Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 04:12:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: козметика за бебето  (Прочетена 149322 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: октомври 29, 2010, 06:47:38 »

че бебето не било салата smile


ROFL sarcastic ROFL sarcastic
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: ноември 06, 2010, 15:46:51 »

Аз от раждането използвам Мустела (зарибиха ни в болницата smile ) - гела за измиване на тяло, олио за тяло и крем за под памперса. Но скоро след като се прибрахме започнах да я мажа само с преварен зехтин по дупето - по препоръка на педиатърката.

Да отбележа, че Мустелата НЯМА парабени - новия внос, със сигурност няма - пише го навсякъде на опаковката.

Също ползвам много Себамед, пробвах Babylena (били 99% естествени  huhhuh.gif ) и мисля следващият измивен гел да е на Uriage.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 07, 2010, 01:20:37 »

Аз не съм виждала на Uriage измивен гел,има ли такова нещо?Аз ползвам шаппан на Uriage и съм много доволна.Като ми свърши лосиона за тяло на мусела ще си взема лосион също на Uriage.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: ноември 07, 2010, 20:45:25 »

Аз не съм виждала на Uriage измивен гел,има ли такова нещо?Аз ползвам шаппан на Uriage и съм много доволна.Като ми свърши лосиона за тяло на мусела ще си взема лосион също на Uriage.

Ами не знам дали точно измивен гел се казва - но имат измивен за лице, тяло и коса.
Активен
Aleksandra1
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #139 -: ноември 16, 2010, 19:57:16 »

Клоран и Мустела *THUMBS*Много съм доволна.
Активен
rapuntzel
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #140 -: декември 06, 2010, 09:55:44 »

Аз определно съм доволна от козметиката на Бейбилена. Наистина я дават като 100% екологична. Опитах една нова марка уж екологична - Наталиа се казва, детето плаче, защото му дразни очите!!!!!
С Бейбилената не сме имали такъв проблем.
Мустела - не е лоша, но си е химиййка smilesmile
Особено съм доволна от лосиона  и маслото на Логоната за бебе! Миризмата им е доста тежка, но пък как действат само на кожата. pleasantry

Аз от раждането използвам Мустела (зарибиха ни в болницата smile ) - гела за измиване на тяло, олио за тяло и крем за под памперса. Но скоро след като се прибрахме започнах да я мажа само с преварен зехтин по дупето - по препоръка на педиатърката.

Да отбележа, че Мустелата НЯМА парабени - новия внос, със сигурност няма - пише го навсякъде на опаковката.

Също ползвам много Себамед, пробвах Babylena (били 99% естествени  huhhuh.gif ) и мисля следващият измивен гел да е на Uriage.
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: декември 07, 2010, 16:44:37 »

С каката използвах Мустела и съм много доволна! good Сега за малката взех на Avene козметика и се надявам също да остана доволна, защото много я хвалят. smile
Активен
Happylife
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #142 -: декември 16, 2010, 18:43:25 »

И аз съм доволна от Мустела и Бюбхен. Мустелата са малко скъпички, но когато нямам парички, прибягвам до Бебино и Бочко smile 
Активен
mihova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143


нашето съкровище


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: декември 18, 2010, 11:04:40 »

Момичета бих искала да ви попитам вие на каква козметика сте се спрели за вашите бебчeта. Аз съм много объркана. Замислям се за Mustela
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: декември 18, 2010, 11:07:53 »

Ние сме с Nachtkerzen balsam на Dr. Tais, понеже ни е много суха кожата. Ако има някой с такъв проблем го препоръчвам с 2 ръце  good
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #145 -: декември 18, 2010, 11:44:40 »

Аз от раждането ползвам само и единствено Sebamed - кремче против подсичане под пелените, мляко и балсам и измивен гел. Вече четири месеца и половина ползваме само това и нямам намерение да сменям въпреки че многообразието на пазара е такова, че ти се иска да пробваш повече неща. А, купих един спрей на Uriage против подсичане и едно мляко на Avene - макар и доста по-скъпи от Sebamed, не съм толкова доволна.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: декември 18, 2010, 13:51:33 »

Ами Weleda поне е естествена и аз я ползвам нея.. ама май ще ни бият, че обсъждаме тук козметика - някъде имало отделна тема  girl_wink
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: януари 04, 2011, 10:09:10 »

Изчетох цялата тема и това което разбрах, че е необходимо за бебчето е:

* Шампоан
* Душ гел
* Лосион за след баня
* Крем за подсичане
* Слънцезащитен крем

Препоръчваните марки са Веледа, Мустела, Бюбхен, Себамед, а за крема за подсичане- Судокрем.

Една приятелка ще пътува до Лондон в края на месеца и си мисля, че било по-добре тя да ми купи козметиката, отколкото да я купя от Бг.

Спрях се на серията на Веледа: http://www.boots.com/webapp/wcs/stores/servlet/CatalogSearchResultView?Ne=13&Rpp=12&langId=-1&Ntk=All&Nr=AND%28DIM_BASIC_RECORD_TYPE_ID%3aIS_PURE_PRODUCT%2cDIM_PARENT_PRODUCT_ID%3aIS_PARENT%29&storeId=10052&Ntx=mode%2bmatchall&N=4294962310+4294950189&catalogId=11051&pageSize=12&categoryId=12343&searchv2=true

Искам да попитам:
* според вас има ли смисъл да ги купуваме от там или и Бг са същите продуктите?
* за колко време стига един продукт от 200 мл?
* имате ли наблюдения върху други марки, които се предалагат в Англия и които ги няма тук? И бихте ли препоръчали?
* освен нещата от списъка ми, има ли и друго, което е полезно за лятно бебче?
* има ли смисъл от крема за лошо време? Той се използва в по-студените месеци, нали?
* трябва ли да купя отдлено масажно масло или масажите се правят с лосиона за след баня?
* някъде четох, че мокрите кърпички не са препоръчителни. Има ли все пак марка, която да е добра за употреба? Или препоръчвате само измиване?
* споменава се и сапун на някои места. Той за каво се използва при положение, че има душгел?
« Последна редакция: януари 04, 2011, 10:42:06 от Капризче » Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #148 -: януари 04, 2011, 11:32:12 »

Капризче, много добре се ориентираш в темата за козметиката. Постът ти е систематизиран и ще е полезен и за следващите след теб.

Това, което от опит мога да ти препоръчам е да си набавиш козметика, която ти лесно можеш да намериш по всяко време. Ако сега ти донесат нещо от Англия и не си сигурна, че пак ще можеш да набавиш точно от същата марка, ще се наложи да правиш смяна изцяло на козметиката на бебето, а това може да донесе някои рискове (а може и да не ти донесе рискове) 

И другото, което исках да ти кажа е, че бебето ти ще е твърде мъничко, за да използваш слънцезащитен крем за него това лято. Повечето продукти, които съм срещала са препоръчителни за възраст след 6 месеца или дори годинка. През първото лято на Мелина аз гледах да й осигурявам механична защита от слънцето /леки ризки, шапка, сенник на количката, чадърче и т.н./, а не химическа или минерална.
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: януари 04, 2011, 11:47:28 »


 Капризче , надявам се да мога да ти помогна поне малко:)

*споменава се и сапун на някои места. Той за каво се използва при положение, че има душгел?

сапунче използвах когато миех дупето на чешмата при смяна на памперса

* някъде четох, че мокрите кърпички не са препоръчителни. Има ли все пак марка, която да е добра за употреба? Или препоръчвате само измиване?

според мен не са препоръчителни, ако се използват само те при смяната на памперса. Докато бяхме малки при всяка смяна миех дупето на чешмата и никога не ние е било подсечено:)

* трябва ли да купя отдлено масажно масло или масажите се правят с лосиона за след баня?

за лятно бебе трябва да е нещо, което попива бързо и един лосион за след баня ще е достатъчен

* за колко време стига един продукт от 200 мл?

много зависи за какъв продукт става въпрос. например сега ми свърши първата опаковка судокрем (въпреки, че той не се използва постоянно). повечето продукти са доста икономични.

* има ли смисъл от крема за лошо време? Той се използва в по-студените месеци, нали?

да използвала съм го при по- студените месеци, а това което съм чела и съм спазвала е, че слънцезащитните кремове не се препоръчват до 6-я месец:), а много и до годинката.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines