че действа и превантивно. Явно мазнината отблъсква урината и акото от кожата и така предотвратява подсичане.

Това е точно така! good Затова по принцип се маже всеки път в тия зони, а не се чака да се подсече. Образува се мазен филм, който защитава smile

Росито, специално от Нивея-та в България аз не съм доволна, за себе си. Затова и не бих рискувала да я изпробвам върху беба. Може тукашната да е фалшименто, но определено не бих рискувала с нея.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: април 11, 2011, 13:07:33 »

Роси,от акушерка съм чувала,че от Нивеа и Джонсън е виждала най-страшните алергични реакции при бебета.По-добре се довери на медицинска козметика.

Има ли на нашия пазар такъв продукт изцяло на ланолинова основа,който да се ползва за дупето?
Аз ползвам Судо-крем-лекува,но не предпазва.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #209 -: април 11, 2011, 13:33:43 »

Аз ползвам Лансинох-а. Купих голяма опаковка, и понеже не го ползвам за себе си вече остана за дупето на бебче. Досега няма проблем.  Гермастана и Меделата са същите,чист ланолин.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines