Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:28:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Менструалните болки  (Прочетена 104989 пъти)
 
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« -: февруари 11, 2007, 22:12:33 »

Как се справяте с болките?Ето нещо полезно:
Известното като дисменорея състояние, може буквално да отрови живота на девойките.Обезболяващи медикаменти като аспирин и парацетамол облекчават лекия дискомфорт, но ако болката Ви е по-силна, опитайте нестероидни противовъзпалителни средства - ибупрофен(нурофен,ибупром), напроксен, които подтискат освобождаването на простагландини. Лекуващият лекар може да назначи противозачатъчни средства или прогестерон, които повлияват баланса на хормоните по начин, който облекчава болката.
Редовните физически упражнения водят до увеличено отделяне на ендорфини - естествени обезболяващи средства в организма.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #1 -: февруари 12, 2007, 02:58:45 »

Единственото което ми помага при менструални болки е "Но Шпа", от тийнеджър си го пия, и мама все още ме снабдява с него дори и през океана. Но откакто взимам противозачатъчни таблетки, болките почти отшумяха и много рядко ми се налага да взимам нещо допълнително. Освен това тук има едни затоплящи лепенки, които се залепят в долната част на корема, така че и те помагат много. Ех, нищо не помага за промените в настроението, но какво да се прави- само веднъж в месеца е... blum
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 12, 2007, 11:38:56 »

Докато взимах противозачатъчни бях ОК, преди и след тях съм като парцал първите дни. Последно време взимам Нурофен и ми помага. Това е наказание за всяка жена.  cray  С противозачатъчните и цикъла ни намаля много, а болките изчезнаха. Нямах никакви проблеми.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 12, 2007, 12:43:11 »

Аз от както се помня почти нямам болки, или ако имам са съвсем леки и почти не ги усещам!!! good Не съм пила проивозачатъчни никога, а сега просто не се налага!!! baby_girl baby_boy



Обаче с помените в настроенията... понякога съм направо witch
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 18, 2007, 13:01:14 »

аз преди нямах никакви болки,никога не сам пила противозачатъчни. обначе последните два -три пъти имаше такива болки че се наложи Aulin sad
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 18, 2007, 14:54:51 »

аз преди нямах никакви болки,никога не сам пила противозачатъчни. обначе последните два -три пъти имаше такива болки че се наложи Aulin sad
На мен ми помага само и единствено spazmalgon
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 18, 2007, 17:58:52 »

Противозачатъчните определено много помагат - и за болките и са продължителността. Преди да започна да ги пия е имало случаи, в които направо съм плакала от болка  cray , свивах се на кълбо в някой ъгъл, завивах се с одеало да се стопля и не исках да виждам никого и нищо. Помагаше ми само Sedalgin neo /сега мисля, че се купува само с рецепта/, чувала съм добри отзиви и за Но Шпа, но не съм пробвала. Също съм виждала и упражнения, които помагали, но ... не съм опитвала smile
...А и едно "лекарство" на майка ми, но ми го каза чак след като попораснах малко  Blush - чаша коняк и шоколад. Стопля те вътрешно и болките понамаляват  blush .
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #7 -: февруари 18, 2007, 19:35:04 »

Противозачатъчните определено много помагат - и за болките и са продължителността. Преди да започна да ги пия е имало случаи, в които направо съм плакала от болка  cray , свивах се на кълбо в някой ъгъл, завивах се с одеало да се стопля и не исках да виждам никого и нищо. Помагаше ми само Sedalgin neo /сега мисля, че се купува само с рецепта/, чувала съм добри отзиви и за Но Шпа, но не съм пробвала. Също съм виждала и упражнения, които помагали, но ... не съм опитвала smile
...А и едно "лекарство" на майка ми, но ми го каза чак след като попораснах малко  Blush - чаша коняк и шоколад. Стопля те вътрешно и болките понамаляват  blush .

Но Шпа- то го препоръчвам с две ръце! good good Страшно много ми помага.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #8 -: февруари 18, 2007, 20:31:34 »

При мене болките са много силни, просто изпадам в несвяст с часове, но хубавото е, че всякакви хапове ми помагат. Отскоро открих обаче течния аналгин - една ампулка и за 10 мин вече няма помен от болка. Просто е супер. Противозачатъчните не ме облекчиха особено, даже май никак. Страничния ефект беше огромен бюст, но като ги спрях и бюстът започна лека полека да намалява и от свиването ми се образуваха няколко фиброаденоми (доброкачествени бучки), които бяха толкова големи и болезнени, че трябваше да се махат с операция. Не се случва често, така че не се притеснявайте, но за мене противозачатъчните вече не са опция. Не си спомням името на хапчетата, но бяха много хубави - без всякакви странични ефекти.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 19, 2007, 01:08:17 »

При мене болките са много силни, просто изпадам в несвяст с часове, но хубавото е, че всякакви хапове ми помагат. Отскоро открих обаче течния аналгин - една ампулка и за 10 мин вече няма помен от болка. Просто е супер. Противозачатъчните не ме облекчиха особено, даже май никак. Страничния ефект беше огромен бюст, но като ги спрях и бюстът започна лека полека да намалява и от свиването ми се образуваха няколко фиброаденоми (доброкачествени бучки), които бяха толкова големи и болезнени, че трябваше да се махат с операция. Не се случва често, така че не се притеснявайте, но за мене противозачатъчните вече не са опция. Не си спомням името на хапчетата, но бяха много хубави - без всякакви странични ефекти.
тъкмо се засилих да те питам какви са хапчетата и прочетох последното изречение huhhuh.gif
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #10 -: февруари 23, 2007, 13:40:02 »

ЕЙ, Silver Arrow ...... това, което казваш е наистина кофти  shok
Адски съжалявам ... направо егати ... уж без странични реакции  nea beating
Аз съм взимала противозачатъчни и слава богу до момента съм нямала проблем ... но както казваш ти ... и аз съм чувала за момичета, които са си патили от подобни нежелани странични реакции ... тъпа работа  nea
Иначе открай време съм фен на бусколизин и спазмалгон. Дори по едно време още щом ми дойде и веднага лапам едно хапче, че знам какво ше последва ... и така прескачам момента с присвиването от болка и парцаливото състояние  pardon
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 23, 2007, 14:56:39 »

Добре, че беше Нурофена иначе на Свети Валентин щях да пукна. Имах мноооооооого работ и едвам седях на краката си сутринта. Пих един и се оправих след 30мин.
Сега пак се чудя дали да не почна Жанина (противозачатъчни) за да съм спокойна до сватбата.  LAUGHTER
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 23, 2007, 15:38:42 »

Аз първия ден съм като парцал и с адски болки в корема и кръста Mad girl
Помага ми комбинацията от Спазмалгон и Аналгин. Ако не ги пия понякога не мога да заспя от болка. Плачещо момиче
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 16, 2007, 11:10:02 »

Аз първия ден съм като парцал и с адски болки в корема, кръста, повръщане стигала съм и до припадъци абе какво да ви говоря, моето мило като разбере 4е ми е до6ло и ми звъни постоянно за да ме пита как съм или по точно да ли съм в съзнание  crazy
него пожелавам на никого !!!
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 16, 2007, 14:35:55 »

Добре, че беше Нурофена иначе на Свети Валентин щях да пукна. Имах мноооооооого работ и едвам седях на краката си сутринта. Пих един и се оправих след 30мин.
Сега пак се чудя дали да не почна Жанина (противозачатъчни) за да съм спокойна до сватбата.  LAUGHTER
Аз пия Yasmin, които са на същата фирма и са по-нови от Жанин (и Жанин съм пила - Ясмин повече ми допадат, но всичко си зависи от особеностите на организма). Откакто започнах да ги пия, направо се родих отново  yahoo изчезнаха болките в кръста и в гърдите, а и отпадналостта също. Освен това намаля и времето и количеството на цикъла  good
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines