Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 02:09:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: За или против рокли "втора употреба"?
За - 103 (38.1%)
Против - 131 (48.5%)
Нямам мнение по въпроса - 36 (13.3%)
Общ брой гласове: 268

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За или против рокли "втора употреба"?  (Прочетена 136894 пъти)
 
monikabiri
Ентусиаст
**
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: април 17, 2009, 10:22:20 »

Аз съм за роклите втора употреба, но не и за тези под наем, поради чисто практически съображения - трябва много да внимаваш през цялото време да не я изцапаш, скъсаш и така нататък. Иначе роклите втора употреба не са лош вариант, защото са обличани в повечето случаи само веднъж и след това са почистени, оттук нататък става ваша. Някои магазини в София обаче имат неприятната практика да предлагат уж нови рокли, които са били пробвани от всички (по-специално говоря за Шуши), а след това само ги преправят и почистват и ви ги дават - това е поне 4-5 употреба, макар че по принцип се водят за нови рокли и цените им са като за нови.
Аз първоначално мислех да си взема или нова, или втора употреба, но не намерих нищо, което напълно да ми харесва, затова си уших роклята.
Активен
avgustina25
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #166 -: май 09, 2009, 23:51:48 »

аз пък съм против роклите изобщо))...предпочитам и ще бъда в бял сатенен костюм- фино сако и панталон, отдолу секси сандал н амного висок ток))...абе фашън отвсякъде Wink
Активен
Мама на Ангел
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #167 -: юли 11, 2009, 19:18:42 »

Здравейте момичета! Не ми издържа сърцето и се регистрирах Bravo
И аз като всяка бъдеща булка имам вълнения, трепети и тревоги.
Изчетох почти всички теми в този сайт и се спрях на тази, защото искам да прочета вашите мнения и да получа помощ, ако е възможно.
При мен ситуацията е следната - преди 5 години щях да сключвам брак. Съвсем случайно при разговор една съседка се сети, че булчинската рокля на снаха и седи заключена в гардероба на тавана. Качихме се, извадихме я, облякох я още там и се случи невероятното чудо - тази рокля сякаш беше шита за мен. Е, имаше голямо петно от червено вино по дължината, но след химическо всичко щеше да изчезне. Беше седяла там почти 4 години. Всички останахме доволни и съседката ми я подари.
И без това снаха и вече беше бивша...
Занесох роклята на шивачка, сменихме малко деколтето и ръкавите и тя стана точно това, което си мечтаех - просто чудо! Намерих химическо чистене, където ми гарантираха, че ще я почистят и няма да я развалят, защото има много перлички по нея.
След това се случи другото чудо - просто нямаше сватба.
През всичките години роклята стои в гардероба, сгъната и прибрана надълбоко, защото съседката не я иска обратно, а никой няма интерес към нея.
Сега пак съм кандидат булка и гледам снимки на рокли. Идеята ми е за къса и романтична рокличка. Харесах си няколко модела. Обиколих магазините. Но там има почти еднакви рокли, които на мен не ми харесват. Аз си представям моята рокля - тя живее в главата ми и я виждам всеки път когато затворя очи.
И най- интересното е, че след разочарованието от магазините у мен се роди идеята да извадя въпросната рокля и да я направя нова. Но ме е страх, след два неуспешни опита /нейни/ да не се случи отново нещо лошо. Просто суеверие. Но роклята ли е виновна или аз самата с грешния си избор преди? И това същата рокля ли ще бъде или нова? Нова рокля от втора употреба!
Знам, че ако я дам на шивачка да пробва да я отреже и да я направи както аз искам и не се получи, ще загубя само парите, които съм дала за ремонта. И все още имам време да купя или ушия нова. Но си се представям точно в тази вече модифицирана.
Какво ще кажете, а?
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: юли 11, 2009, 23:51:26 »

 Offtopic
по принцип не съм суеверна и едва ли е много разумно да обвиним една рокля в провала на две сватби...
но конкретно в този случай ми се струва подходящо или да се откажеш от тази рокля и да си купиш друга или в краен случай да я занесеш да пренощува в църква и да ти я "осветят"  pardon
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юли 16, 2009, 07:39:51 »

уау angel_aura каква история!
аз съм против рокли втора употреба, защото предпочитам да си имам само моя си рокля, обаче в твоя случай, след като толкова много я харесваш роклята, считам, че това е твоята рокля.
понякога обаче е важно дали ти вярваш, че има лоша енергия роклята, защото ако мислиш че е така, по-добре я остави и си уший нова
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: юли 16, 2009, 08:41:02 »

понякога обаче е важно дали ти вярваш, че има лоша енергия роклята, защото ако мислиш че е така, по-добре я остави и си уший нова
good
Роклята не е виновна според мен, но ако ти мислиш така е по-добре да не се терзаеш.
Активен
Мама на Ангел
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #171 -: юли 16, 2009, 18:39:14 »

Момичета, много съм щастлива, че ми отговорихте. Имах нужда да чуя вашите мнения. Когато споделих проблема с мой много близък приятел той ми каза следното " Като я отрежеш и направиш както ти искаш, то тогава това няма да е онази рокля, а ще е нова". Просто мен малко ме е страх, да не се случи нещо лошо и не смея да я извадя от мястото й. Но същевременно тя сякаш ме дърпа към себе си, защото си я представям. Още малко ще помисля и може би ще я изкарам да я пробвам. Но ако пак се случи нещо, ще трябва да ми търсите нов годеник за нова рокля, пък тази ще отиде на ...
Активен
natally2
Любопитен
*
Публикации: 22


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юли 29, 2009, 08:30:57 »

Аз съм против.Страшно много болести се предават с разменянето на дрехи
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #173 -: юли 29, 2009, 15:34:43 »

angel_aura, според мен хич не ги мисли тия за новия годеник.  Wink Всеки е фаталист малко или повече, но пък ако вземем да разсъждаваме топовете с плат за рокли как са ги правили, хора с какви съдби са ги пренасяли през границите и разни такива и... ще стане цяла одисея. Роклята е просто "опаковката" на булката и прощавайте за опростяването, но сватбата и брака са много повече от дрехите и обувките примерно. В крайна сметка ако ти харесва роклята, направи си я както ти е легнало на сърцето и това е.  girl_wink good Wink
А за размяната на болести... е това вече ми дойде много.  diablo Една сватбена рокля, особено пък след химическо чистене, да не е носена от сто човека по сто години с милион болести, преносими по ... текстилен път, Натали?!
Хайде нека да си говорим по темите, а не да пълним форума с по мнения от две думи само заради звездичките в статуса.  beating

П.П. Сега е на мода един филм "Предложението". Извън несериозната му част, там имаше един момент, в който мацката-кариеристка получи сватбената рокля на бабата на младоженеца. Е... аз не бих се оженила в такава, но жестът беше мил, а и показва, че хората не робуват на разни такива неща.  pleasantry
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: юли 30, 2009, 11:06:17 »

angel_aura аз също не съм суеверна. Но така или иначе тези коврани мисли вече са ти минали през главата сигурно няма да те оставят на мира. Според мен си вземи една рокля за да си напълно спокойна. Едва ли има защо да се притесняваш да използваш и старата, но една булка трябва да се чуства добре и спокойна, а не да се страхува по този начин
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #175 -: юли 30, 2009, 15:36:25 »

Аз съм за новото начало  good. Тази дреха е попила наистина много емоции - твои, чужди, положителни, отрицателни... Купи си или си уший нещо ново, с което да поставиш ново начало, да започнеш начисто - това е моето мнение.
Активен
gorska_feia
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #176 -: юли 31, 2009, 19:00:00 »

angel_aura, ти направо ме разтърси с тази история. Аз не бих я облякла тази рокля, колкото и да не съм суеверна. Мисля, че тази рокля си е извървяла пътя, така да се каже.
Аз за себе си бих облякла рокля под наем или носена, стига да не и личи. Но зависи и как се чувствам в нея. Ако ми е странно, бих я оставила.
Активен
elizabeta
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: август 30, 2009, 14:26:04 »

Здравейте,моята сватба мина и сега се чудя какво да я правя тая рокля?!Но,както и да е !?И аз по темата-всички рокли по магазините са обличани от някой мили мои,така че,не говорете за болести и мръсотия,ако ви кажа,че една рокля не може да се ушие без да има манекен,шивачите така работят,в повечето случаи използват живи манекени,така,че единственият начин да не е обличана от друга е да се ушие специално за мен-аз така и направих.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: август 30, 2009, 14:29:58 »

аз мисля че всяка рокля носи трепета на булката си затова съм на мнение че всеки трябва да си има рокля да има свои трепети и булката и роклята да са специални само за този миг
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: август 31, 2009, 15:09:43 »

angel_aura, каква история само tease Моето мнение е, че трябва да си вземеш Нова рокля, щом не харесваш нищо по магазините и Роклята ТИ е в главата, нарисувай я и намери добър шивач, да ти я ушие Wink
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines