Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:04:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Меден месец в Прага?  (Прочетена 24898 пъти)
 
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« -: февруари 22, 2008, 16:54:45 »

Мацки, ние ще ходим в Прага!  yahoo

Ще се радвам, ако някой от вас е бил в този невероятен град, да сподели, да даде съвет, да препоръча! give_rose

Притеснявам се и защото никога не съм пътувала в чужбина. pardon

Засега знам кои са основните забележителности, колко струва една бира, и че повечето хора там говорят английски /за мое щастие / pardon
Ааа, знам и, че го наричат "Градът на разврата"  tease И че се предлага пътуване по Вълтава в Jazz Boat  yahoo

И..това е всичко, което знам, освен курса на местната валута спрямо еврото  funnytooth
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 22, 2008, 17:02:05 »

авичка ние бяхме 2 дни в прага ако искаш гледай малко снимки в албума.но вие за повечко дни ще видете старшно повече неща good
а тука май съм сложола повече http://maslinka22.multiply.com/video/item/13
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #2 -: февруари 24, 2008, 23:32:34 »

Авичка,браво! Много готино сте го решили! И аз искам в Прага за меден месец! За съжаление съм била там за около 6 часа,разтягаща тигели на летището!  funnytooth
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 26, 2008, 15:17:56 »

Авичка вие в Прага на почивка, или организирана екскурзия ще сте, в смисъл сами ли отивате?
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 27, 2008, 22:32:38 »

И ние ще ходиме на сватбено пътешествие в Прага.Вчера си резервирах самолетните билети.Ще ходим за 7 дни,свободно без туристическа агенция през май.Сега избираме хотел.Нямам търпение дадойде Май.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #5 -: февруари 28, 2008, 09:28:39 »

Аничка, някакви пакети би трябвало да ползваме- включват чартър и нощувки. Мисля, че са с групи. Обаче кое доколко е организирано-не знам! Пакетите са едноседмични, на Астрал холидейз, доколкото знам.
Кали-Гали, супер! Bravo Вие сте си готови за тръгване!  Bravo
А да ви се оплача-ние най-вероятно няма да ходим сега  cray cray cray Защото пакетът /заради чартъра/ е от събота до събота-няма опция петък или неделя. А така не ни устройва, защото аз трябва да започна новата работа. И...ще го отложим сигурно- за септември най-вероятно.  cray
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 28, 2008, 09:45:10 »

Няма нищо може пък да е за хубаво, освен това най важното е просто да стане независимо кога, просто с времето да не стане така че да го отложите съвсем. А през септември също ще е супер сигурна съм, не важно да е веднага след сватбата, важното е да си го знаете че това ще си е вашето пътуване.
Успех на новата работа.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 28, 2008, 17:53:19 »

Не се натъжавай,че няма да е веднага,така ще разпределиш хубавите емоций във времето,а не всичко на веднъж и после да те грабне ежедневието и да стане като в приказката първо ихо,после тихо..И при нас така стана-сватбата ни беше ноември 2007,но оставихме пътешествието за по-топло време.Имахме време да се насладим на сватбените емоций и след 6 месеца нови готини преживявания.Въпросът е да не стане както казва Аничка,да не се отложи прекалено дълго във времето.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #8 -: февруари 29, 2008, 11:45:21 »

Мацки, окончателно заминаваме няколко дни след сватбата! yahoo Ще бъдем в Прага 4 или 5 дни. Девер ми е успял да уреди някак нещата. Само ми е кофти, че са извън пакет и само нощувката е по 100 Euro. sad Билетите също са по-скъпички.
Не знам в кой хотел ще бъдем, но като разбера-ще кажа, а и ще споделя впечатления като се върнем. Мале, никога не съм летяла, дано не си изповръщам червата  blush bad
И кофтито е, че летим обратно в неделя, а аз в понеделник съм на новата работа...Няма почивка, няма това-онова...Ама..карай да върви! Важното е да си изкараме добре.
Четох, че в Прага имало автобусчета CityTour- ще разчитам на тях, за да разгледаме града.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 07, 2008, 22:20:53 »

Поздравления,все пак ще стане както искаш,което е страхотно.Ще разкажеш как сте изкарали,въпреки че съм сигурна че ще е супер.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 07, 2008, 23:00:23 »

Като те гледам какво право черво си,май няма да има какво да повръщаш... tease
И да направит мнооого снимки в Прага, да гледаме и ние.  good
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #11 -: март 30, 2008, 08:51:12 »

Мацки, завърнахме се от Прага!  yahoo Беше страхотно, но много студено! Ще намаля снимките и ще ги кача!
Уникална архитектура-все едно си в приказка!  Girl_hide Много романтичен град! Като грейне слънце- с кеф да се разхождаш! Но като завали сняг и като духне оня ми ти вятър... girl_impossible
Хубавото е, че навсякъде има табели, всичко е много уредено- аз, която за първи път излизам в чужбина, нямах проблем!  good Масово се говори английски!

Откъде да започна не знам...А, навсякъде се плаща в крони- еврото не е така разпространено..на различни места обменят кроните по различен курс- от 20 до 24 крони за евро. На летището им е най-кофти курс- 20 крони за евро. Билетът за градския транспорт е 26 крони за 70 минути- ползвате билета за всички превозни средства. В нашия хотел също обменяха евро за крони, но не и обратното.

В самата стая имахме брошури на поне 5 турагенции, които предлагат екскурзии и обиколки. Най-евтината беше кафенце на лодка по Вълтава- 15 евро за 1 час. Grand City Tour за 3 часа време струваше 24 евро. Ние си избрахме агенция, която те взема с бусче безплатно от хотела. Иначе си имат сборни пунктове и ако са ви наблизо,можете директно от там да тръгнете- обикновено са през час. Имаше и Ghost Tour- през нощта из тъмните улички,ама не се осмелих.  tease

В маркетите не е скъпо- една мин. вода е 10-15 крони, едни бисквити- 16 крони /не се смейте- аз два дни само това ядох заради проблеми със стомаха tease/. В ресторантите обаче е скъпичко-ценит са двойни спрямо тук. Например първата вечер хапнахме в пицария- по енд апица и 1 питие- 350 крони. На повечето места салатите са по 150-200 крони.Но имат нещо като специални менюта за определени часове /като обедно меню/- в едно заведение милото хапна 3-степенно меню само за 100 крони!

Магазините за дрехи са скъпи- цените са като тези в България или ги надвишават- в магазина на Зара едни обувки бяха от порядъка на 2000 крони.  pardon

Друго, другооо... много се впечатлих от една лодка, но не се качихме- Jazz Boat- хапваш, пийваш и слушаш на живо джаз  Girl_hide Ходихме на хълма Храдчани- разгледахме замъка, президентския дворец...  Карловия мост- уникален, разбира се!

Ааа, каква изненада- на площада с часовника, на който са скупчени сергийки, масово продавачите са българи. Една от тях ни обясни, че повечето такива продавачи в Прага са наши сънародници  pardon
До този площад води една улица- Парижка- еквивалент на Витошка..майкооо, там не влизайте,ако не сте с много пари.  Girl_hide Картие и нагоре... В един магазин пък на La coste имаше 60% намаление и милото се засили да си купува кецове...с намалението струваха 100 евро..без намаление ме е страх да си мисля /може би за вас не е изненада, но специално за мен, която не носи спортни дрехи и марки от този тип са ми непознати като цени, тези кецове изглеждаха безумно скъпи извън намалението./

Не се сещам какво друго да ви кажа....питайте ме... Girl_hide
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 30, 2008, 09:03:25 »

Добре дошла Авичкаааааа yahoo yahoo yahoo
Браво на вас , изглежда сте си изкарали наистина супер , браво danceg
Искаме снимкииии Bravo
През цялото време ли беше много студено? blush
Активен
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 19, 2009, 20:18:19 »

Ллелл, браво много хубаво сте си изкарали, на нас ни предстой да отидем там, но края на Септември.Казваш,че времето е по-хладно от колко при нас sad, дано да не е прекалено,че аз съм доста зиморничева.

Но иначе разказа ти е  judges описала си абсолютно всичко  Bravo Bravo Bravo
Чакаме снимчици
« Последна редакция: септември 19, 2009, 20:20:28 от Кardigansder » Активен
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 10, 2009, 10:15:40 »

Мацки пиша и аз в тази темичка защото съм за  judges за Прага НЯМА ТАКЪВ ГРАД-!!!
Уникален, просто толкова запазен, автентичен, красота.И сградите и хората, просто всичко бе уникално.Ние бяхме също в Будапеща и Виена, но Прага ще соатен завинаги в сърцата ни!!!

Снимки в Албума ми!!!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines