Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 08:28:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Може ли сватба без хоро?  (Прочетена 48245 пъти)
 
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« -: февруари 18, 2007, 12:36:40 »

Може би някои от вас също ще се възмутят... поне моите роднини не искат да приемат, че нямам намерение да включвам хора и ръченици в сватбения репертоар. Не знам защо, но от малка мразя народни танци; че ги умея, умея ги, заради часовете по физическо, smile но не са ми приятни изобщо. Голямо престъпление ли ще бъде, ако няма никакво хоро в програмата? Как мислите?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 18, 2007, 12:48:20 »

и аз преди мислех като теб но на сватбата на която бях кръстница имаше доста хора и беше много весело.
а ако гостите са ви само ваши приятели без възрастни хора може и да минете без хора, но ако има и други хора на други възрасти едва ли ще останат доволни от това че няма хора.
това е моето мнение,но сватбата си е ваша и вие сами решавате.
успех good
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #2 -: февруари 18, 2007, 12:53:55 »

Права си, Маслинка, трябва да убедя баба и дядо най-вече, пък младите едва ли ще страдат толкова от липсата на хоро smile Друг е въпросът, че американските ми гости много биха се веселили, понеже няма да са виждали подобни изпълнения... Мислех заради тях да наема танцов състав в носии за едно-две хора, но ми се струва леко прекалено...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 18, 2007, 14:58:51 »

Според мен българска сватба без хора не може!Това си е наша българска традиция все пак.А и на американските гости гаранция че ще им хареса!Няма значение дали са млади или стари гостите,поне едно право хоро трябва да има!
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #4 -: февруари 18, 2007, 15:08:27 »

Според мен българска сватба без хора не може!Това си е наша българска традиция все пак.А и на американските гости гаранция че ще им хареса!Няма значение дали са млади или стари гостите,поне едно право хоро трябва да има!

Ай, Фийби sad Аз си знам, че е така, ама все се надявах да се измъкна някак. Че то сигурно трябва и да го водя това пусто хоро, че и кърпичка да размахвам, което ме хвърля в ужас панически... защо толкова, и аз не знам. Ако наема танцьори да друснат една ръченица, няма ли да е достатъчно? cray
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 18, 2007, 15:25:17 »

Според мен българска сватба без хора не може!Това си е наша българска традиция все пак.А и на американските гости гаранция че ще им хареса!Няма значение дали са млади или стари гостите,поне едно право хоро трябва да има!

Ай, Фийби sad Аз си знам, че е така, ама все се надявах да се измъкна някак. Че то сигурно трябва и да го водя това пусто хоро, че и кърпичка да размахвам, което ме хвърля в ужас панически... защо толкова, и аз не знам. Ако наема танцьори да друснат една ръченица, няма ли да е достатъчно? cray
Може и така-да наемеш танцьори.Идеята е добра.Може и ти да изиграеш едно хора и не е нужно да развяваш кърпичка. girl_wink
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 18, 2007, 15:29:41 »

аз пак толкова се кефя на това,даже ще ходя на народни танци да се понауча малко и по уверено да водя хорото.
от всички сватби на които сам била сам забелязала че всички най-много булката гледат и тя трябва да е в центара на купона good
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 18, 2007, 16:27:34 »

На последната сватба на която бях,в последният момент ми съобщиха,че трябва да играя ръченица  O_OМалко се поуплаших ама стегнах гащите и голям купон падна.не смятам да пропусна хората и на моята сватба.Първото ще го започнем след извеждането.Само незнам дали няма и някои строители да се включат,че нашият блок е вече завършен,ама правят и трети вход и голям майтап ще бъде yahoo
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 18, 2007, 16:31:10 »

ще стане голяма веселба. Bravo
аз като бях кума и трябваше да откупувам тортата нямах вообще намерение да си мардам от мястото,но в последния момент какво ме прихвана незнам и изтропах една ръченица,а с милото се бяхме разбрали че няма да играем и той като ме видя че ставам и отивам отпред при танцюра направо му падна  чейнето  Oh my ... и той друсна една ръченичка smile стана много весело
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 18, 2007, 21:59:03 »

Ааааа, и аз мисля като Фийби - българска сватба без поне 1 хоро не може, поне Булчиното хоро!!! secret при нас имаше няколко хора и беше много весело!!! Dance
Активен
junglegirl^84
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 246


обичай врага си,това ще го влуди!!!!


« Отговор #10 -: февруари 18, 2007, 22:47:52 »

аз ли съм луда или света полудя съвсем Oh my ...
как така сватба без хоро бе хора Yes
все едно блка без булчинска рокля,букет без цветя,огън без пламък....не го виждам това sad
защо да се правим на такива каквито всъщност не сме :sarcastic:не сме американците,които се женят на плажа по никое време само в присъствието на свещеник и двама свидетели,не сме италинаците които се вричат във вярност в катедрала и пускат после бели гълъби,не сме и англичани и никога няма да имаме онези градински сватби с бели шатри и изискани хапки и коктейли angry
ние сме си българи  Bravo Женим се в ресторанти с много роднини и на сватба се танцуват хора.Това е !
Аз лично на моята сватба ще имам ди джей,който ще води цялата програма(посреане,захранване на младоженците и т.н.)а отделно ще имам и оркестър,който ще свири така срамните хора за гостите ни :danceg:И знаеш ли,ще има танциори на нар.танци не за друго,а за настроение и за да спазят една велика традиция - играта на ръченица пред кумовете Dance
така че направи нещо за бълг.ти гости и след това мисли за американците good
« Последна редакция: февруари 19, 2007, 11:41:18 от Bulechka_TS » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 18, 2007, 23:49:36 »

Аз също съм твърдо ЗА хората. То сватба без хоро наистина не е сватба за мен или поне не българска! Вярно, че аз съм играла 15 години народни танци и съм "малко" пристрастена, но... мисля че и на гостите ще им хареса. Не е задължително да има много хора, щом не ги харесвате, но все пак без нито едно не може! Поне това е моето мнение.
А за танцьорите е хубава идея, особено щом ще има чужденци - със сигурност ще им е интересно! При нас сестра ми и една приятелка бяха в носии за ръченицата пред кумовете, а после и младоженецът се появи с носия и стана много весело  Oh my ... yahoo Bravo
Активен
junglegirl^84
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 246


обичай врага си,това ще го влуди!!!!


« Отговор #12 -: февруари 19, 2007, 00:01:59 »

и аз мария като теб съм играла нар.танци 12 години и оттам тая любов към фолклора,но пък имам приятелки които нямат нищо общо с танците и пак обичат  хората,това сме всъщност ние Bravo
така че отговорът ми е категорично не!!! nea
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #13 -: февруари 19, 2007, 00:13:08 »

При нас сестра ми и една приятелка бяха в носии за ръченицата пред кумовете, а после и младоженецът се появи с носия и стана много весело  Oh my ... yahoo Bravo

Благодаря ти, Мария, това е хубава идея, някой от гостите може да се радва да се изяви така и при нас smile хем ще е изненада за всички останали!!!
Активен
screwball squirrel
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 20, 2007, 09:36:37 »

Мисля, че може стига да убедиш диджея  Wink и по- възрастните гости. Аз сигурно няма да успея  Girl_sing и мисля да пусна точно 3  dance за бабите  danceg.
 Ти дано успееш  good.
 Много се съмнявам, че не може да стане прекрасен купон без хора и ръченици  Girl_sing
 danceg

« Последна редакция: май 17, 2007, 10:18:14 от maria_lakova » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines