Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 23:28:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: козметика за бебето  (Прочетена 153049 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #165 -: януари 05, 2011, 11:01:19 »

Аааааа, ясно  good good good
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 05, 2011, 12:31:56 »

Момичета, благодаря за мненията. Реших да поръчам на Веледа шампоан и душ гел 2 в 1, крем за след баня, крем против слънце(макар че казвате че се ползва след 6-тия месец, ако не го ползваме сега ще остане за друто лято) и и крема за лошо време. Не знам дали ще ги използвам всичките, но както каза една приятелка: Като имаш желание, начеши си крастата, да се кротнеш  sarcastic
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: януари 10, 2011, 22:24:03 »

Видях в пост на предната страница за Мустелата че съдържа парабени и се стреснах, но в душ-гела и лосиона за тяло, които плзвам изрично е написано, че нямат и съм доволна от тях...а за дупето ползвам бочко, но друго исках да споделя...на Раличка и излезнаха едни пъпчици на бузките и после започнаха да и се белят и бузките и станаха много груби и лекарката ми каза да и ги мажа с преварен зехтин, но той не е добро средство за мазане, защото запушва поричките на кажата, или с Натхерцен на д-р тайс и искам да кажа, че този крем прави чудеса...за една вечер и се оправиха бузките и сега където и се забели кожичката го мазвам и до другия ден се е оправило...даже и ние с милото го изпозваме...направо е страшен...
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #168 -: януари 11, 2011, 00:09:29 »

Мамчета и бъдещи такива една идея и от мен. Купувайте по малки опаковки козметика , Тиа съм я къпала и мазала всеки божи ден докато стане на 1 год, но след упетреба на 1/2 туба мазило ми се изриваше и трябваше да се смена с що детски мазила сме се мазали с мъжа ми сакън да не ги хвърля. За късмет нейното дупе не се подсичаше често може би 2 -3 пъти да е било , ликвидирахме проблема с Пенатен .
Сега обаче Марти се зачервява много бързо с какво ли не пробвах , отминава и аиде след 2 дни пак .При него реших проблема с вазелин , един път заздваряло дупе и само вазелин не се е подсичал отдавна. Друга ми е грижата с него - ака на 3 дена веднъж .Дайте идея за разхлабващи храни - пробвах сливи - не действат !
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: януари 12, 2011, 23:32:34 »

 Offtopic Веси, и ние имаме същия проблем, хем сме само на кърма...аз и давам биогая и много чайче и едва успяваме на два дни веднъж...
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #170 -: януари 21, 2011, 12:50:59 »

Майчета, имате ли идея какви по - безвредни бебешки кърпички да ползвам? Като им чета съдържанието на масовите марки има или парабени, или парфюм /зад което съм чувала, че стоят фталати/ или даже алкохол.
Едната марка, която водят за еко е тази:
http://www.bebemarket.bg/bg/item/BIO-%D0%B8-ECO-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/Bambino-Mio-%D0%9C%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B8-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BF%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%9C%D0%B8%D0%BE-1597.html
а другата е тази. Май тя е по-истинска, но пък и цената й е доста солена:
http://www.bioslunceluna.com/shop/bebeshki-mokri-karpichki-natracare-bio.html

Някой ползвал ли ги е? Или може би сте си намерили вашата алтернатива.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: януари 21, 2011, 13:13:57 »

Майчета, имате ли идея какви по - безвредни бебешки кърпички да ползвам? Като им чета съдържанието на масовите марки има или парабени, или парфюм /зад което съм чувала, че стоят фталати/ или даже алкохол.
Едната марка, която водят за еко е тази:
http://www.bebemarket.bg/bg/item/BIO-%D0%B8-ECO-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/Bambino-Mio-%D0%9C%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B8-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BF%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%9C%D0%B8%D0%BE-1597.html
а другата е тази. Май тя е по-истинска, но пък и цената й е доста солена:
http://www.bioslunceluna.com/shop/bebeshki-mokri-karpichki-natracare-bio.html

Някой ползвал ли ги е? Или може би сте си намерили вашата алтернатива.

Тези, който си показала не съм ползвала, но сме използвали на Тео бебе, на Памперс, на Либеро. С алое вера или лайка. Аз лично предпочитам лайката. Но мокрите кърпички няма да ги ползвате постоянно, така че не се вманиачавайте (не се сещам за друга дума и не го казвам с лошо) толкова много. Децата няма да растат в стерилна среда.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #172 -: януари 21, 2011, 22:33:08 »

Аз също смятам, че кърпичките стига да не са с алкохол могат да се използват за бебетата. Все пак се доверяваме на определени фирми и за памперси и за храна така че..... Wink Освен това би могла да ограничиш ползването им. Аз като сме вкъщи или на гости където мога да ползвам чешма го мия моето момче. Ползвам кърпички само ако сменям памперса на вън и това се случва максимум веднъж на ден.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: януари 22, 2011, 01:19:09 »

Цитат
Освен това би могла да ограничиш ползването им. Аз като сме вкъщи или на гости където мога да ползвам чешма го мия моето момче. Ползвам кърпички само ако сменям памперса на вън и това се случва максимум веднъж на ден.
good *THUMBS*И ние много рядко ползваме,само на вън!
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: януари 23, 2011, 21:33:19 »

Аз пък ги позвам постоянно NO...в банята е студено и нямам контакт и ми се налага да я забърсвам...ползвам на памперс сенситив, а папмерси изпозлвам Либеро...нямат грешка...досега не сме се подсичали...
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #175 -: януари 23, 2011, 21:45:19 »

m_eleva19, никой не те упреква и според мен е по-важно да не простудим бебоците. Освен това ти използваш добри кърпички(в смисъл, че са нежни за кожата), но имат и минус един такъв пакет ти струва почти 5 лв., а ако се бърше бебчето само с кърпи доста ще ти отиват так че според мен това е необуснован разход при положение че има и други варианти. Май се отклонихме от темата - вредни ли са за кожата на бебето Wink
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: януари 26, 2011, 21:33:10 »

О не, аз просто изразих съжаление, че ми се налага да ги ползвам, но сега ми дадохте идея, че когато не се е наакала, мога да  я забърсвам с мокро тампонче...колкото като разход, да такъв са си nea И не ми е по вкуса, но като не ми идва да се сетя blush
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #177 -: януари 26, 2011, 21:42:49 »

и аз ползвам тампончета с вода.Когато малчое напълнил сериозно памперса направо го слагам под чешмата
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: януари 27, 2011, 15:10:12 »

и ние сме основно под чучура, обаче банята ни е топла и ми е врата до врата със спалнята smile иначе и ние щяхме да сме основно на кърпи  smile
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: януари 27, 2011, 18:27:30 »

Ние ползваме рядко кърпички. Мия му дупето в легенче, на коленца и много се кефи smile.
Тъкмо не е в банята на студа Wink
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines