Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 16:35:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Може ли сватба без хоро?  (Прочетена 48265 пъти)
 
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #15 -: февруари 20, 2007, 09:52:32 »

Успех и на теб! Съгласна съм, че купонът не зависи единствено от типа музика... а при нас ще има доста латино танци, бъдещата ми свекърва е експерт по тях, както и голяма част от гостите... та ще е весело при всички положения  Dance

Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #16 -: февруари 20, 2007, 15:52:08 »

Marina  според мене можеш да включиш хора не само за атракция на чужденците, но и за да доставиш удоволствие на твоите гости българите(по възрастните хора).Била съм на сватби с ди джей и определно мога да кажа, че когато не пускат хора голяма част от хората изобщо не стават да играят, и не се забавляват заради музиката.За мене музиката е много важна за настроението,най-важната.Ние заради музиката не направихме сватбата си вечерна а дневна,Да само и само за да има оркестър на сватбата ни а не диджей.Но ти сама можеш да си прецениш според твоя вкус и според възрастовата група на гостите.
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #17 -: февруари 20, 2007, 16:06:31 »

Marina  според мене можеш да включиш хора не само за атракция на чужденците, но и за да доставиш удоволствие на твоите гости българите(по възрастните хора).Била съм на сватби с ди джей и определно мога да кажа, че когато не пускат хора голяма част от хората изобщо не стават да играят, и не се забавляват заради музиката.За мене музиката е много важна за настроението,най-важната.Ние заради музиката не направихме сватбата си вечерна а дневна,Да само и само за да има оркестър на сватбата ни а не диджей.Но ти сама можеш да си прецениш според твоя вкус и според възрастовата група на гостите.

Благодаря ти, Vanis, така е, музиката е много важна. На нашата сватба ще има само двама възрастни хора, моите баба и дядо, но пък те са много важни хора за мен, така че ще трябва да разбера какво мислят по въпроса... трябва наистина всички да се чувстват комфортно, колкото и да си повтаряме, че сватбата я правим за нас и по наш вкус, компромиси са нужни май и на най- '"нашия" ден... GROAN
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #18 -: февруари 20, 2007, 16:18:40 »

Ееее щом като само баба и дядо ще бъдат по възрастни, в такъв случай можеш наистина да си помислиш за хората....но все пак хубаво ще е ако има поне няколко. dance
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #19 -: февруари 20, 2007, 17:26:23 »

Марина, аз си мисля, че ще е много добре ако има 1-2 хора на сватбата, особено ако можете да си позволите да наемете няколко танцьора в носии, които да водят хорото, а и да представят българските традиции. Ние миналата година, докато бяхме в БГ, заведохме моят приятел (а сега и бъдещ съпруг) в традиционен ресторант, където имаше цяла програма с хора и ръченица и той остана много впечатлен и още си спомня тази вечер.
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #20 -: февруари 20, 2007, 18:31:44 »

Марина, аз си мисля, че ще е много добре ако има 1-2 хора на сватбата, особено ако можете да си позволите да наемете няколко танцьора в носии, които да водят хорото, а и да представят българските традиции. Ние миналата година, докато бяхме в БГ, заведохме моят приятел (а сега и бъдещ съпруг) в традиционен ресторант, където имаше цяла програма с хора и ръченица и той остана много впечатлен и още си спомня тази вечер.

Така е, Диди, нашите народни танци по принцип за красиви за гледане, а ако танцьорите водят хорото, би било прекрасно, защото аз си мислех, че това булката го прави по традиция, а на мен не би ми било особено приятно, какво да правя, не обичам да играя хоро и това е. Ти кои български традиции си решила да включиш в празника? Ще имате ли българска музика? На мен това ми е любимата сватбена задача в момента, избирането на музиката smile
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #21 -: февруари 20, 2007, 20:02:49 »

Ти кои български традиции си решила да включиш в празника? Ще имате ли българска музика? На мен това ми е любимата сватбена задача в момента, избирането на музиката smile

Ще пиша на лични.
Активен
vlyubeni
Любопитен
*
Публикации: 22



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: септември 26, 2007, 18:07:26 »

Нашата сватба беше без хора  ръченици и мисля, че добре се получи. Ако роднините достатъчно уважават младоженците ще се съобразят с техните желания и няма да си налагат мнението. Все пак това е вашата сватба и какво ще има на нея трябва вие да решите.
Активен
nepenthe
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #23 -: октомври 06, 2007, 04:51:47 »

Цитат
Тема: Може ли сватба без хоро?
[/color]

Абе, може...ама не е хубаво  pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 06, 2007, 09:33:20 »

аз искам сватба без хоро не ги умея и не ги харесвам
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 19, 2007, 11:26:22 »

Е не, не мога да си представя сватба без хоро. Поне "Пий куме, пий" и "Бяла роза"...Сватба без "Пий куме, пий" ми е като Нова година без Дунавско хоро - нереално.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 19, 2007, 15:24:05 »

Е не, не мога да си представя сватба без хоро. Поне "Пий куме, пий" и "Бяла роза"...Сватба без "Пий куме, пий" ми е като Нова година без Дунавско хоро - нереално.

Много точно казано!  good Нали сме българи все пак и хората са най-ярката част от нашата народна идентичност. Ако има нещо, което ме кара да се чувствам най-силно българка, то това е невероятния ни и неповторим фолклор и българските народни традиции. Това не означава, че не хресвам западните, дори напротив... аз съм с двете ръце ЗА навлизането на повече западни навици и ритуали, но една комбинация от двете, според мен би била най-подходяща. Все пак е хубаво да бъдем модерни,културни и изискани, но това не означава да забравяме или да пренебрегваме корените си! Иначе няма да имаме нищо с което да се гордеем и да се отличаваме от останалите европейски народи. Трябва да се научим да ценим и да уважаме типично българското и да се стремим да го запазим за идните поколения, както са направили прадедите ни за нас!
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #27 -: октомври 19, 2007, 16:09:24 »

И аз съм на мнение, че хора трябва да си има!!! Поне едно право, но да го има! А и като се замисля, май не съм ходила на сватба без хора  dirol Била съм на рокерска сватба, но пак си имаше хора и хората си се впускаха с голямо желание  DANCE А и май първото, на което се хващаме всички е първото сватбено хоро  Party time аз поне съм вечно на дансинга  DANCE DANCE  DANCE
Мнението си е лично, но съм твърдо ЗА български народни хора на българска сватба!!!!!
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 19, 2007, 17:28:34 »

Момичета и на нашата сватба имаше доста хора,макар и аз първоначално да бях против...Но мъжа ми,а и цялата му фамилия са си направо професионални танцъори и спретнаха такава програма,че хората ахнаха и всички се включваха,дори и коруртистите от хотела-баби германки :laugh:И беше страшно весело,дори и аз самата не очаквах да стане така!Така че най-добре е да се усети атмосверата,ако има кой да играе и да се кефи на такава музика,наистина става много весело и българско,но ако хората са по-денс или рок настроени ще се пуска повече такъв тип!
Ама и аз съм ЗА поне 2-3 хорца...нали сме си в и от БГ все пак? girl_wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 22, 2007, 22:23:39 »

аз не играх хоро и съм много доволна!!!!!имаша само 2 хора и на първото се направих на ударена а на второто само подскачах laugh laugh
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines