Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:10:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Менструалните болки  (Прочетена 104981 пъти)
 
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #150 -: март 14, 2011, 17:24:49 »

Възможно е, промяната на климата влияе на цикъла.
Активен
Monny
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #151 -: март 15, 2011, 22:48:37 »

Аз имам много силни болки и само аулин ми помага.. Но наскоро чех, че чаят от мента много помагал.. Мисля да го пробвам следващия път..
И аз имам срашни болки първия ден от цикъла! Ще пробвам това с чая, дано помогне..
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #152 -: март 16, 2011, 21:14:56 »

Еми на мен така ми се гади, че не си представям как ще го изпия този чай!  bad
Активен
mauna_bg
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #153 -: март 17, 2011, 15:34:54 »

Единственото, което ме спасяваше преди да започна да пия Диане 35 беше Аулина на прах и чайове от мента, но истинска не от тия чайове дето ги продават пакетираните за левче. Нито но-шпа, ни бусколизини, ни спазмалгони ни6то.
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: април 17, 2011, 13:55:32 »

Малее ,сега като чета тук не съм единственната ,която изпитва такива нечовешки болки  girl_impossible
Мен ме боли всеки път когато ми идва, първият ден ми е някакъв ад ,свивам се на топка в леглото и не мога да стана.Пия нош-па и спазмалгон ,но трябва да мине известно време ,докато усетя някаква разлика.
 krasavi4ka
тези болки ги имам от малка ,още когато ми дойде 1 вият път цикъла .
Ходила съм по-доктори (отдавна беше) свещички ми приписваха и какво ли още не( не си спомням как се казваха)но ефект НЯМА!
Докторите ми казаха ,че имам обърната матка и заради това най-вероятно ме боли.http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p13494.html
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #155 -: април 18, 2011, 16:28:36 »

Аз, както бях споделила имам нечовешки болки при първия ден от менструалния цикъл. При прегледа гинеколожката ми каза, че всичко е наред и ми изписа Дексофен, както и да не се настройвам за болки, както обичайно правя.....повярвайте ми последния месец си мина идеално smile
Мисълта ми е - може би психологическото състояние и предварителната настройка играят голяма роля smile
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #156 -: април 22, 2011, 12:57:53 »

О дексофен  danceg danceg обожавам го спасява ме и от болки в главата и от менструалните  yahoo обаче минаха 5 години докато се събетем с него.Аз също имам адските болки и като ми дойде не мога нито да стана нито нищо завивам се през глава и както казаха и другите момичета не искам никой да ме вижда или аз да виждам някои... За ясмин пихме ги с една приятелка близо година и половина доволна съм много помогнаха само че незнайно защо качих 20 килограма а тя 10кг и ги спряхме (не ям сладко и тестени изделия понеже са много тежка храна за стомаха ми само салатки  печено месо без мазнина и все пак едва ги свалям...) иначе и Дексофена сега малко ме предава откакто съм спряла противозачатъчните обаче се справям но Нош Па никога не ми е помагало ..Имам и напоследък един трик: пълня си 3-4 бутилки с вряла вода бутам ги при мен в леглото и ме отпуска докато заспя когато е вечер иначе през деня много вода, обезболяващи и уж се справям... и те така
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: септември 29, 2011, 10:40:06 »

Много хора ми бяха казали,че след като родя болките ще намалеят. Да ама не!  sad Боли си както винаги. Пробвала съм какво ли не,но само спазмалгона ми помага. Това си е истински кошмар.
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: ноември 06, 2011, 11:12:47 »

Nina Style и аз съм така и преди и след раждането си ме боли толкова. sad
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: ноември 10, 2011, 13:17:31 »

Докато пиех противозачатъчни си беше рай... никакви болки. Но после пак се почна одисеята, преди пиех Саридон, а сега Паркемед, но не знам дали го има в БГ- носят ми го от Австрия...
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #160 -: ноември 16, 2011, 08:41:00 »

Забелязала съм, че на мен спортът много ми помага. Аз съм личност, която е на моменти и вдъхновения - спортувам 3-4 месеца, после ми омръзне и правя пак толкова време почивка. Е, в месеците, в които спортувам, забелязвам как цикълът ми се скъсява, овулацията е по-ранна и болките по време на цикъл почти липсват - мога и без обезболяващи, които иначе са задължителни.
Активен
Monny
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #161 -: декември 19, 2011, 18:13:37 »

Аз имам много болезнен цикъл и днес в аптеката ми препоръчаха кафетин, пробвала съм какви ли не други хапчета, но нищо не ми памагаше. Някоя от вас да ги е пробвала?
Активен
DimitrovaElena
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #162 -: декември 23, 2011, 18:10:58 »

Сега като чета всичко това, разбирам, че не съм единствената с адските болки през пъвия ден от цикъла....Пила съм противозачатъчни цяла година, казваха се "Джаз"...."най-хубавите и най-пречистените" да бе да....качих 11 килограма, само аз знам как ги свалих това лято....да, болката я нямаше, но за сметка на това нито една дреха не ми ставаше...както и да е....спрях ги и кошмарът отново дойде - още първия месец....нищо не ми помага, всеки месец съм на инжекции - НоШпа и Папаверин или НоШпа и Спазмалгон, пия ги и през устата но ефекта е нулев...не спира да боли докато не ми сложат инжекция....иначе всичко е наред относно прегледа при гинеколога, само дето имам адски болки пъвия ден и всеки месец го чакам със страх! Прочетох за Дексофен, една приятека ми даде едно хапче преди няколко седмици, сега тези дни като настъпи момента ще го пия, дано и на мен ми помогне както на повечето тук и аз да се избавя от адските мъки които имам...Дано повечето момичета никога да не узнават какво е болезнен цикъл и тези като нас да са по-малко, защото наистина който не тъпи на болка....не знам как ще се справи....Аз дето съм търпелива рева като малко дете и пребледнявам като платно....а бе с една дума АД! Хайде дано този Дексофен е магически и да помогне и на мен както на другите! Весели празници и Щастлива Нова 2012 година!
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: декември 23, 2011, 18:45:54 »

Препоръчвам ви това, защото на мен ми помогна  http://www.tomilherb.com/products/product.php?ciklonorm

Пийте също и бял равнец  good
« Последна редакция: декември 23, 2011, 18:49:15 от Мариелка » Активен
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #164 -: декември 28, 2011, 11:32:59 »

Да, и аз ги пих тези джаз и тогава наистина изобщо не ме болеше, но ми се появи кървене и ги спрях. Също така качих много килограми, още не мога да си възвърна предишната форма..
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines