Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:41:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: за и против сватбен лист за подаръци  (Прочетена 43313 пъти)
 
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 22, 2007, 20:56:57 »

И аз не мога да направя списък, защото си имаме всичко и не се сещам какъв материален подарък може да поискаме. Затова като ме попитат аз също казвам, че предпочитам пари, но ми е малко неудобно в поканите да напиша такова нещо, макар и в закачлив стих.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: май 22, 2007, 21:29:17 »

ние единствено смятаме на нашите кумове да им кажем че искаме уред за готвене на пара защото само това си нямаме а много искаме,пък и те питат какъв подарък искаме. другите мои близки са наясно че си имаме всичко,и нямам намерение да им казвам нищо.(каквото ни подарят това......не се замислям много много за тази част от сватбата).А един колега каза че ще ми подари Деси Слава да ми пее на сватбата което ако го направи сигорно ще се пръсна от кеф
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: май 26, 2007, 18:04:12 »

А един колега каза че ще ми подари Деси Слава да ми пее на сватбата което ако го направи сигорно ще се пръсна от кеф

Леле, блазе ти за този колега. И на мен ми се иска някой да ми подари Графа да ми пее на сватбата, ама никой от гостите няма такива връзки за съжаление   sad
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: май 26, 2007, 18:11:10 »

Божее, как бих искала Десилсава да ми пееее, но като се сетя колко парички ще ми поиска Oh my ... иии се отказвам. А мечтата ми е някой да ми подари Ку-ку бенд на сватбата yahoo
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: май 28, 2007, 14:34:57 »

А един колега каза че ще ми подари Деси Слава да ми пее на сватбата което ако го направи сигорно ще се пръсна от кеф

Леле, блазе ти за този колега. И на мен ми се иска някой да ми подари Графа да ми пее на сватбата, ама никой от гостите няма такива връзки за съжаление   sad

prin4ipessa, малко излизам от темата, ама ако искаш графа, мога да ти уредя ако е свободен, мисля, че около 2-3000 му е хонорара, но може и за по малко ако дойде само за 2,3 песни tease
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: май 28, 2007, 14:48:05 »

Oлеле, ivaiva ти съвсем ме вкара в някакъв филм. СЕРИОЗНО ЛИ????? Лелеееееее.... ще се побъркам. Почвам да правя сметки и задължително ще ти кажа ако все пак реша че можем да си го позволим, но направо не ми се мисли за горкия ми баща като му го сервирам. Човека направо ще му се прииска да  SUICIDE

А ако дойде само за 2 песни колко евентуално би могло да струва?
Активен
sun9999
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #96 -: март 02, 2009, 20:02:20 »

Здравейте,
може ли да изразите Вашето мнение по този въпрос.
Искам подаръци, но не 7 тостера например. Искам да си направя сватбен лист в два магазина и гостите да ми купят това което съм си избрала според финансовите им възможности. Малко се притеснявам как ще го възприемат. А Вие какво мислите.
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: март 02, 2009, 20:53:43 »

Аз мисля, че сватбената листа е много добра идея. Хиляда човека ме попитаха какво искаме да ни подарят, въпреки че много пъти обеснявахме, че нямаме нужда от нищо, понеже вече си живеем заедно и си имаме всичко... но хората настояват... затова се регистрирахме в няколко магазина и ние си избрахме неща, които ни харесват, като хубав сервиз, кристална ваза, картина и т.н. При нас това много добре се възприема от гостите. И подаръците ще бъдат доставени направо вкъщи, така че ще се избегне пренасянето им по време на сватбата  Bravo
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: март 02, 2009, 22:57:54 »

Здравейте,
може ли да изразите Вашето мнение по този въпрос.
Искам подаръци, но не 7 тостера например. Искам да си направя сватбен лист в два магазина и гостите да ми купят това което съм си избрала според финансовите им възможности. Малко се притеснявам как ще го възприемат. А Вие какво мислите.

 Ако го поднесеш под формата на "ако се чудите какво да ни подарите - ето ви отговора, ако вече сте решили - ние пак ще му се радваме" не би трябвало да има сърдити.  По мои наблюдения хората се радват когато знаят, че нещото, което ти купуват ще ти е от полза. А за докачливите има опцията да избират сами. Аз смятам да направя един списък с нещата, които си имаме и да се опитам да създам комуникация между подаряващите за да нямам 7 тостера.
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #99 -: октомври 01, 2009, 13:53:28 »

Ние смятаме да комбинираме двата варината-пари и списък. Заедно с поканите ще раздавме и сватбен списък, като ще бъде отбелязано, че приемаме финансови пожелания, а като алтернатива подаръци от списъка. Така, ако някой не се чувства добре да дава пари, ще може да подари адекватен подарък. Надявам се да е удобно и за гостите.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: октомври 01, 2009, 17:15:10 »

Ние още не сме обсъждали този въпрос, но аз лично съм твърдо ЗА good списък с подаръци.
От години го практикувам, но за рождения си ден. Нещата, които се подаряват трябва да са практични и по вкуса на получателя им. Често пъти вземам ваучер за подарък. В повечето магазини се продават такива.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: октомври 01, 2009, 17:49:46 »

аз съм твърдо против само с кумовете се разбрахме долу горе какво искаме и така беше по лесно а и бих искала от тях подарък а не пари за да ми остане спомен..всички други гости ни дадоха пари така беше най добре гостите са се допитали по между си и така се получи много добре, а и те знаят че от прибори и уреди нямаме нужда
Активен
Cardissimo
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 25


Cardissimo


« Отговор #102 -: март 14, 2011, 12:01:37 »

Аз съм тотално аз, има вариант някои от роднините да се убидят. Но мясля, че това е много добра идея. Понеже всички знаем колко безполезни подаръци понякога се подаряват. Евала на тези двойки, които го правят това със списъка  good
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #103 -: март 14, 2011, 20:12:50 »

Какво мислиш, че би обидило роднините?
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #104 -: август 14, 2011, 16:04:32 »

съмнявам се, че някой ще се обиди от сватбена листа  crazy все пак това е елегантен начин да помогнеш на роднини и приятели да ти подарят нещо, от което наистина имаш нужда и вече си го избрал - т.е. със сигурност ще ти хареса и ще го ползваш.
аз поне съм от хората, които купувайки подарък винаги се стремя не да отбия номера, а да зарадвам и да изненадам приятно човека. понякога обаче нямам как да знаеш нуждите на някой, или просто не  еудобно да го питаш (може да си няма микровълнова примерно, ти как ще се сетиш ако не ти каже? а си е рисково да купиш и да си имат две  huhhuh.gif )
не случайно сватбените листи са се наложили отдавна в западно европейските страни, САЩ и тн. практични са!  good
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines