Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 22:13:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Може ли сватба без хоро?  (Прочетена 48250 пъти)
 
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« -: февруари 18, 2007, 12:36:40 »

Може би някои от вас също ще се възмутят... поне моите роднини не искат да приемат, че нямам намерение да включвам хора и ръченици в сватбения репертоар. Не знам защо, но от малка мразя народни танци; че ги умея, умея ги, заради часовете по физическо, smile но не са ми приятни изобщо. Голямо престъпление ли ще бъде, ако няма никакво хоро в програмата? Как мислите?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 18, 2007, 12:48:20 »

и аз преди мислех като теб но на сватбата на която бях кръстница имаше доста хора и беше много весело.
а ако гостите са ви само ваши приятели без възрастни хора може и да минете без хора, но ако има и други хора на други възрасти едва ли ще останат доволни от това че няма хора.
това е моето мнение,но сватбата си е ваша и вие сами решавате.
успех good
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #2 -: февруари 18, 2007, 12:53:55 »

Права си, Маслинка, трябва да убедя баба и дядо най-вече, пък младите едва ли ще страдат толкова от липсата на хоро smile Друг е въпросът, че американските ми гости много биха се веселили, понеже няма да са виждали подобни изпълнения... Мислех заради тях да наема танцов състав в носии за едно-две хора, но ми се струва леко прекалено...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 18, 2007, 14:58:51 »

Според мен българска сватба без хора не може!Това си е наша българска традиция все пак.А и на американските гости гаранция че ще им хареса!Няма значение дали са млади или стари гостите,поне едно право хоро трябва да има!
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #4 -: февруари 18, 2007, 15:08:27 »

Според мен българска сватба без хора не може!Това си е наша българска традиция все пак.А и на американските гости гаранция че ще им хареса!Няма значение дали са млади или стари гостите,поне едно право хоро трябва да има!

Ай, Фийби sad Аз си знам, че е така, ама все се надявах да се измъкна някак. Че то сигурно трябва и да го водя това пусто хоро, че и кърпичка да размахвам, което ме хвърля в ужас панически... защо толкова, и аз не знам. Ако наема танцьори да друснат една ръченица, няма ли да е достатъчно? cray
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 18, 2007, 15:25:17 »

Според мен българска сватба без хора не може!Това си е наша българска традиция все пак.А и на американските гости гаранция че ще им хареса!Няма значение дали са млади или стари гостите,поне едно право хоро трябва да има!

Ай, Фийби sad Аз си знам, че е така, ама все се надявах да се измъкна някак. Че то сигурно трябва и да го водя това пусто хоро, че и кърпичка да размахвам, което ме хвърля в ужас панически... защо толкова, и аз не знам. Ако наема танцьори да друснат една ръченица, няма ли да е достатъчно? cray
Може и така-да наемеш танцьори.Идеята е добра.Може и ти да изиграеш едно хора и не е нужно да развяваш кърпичка. girl_wink
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 18, 2007, 15:29:41 »

аз пак толкова се кефя на това,даже ще ходя на народни танци да се понауча малко и по уверено да водя хорото.
от всички сватби на които сам била сам забелязала че всички най-много булката гледат и тя трябва да е в центара на купона good
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 18, 2007, 16:27:34 »

На последната сватба на която бях,в последният момент ми съобщиха,че трябва да играя ръченица  O_OМалко се поуплаших ама стегнах гащите и голям купон падна.не смятам да пропусна хората и на моята сватба.Първото ще го започнем след извеждането.Само незнам дали няма и някои строители да се включат,че нашият блок е вече завършен,ама правят и трети вход и голям майтап ще бъде yahoo
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 18, 2007, 16:31:10 »

ще стане голяма веселба. Bravo
аз като бях кума и трябваше да откупувам тортата нямах вообще намерение да си мардам от мястото,но в последния момент какво ме прихвана незнам и изтропах една ръченица,а с милото се бяхме разбрали че няма да играем и той като ме видя че ставам и отивам отпред при танцюра направо му падна  чейнето  Oh my ... и той друсна една ръченичка smile стана много весело
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 18, 2007, 21:59:03 »

Ааааа, и аз мисля като Фийби - българска сватба без поне 1 хоро не може, поне Булчиното хоро!!! secret при нас имаше няколко хора и беше много весело!!! Dance
Активен
junglegirl^84
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 246


обичай врага си,това ще го влуди!!!!


« Отговор #10 -: февруари 18, 2007, 22:47:52 »

аз ли съм луда или света полудя съвсем Oh my ...
как така сватба без хоро бе хора Yes
все едно блка без булчинска рокля,букет без цветя,огън без пламък....не го виждам това sad
защо да се правим на такива каквито всъщност не сме :sarcastic:не сме американците,които се женят на плажа по никое време само в присъствието на свещеник и двама свидетели,не сме италинаците които се вричат във вярност в катедрала и пускат после бели гълъби,не сме и англичани и никога няма да имаме онези градински сватби с бели шатри и изискани хапки и коктейли angry
ние сме си българи  Bravo Женим се в ресторанти с много роднини и на сватба се танцуват хора.Това е !
Аз лично на моята сватба ще имам ди джей,който ще води цялата програма(посреане,захранване на младоженците и т.н.)а отделно ще имам и оркестър,който ще свири така срамните хора за гостите ни :danceg:И знаеш ли,ще има танциори на нар.танци не за друго,а за настроение и за да спазят една велика традиция - играта на ръченица пред кумовете Dance
така че направи нещо за бълг.ти гости и след това мисли за американците good
« Последна редакция: февруари 19, 2007, 11:41:18 от Bulechka_TS » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 18, 2007, 23:49:36 »

Аз също съм твърдо ЗА хората. То сватба без хоро наистина не е сватба за мен или поне не българска! Вярно, че аз съм играла 15 години народни танци и съм "малко" пристрастена, но... мисля че и на гостите ще им хареса. Не е задължително да има много хора, щом не ги харесвате, но все пак без нито едно не може! Поне това е моето мнение.
А за танцьорите е хубава идея, особено щом ще има чужденци - със сигурност ще им е интересно! При нас сестра ми и една приятелка бяха в носии за ръченицата пред кумовете, а после и младоженецът се появи с носия и стана много весело  Oh my ... yahoo Bravo
Активен
junglegirl^84
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 246


обичай врага си,това ще го влуди!!!!


« Отговор #12 -: февруари 19, 2007, 00:01:59 »

и аз мария като теб съм играла нар.танци 12 години и оттам тая любов към фолклора,но пък имам приятелки които нямат нищо общо с танците и пак обичат  хората,това сме всъщност ние Bravo
така че отговорът ми е категорично не!!! nea
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #13 -: февруари 19, 2007, 00:13:08 »

При нас сестра ми и една приятелка бяха в носии за ръченицата пред кумовете, а после и младоженецът се появи с носия и стана много весело  Oh my ... yahoo Bravo

Благодаря ти, Мария, това е хубава идея, някой от гостите може да се радва да се изяви така и при нас smile хем ще е изненада за всички останали!!!
Активен
screwball squirrel
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 20, 2007, 09:36:37 »

Мисля, че може стига да убедиш диджея  Wink и по- възрастните гости. Аз сигурно няма да успея  Girl_sing и мисля да пусна точно 3  dance за бабите  danceg.
 Ти дано успееш  good.
 Много се съмнявам, че не може да стане прекрасен купон без хора и ръченици  Girl_sing
 danceg

« Последна редакция: май 17, 2007, 10:18:14 от maria_lakova » Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #15 -: февруари 20, 2007, 09:52:32 »

Успех и на теб! Съгласна съм, че купонът не зависи единствено от типа музика... а при нас ще има доста латино танци, бъдещата ми свекърва е експерт по тях, както и голяма част от гостите... та ще е весело при всички положения  Dance

Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #16 -: февруари 20, 2007, 15:52:08 »

Marina  според мене можеш да включиш хора не само за атракция на чужденците, но и за да доставиш удоволствие на твоите гости българите(по възрастните хора).Била съм на сватби с ди джей и определно мога да кажа, че когато не пускат хора голяма част от хората изобщо не стават да играят, и не се забавляват заради музиката.За мене музиката е много важна за настроението,най-важната.Ние заради музиката не направихме сватбата си вечерна а дневна,Да само и само за да има оркестър на сватбата ни а не диджей.Но ти сама можеш да си прецениш според твоя вкус и според възрастовата група на гостите.
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #17 -: февруари 20, 2007, 16:06:31 »

Marina  според мене можеш да включиш хора не само за атракция на чужденците, но и за да доставиш удоволствие на твоите гости българите(по възрастните хора).Била съм на сватби с ди джей и определно мога да кажа, че когато не пускат хора голяма част от хората изобщо не стават да играят, и не се забавляват заради музиката.За мене музиката е много важна за настроението,най-важната.Ние заради музиката не направихме сватбата си вечерна а дневна,Да само и само за да има оркестър на сватбата ни а не диджей.Но ти сама можеш да си прецениш според твоя вкус и според възрастовата група на гостите.

Благодаря ти, Vanis, така е, музиката е много важна. На нашата сватба ще има само двама възрастни хора, моите баба и дядо, но пък те са много важни хора за мен, така че ще трябва да разбера какво мислят по въпроса... трябва наистина всички да се чувстват комфортно, колкото и да си повтаряме, че сватбата я правим за нас и по наш вкус, компромиси са нужни май и на най- '"нашия" ден... GROAN
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #18 -: февруари 20, 2007, 16:18:40 »

Ееее щом като само баба и дядо ще бъдат по възрастни, в такъв случай можеш наистина да си помислиш за хората....но все пак хубаво ще е ако има поне няколко. dance
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #19 -: февруари 20, 2007, 17:26:23 »

Марина, аз си мисля, че ще е много добре ако има 1-2 хора на сватбата, особено ако можете да си позволите да наемете няколко танцьора в носии, които да водят хорото, а и да представят българските традиции. Ние миналата година, докато бяхме в БГ, заведохме моят приятел (а сега и бъдещ съпруг) в традиционен ресторант, където имаше цяла програма с хора и ръченица и той остана много впечатлен и още си спомня тази вечер.
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #20 -: февруари 20, 2007, 18:31:44 »

Марина, аз си мисля, че ще е много добре ако има 1-2 хора на сватбата, особено ако можете да си позволите да наемете няколко танцьора в носии, които да водят хорото, а и да представят българските традиции. Ние миналата година, докато бяхме в БГ, заведохме моят приятел (а сега и бъдещ съпруг) в традиционен ресторант, където имаше цяла програма с хора и ръченица и той остана много впечатлен и още си спомня тази вечер.

Така е, Диди, нашите народни танци по принцип за красиви за гледане, а ако танцьорите водят хорото, би било прекрасно, защото аз си мислех, че това булката го прави по традиция, а на мен не би ми било особено приятно, какво да правя, не обичам да играя хоро и това е. Ти кои български традиции си решила да включиш в празника? Ще имате ли българска музика? На мен това ми е любимата сватбена задача в момента, избирането на музиката smile
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #21 -: февруари 20, 2007, 20:02:49 »

Ти кои български традиции си решила да включиш в празника? Ще имате ли българска музика? На мен това ми е любимата сватбена задача в момента, избирането на музиката smile

Ще пиша на лични.
Активен
vlyubeni
Любопитен
*
Публикации: 22



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: септември 26, 2007, 18:07:26 »

Нашата сватба беше без хора  ръченици и мисля, че добре се получи. Ако роднините достатъчно уважават младоженците ще се съобразят с техните желания и няма да си налагат мнението. Все пак това е вашата сватба и какво ще има на нея трябва вие да решите.
Активен
nepenthe
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #23 -: октомври 06, 2007, 04:51:47 »

Цитат
Тема: Може ли сватба без хоро?
[/color]

Абе, може...ама не е хубаво  pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 06, 2007, 09:33:20 »

аз искам сватба без хоро не ги умея и не ги харесвам
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 19, 2007, 11:26:22 »

Е не, не мога да си представя сватба без хоро. Поне "Пий куме, пий" и "Бяла роза"...Сватба без "Пий куме, пий" ми е като Нова година без Дунавско хоро - нереално.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 19, 2007, 15:24:05 »

Е не, не мога да си представя сватба без хоро. Поне "Пий куме, пий" и "Бяла роза"...Сватба без "Пий куме, пий" ми е като Нова година без Дунавско хоро - нереално.

Много точно казано!  good Нали сме българи все пак и хората са най-ярката част от нашата народна идентичност. Ако има нещо, което ме кара да се чувствам най-силно българка, то това е невероятния ни и неповторим фолклор и българските народни традиции. Това не означава, че не хресвам западните, дори напротив... аз съм с двете ръце ЗА навлизането на повече западни навици и ритуали, но една комбинация от двете, според мен би била най-подходяща. Все пак е хубаво да бъдем модерни,културни и изискани, но това не означава да забравяме или да пренебрегваме корените си! Иначе няма да имаме нищо с което да се гордеем и да се отличаваме от останалите европейски народи. Трябва да се научим да ценим и да уважаме типично българското и да се стремим да го запазим за идните поколения, както са направили прадедите ни за нас!
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #27 -: октомври 19, 2007, 16:09:24 »

И аз съм на мнение, че хора трябва да си има!!! Поне едно право, но да го има! А и като се замисля, май не съм ходила на сватба без хора  dirol Била съм на рокерска сватба, но пак си имаше хора и хората си се впускаха с голямо желание  DANCE А и май първото, на което се хващаме всички е първото сватбено хоро  Party time аз поне съм вечно на дансинга  DANCE DANCE  DANCE
Мнението си е лично, но съм твърдо ЗА български народни хора на българска сватба!!!!!
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 19, 2007, 17:28:34 »

Момичета и на нашата сватба имаше доста хора,макар и аз първоначално да бях против...Но мъжа ми,а и цялата му фамилия са си направо професионални танцъори и спретнаха такава програма,че хората ахнаха и всички се включваха,дори и коруртистите от хотела-баби германки :laugh:И беше страшно весело,дори и аз самата не очаквах да стане така!Така че най-добре е да се усети атмосверата,ако има кой да играе и да се кефи на такава музика,наистина става много весело и българско,но ако хората са по-денс или рок настроени ще се пуска повече такъв тип!
Ама и аз съм ЗА поне 2-3 хорца...нали сме си в и от БГ все пак? girl_wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 22, 2007, 22:23:39 »

аз не играх хоро и съм много доволна!!!!!имаша само 2 хора и на първото се направих на ударена а на второто само подскачах laugh laugh
Активен
nadiag
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #30 -: октомври 23, 2007, 01:31:25 »

Абсолютно може  Bravo  Bravo
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 24, 2007, 11:20:50 »

Аз искам да има хора, не 4е ги играя вси4ките, но за мен саватба без хоро... sad
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 24, 2007, 12:13:52 »

Чесни казано не си представям моята сватба ако беше без хора Girl_sing Нямаше изсвирено хоро в ресторанта на което да не се хванат поне десетина човека и аз начело blum Незная дали може да съществува такава сватба без хоро  pardon поне аз не си представям
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 24, 2007, 15:11:32 »

Аз също мисля, че не може без хора! Няма да е сватба като сватба, така да се каже! На нашата сватба имаше от всичко по малко и беше много хубаво. Не си представям сватба без поне 1-2 хора!  huhhuh.gif
Активен
siska_rs
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35


Важно е да има кого да обичаш!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 24, 2007, 19:53:09 »

Според мен сватба без хоро не е сватба NO След нашата сватбата  коментара на операторо беше "Отдавна не съм бил на сватба на която се играят толкова хора Инещо повече почти всички на хорото да са млади хора smile" И наистина се побъркахме!Отиграхме си,то и по снимкити си личи! Dance
Активен
ina_i
Новак
*
Публикации: 16


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 28, 2007, 15:58:59 »

аз искам сватба без хоро не ги умея и не ги харесвам
И аз така. Не ща хора, ама хич. Но DJ каза, че не можело така и т.н, та склоних ако някой от гостите много пририта - да пусне едно. Но доброволно - не.
Защо пък да не може сватба без хоро. Вярно, че такава традицията, ама традицията е и булката да е девствена blum
Активен
Tanche
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #36 -: ноември 07, 2007, 15:00:56 »

И за не харесвам кой знае колко хората, но сватба без хора май не може.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #37 -: ноември 13, 2007, 23:42:16 »

 Аз пък искам на моята сватба да има всякаква музика. drum violin Elvis singer Без хоро не може, но не защото е традиция ,а защото ми харесва как всички се хващат за ръце и заедно се веселят.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #38 -: ноември 16, 2007, 15:33:20 »

Без хоро не си го представям...т.е.представям си го,но не знам защо човек трябва да се лиши от това забавление  scratch one-s head .Дори и да не танцуваш,а само да гледаш,си е голяма забава.И всички много се радват на хората  good .
Аз на която и сватба да отида,все съм 1ва писта да играя хоро chee ,а колко народ съм научила на стъпки най-различни,само аз си знам laugh .Но накрая винаги става много весело,особено когато вече и на по-срамежливите им дойде музата и като вземат да се развихрят и скриват шапката на всички  ROFL  Wink !
А това,което 100% ще отрежа от репертоара на своята сватба,ще е чалгата.Без нея съвсем спокойно можем да минем  pardon
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 16, 2007, 19:57:47 »

Дори и да не танцуваш,а само да гледаш,си е голяма забава.И всички много се радват на хората  good .

И аз не мога да играя ама много обичам да гледам хора, направо ми се отваря душата. Положението е малко сърце играе крак не мърда :funny:Но на сватба си трябват и хора good
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 16, 2007, 21:53:20 »

Моята беше без хоро, просто защото стилът на сватбата беше друг, но всички се чувствахме добре. Мисля че е въпрос на избор.
И като цяло аз обичам хора, но не обичам да бъде център на внимание като булчинско хоро например. smile
Активен
Emma
Ентусиаст
**
Публикации: 55



« Отговор #41 -: ноември 16, 2007, 22:25:55 »

на нашата сватба нямаше хоро smile
Активен
лин
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32



« Отговор #42 -: ноември 16, 2007, 22:40:43 »

И аз мисля,че всичко зависи от стила на сватбата и гостите.
И все пак това е българска сватба и е добре да съхраним и продължим някои традиции.
Аз не мога да играя много много хора,но когато съм била в чужбина винаги са проявявали интерес към народните ни песни и танци.Това е нещо,което ни прави уникални, заслужава си да съхраним и сме длъжни да предадем на децата си.Всеки сам ще намери подходящия начин за това.
« Последна редакция: ноември 17, 2007, 17:45:03 от лин » Активен
margi
Ентусиаст
**
Публикации: 133



« Отговор #43 -: ноември 16, 2007, 22:46:50 »

Браво Лин! Националната гордост е много важна. Целия бит и душевност на българина е съхранна благодарание на традициите. Които макар и трудно са били спазвани и почитани. Уважавам българи като Слави Трифонов който винаги подчертава успехите на някой българин. Примерно - тенесистката Пиронкова. Сети се как Слави я поздрави затова че като победи се обърна за да видят всички какво пише на фланелката й: БЪЛГАРИЯ!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 19, 2007, 14:02:05 »

Какво означава според "стила на сватбата" ? Това е българска сватба и както и да е направена, в какъвто и стил да е, си мисля, че едно хоро, няма да й развали "облика" или как там да го нарека  pardon
Малко ще се отдалеча от темата, може би, но колегите модератори ще ме извинят  blush
Била съм на Коледно парти на Английското посолство в България във Военния клуб. Всичко беше много стилно направено с Шведски маси, много ядене и пиене, стилна украса и дисководещ, който пускаше много разнообразна музика. Не бях си и помислила, че може да пусне хоро  nea но какво се получи - на другата диско-музика танцуваха хора, но като пуснаха хоро, се хванаха доста повече и то англичаните с такъв ентусиазъм танцуваха, че посрамиха някои българи, които не можеха да играят БЪЛГАРСКО хоро  Oh my ...
Най-големия купон се получи, когато пуснаха хоро и ръченица  Party time danceg
Не обвинявам никого, че не иска да има хоро на сватбата му, но да се каже, че всичко зависи от стила на сватбата, малко не мога да го разбера  pardon
И както се изказаха някои момичета - това е българска традиция, която напоследък за съжаление чужденците повече уважават отколкото ние българите  Girl_sing
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: ноември 19, 2007, 15:30:57 »

Аз също съм на мнение,че когато има хоро е по-хубаво!!!На нашата сватба имаше и беше супер!!!Имаше даже момент,в който но едно хоро имаше само 10-тина човека,които седяха...всички останали танцуваха!!!Ресторанта едва побра това хоро около 100 човека!!!Настръхвам,когато го гледам на DVD-то!!!Всичко обаче е въпрос на вкус!!!
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: ноември 19, 2007, 17:56:41 »

И както се изказаха някои момичета - това е българска традиция, която напоследък за съжаление чужденците повече уважават отколкото ние българите  Girl_sing

По повод на това мнение се сетих, че на нашата сватба като се пуснеше хоро и даже идваха чужденци, които в същото време минавали покрай ресторанта и им станало интересно, та идваха да се хванат и те на хорото. Като гледам DVD-то на няколко хора имаше по 3-4 полякини или рускини, които се бяха хванали и тропкаха весело с останалите. Голям купон се получава!  danceg
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #47 -: ноември 22, 2007, 14:21:28 »

На нашата сватба всички ставаха на хората - и млади и стари.Такива хора се извиваха!Аз също много обичам на сватбите да има хора и задължително танцувам на тях.Най-се кефя на едно, не знам как се казва,"бяла роза" се играе така dance
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #48 -: ноември 22, 2007, 15:18:35 »

Била съм на Коледно парти на Английското посолство в България във Военния клуб. Всичко беше много стилно направено с Шведски маси, много ядене и пиене, стилна украса и дисководещ, който пускаше много разнообразна музика. Не бях си и помислила, че може да пусне хоро  nea но какво се получи - на другата диско-музика танцуваха хора, но като пуснаха хоро, се хванаха доста повече и то англичаните с такъв ентусиазъм танцуваха, че посрамиха някои българи, които не можеха да играят БЪЛГАРСКО хоро  Oh my ...
Най-големия купон се получи, когато пуснаха хоро и ръченица  Party time danceg
И както се изказаха някои момичета - това е българска традиция, която напоследък за съжаление чужденците повече уважават отколкото ние българите  Girl_sing

Имам случай,сходен с този на Мария-никога няма да забравя една много колоритна сватба,на която бях като по-малка.Женеше се колежка на мама и на сватбата (не знам по чия линия  laugh ) присъстваха четирима японци.Първо,че те сами си поръчаха едно хоро,което не беше включено в програмата от младоженците (става въпрос за Елено моме) и второ-така от сърце танцуваха и се веселяха на хората,че бяха нещо като атракция за всички ни (все пак не всеки ден виждаш японец,играещ ръченица  Oh my ...  funnytooth !!!).Но разбира се посрамиха доста от гостите,които не знаеха и едно право хоро да изиграят.И аз също си помислих,че не е редно ние да си пренебрегваме традициите,когато по цял свят са търсени и харесвани  nea
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: декември 05, 2007, 19:08:08 »

Нещо не мога да си представя българска сватба без хоро?! Незнам какви доводи може да има, за да няма хора?
На нашата имаше доста хора - право, Дунавско, Елено моме, Самоковско, Чичовото. Много забавно беше, защото почти всички ставаха да играят. Голям смях падеше, но роднините на мъжа ми са от Видин и района и по друг начин играят - правят някакви връщания...Доста се позачудиха какво става, ама май хванаха ритъма. А пък и нали повечето хора ги водих аз, трябваше да следват моите стъпки. На Булчинското хора стана голяма тръпана smile - девойките и младежите яко се надпреварваха за букета smile.
 
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 14, 2008, 20:00:56 »

Аз мразех хората като дете,никога не бях танцувала. Но от известно време се запалих по народните танци,музика и въобще всичко.Дори специално ще отида на курсове по хора,за да мога да танцувам на сватбата,а и не само на моята.Мисля да намеря поне 3-4 хора,иначе не мога да си представя моята сватба.Според мен дори и човек да не е фен,сватбата не може без хоро-не ставай да танцуваш,шом не обичаш,но поне остави другите да потанцуват. Party time
Активен
tigri
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #51 -: януари 15, 2008, 14:42:13 »

Според мен може сватба без хоро!  :)Нашата примерно беше без и беше страхотна!
Ако те дразни хорото, не го включвай в сватбата си.Ако ти харесва,включи го.Направи го така според собствените си разбирания и предпочитания и не робувай на предразсъдъци разни!Важното е на младоженците да им е весело!
За традициите ще ти кажа - Традициите не са това,което бяха!  pardon
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 30, 2008, 21:05:26 »

Аз съм "за" хората.. това си е стара българска традиция, а и е доста забавно (особено във фазата, когато всички са пияни и всеки си танцува каквото си знае).
Но в крайна сметка е въпрос на предпочитания. Едно е сигурно за моята сватба - ще има МНОГО хора, ръченици, та дори и сиртаки  yahoo  danceg  smile
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 03, 2008, 18:58:17 »

Смятам, че за съжаление няма как да не мине една сватба без хора.Аз не харесвам хората по 20мин, особено когато се пускат едно след друго.Повярвайте била съм на такива сватби - доста е изтощително, а и като погледнеш накрая се друсат само потни баби и лели, А младитее гледат. И така минават 2 часа в хора.За съжаление сватбената вечер не е безкрайна и аз не бих прекарала 2 часа от нея в танцуване на хоро.Може би 1, заради традицията.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 03, 2008, 23:02:30 »

според мен не може сватба без хоро..........но все пак всеки прави нещата така както му харесват..............
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 03, 2008, 23:07:12 »

И аз съм за хората. Не бива да се прекалява разбира се, за да няма скучаещи гости, но все пак си е наша българска традиция и е хубаво да се спази. Освен това аз много обичам да играя хоро pardon
Активен
morrisongirl
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9


Когато сгрешиш - признай, когато си прав - замълчи


« Отговор #56 -: февруари 16, 2009, 01:20:34 »

Не се съобразявай с общоприетото. Ако не обичаш хора, не ги включвай. На моята сватба също няма да има хора или може би само едно.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 17, 2009, 17:58:38 »

Според мен не може без хоро smile
И да, вярно е че традициите не са това, което бяха... НО все още са традиции, дори леко поосвежени с някои елементи... Ако ги нямаше, тогава щяхме да му мислим Wink
Весело да ви е, момичета...  Bravo
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 18, 2009, 00:26:53 »

Според мен не може без хоро smile
И да, вярно е че традициите не са това, което бяха... НО все още са традиции, дори леко поосвежени с някои елементи... Ако ги нямаше, тогава щяхме да му мислим Wink
Весело да ви е, момичета...  Bravo

Вярно е че това е вашия ден и трябва да е така като вие го искате ,но все пак гостите също трябва да се уважават ! А на една сватба неможе да няма хора които да искат да изиграят поне едно хоро ! Съгласна съм че традициите вече не са това което са били, но си права че все още ги има !  good
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 18, 2009, 09:53:14 »

Абе знаете ли какво казах аз на ДиДжея - само бясни чалгии да няма, а за другото да преценява според гостите. Аз мисля, че ще съм толкова шашардисана, че изобщо няма да обърна внимание какво свири.

Според мен, ако Ди Джея е професионалист и умее да усеща настроението на гостите, няма нужда ние да му казваме какво да пуска. В крайна сметка, не му плащаме само да натиска play-бутона, я! Парите му хич не са малко, затова да се стяга и да си върши работата.

За народните хора, според мен са традиция и има опасност да те одумват после. Ако си само с приятели малко хора, тогава може, но от 100 - 120 човека все ще се намери кой да е недоволен. По-добре е да се разберете с ДиДжея да пусне хора докато ти си почиваш или ядеш, да потанцуват другите, а ти да се включиш на музика, която харесваш.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 20, 2009, 11:11:37 »

Как сватба без хорце?! Не може така, трябва да има от всичко по малко! Ама хорцето си е традиция!!! girl_wink
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 20, 2009, 11:14:29 »

Наистита си е традиция и направо разведрява цялата обстановка....и млади и стари,че и най-малките могат да се веселят pardon И да ви кажа от личен опит-всички чужденци намилат този танц за невероятен и страшно сплотяващ хората pardon pardon
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 20, 2009, 15:31:17 »

Ама как така сватба без хоро??? НЕ МОЖЕ! Недейте така girl_impossible
Ооо, ние ще имаме хора!!! Даже милото почна да ги учи вече funnytooth
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: февруари 20, 2009, 16:18:03 »

Според мен хората са хубава българска традиция и не бива да ги пренебрегваме. Самият факт, че всички чужденци ни се възхищават за тях и искат да се научат да ги танцуват, трябва да ни докаже, че са нещо хубаво.  good
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #64 -: февруари 20, 2009, 16:24:05 »

Аз не съм някакъв страшен фен на хората, но сватба без едно право поне... не върви. На нашата имаше умерено.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 20, 2009, 17:36:26 »

Според мен хората са хубава българска традиция и не бива да ги пренебрегваме. Самият факт, че всички чужденци ни се възхищават за тях и искат да се научат да ги танцуват, трябва да ни докаже, че са нещо хубаво.  good

Напълно подкрепям! И аз съм казала на милото - да почва да учи, да не ме излага!
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 20, 2009, 23:26:48 »

Ами да, как ще минем без правото хорце и Бялата роза - на всеки празник ги иама! А какво да говрим за една българска сватба и колко е хубаво булката да води хорото! Нека си запазим традициите! huhhuh.gif
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: февруари 22, 2009, 21:55:02 »

Ние не сме големи почитатели но хората, приятелят ми особено, а аз по принцип харесвам народните танци. Мисля да включим 1-2 хора, колкото да отбие номера за пред роднините blush
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: февруари 24, 2009, 16:03:26 »

Не може   NO Поне според мен ден де pardon
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: февруари 24, 2009, 17:23:29 »

Еми то сватба без хора, е като сватба без булка ..... по според мен де. Аз лично не мога да играя друго освен правото и дунавско хоро, но всеки път като чуя и сърцето ми  danceg
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: февруари 24, 2009, 22:14:11 »

Здравейте момичета. Видях темичката и реших и аз да споделя мнението. Напълно подкрепям тези от вас, според които едно хоро поне, но трябва да бъде пуснато и изиграно. Аз не мога да си представя една сватба, на която да няма народни танци, та нали под тактовете и стъпките на ръченицата се отива при кумовете и им се поднасят даровете? На нашата сваатба мога да кажа даже,че преобладаваха хората, на които почти всички гости се бяха наредили. За мен това е еди незабравим момент и подарък, да видя, че не само за мен е празник, но и за хората, които са с нас.
Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #71 -: март 08, 2009, 02:45:04 »

и аз мисля че трябва да има поне 2-3 хора...
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #72 -: март 14, 2009, 08:47:17 »

Според мен може. smile Зависи от стила на сватбата и какво харесват младоженците и гостите.
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #73 -: април 11, 2012, 01:27:01 »

И аз така. Не ща хора, ама хич. Но DJ каза, че не можело така и т.н, та склоних ако някой от гостите много пририта - да пусне едно. Но доброволно - не.
Защо пък да не може сватба без хоро. Вярно, че такава традицията, ама традицията е и булката да е девствена blum

Точно така мисля и аз! Толкова ги мразя тия хора! Играя ги като спънат кон, а "Бяла роза" направо ми бърка в здравето. Май хич не съм фен на "традиционните" сватби - една сюрия гости, кюфтета, овчарска салата, препиване, хора, питки, менчета... Определено не. Искам по-друга атмосфера - малко гости, отбрана храна, ненатрапчива музика и... ако може без хора и ръченици. Просто това си е нашият стил с моя мъж. Мама и сестра ми се мръщят, но не ми пука. Винаги съм им се дразнела на тия хора. Който си обича, да играе. Но на нашия ден с мъжа ми искаме да сме си ние.

П.П. Знам, че темата е стара и потребителката, която я е пуснапа отдавна е омъжена, дай Боже, щастливо, но се включвам, защото ме вълнува, а предполагам може да интересува и други хора.
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #74 -: април 11, 2012, 20:04:35 »

Според мен може. smile Зависи от стила на сватбата и какво харесват младоженците и гостите.
Може, разбира се сватба без хора, ръченици и изобщо някакъв фолклор (български, балкански и др.)
Имал съм няколко такива сватби, на които музиката е била класическа и салонна, Jazz, Disco, Dance, POP, Rock,
Heavy Metal и др...получиха се страхотни, интелигентни и весели сватби с невероятен купон...и без грам балкански изцепки...
Весели празници.
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #75 -: април 11, 2012, 21:30:43 »

Хей, djdimi, благодаря за този пост! Наистина много се радвам, че има и други:)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: април 12, 2012, 09:39:05 »

нашата ще бъде точно без хора, дали сме зелена светлина на диджея, само ако някой от родителите изрично поиска на място , тогава - едно хоро.
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: април 12, 2012, 10:52:00 »

Всеки си го разбира различно, ама за мене сватба без "Пий, куме пий..." е като Нова година без Дунавско хоро. Една "Бяла роза" всички стават да играят и не сядат повече.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: април 12, 2012, 13:12:13 »

Ние ще си имаме хора, даже доста. Аз играя хора, мама, свекървата, а и повечето гости. Всички ще се радват! smile Но това си е въпрос на избор, както това каква музика да слушаш, така че няма лошо.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #79 -: април 12, 2012, 13:45:39 »

Може да има сватба без хора, всеки има право сам да прецени какво иска да има на сватбата си, но лично аз не бих го допуснала. Обичам си народната музика и не бих допуснала да няма поне едно право хоро. Била съм на сватби без народна музика, но някак нещо ми липсваше. Може да са 1-2 не е нужно да е само народни песни, но да има  Wink
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: април 13, 2012, 17:29:35 »

И според мен това е въпрос на личен избор  give_rose
Ние на нашата сватба искаме да има доста хора,даже ще си имаме народна певица -Росица Пейчева  yahoo
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: април 13, 2012, 18:07:24 »

Според мен всеки сам решава. Ние на нашата сватба ще имаме хорца и то доста. Аз съм играла 7 години народни танци и са ми в кръвта, а й кума също. Не мога да си представя българска сватба без хоро smile, но всичко е въпрос на личен избор smile
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: април 14, 2012, 10:03:19 »

Може, може и без хоро. Преди няколко години аз бях на такава сватба и пак си беше много хубава.
Жениха се мои близки приятели и двамата класически музиканти със силно рок/метъл предпочитание. И сватбата беше само с класическа музика, рок-метъл, симфоник метъл и купона си беше ма макс. Но бяхме малко хора, не повече от 30 човека, всички рокаджии, така че си беше ок. Е, сигурно и на хора бихме скачали, но желанието на младоженците си беше да няма и така...
Иначе на моята 1-ва сватба имаше доста хора и ръченици, не че играх де, ама всички баби и дядовци останаха доволни.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: април 30, 2012, 21:26:31 »

Аз никога не съм харесвала народна музика и ако зависеше от мен хората биха били сведени до минимум. Мъжът ми мрази песента Бяла роза и е казал на диджея, че тази песен не иска да я чува.
На нашата сватба няма да се прекалява с хората, но няма и да ги изключим напълно, защото знаем, че гостите ще им се радват. Единственото ни условие ще е без Бяла роза и без чалга.

Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #84 -: юни 06, 2012, 13:46:28 »

Според мен нищо не ви коства да зарадвате гостите си с 1-2 хора. На моята сватба един от най-хубавите ми спомени е дунавското хоро- беше първото след танца ни, чак тогава се отпуснахме и дансингът изведнъж се напълни с гости- почти всички бяха станали, нямаше място и бяхме на концентрични кръгове...накъдето и да погледнех, виждах близки усмихнати лица...90% млади, тъй като такава ни беше сватбата. Това не ни попречи от средата нататтък да минем към метъл и рок.  Но без това хоро нямаше да е същото.

Разбира се, ако имате непоносимост, мразите и т.н., никой не може да ви задължи. Но аз лично не го разбирам.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: юни 06, 2012, 14:06:25 »

И аз не мога да си представя сватба без хоро! 
Или по-точно как някой може да мрази народна музика crazy
Хората винаги са ми били супер весели и ме зареждат с още повече положителна енергия  danceg
Определено ще имам няколко хорца на сватбата  good
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: юни 06, 2012, 14:12:26 »

Честно и аз не си представям сватба без хора smile На нашата сватба имаше много хора :)ами на хората ставаха почти всички, много се радваха smile страхотно впечатление им направиха Зевзеците с тяхната програма - на първото хоро просто вдигната абсолютно всички гости smile тази бариера в началото, която понякога се появява -  отпадна smile
Разбира се всичко е въпрос на личен избор
« Последна редакция: юни 06, 2012, 14:15:03 от irena_popova » Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #87 -: юни 07, 2012, 00:30:32 »

Най-важното е, човек да изрази себе си, а не да се прави на нещо, което не е. Аз и мъжът ми не обичаме народната музика и няма да я пускаме. Който си я харесва, да си я слуша на неговата сватба:) Не искам да звуча грубо, но човек никога не може да угоди на всеки гост, затова трябва да прави нещата, както ги усеща, пък на който не му харесва... проблемът си е негов.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юни 07, 2012, 09:56:50 »

Andreina, имаш право до някаква степен, но все пак щом си поканила тези гости, предполагам това значи, че държиш на тях, нали? Тоест, не е лоша да правиш нещата както ги чувстваш, но е хубаво да зарадваш и гостите си, за това че са те уважили в сватбения ти ден! Ако ще се съобразяваш само със себе си, защо каниш други хора?
То е същото като на рожден ден, кръщене или какъвто и да е друг празник. Ти може да не слушаш рок (примерно), но ще пуснеш една, две песни, за да се порадват гостите.
Да не говорим, че българска сватба без едно право хоро (поне) някак звучи странно за мен. Нали самата сватба е един вид традиция, също като хорото...Някак ми се иска да успеем ад запазим повече от българското, защото в днешно време нещата се изкривяват все повече и някак загубихме истинските ценности!
Отнесох се малко, съжалявам...
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #89 -: юни 07, 2012, 16:25:38 »

Аз лично играя хора от 6 годишна и сватба без хоро ми звучи като яйце без сол. Но всичко си зависи от гостите и младоженците. Ако има гости, които обичат хора поне едно-две хора трябва да се пуснат, освен това създават невероятно настроение и изкарват почти всички на дансинга. Била съм на сватби само с класическа музика - обичам и слушам такава - но накрая на сватбата всички вече спяхме в чиниите с тортите си - никакъв купон. Според мен ако искате весела сватба трябва да има от всичко по малко, за да стане весело  give_rose
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: юни 07, 2012, 18:53:25 »

Цуци, аз си ям яйцата без сол  give_rose Но да си кажа честно и аз съм била на сватба без хора и нямаше спойка между хората, които иначе стават и скачат даже и да не знаят много какво се случва. Ние сме метъли, но и хора играем, ходим от повече от година на народни танци и то съвсем не с цел сватбата.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #91 -: юни 08, 2012, 07:32:00 »

Миналата година ходих на една сватба, на която имаше само едно-единствено хоро в началото, след това нямаше, пуснаха само ръченица за танца с пилето. Беше една от най-веселите сватби, на които съм ходила.
Обратно, ходих на друга, на която имаше толкова много хора, че свят ми се зави, но пък не ми беше весело.

На нашата сватба имахме 5-6 хора, ние искахме да имаме малко хора, защото все пак си правим сватбата в България. Имахме гост от Щатите, за него ДЖ-я пусна туист blum, който изтанцувахме двамата с него и беше весело smile
Мисълта ми е, че дали ще има хора или не, не определя колко ще е весела сватбата. Ако цяла нощ се въртят хора  с цел да покаже булката, че ходила на уроци и си гледа само в краката концентрирано...докато, ако идва естествено, е много по-различно.
Всичко може...важното е наистина да се забавлявате, а не защото така "трябва".
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юни 08, 2012, 08:15:38 »

Алексиа,  good . Разбира се, че може да има весела сватба и без хора. Но смятам, че ако гостите харесват хора, е редно да се пуснат няколко. Все пак нали идеята е всички да се веселят.
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: юни 08, 2012, 08:33:39 »

Алексиа, повечето сватби, на които съм била са с международен елемент и няма много хора, но друго си е точно 1-2 за настроение. А и на чужденците са им много интересни. Никой не е казава - хора до втръсване....Обаче бях именно на българска сватба без нито едно хоро и хич не се получи.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #94 -: юни 08, 2012, 09:01:29 »

Да, това имам предвид и аз - смятам, че трябва да има поне малко хорца smile Иначе всеки може както си иска да си я прави сватбата, моето мнение е, че това е нещо традиционно за нашата страна и е хубаво да го има, но не е показател дали ще е хубава и весела сватбата, това имах предвид.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines