Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:39:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Прегледи и изследвания  (Прочетена 190134 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: май 28, 2010, 14:18:12 »

няма значение къде ще ходите на изследвания, важно е да се направят
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #226 -: юни 02, 2010, 14:30:14 »

 Имам едно малко странно въпросче   scratch one-s head Изискванията към медицинските изследвания за граждански в различните населени места еднакви ли са или не? Четох, четох по темата и съвсем се обърках. Някъде е задължителен печат от личен лекар, другаде въобще и не питат за него. Питам, понеже работата ми е от такова естество, че няма как да си пусна отпуск, за да обикалям по лекарските кабинети sad Мислехме да отидем до някоя клиника в почивните дни и да приключим за ден.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: юни 02, 2010, 14:52:43 »

michelle, звъннете в гражданското, където ще подписвате и питайте какво искат.
На нас медицинските ни ги направи изцяло личната - пусна ни направления, на другата сутрин преди работа отидохме във външна лаборатория, където с тях ни ги направиха. Резултатите излизат и по Интернет - личната ги беше видяла. После аз отидох сама, с бланки от книжарницата и тя ми написа и двете медицински.
Това е - нямаше обикаляне по кабинети, психота и т.н.
Активен
Didkata1984
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 237



« Отговор #228 -: юни 02, 2010, 14:55:10 »

И аз като michelle се интересувам от същите неща   huhhuh.gif. Това съм и питала, едва ли пък е без значение къде ще се направят изследванията.
Просто пример: бележката от психото - би трябвало да се взима от града, в който се водиш по лична карта. И тоя печат от личния?!
Май е по-сложно отколкото си мисля, а пък и сега юни могат да се сменят личните доктори, да знам да сменям ли или не.... shok
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: юни 02, 2010, 15:00:17 »

Ние днес приключихме с медицинските.В понеделник отидох при моята лична и тя попълни както моите, така и на половинката, който е от друг град и скоро се примести при мен (съответно няма личен лекар тук).Иска ни само потребителската такса и ни прати на Васерман.Направихме си Васермана във военна болница, попълниха ни тази част от медицинските и ни удариха печата.Това беше.В петък ще ги даваме и тогава ще разберем дали има някакви пропуски.  pardon
Активен
dashedashe
Новак
*
Публикации: 7


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: юни 24, 2010, 14:36:52 »

здравейте, момичета,
аз имам следният въпрос - предполагам някои от вас са чували за медицински център Санус на ул. Питотска 10 - аз скоро пратих там една булка, изкахара си медицинските за 30 мин, нямаше никакъв проблем...
само че сега помагам за организирането на една сватба, като младоженецът е чужденец. И получавам от различни места противоречива информация за това как и къде точно трябва да се извади неговото медицинско. Булката е българка, той е французин, живеят в Англия, гражданският брак ще бъде сключен в Пловдив, имат и детенце. Днес говорих със Санус, увериха ме че няма никакъв проблем и от него не се иска да прави нищо предварително в чужбина, ще си му изкарат медицинското тук, нищо че е чужденец. Аз се поуспокоих, но все пак още ми е малко притеснено - обещаха ми, че ще направят медицинското, но ако има някакъв пробле с него в Обредния дом?
Някой сблъсквал ли се е с такъв казус? Знаете ли нещо повече?
Благодаря предварително за отговора smile
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: юни 24, 2010, 14:52:25 »

Не мога да кажа на 100% как стоят нещата, но според мен тези в Санус са наясно, точно понеже са на Пиротска 10. В смисъл, вероятно имат контакт с тези от Бюрото за радостни обреди или както там се казваше. За всеки случай можеш да се обадиш да питаш или при самите служителки на Пиротска 10, където са записванията, или в съответната ритуална зала, където ще е гражданският брак. Ако те нямат проблем с медицинско, издадено по този начин, няма какво повече да го мислиш.
Дори предполагам, че тези от Санус са с някакви връзки, първо за да се настанят точно там, второ защото, доколкото съм чувала, те истински прегледи и изследвания не правят, а медицинските, издадени от тях, се приемат без проблеми.
Активен
dashedashe
Новак
*
Публикации: 7


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юни 24, 2010, 16:05:34 »

asseto, благодаря много за отговора,
и аз си мисля, че би трябвало да са наясно, никога не е имало проблем с медицински издавани от тях, така че предполагам, че и сега няма да има, нищо, че е случаят е по-различен и единият от младоженците е чужденец.... утре ще звънна и в Обредния дом в Пловдив, да видим там какво ще ми кажат smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юни 30, 2010, 07:42:32 »

няма проблем за Пловдив, вадиш си където искаш медицински и си правиш изследвания, даже от психото мисля, че  издадаха документ на чужденец
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юни 30, 2010, 12:26:38 »

Аз се омъжих в Пловдив, но медицинските сме ги вадили в София и не сме имали никакви проблеми с това.
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юли 05, 2010, 10:14:00 »

Искам д апопитам дали някой то вас може да ми помогне. Дали има някой, който ..ох сега ще ви разкажа. В болница Токуда има прегледи за рка на шийката на матката и се записах, но ми казаха една лекарак, която я няма в сайта им. А ми се исак да прочета нещо за нея преди да отида. Казва се Апостолова, длаи някой знае нещо? Благодаря вссе пак на всички
Активен
ppvasileva
Ентусиаст
**
Публикации: 81



« Отговор #236 -: февруари 17, 2011, 00:33:34 »

  Здравей,Vessy!Аз не съм от София и не съм чувала за въпросната лекарка,но от гледната точка на някой,който претендира да има доста добра медицинска култура(след 9 месеца ще си получа дипломата за лекар) бих искала да ти кажа,че не е необходимо някой професор да ти взема матереал за цитонамазка.Дори и най-некомпетентните или неопитни  лекари могат да се справят с тази рутинна процедура.Хубаво е да се информираш предварително и да подбираш при кого да ходиш по принцип.Незнам защо си си запазила час при нея при положение,че незнаеш коя е.Според мен поговори с твои приятелки и познати и поискай тяхното мнение.Никой съвет не е излишен.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #237 -: март 24, 2011, 07:41:45 »

 Момичета, имам въпрос, свързан с профилактичните изследвания, осигурявани от работодателя. Интересува ме дали има възможност да се откажа от едно от тях-гинекологичното?  Чисто психически не мога да преодолея бариерата всяка година непознат гинеколог да ми прави преглед. Нямам доверие на всеки и не ми е приятно. Колежките ме убеждават да си го мина, за да нямам неприятности с работодателя. Реално нищо страшно няма, само че за мен това си е нещо трудно за преодоляване.
 Не мога да открия законово основание да заявя отказ. Някой знае ли такова?
                                                                       
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: март 28, 2011, 10:37:32 »

michelle, чак сега ти видях питането, дано не е късно.
Имаш пълното право да го откажеш. И аз съм го отказвала, защото си ходя при мой си лекар - мисля, че ме накараха да се подпиша там на бланката, където трябва да се резултатите или нещо такова.
Не би трябвало да имаш никакъв проблем с работодателя  good
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #239 -: март 28, 2011, 19:28:04 »

 bubka, благодаря! Точно навреме дойде отговора  smile
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines