Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 19:50:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Може ли сватба без хоро?  (Прочетена 48284 пъти)
 
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 20, 2009, 11:11:37 »

Как сватба без хорце?! Не може така, трябва да има от всичко по малко! Ама хорцето си е традиция!!! girl_wink
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 20, 2009, 11:14:29 »

Наистита си е традиция и направо разведрява цялата обстановка....и млади и стари,че и най-малките могат да се веселят pardon И да ви кажа от личен опит-всички чужденци намилат този танц за невероятен и страшно сплотяващ хората pardon pardon
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 20, 2009, 15:31:17 »

Ама как така сватба без хоро??? НЕ МОЖЕ! Недейте така girl_impossible
Ооо, ние ще имаме хора!!! Даже милото почна да ги учи вече funnytooth
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: февруари 20, 2009, 16:18:03 »

Според мен хората са хубава българска традиция и не бива да ги пренебрегваме. Самият факт, че всички чужденци ни се възхищават за тях и искат да се научат да ги танцуват, трябва да ни докаже, че са нещо хубаво.  good
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #64 -: февруари 20, 2009, 16:24:05 »

Аз не съм някакъв страшен фен на хората, но сватба без едно право поне... не върви. На нашата имаше умерено.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 20, 2009, 17:36:26 »

Според мен хората са хубава българска традиция и не бива да ги пренебрегваме. Самият факт, че всички чужденци ни се възхищават за тях и искат да се научат да ги танцуват, трябва да ни докаже, че са нещо хубаво.  good

Напълно подкрепям! И аз съм казала на милото - да почва да учи, да не ме излага!
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 20, 2009, 23:26:48 »

Ами да, как ще минем без правото хорце и Бялата роза - на всеки празник ги иама! А какво да говрим за една българска сватба и колко е хубаво булката да води хорото! Нека си запазим традициите! huhhuh.gif
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: февруари 22, 2009, 21:55:02 »

Ние не сме големи почитатели но хората, приятелят ми особено, а аз по принцип харесвам народните танци. Мисля да включим 1-2 хора, колкото да отбие номера за пред роднините blush
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: февруари 24, 2009, 16:03:26 »

Не може   NO Поне според мен ден де pardon
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: февруари 24, 2009, 17:23:29 »

Еми то сватба без хора, е като сватба без булка ..... по според мен де. Аз лично не мога да играя друго освен правото и дунавско хоро, но всеки път като чуя и сърцето ми  danceg
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: февруари 24, 2009, 22:14:11 »

Здравейте момичета. Видях темичката и реших и аз да споделя мнението. Напълно подкрепям тези от вас, според които едно хоро поне, но трябва да бъде пуснато и изиграно. Аз не мога да си представя една сватба, на която да няма народни танци, та нали под тактовете и стъпките на ръченицата се отива при кумовете и им се поднасят даровете? На нашата сваатба мога да кажа даже,че преобладаваха хората, на които почти всички гости се бяха наредили. За мен това е еди незабравим момент и подарък, да видя, че не само за мен е празник, но и за хората, които са с нас.
Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #71 -: март 08, 2009, 02:45:04 »

и аз мисля че трябва да има поне 2-3 хора...
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #72 -: март 14, 2009, 08:47:17 »

Според мен може. smile Зависи от стила на сватбата и какво харесват младоженците и гостите.
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #73 -: април 11, 2012, 01:27:01 »

И аз така. Не ща хора, ама хич. Но DJ каза, че не можело така и т.н, та склоних ако някой от гостите много пририта - да пусне едно. Но доброволно - не.
Защо пък да не може сватба без хоро. Вярно, че такава традицията, ама традицията е и булката да е девствена blum

Точно така мисля и аз! Толкова ги мразя тия хора! Играя ги като спънат кон, а "Бяла роза" направо ми бърка в здравето. Май хич не съм фен на "традиционните" сватби - една сюрия гости, кюфтета, овчарска салата, препиване, хора, питки, менчета... Определено не. Искам по-друга атмосфера - малко гости, отбрана храна, ненатрапчива музика и... ако може без хора и ръченици. Просто това си е нашият стил с моя мъж. Мама и сестра ми се мръщят, но не ми пука. Винаги съм им се дразнела на тия хора. Който си обича, да играе. Но на нашия ден с мъжа ми искаме да сме си ние.

П.П. Знам, че темата е стара и потребителката, която я е пуснапа отдавна е омъжена, дай Боже, щастливо, но се включвам, защото ме вълнува, а предполагам може да интересува и други хора.
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #74 -: април 11, 2012, 20:04:35 »

Според мен може. smile Зависи от стила на сватбата и какво харесват младоженците и гостите.
Може, разбира се сватба без хора, ръченици и изобщо някакъв фолклор (български, балкански и др.)
Имал съм няколко такива сватби, на които музиката е била класическа и салонна, Jazz, Disco, Dance, POP, Rock,
Heavy Metal и др...получиха се страхотни, интелигентни и весели сватби с невероятен купон...и без грам балкански изцепки...
Весели празници.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines