Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:26:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: за и против сватбен лист за подаръци  (Прочетена 43312 пъти)
 
afrodita
Ентусиаст
**
Публикации: 104



« Отговор #15 -: април 27, 2006, 10:51:15 »

Какъв е този куфар който тежи 5-6 кг.Вече се продават и сакове,не по-тежки от 200 гр. pleasantry
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #16 -: април 28, 2006, 09:03:13 »

Ух, да ... наистина е по-добре да се обясни на гостите... Все пак са близки за вас хора и ще ви разберат  pleasantry
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #17 -: юни 15, 2006, 10:37:00 »

Аз лично съм за пари. Така и на гостите и на младоженците ще им е по-лесно. А ако са направо по сметка, ще се избегне този 'ритуал' за събирането на подаръци (твърдо против това!)
Друг е въпросът, дали ще се възприеме от всички и колко ще е приложимо тук....
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #18 -: юни 15, 2006, 10:44:15 »

прав си Пеш че наи-добре е пари...ние почти всички ги бяхме предупредили...и подаръците бяха много малко...много съм щастлива че излишни неща нямаше. Ето сега от паричките ще си ремонтираме кухнята smile
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #19 -: юни 15, 2006, 10:59:21 »

Добре се е получило при вас.... ние получихме два комплекта еднакви прибори за готвене.... и то някакви пластмасови, дето ше се стопят още преди да е станала манджата....
Че и няколко адски селски сервиза за хранене.....
Дори ми се стори, че ги бяха взимали за да мине номера само....
Най-интерсното е, че на тези сервизи нямаше картички и не знаехме от кого са  biggrin
Като изключим тези неща - останалите подаръци и пари наистина ни подпомогнаха домакинството;)  Dance
Активен
Пепи
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #20 -: юни 17, 2006, 12:18:43 »

Като чета до тук написаното ми се струва,
че най-добрият вариант за подаръци е те да са в парична форма. Да не говорим, че особено ако човек живее в чужбина му е много трудно да носи подаръци насам натам (сервизи, тенджери под налягане и т.н.)
Така нито дублиране на подаръци ще има, а и ще се помогне на младото семейство. А ако младоженците имат нужна от нещо си го описват в сватбен списък.
Активен
kali_jj
Любопитен
*
Публикации: 31



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 22, 2006, 21:23:31 »

списъка с желаните подаръци е едно страхотно удобство. ваучерите също. но я ми обяснете как ще накарате баба ви от долно нанагорнище да не ви подари каквото си е наумила shok? не може да стане! ненужни и нежелани подаръци ще получите 100%! и 20 списака да правите все ще има някой решил да не се съобрази с вас! малко съм скептична, но....плика си остава най доброто решение!!!  good blush
Активен
tan4eto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 502



« Отговор #22 -: юни 22, 2006, 21:51:00 »

Абсолютно съм "за" паричните подарци, ще Ви кажа и защо.Имаме абсолютно всичко, единственото от което се нуждаем е кола.В момента ползваме колата на майка ми, но се случва да ни потрябва, когато е в нея и става }:->Колата би трябвало да дава свобода, а не да създава напрежение.
Та питам аз, ако си направя списък с подаръци и в него има кола и го раздам на гостите, кой от тях ще може да си позволи да ми направи такъв подарък, та дори да се организират заедно няколко човека nea
Простата ми сметка е следната  - 200 човека, всеки ако даде по 20лв..................
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юни 23, 2006, 09:52:32 »

Вие сами избирате плика или списък.
По-добре от колкото свободно всеки да купува нещо. Все пак намекнете на гостите си желанието ви , а и така ще спестите и тяхното време за ходене по магазините...
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #24 -: юни 23, 2006, 16:15:38 »

Аз не мога да кажа при нас как е било...защото както знаете имахме малка сватба
Но мнението ми е, че пари са най-добрият вариант kiss
така ще може да си купите каквото поискате, направете си списък за вас и с тези пари си го материализирайте give_rose

малко офф - Дивичка, ми пускайте сиртаки и хайде с чиниите от гадните сервизи*KISSED*


Какъв е този куфар който тежи 5-6 кг.Вече се продават и сакове,не по-тежки от 200 гр. pleasantry

afrodita, хубавите куфари са по толкова...саковете по самолетите...изобщо не става nea stop
Активен
purity
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 16, 2006, 18:28:29 »

хм...на мене пък ми е някак неудобно да правя този списък с подаръци.. blush може би защото ми е кофти-все едно каня гостите само за да ми подаряват подаръци...  nea ...Пък от друга страна е улеснение за тях(предстои ми да ходя след месец на сватба и се радвам че ще има списък..за да знам какво да им вземем..-но нещо моята сватба като че ли не искам да има такъв списък...  Dance
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #26 -: юли 17, 2006, 12:12:52 »

Уау....Мари,  biggrin не се бях сещала  blum
Сиртакито е много добра идея;)
Само кой ше чисти след туи  nea
А и ми е малко терсене за теракота в къщи  biggrin
Сладур;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) biggrin biggrin biggrin
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 02, 2006, 13:00:27 »

Ми по принцип е хубава идея!
Но и да кажеш, че искаш просто пари също ми се струва добре! А вие какво мислите?
Активен
Sara
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #28 -: август 03, 2006, 11:42:07 »

На мен идеята със списъка ми се струва някак задължаваща. Не ми се иска да получа сто еднакви сервиза, тенджера под налягане или ютия, но да уточня с такива подробности какво точно искам и от къде го искам ми се струва прекалено. В крайна сметкагостите не са идиоти (поне повечето от тях...), те ще питат какво искаш, пък ти ако искаш - казвай, ама да им представя изискванията си в писмен вид...
Освен това част от чара на подаръците е изненадата, не мислите ли? Нали в крайна сметка не правим сватба, за да получим подаръци или да си избием кувертите, а за да отпразнуваме любовта си.
Активен
Пепи
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #29 -: август 08, 2006, 08:28:13 »

За изненадата определено си права, само да не е лоша изненадата  ROFL
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines