Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 22:16:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: За или против рокли "втора употреба"?
За - 103 (38.1%)
Против - 131 (48.5%)
Нямам мнение по въпроса - 36 (13.3%)
Общ брой гласове: 268

Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За или против рокли "втора употреба"?  (Прочетена 132946 пъти)
 
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: декември 07, 2011, 16:05:01 »

За мен роклята не е най-символичното нещо в сватбения ден, но всеки си има различно виждане. И продажбата на сватбената рокля няма нищо общо с ценностите на човек. Роклята има сантиментален характер, но аз пък съм по-скоро практичен човек, а не романтично-сантиментален.
С милото ще се подпишем само, бюджетът ни е супер ограничен, и честно казано няма да ми дреме да съм с рокля не 2-ра, ами дори 3-та употреба, по-важното е че съм с любимия, че го обичам и искам да прекарам остатъка от живота си с него.
Активен
milinkata
Любопитен
*
Публикации: 32


« Отговор #211 -: януари 12, 2012, 23:26:56 »

Цените са много по-добри, роклята е като нова, обличана е само един път, но...не от теб...
Активен
simona77
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #212 -: януари 27, 2012, 10:48:53 »

За мене най-важното е да чувствам, че точно на този ден съм с най-яката рокля, че се чувствам наистина неповторима. И ако за да мога да си го позволя, трябва да е 2 употреба, нямам нищо против, важното е да е точната рокля...
Активен
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #213 -: февруари 02, 2012, 14:35:57 »

Аз мисля да е нова и да я запазя и да си я гледам дълго след сватбения ден:) Аз миля, че роклята е едно от най- символичните неща:) Дали, ако се жените с дънки и потник усещането ще е същото?
Лично аз ще запазя всичко, което остане.
( Аз съм против роклите втора употреба.. и също против всичко втора употреба- дрехата може да се изпере 1000 пъти, но енергията останала от човека, който я е облякъл остава и най-силният препарат не може да я махне )
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: февруари 15, 2012, 10:06:38 »

За себе си не мисля, че бих избрала рокля втора употреба. Трябва изключително много да ми хареса и да е доста далече от предвидения бюджет. И все пак не съм твърдо против рокля втора употреба, стига да е точната.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: февруари 16, 2012, 11:35:02 »

Определено най-важното в този красив ден за всяка една булка, е това тя да се чувства добре, независимо от това дали е със рокля под наем, купена, на заем, скъпа или евтина. Това е момент, който при всички случаи ще остави отпечатък в съзнанието на всяка една жена, така че важното е да си изкара добре. Лично аз ще заложа на първото впечатление... в зависимост от определения бюджет разбира се. Ако ми хареса много рокля която е под наем, няма да се замисля и за момент smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: февруари 16, 2012, 15:25:34 »

Лично аз не съм против роклите втора употреба, особено ако са взети от приятелка или сестра и т.н. При мен се налага да си шия, защото съм с повечко килца и не мога много много да пробвам. Ако се побирах в роклята на сестра ми щях да взема нея и да и напрявя някоя дребна промяна pardon Майка си пази нейната рокля, защото много е искала аз или сестра ми да я носим...Роклята е от дантела правена с чукче със няколко вплетени нишки от истинско злато. Но...майка като се е омъжвала за татко е тежала великите 43 кг. и се сещате, чееее просто нямаше как сестра ми с нейните 55 и аз с моите мноооого...да се поберем в нея  Girl_hide
Активен
dani_ela87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: май 04, 2012, 09:05:10 »

Аз съм ЗА но единсвената причина която посочвам за да си купя носена рокля беше цаната .Мислех си че ако си взема носена рокля ще е по евтино ама после мислих мислих и разбрах че не е така..Не е по евино да си купите носена рокля ще ви излезе същата цена като на магазина ..Всеки който прадава роклята си я хвали .Срахотна ,красива ,уникална.. нормално всеки си я купил защото му харесва но ако искам да си купя рокля носена е само за да ми е е евино така знам какво искам и как да изглежда доло-горе но цените на роклите са много скапи носените имам предвид ,били купени за по много повечи и смакнали по 100-200лв от магазинната цена ...Роклите който харесах са по 300лв и нагоре и като се сложи раходи за доствка +химическо+корекция защото магазинната цена е висока но роклята я правят като за теб по размери гръдна обиколка ханш и всичко а разговорите които проведох с  момичета, когато попитах коригира ли се цанта отговора беше НЕ аз съм я  купила за еди колко си ОК ама е купена за самата жена аз като си сложа доставка,химическо ,и корекция за да ми става и ще стане колкото от магазина  тези скрити разходи са неизбежни момичета направете си сметка дали си заслужава преди да купувате.Моето мнение.Ухпех на всички аз ще си купя нова... smile
Активен
NetRider78
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #218 -: юни 27, 2012, 12:56:27 »

Твърдо против  huhhuh.gif
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: юни 27, 2012, 13:39:00 »

Нямам нищо против, единственото, което ме спря беше трудността да намеря роклята, която би ми харесала и размера, който ми би станал. Много по-лесно ми се видя да си харесам модел и да ми го направят по моите размери.
Но аз бях и с чаши 2 употреба (от сватбата на нашите) и обувки, купувани от друг за друг повод, но така и не носени (много ми харесаха и не успях да си намеря други подобни).
Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: март 12, 2013, 15:11:25 »

Моята рокля се озова при мен случайно от интернет.Получи се найстина ненадейно,рових за нещо друго из сайтовете и попаднах на Роклята... исках да съм с точно обратния тип на роклята, която всъщност купих.Но тази ... казах си,че я искам.Беше късмет, че момичето беше със размери колкото мен (само в гръдната обиколка малко липсва материал при мен, но... да живеят подплънките  yahoo ) ии.... месец по-късно беше у дома.Не съм против,хубаво е роклята да е нова, но в крайна сметка не мисля, че 300 лв са чак толкова много на фона на всичко останало, при положение,че нова тази рокля струва 1000.Важното е да се чувстваме добре,независимо от това дали е нова или не ....
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: август 19, 2013, 21:16:54 »

Против съм.. Също така съм против продаването на сватбената си рокля..Мисля че това е доста гадна постъпка..  insane SUICIDE Hmmm
Активен
berry123
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #222 -: август 31, 2013, 09:54:34 »

Моята надежда е, че една нова рокля за справяне с най-важните моменти.
« Последна редакция: август 31, 2013, 10:02:48 от Teo » Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: август 31, 2013, 11:05:44 »

Аз съм ЗА но единсвената причина която посочвам за да си купя носена рокля беше цаната .Мислех си че ако си взема носена рокля ще е по евтино ама после мислих мислих и разбрах че не е така..Не е по евино да си купите носена рокля ще ви излезе същата цена като на магазина ..Всеки който прадава роклята си я хвали .Срахотна ,красива ,уникална.. нормално всеки си я купил защото му харесва но ако искам да си купя рокля носена е само за да ми е е евино така знам какво искам и как да изглежда доло-горе но цените на роклите са много скапи носените имам предвид ,били купени за по много повечи и смакнали по 100-200лв от магазинната цена ...Роклите който харесах са по 300лв и нагоре и като се сложи раходи за доствка +химическо+корекция защото магазинната цена е висока но роклята я правят като за теб по размери гръдна обиколка ханш и всичко а разговорите които проведох с  момичета, когато попитах коригира ли се цанта отговора беше НЕ аз съм я  купила за еди колко си ОК ама е купена за самата жена аз като си сложа доставка,химическо ,и корекция за да ми става и ще стане колкото от магазина  тези скрити разходи са неизбежни момичета направете си сметка дали си заслужава преди да купувате.Моето мнение.Ухпех на всички аз ще си купя нова... smile


И аз съм на това мнение. По принцип бюджета ни е ограничен и затова си купих нова рокля от аутлета на Сватбения център в София.
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #224 -: октомври 17, 2013, 18:18:11 »

Ха, тази тема чак сега я виждам  smile
С две ръце ЗА!!! В белите държави тази практика е 100% нормална, би било прекрасно, ако и тук се въведе  good И за да не съм голословна, ще се обоснова с ясни примери с оригинални рокли (а сега да си помечтаем скоро и от BG сайт да могат да се купят на такива цени  blum , защото уви, сайтът е американски):
1. http://www.preownedweddingdresses.com/dresses/view/86417/Justin-Alexander-8625-Size-12.html рокля Justin Alexander за 816лв;
2. http://www.preownedweddingdresses.com/dresses/view/87990/Vera-Wang-White-VW351011-Size-14.html рокля Vera Wang за 645лв.
3. http://www.preownedweddingdresses.com/dresses/view/87893/Mori-Lee-Size-10.html рокля Mori Lee за 566лв;
4. http://www.preownedweddingdresses.com/dresses/view/87703/Demetrios-Size-10.html рокля Demetrios за 572лв;
5. http://www.preownedweddingdresses.com/dresses/view/86285/San-Patrick-PIREO-by-Pronovias-Size-10.html рокля San Patrick by Pronovias за 450лв;
6. http://www.preownedweddingdresses.com/dresses/view/87879/Pronovias-Dango-Size-10.html рокля Pronovias за 715лв.
7. http://www.preownedweddingdresses.com/dresses/view/67750/Enzoani-Caldera-Size-12.html рокля Enzoani за 835лв

И мнооооооого други. За какво да робуваме на предразсъдъци в такъв случай? Всеки си преценява, но щеше да е хубаво и в България да има по-голямо търсене на подобен вид услуга  pardon
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines