Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 08:32:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: за и против сватбен лист за подаръци  (Прочетена 43315 пъти)
 
Ирина
Любопитен
*
Публикации: 49



« -: април 18, 2006, 14:07:20 »

Миналата година, моя приятелка направи списък с подаръците, които желаеха да получат за сватбата.
За този списък имаше отговорник, които раздаваше списъка и следеше за разпределението. Някои от нещата се разпраделиха за купуване между повече хора.
Най-хубавото е на този списък, е че няма възможност за дублиране на подаръците. Освен това младоженците получават това, от което имат нужда.  kiss

Какво мислите за тази идея.
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #1 -: април 18, 2006, 15:12:58 »

Така е, Иринка, и ние сме така  good
Описахме си подаръците и срещу всеки един се слага отметка с името на този, който си го е харесал да го вземе !!!
Това е адски удобно  dance
И така се вижда кое е ангажирано вече като подарък и кое остава  hiphip
А като се изчерпа списъка вече по собствено усмотрение  pardon
Някой може да предпочете да даде пари  pleasantry
Активен
Sisil
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #2 -: април 18, 2006, 15:29:07 »

Напоследък големите магазини предлагат и ваучари за подаръци, което е още една добра алтернатива.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 18, 2006, 16:01:02 »

Това за мен е най-добрия начин за избор на подаръци. Всички са доволни. Е липсва изненадата само.

Как беше.... 
- Какво правят младоженците първата брачна нощ?
- Отварят подаръци и броят пари.....

 tease
Активен
Ивета
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105



« Отговор #4 -: април 18, 2006, 18:07:47 »

....да изненадата да имаш по две или и по три еднакви неща....  Blush

това със списъците, много ми допада....за съм  heart
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #5 -: април 18, 2006, 18:28:26 »

много хубава идея  smile , но при нас е малко неприложима понеже гостите ни са доста пръснати по различни краища на България.....на всички които са ни питали какво искаме за подарък сме казвали...пари....за да можем сами да си изберем това от което имаме нужда.....дано наистина не се окаже, че в последствие ще сме с един куп сервизи, две скари, три ютии и т.н   stop
Активен
Zori M
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 62


Любовта е лудост!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 19, 2006, 09:21:50 »

Това с отдалечените гости е проблем. В тоя случай пари е най-добре.

Активен
hrisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #7 -: април 20, 2006, 00:41:27 »

За отдалечените приятели може да им се изпрати на емайл, какво да не купуват поне, какво има в списъка. Ако списъка се подготви по-рано. Всичко опира до организация до някъде.
Активен
afrodita
Ентусиаст
**
Публикации: 104



« Отговор #8 -: април 20, 2006, 16:27:42 »

Според мен тази сватбена листа е малко задължаваща.
За отдалечените приятели може да им се изпрати на емайл,
Незнам дали всички баби ползват интернет ROFL lol ROFL lol ROFL /Базик/
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 21, 2006, 00:31:19 »

Според мен тази сватбена листа е малко задължаваща.
За отдалечените приятели може да им се изпрати на емайл,
Незнам дали всички баби ползват интернет ROFL lol ROFL lol ROFL /Базик/

Те и ако бабите използваха интернет, то сватбите щяха да стават по интернет. pleasantry
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #10 -: април 21, 2006, 08:28:21 »

Относно магазините с ваучери...  nea
И аз съм чувала, че има магазини, които предлагат тази услуга...
А именно младоженците посещават магазина, разглеждат го и си правят списък с нещата, които биха искали да им се подарят ...
Съответно някои от гостите отиват в магазина и по списъка решават кое е по техния джоб и кое да им вземат, след което избрания артикул се задрасква за да не го вземе друг гост  pleasantry
Но съм чувала също и, че някой от тези въпросни магазини по този начин гледат да си пласират стоката, която не е кой знае колко качествена ...
А пък в друг случай какво ти пречи като се разхождате да си харесате някой друг сервис и да насочите близки познати, които наистина се чудят какво да ви вземат и предпочитат да ви изненадат с нещо материално, а не с пари, да ви го вземат...  drinks
Аз лично предпочитам изготвения списък с подаръци ...
Нещо не ми допада идеята да ни дават пари ....  nea
Е, който предпочита да даде, няма проблем .... но малко ми е неудобно да приемам пари от познати
От баба и дядо да  blush И то пак не винаги  nea
Но от близки и приятели  nea
Както и да е  pardon

Активен
afrodita
Ентусиаст
**
Публикации: 104



« Отговор #11 -: април 21, 2006, 10:51:17 »

За мен изпитания начин "кой каквото даде" си остава най-добър Wink
Активен
Ирина
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #12 -: април 21, 2006, 11:16:35 »

DIVA ваучарите се купуват на някаква сума, примерно 50лв. Ако подаръка, които са си избрали, струва повече - си доплащат. В България ваучарите все още не намират някакво особено приложение, повечето хора все още не са наясно как се ползват.
Целта на списъка в крайна сметка е да улесниш гостите си. Веднъж им спестяваш време за мислене, а след това за търсене. Списъка може да се направи и с цени и адреси на магазини.
В Испания видях в един търговски комплекс, следното нещо: Младоженците си правят списък, оставят го там, гостите посещават комплекса, показва им се списъка и купуват това което харесват, а дори могат да се обадят по телефона и да платят с кредитна карта без да посещават дори магазина. shok

В крайна сметка списъка не е задължителен, винаги може да хрумне някаква идея за  изненада.

Мен единствено не ми харесва даването на пари, предпочитам подаръци. По-интересно ми е  smile
Активен
krasteva
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #13 -: април 26, 2006, 21:47:14 »

nie ne ziveem v Bulgaria, no iskame nashata svatba da e v Bulgaria. Naskoro pochti vsichki aviolinii sloziha limit na bagaza 23 kg na kufar. Za tezi koito sa pqtuvali-znajat che 23 kg sa nishto-samo praznija kufar tezi okolo 5-6kg.  Dori i da poluchim podarqci njama da mozem da si gi vsemem s nas. Drug e vqprosa che nishto ne ni lipsva. Kak da kaza nai-taktichno na gostite si che ne iskame podarqci a pari. Nyakakvi predlozeniya?
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #14 -: април 27, 2006, 09:02:55 »

 krasteva, според мен направо им обяснете точно това, че няма как да си занесете подаръците в къщи и е по добре да ви дадът пари, а вие ще си вземете нещо за спомен от тях.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines