Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:22:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Менструалните болки  (Прочетена 105387 пъти)
 
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: октомври 11, 2008, 20:00:42 »

Аз като вече родила мога да споделя че тоя месец направо ми беше толкова зле, преди бременността несъм се чувствала толкова зле.Този месец трябваше да ме нагости лелката към 2-3 число, е на 4 имах само леко зачапване, страхотно гадене и Т 37.1.На следващият ден ни помен от Т и от гаденето а още по-малко от цикъл просто спря.Така 1 ден нищо.На следващите 2 дни пак леко зацапване и ужасна умора и отпадналост.Е разгеле след 4 дена мъки и болки дойде, ама да не ви разправям колко зле се чувствах, болката беше поносима, все пак съм раждала, ама толкова ми беше лошо цял ден едвам съм си гледала детето.Лежах с него, все гледах да не го вдигам, виеше ми се свят абе какво да ви разправям.
Та за наще мъже това би било непоносимо сигурна съм, и на всичкото отгоре сготвих и изчаках мъжът ми да се прибере, и вечерта направо вече  bad bad bad
Та в такива ситуации винаги казвам - "абе да не си жена на тоя свят" give_rose
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: октомври 13, 2008, 16:34:57 »

Сабева а преди да родиш имала ли си болки с цикъла?
аз съм чувала че след раждането спирали и се надявам да е наистина така
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: декември 05, 2008, 09:10:35 »

Имаше период, в който получавах повръщане и припадане от болка стропоясвам се и после нищо не помня, причернява ми, пищят ми ушите и т.н. започнах да взимам Аулин , но той не ми помогна затова взимам Спазмалгон х2 таблетки и за 5 минути забравям, че съм така...
И аз съм чувала, че след раждането болките отминавали, или поне не са чак толкова силни... дано да е така. Не работя в момента, но когато беше така съм се чуствала ужастно защото ме е било страх да не получа някоя такава криза...  help
Активен
Елица
Новак
*
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: януари 29, 2009, 10:51:10 »

Здравейте!!!
Аз също имам ужасни болки...  cray Даже го очаквам след няколко минути, корема се обажда...   blush Ама нямам и хапче до мен. По принцип ми помагат Аулин или Нимезил. И ще Ви издам една мъничка тайна, пробвайте и ще се уверите.  diablo Значи като отворите пакетчето на прахче не го разтваряйте във вода... А направо го изсипете ПОД ЕЗИКА и го задръжте там докато само се разтопи. Максимум до 5мин и болката вече я няма.   shok Мхм.  yahoo  Всеки, който има зверски болки и му омекват краката и дори не може да ходи от болка може да се избави така...  Yes good pleasantry
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: февруари 08, 2009, 13:07:45 »

Искам да попитам някоя от вас има ли болки в гърдите преди цикъл? Аз болки по време на цикъла си нямам или поне не са толкова силни, че чак да пия хапчета, но тези болки в гърдите две седмици преди да ми дойде направо  GROAN GROAN GROAN Ужасно е!!!
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: февруари 12, 2009, 11:57:07 »

Всичко е строго индивидуално, при едни помагат едни лекарсвта при други други. Аз например се оправям с Аулин, но избягвам да го пия, зада не ми свикне организма и да спре да ми действа, както стана с спазмалгона, бусколизина и но-шпа. Болките повечето пъти са ми трудно поносими.Всичко ме боли,корем, гърди ,глава кръвното ми пада и ми се вие свят.Кръста ме скъсва да ме боли даже от извество време ме боли целият гръбначен стълб.Гърдите също са ми напрегнати.Ходила съм доста пъти при различни лекари и всеки ми изписва аулин, нямало видима причина да ме боли.А на мен ми се изправя косата като наближи датата  girl_impossible
А иначе и аз съм чувала ,че след раждането болките изчезват, но на моята най-добра приятелка след раждането пък и се появиха. Но аз не губя надежда ,че живот и здраве след раждането ще се оправи положението
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: февруари 17, 2009, 14:44:48 »

мм аз явно съм от хората, които имат освен смъртоносни болки в корема имам и същите в гърдите  Oh my ...
ужасно е... като трябва да ми идва и изтръпвам отвсякъде ако нямам спазмалгон съм припаднала...
 girl_impossible
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: февруари 18, 2009, 10:26:04 »

 Аз си знам - около седмица преди да ми дойде започват "предварителните" болки, след това си има и редовни, понякога водещи и до повръщане. И гърдите ми са напрегнати. Но не съм пила хапчета досега. И, не знам късмет ли е или не, но когато имам работа и трябва да съм на крак и активна първия ден болките се отлагат за 2 или 3-тия, когато съм в по-заседнало състояние. Но това е факт вече 15-тина години. Явно мога да се мобилизирам.

Някои момичета бяха писали, че 2-5 дни преди или след точната дата за тях са нередовен цикъл. Аз, не че често съм ходила на лекар, но когато съм ходила и съм казвала, че при мен е така, получавам искрени поздравления за редовността. Просто не всички сме часовници и за някои цикълът е 30, 32 дни или нещо в тези граници. И бях чела някъде, че тези числа са нормални. Така че, преди да ви поставят диагноза, не се стряскайте само заради разминаване от 2 дни в датите.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: февруари 18, 2009, 11:30:53 »

Принципно нямам проблеми с цикъла. Но имам 2 до 3 пъти в годината, когато съм като парцал - почти към кръвоизлив отива работата.. И тъй като и без това съмси с ниско кръвно, направо съм пред строполясване.
Мъж да си на тоя свят... Wink
Активен
Gabito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33


Усмихни се !!!


« Отговор #84 -: февруари 19, 2009, 13:29:02 »

Завиждам ви, когато чета постовете ви (наистина). При мен положението е следното : Цикъла ми е нередовен и е през около 28 - 32 дни. Продължителността му е 8 дни, като в 7 от тях тече много обилно. Стигала съм до кръвоизливи. Болките за ужасни. Болят ме гърдите, кръста, главата и корема и още по- гадното е, че започва да ме боли когато пробие, а не преди това (т.е. дори нямам предупреждение). От болките съм стигала не веднъж до припадъци и също толкова често колабирам. Цялата тази агония продължава от 10-годишна възраст до преди няколко месеца (започнах противозачатъчни). През целия този период минах през бусколизин, спазмалгон и нош па на таблетки, след това същите тези, но с инжекции, после свещички (не помня вече какви), аулин и т.н. всичко, което се сещате. Постепенно всяко от тях спираше да действа и 5 дни от месеца (забравих да спомена, че толкова продължават болките в корема и кръста) аз прекарвах в сълзи, превиване и мразене на факта, че съм се родила жена. Накрая единствените неща, които ми помагаха бяха Нимезил (но рядко, за да не привикна и към него) и пластмасова бутилка от 2 л. пълна с гореща вода (колкото мога да издържам) поставена на корема. Това затопляне води неизбежно до увеличаване на кръвотечението, а в моя случай до кръвоизлив (честно казано не знаех какво е дневна превръзка - използвах нощни + тампон, за да изкарам 1 ч. без да прибягвам до тоалетната), но когато имам възможност да си остана в къщи предпочитах този метод. Общо взето състоянието ми беше доста критично и направо ми се  cray при мисълта, че все някога трябва да прекратя противозачатъчните. Е, и аз съм на мнение, че не е лесно да си жена... pardon
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: април 09, 2009, 14:32:37 »

винаги съм имала болки,понякога дори повръщам от болка.първия ден за нищо не ставам,а понякога и втория ме хваща.пробвала съм всякакви лекарства,но бързо привиквам и ги сменям.от година съм на аулин и последния път и той не ми подейства.иначе наистина докато пиех противозачатъчни бях забравила за болката.
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: септември 12, 2009, 09:21:12 »

оффф
и на мен така не ми идва много редовно + - 2-3 дена...
Понякога първия ден ми е кошмарен... За последните 2 години 4 пъти ми се е случвало да ми е толкова зле че да се строполясам на земята .... и то все съм на работа ....  angry Представети си гледката... хората минават покрай мен с  Oh my ... и се чудят какво става...
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: септември 12, 2009, 10:26:15 »

Офф, болната ми тема. И аз много тежко преживявам първия ден. Страшни болки - имало е дни преди, когато съм лежала по цели дни със страшна болка и повръщане - нямаше никакво спасение. Откакто обаче почнах да водя активен полов живот и нещата леко се промениха. Болките останаха силни, но вече не нетърпими. Изчезна и повръщането от болка. По принцип едно хапченце аулин, бусколизин, но шпа (редувани месец след месец, за да няма привикване) ми помага и определено я няма болката...
Но...какво се случи миналия месец. Бях със страшна болка в глезена и лекар ми изписа диклофенак дуо 2 по 1 таблетка на ден. След 1 ден болката беше изчезнала. След консултация с лекаря ми стана ясно, че лекарството всъщност е много силно противовъзпалително и болкоуспокояващо (както се изказа лекаря: много силен вид аулин). И с позволението на лекаря на първия ден от цикъла изпивам по едно хапченце и забравям цял ден, че ми идва. Не води до пристрастяване или до натрупване в организма. Но за такава цел не е препоръчително повече от 2 хапченца за цикъл. И засега проблемът ми е решен. Да видим докога...стискам си палци да продължи така доста време, защото облекчението е невероятно smile
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: септември 16, 2009, 12:36:43 »

и аз съм много зле в това отношение. първия ден винаги ми е бил отвратително болезнен, направо немога да стана от леглото, а освен течен аналгин нищо не помага... той пък води до усилване на кръвотечението... абе приказка.
ходих на преглед и ми казаха, че има 2 варианта - да се оправи от самосебеси след като родя или да ми дадат противозачатъчни за регулиране. не съм вярвала, но хапчетата подействаха. вече 4 месеца ги пия и направо не усещам, че ми идва smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: септември 16, 2009, 18:46:55 »

Aз пък си пия течен аналгин и след 10 минути съм о'к,при мен и без това само първия ден е обилно и ме боли,така че аналгина не ми пречи,само дето после ми е толкова слабо,че чак никакво го няма  crazy но пък първия ден от болка ми причернява. Иначе съм пробвала с противозач. точно за да не ме боли-наистина има полза,ама реших че няма смисъл заради една болка да пия лекарства всеки ден  blum
« Последна редакция: септември 16, 2009, 19:27:09 от miss™ » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines