Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:18:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Прегледи и изследвания  (Прочетена 190152 пъти)
 
Bebbo_pz
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #180 -: юли 02, 2008, 11:43:03 »

  Въпросът ми е относно Медицинското удостоверение за брак.
1. Оказа се, че бланката не се купува от здравното заведение!!! (Като си чакал един час за да го научиш - не е приятно)
2. НЕ МОЖЕ ЛИЧНИЯТ ТИ ЛЕКАР ИЛИ КОЙТО И ДА Е СПЕЦИАЛИСТ ДА СЕ РАЗПИШЕ НА ВСЯКЪДЕ!!!

  А моят въпрос е относно психото.
  След спор с четирима здравни специалисти - Тяхната теория е, че има изменение към ...... и не ти трябва удостоверение от психиатър. ПЕЧАТА СЕ СЛАГА ОТ НЕВРОЛОГ;
В Общината ти казват - Е та такова животно нема!!! и си искат удостоверение от психиатър; Като търсиха един час документ, с който да ми докажат, но не можаха да намерят такъв!!!

  Ще съм благадарен, ако някой може да разясни или да даде линк към въпросните документи, които уреждат този казус.
  Така и така съм на два дена нерви до тука, поне хора след нас да не изпадат в такава ситуация.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: юли 02, 2008, 11:48:20 »

Така, добре би било да напишеш за кой град става въпрос, за да можем да ти дадем адекватна информация.
Ще ти кажа как стоят нещата в Бургас (без познати в болниците и психото).
1.Отиваш до личния лекар и си купуваш от регистратура удостоверение или както там се казва - бланката.
2.Минаваш през личния да ти каже къде да отидеш на преглед.
3.Даваш кръв за Васерман - резултатите излизат за около ден-два.
4.Минаваш през белодробния за подпис.
5.Отиваш в психото за подпис и пчета.
6.Отново при личния за окончателния подпис.
На всички места си плащаш като поп, колкото си струва.
Не те преглеждат или нещо такова, просто за подпис и ако имаш познат или близък лекар направо му дай медицинските да ти ги оправи, за да си спестиш нерви.  good
Активен
Bebbo_pz
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #182 -: юли 02, 2008, 12:02:14 »

plamik
Благодаря ти за бързата намеса
Относно плащането никой не коментира, въпреки, че си минах по честния начис - с прегледи и т.н. Отнема около шест часа за прегледите(никой нищо не ти преглежда) и към два дена за васермана.

Аз успях да мина по този път, но - Няма ли общи изисквания за цяла България, все пак не сме голяма държава?
Живея и работя в гр. София. Бъдещата ми съпруга е от гр. София, но самата церемония ще се състои в гр. Пазарджик. Растоянието е само 100 км.

В общината казват просто - Медицинско свидетелство за встъпване в брак. Те личните лекари знаят;
А днес ми се заяви едва ли не, че специалистите през които преминахме вчера са необразовани и не знаят какво трябва да има в това медицинско!?!
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юли 02, 2008, 12:13:31 »

навсякъде явно е различно........................ние си правихме изследванията на различни места изследванията ни бяха-психо,васерман и спин,после при личния...............но при нас разминаването беше в сумите.....което също ми е много странно и двамата ги направихме по реда си и сме здравно осигурени но единия даде с 30 лв повече....................
Активен
Bebbo_pz
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #184 -: юли 02, 2008, 12:20:10 »

hristi
Като цяло това ми е идеята, не може на вкякъде да е различно. Все пак сключеният брак  го признават навсякъде.
Държавните институции са едно цяло. И се подчиняват на едни закони.
Ако създадеш фирма в София - няма да ти я признаят в други градове ли!?!
Активен
mariqna
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: юли 02, 2008, 16:41:58 »

При нас беше така:
1. Купуваме си 4 медицински от книжарницата и си ги попълваме с нашите данни
2. Отиваме до личния лекар да ни даде направление за васерман
3. Отиваме до психото за печат
4. Пак при личния да ги подпечата и да ги подпише той
Никъде другаде не сме ходили, това беше миналата седмица  blush
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: юли 02, 2008, 16:48:49 »

Цялата процедура колко време отнема?   blush
Активен
mariqna
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: юли 02, 2008, 16:55:04 »

Ми на нас ни отне 3 дни. Единия бехме до личния лекар, на другия за васерман (стана за няколко часа) и до психото, и третия до личния лекар пак за печат. Това беше при нас. Попринцип лекаря ми каза,че васермана ставал от единия за другия ден. То медицинското се прави най-много 30 дни преди сватбата, защото важи 1 месец, ние си го нправихме миналата седмица.  yahoo
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юли 02, 2008, 18:09:34 »

ужас,

точно в напрегнатия месец преди сватбата - ще търчим по лекари;

а васерман и спин не правят ли в самите ДКЦ-та?

психото къде се намира?

питам за София

благодаря ви
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: юли 02, 2008, 23:09:27 »

А при нас беше така
Отивадохме в частна клиника и казахме че искаме медицинско за брак.взеха ни кръв и на другия ден ни дадоха медицинските с печат от всичко и заверка.платихме 30 рв и приключихме въпроса а в Гражданското нямахме никакакъв проблем щото имахме всичко което искаха.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: юли 07, 2008, 09:42:26 »

Сега се връщам от поликлиниката -жената на регистратурата ми обясни, че процедурата е следната - минаваме през нея, плащаме си 20лв. на човек след което отиваме в лабораторията даваме кръв за васерман, след което минаваме на невролог и кожен лекар, а за мен и преглед при АГ /а аз не съм много за прегледи при акушер тъй като нали скоро ми правиха абразио и все още се водя в болнични заради това/. След което се връщаме на регистратурата където ни подпечатват всичко. Психото било независимо от тях и никой не може да ми каже дали е задължително.
А този кожен лекар откъде го измислиха не знам. При всеки като чета е абсолютно различно. Можете ли да споделите някоя клиника в София където можем да отидем и за един ден да си извадим медицински без много разправии?
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: юли 07, 2008, 10:17:00 »

психото при всички случай трябва да си го направите за софия адреса е -екзарх йосиф 59,васерман и спин-като дадете кръв и личната да ви ги разпише-за другите прегледи ми е странно .........точно личния ти ги оформя за да не минаваш по другите кабинети
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: юли 07, 2008, 10:21:46 »

В нашата поликлиника нещата стоят по друг начин - повечето неща се подпечатват и извеждат на регистратура, а личната лекарка е също толкова "вживяна" и държи да си минаваме през всичките кабинети както си му е реда. Аз нямам против да ме преглеждат, но честно казано точно на тези лекари им нямам кой знае какво доверие.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: юли 07, 2008, 17:29:52 »

Аз мога да кажа при нас как беше (става въпрос за София 2006 г.): На Пиротска 10, където се записвате за гражданския брак на втори етаж има лаборатория, където ни взеха кръв и ни изследваха само за Васерман мисля. Това струваше 13 лв. Другъде не сме ходили, дори и в психото! Никой не каза после, че трябват и други документи!  pardon При личен лекар не сме ходили също, защото тогава все още нямахме в София, но не се и наложи!  pardon Моя съвет е да пробвате там, ако искате да стане бързо!  good
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: юли 07, 2008, 18:35:33 »

Момичета някой може ли да ми каже как стои въпроса със смяната на личния лекар?Искам да сменя моя!
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines