Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 11:12:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Прегледи и изследвания  (Прочетена 190736 пъти)
 
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: май 24, 2009, 18:47:02 »

само да ви кажа , че има възможност да ви вземат венозна/от вената/или артериална/от пръста/ кръв..въпрос на личен избор моя съвет е дайте вената защото не боли в съда няма рецептори за болка...а в пръста има доста
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: май 25, 2009, 10:41:09 »

доколкото знам кръв за изследване на Васерманн се взима само от вената.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: май 25, 2009, 20:09:49 »

ако има реактив може и през пръста на мен от там ми взеха и съжалих за пореден път...толкова инжекции съм правила и пак като видя игла и нещо трепва в мен blum
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: май 25, 2009, 22:11:05 »

безплатни и аноннимни изследвания за спин, хепатитт В и С и васерман - лабораториите а кабкис; за повече инфо - чичо гугъл и тел. обаждане;

п.п. не знам дали върши работа за медицинско; но не пречи да попитате!!!
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: май 26, 2009, 15:36:09 »

от изброените изследвания за брак искат само васермана
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #215 -: юни 08, 2009, 12:01:56 »

Искам да ви попитам дали трябва да правим иследванията на гладно?За Васерман става въпрос?
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: юни 08, 2009, 12:04:30 »

за васермана мисля че няма значение дали са на гладно или не. нас ни изследваха в 15 часа и няма да ти казвам колко пъти преди това бях яла smile
Активен
swetla99
Любопитен
*
Публикации: 47


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: юли 25, 2009, 23:54:27 »

Ох момичета.Тотално се обърках.Бихте ли ми казали точно какви изследвания трябва да се направят за гражданският брак?Мисля да се спрем на някоя часна клиника но не ми стана ясно след като си направя изследванията в частната клиника трябва ли да се заверят от личен лекар тъй като не съм здравно осигурена в Бг.Благодаря ви.
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: ноември 13, 2009, 17:38:07 »

 Offtopic Извинявайте, че пиша тук, незнаех къде.  :offtopic:Търся спешно да си сменя личния лекар, да си разбира от работата, да дава направления и болнични, ако може да е в Младост (СФ). Много ще съм благодарна, ако помогнете. Ако не е правилно тук ме преместете или ми пишете на лично мерси  cray
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: ноември 15, 2009, 15:15:23 »

me4enceto , доколкото си спомням смяната на личен лекар може да стане 2 пъти в годината(юни и декември) като си избираш новия лекар и там про него попълваш един формуляр(ако лекаря го няма което е най честото трябва да си го закупиш от специализирана книжарница. в поликлиниката при Плиска го има).
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: ноември 24, 2009, 20:19:22 »

Момичета, имам въпрос и незнам за коя тема е подходящ, ако не е за тук моля да бъде преместен.
Колко време важи рецептата от генеколога?
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: ноември 24, 2009, 20:28:03 »

petrova83, не съм чувала за такава давност на рецептите. Аз пиех дуфастон шест месеца и все с една и съща рецепта си ги купувах. Никога не са ми правили проблем в аптеката. Какво точно те притеснява? (Ако искаш може и на ЛС да ми пишеш)
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: ноември 25, 2009, 09:07:27 »

petrova83, аз имам една рецепта от началото на годината и с нея си купувам хапчетата без да са ми правили проблем. Давност може да имат за някои специфични лекарства, може би нещо за нервите или нещо подобно.
Активен
mimi_fenkata
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #223 -: май 28, 2010, 11:38:38 »

Да се включа и аз по темата с актуална информация:
Направихме си кръвните изследвания (Васерман) в лаборатория СанаЛаб понеже е точно срещу нас и ни беше най-удобно. цената беше 7 лв. за изследването + 2 лв. за манипулацията на човек - общо 18 лв. за двамата.
След това реших да се пробвам при личната лекарка, там обаче се сблъсках с огромни опашки. Първия път направо се отказах да чакам, а втория се наложи да чакам около 2 часа! crazy и накрая лекарката не искаше да ми подпечати медицинските без да съм обиколила всичките кабинети, от които трябва да се вземе печат - невролог и вътрешни болести. Като за невролога имало вероятност да иска бележка от психодиспансера, че не се водим на отчет (доколкото разбрах това се заплаща по 25 лв на човек!). Реших направо да ходя към психото за да не се налага пак да ме връщат, обаче и там имаше голяма опашка, чаках 30 минути и се отказах.
Накрая милото намери във форумите препоръки за медицински център Санус на Пиротска 10 (1 етаж под дома за радостни обреди). Отидхоме там, човека ни написа и подпечата медицинските на момента  good, нямаше никакви опашки и свършихме за 5 минути тъй като си имахме готови кръвните изследвания (ако кръвните проби ги правят там, стават за половин час). Процедурата ни струваше 30 лв. за двете медицински.
Общо всичко ни излезе 58 лв.
Яд ме е само че не отидохме по-рано направо в този център да си спестя висенете по кабинетите и разкарването.
Ако ви предстои вадене на медицински, ви препоръчвам направо да отидете в някоя от частните клиники, да си свършите работата на едно място и да си спестите чаканията.
Активен
Didkata1984
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 237



« Отговор #224 -: май 28, 2010, 14:16:04 »

Момичета, имам въпрос свързан с медицинскит за сватбата: аз и любимият сме по лична карта от Стара Загора, но по временен адрес в Пловдив. Личните ни лекари (ако имат нещо общо с изследванията?!) - неговият в Пловдив, моят в Стара Загора.  angry
Аз моят мога да го сменя през юни, ама къде аджеба трябва да ходим по изследвания?
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines