Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:53:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Менструалните болки  (Прочетена 104990 пъти)
 
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #90 -: октомври 17, 2009, 16:53:40 »

atsuki,
 аз имам същия проблем ,но се притеснявам да пия противозачатъчни...четох в един форум,че има жени,които след като ги спрат  и  искат да забременеят,неуспяват...някои де!
други си забременяват,веднага след като ги спрат... а ми писна и на мен от болки и aulin  - всеки месец през първия ден!
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: октомври 20, 2009, 21:56:07 »

това за евентуални проблеми със забременяването и аз съм го чувала, но моята гинеколожка ме увери, че ако се спазва "график" няма проблеми. трябвало 6 месеца да ги пия, след това 3 да почивам и пак на преглед да решим какво става. другото, което ми каза е, че след като родя нямало вече да ме боли /незнам по каква логика/

а за лекарствата и неудобството напълно те разбирам, изключително неприятно е... за голямо съжаление виждам, че при доста жени е така...
стискам палци да се оправят нещата по някое време...
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #92 -: октомври 21, 2009, 15:15:46 »

да и аз знам,че след раждането тези болки изчезвали...
ще отида и аз и ще пия каквото е нужно тогава
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #93 -: октомври 21, 2009, 21:10:02 »

по принцип рядко имам менструални болки...но когато имам болки докато не ми приключи цикъла съм на легло  и нито нурофен нито но спа нищо не ми помага...но се радвам че това рядко се случва
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: октомври 24, 2009, 08:56:36 »

в интерес на истината има едни бабини диветини, дето на мен поне ми помагат. от баба си знам, като много ме заболи и немога да стана от леглото си слагам компрес с ракия на яйчниците, лягам и се завивам. 15тина минути да се згрее нястото и болката намалява значително.
незнам дали на някой ще помогне, ако искате пробвайте. само трябва да се внимава, ако ракията е много силна да не се държи компреса много дълго, че може малко да си обелите кожата  pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #95 -: октомври 24, 2009, 09:06:31 »

atsuki,
 аз имам същия проблем ,но се притеснявам да пия противозачатъчни...четох в един форум,че има жени,които след като ги спрат  и  искат да забременеят,неуспяват...някои де!
други си забременяват,веднага след като ги спрат... а ми писна и на мен от болки и aulin  - всеки месец през първия ден!

Ами то и без да се пият противозачатъчни е така-едни жени забременяват бързо, други не могат. Аз пия от 6 години. Скоро ще ги спирам за бебеправене и ще ви кажа  pardon
Иначе моят лекар казва, че ефектът им е само докато ги пиеш. Става въпрос - тогава нямаш истински мензис и съответно не те боли никак. Щом ги спреш мензисът ти се връща, а с него и болката. И за това ще ви кажа, като ги спра  Wink

Иначе преди и аз бях като Атсуки, но с тея противозачатъчни се родих направо  danceg
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: октомври 24, 2009, 09:28:49 »

При мен болките намаляха значително след като започнах да пия противозачатъчни и докато продължавах да ги пия - болка нямаше. От 5 месеца вече не ги пия, но силната болка от преди я няма или поне не е толкова силна и режеща.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #97 -: октомври 24, 2009, 09:35:27 »

Аууу от сърце се надявам и аз да съм по-добре. Благодаря за споделеното  give_rose Много ме успокои
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: октомври 24, 2009, 09:36:10 »

аз от този месец ги спирам и много силно се надявам, че няма да се върне силната и режеща болка  pardon

а за забременяването - и ние скоро ще започваме с бебеправене и ще споделя какви са надлюденията
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: октомври 24, 2009, 09:36:35 »

При мен болката е преди да ми дойди менструацията,а след като ми дойди първия ден ми е още по-кошмарен,ако не изпия поне един спазмалгон то имам чувството,че ще ми се пръснат яйчниците от болка!
atsuki аз тия дни(като ми доди) ще опитам твоя метод,който казваш,защото не е кой знае какво и ще кажа дали на мен ми е подействало,а и искам да избегна малко приема на хапчета първия ден,защото пък доста ми се засилна менструацията,а това е кошмарнооо. bad
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: октомври 24, 2009, 09:56:38 »

Преди години една от учителките ни сподели, че 2-3 дена преди да й дойде яде банани, за да няма болки. Това ми беше много странно, но предполагам, че при всеки е различно. Аз едно време ползвах едно нещо наречено "Енион" - слагах го на нивото на яйчниците за няколко дена. След това ползвах едно магнитно сърчице, което защипвах на бельото си 1-2 дена преди менструация и още 2 дни след като ми дойде и болката беше много по-малка. Но от време на време забравях да си го ползвам. Вече не го ползвам от година и нещо поне. Но наистина имаше ефект.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: октомври 24, 2009, 10:00:21 »

Ами valia_diva колкото и смешно да звучи не съм чувала нито за "Енион",нито за това магнитно сърчице... blush Но наистина няколко дни преди да ми дойде така ме болят яйчниците,че просто не е истина,но да взема да пробвам с бананите...това верно ли е? blush
Активен
mari_
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #102 -: октомври 27, 2009, 20:43:37 »

И аз бях с невероятни болки, дори на работа не можех да отида. Решението беше противозачатъчни. Пих ги две години със съответното прекъсване, спрях ги, изчакахме месец и на втория си забременях от раз. Ако единственото, което ви притеснява е, че после се забременява трудно, според мен не вярвайте. Аз знам, че дори се забременява много по-лесно и ги изписват на момиче, които имат проблеми с хормоните. Естествено пак са си вредни като всяко хапче, ама пустите болки като не минаваха.....  cray
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: октомври 27, 2009, 21:05:47 »

То с хапчетата добре, но няколко месеца след като ги спреш е кошмар.....хормоните остават без надзор и се пригответе да сте много зле. Аз си мислех, че само при мен е така, но един ден споделих с колежка как се чувствам и тя ме попита, дали не съм спряла противозачатъчните, защото и тя била така когато ги спряла.  Oh my ...

Не искам да ви плаша. Просто да го имате предвид и да не се шашкате.  good Успех в борбата с болката!
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: октомври 27, 2009, 21:31:25 »

Моя цикъл откакто се помня е точен като часовник, най-много с ден разлика, но болката беше ужас, първите 2 дни не знам къде съм и болкоуспокояващи не помагаха, слагах си ел. възглавничка за малко въпреки че знам че не е хубаво и тече повече  angry но само това поуспокояваше положението, после пих противозачатъчни година и половина като предпазно средство, а болките не изчезнаха, но поне бяха значително по слаби. Вече от 2 месеца не пия противозачатъчните, понеже реших да почина малко и като ми закъсня 4-5 дена и се бях ошашкала, че нещо ми се е повредило и реших да не ги пия повече, надявам се скоро да бебеправим и да няма проблеми, ще споделя тогава.
Вече втори месец болката си е пак същата ужасна както и преди противозачатъчните и пак съм на всевъзможни болкоуспокояващи, слагам и възглавничката от време на време и не ставам от леглото, не знам какво ще правя като започна работа, много гадно  angry
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines