Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:59:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Менструалните болки  (Прочетена 105379 пъти)
 
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: август 22, 2007, 15:01:35 »

Еееееееееех, дано, дано да не ти доиде и да се радваш на сладко, закръглено коремче тези месеци pqz.
А след това и  baby_girl или  baby_boy или и двете едновременно!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: септември 16, 2007, 08:56:17 »

Момичета малко съм притеснена и исках да ви попитам дали и вие сте се сблъсквали с такова нещо. От три месеца не взимам противозачатъчни и цикъла ми е като по часовник, но ....2-3 преди да ми дойде има нещо като леко розово зацапване. В някои форуми четох ,че това може да е ниско ниво на прогестерон , а и от там да не мога да забременея , вие имате ли нкакакво инфо , много съм притеснена cray cray cray
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #62 -: септември 16, 2007, 18:14:56 »

Миличка вместо да се притесняваш излишно отиди на лекар give_rose Той най- добре може да ти каже от какво се получава това зацапване и ако има някакъв проблем ще ти назначи лечение give_rose give_rose
Недей да гадаеш и да си внушаваш разни неща- защото и аз така правя и само се притеснявам- ами отивай на преглед  good
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: октомври 18, 2007, 14:48:20 »

Момичета ето ви някой рецепти, за болезнена менструация, специално за почитателите на билките

В 250 мл вряла вода се накисват за 10 минути 1-2 лъжици невен. Седмица преди началото на цикъла се изпива по 1 чаша дневно

По чаена лъжица листа от лютива мента и корени от валериана и 2 чаени лъжици цвят от лайка се заливат с 1 чаша вряла вода. оставят се да киснат половин час и се прецеждат. По време на менструация се пият по 2 супени лъжици 3 пъти дневно преди хранене.


* В 500 мл вряла вода се накисват 4 пълни чаени лъжици стръкове от очеболец. След 10 минути се прецеждат. от топлата запарка се изпиват на глътки 2-3 чаши дневно.


* Смесват се по 30 г стръкове от овчарска торбичка и пача трева и по 20 г цвят от лайка и листа от бял имел. В 500 мл вряла вода се запарват 2 часа под капак 3 супени лъжици смес. Прецедената запарка се пие топла сутрин и вечер.


Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: октомври 23, 2007, 13:27:07 »

аз ще пробвам първият вариант с невена и ще ви споделя дали има ефект
spirit многоооо благодаря  give_rose
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: октомври 24, 2007, 12:48:38 »

Здравейте момичета радвам се че видях тази тема - и рабрах че не сам единствената със зверски болки. И аз като много от вас сам вече на аулин по простата причина че нищо друго вече не ми помага. Иреди ми помагаше спазмалгона и бусколизина но вече не. Благодаря на противозачатъчните хапчета единствено те ме спасяват наистина и с тях мога да си планирам цикъла, а като не пия и никога не идва по едно и също време жинаго или един, два дни преди предната дата или след. надявам се това че имамнередовен цикъл да не е нещо кофти и като решим с милото да имаме малки бебчовци да няма проблем.
Активен
Bamby
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #66 -: декември 19, 2007, 21:49:38 »

И аз съм със ужасни болки направо не се издържа пия Аулини,витамин Ц та в този период се чуствам като пенсионерка,една шепа хапчета трябва да пия.
В противен случай следват моменти на срязващи болки в корема стигащи до кръста и изтръпване на крака чак не мога да ходя!Клиничен случай съм!
А напоследък и едно ПМС ме мъчи такъв цицобол,не мога да ви опиша!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #67 -: декември 22, 2007, 06:51:31 »

Моите болки с противозачатъчните доста притъпяха, даже хич ги няма, но миналия и този месец съм като парцал в дните преди и по време на цикъла. Страшно главоболие, голяма отпадналост, просто не зная къде се намирам - иска ми се да не ставам от леглото по цял ден.
Активен
Velislava
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: декември 22, 2007, 10:27:50 »

Незнам дали с всички е така,но аз от както родих,нямам никакви болки,а преди това бяха ужасни.При някой друг да е така?Незнам на какво се дължи,но си спомням,че все се оплаквах на моя лекар,че много ми е тежък ПС и той ми каза,като родиш ще се оправи.Тогава незнаех за какво ми говори  pardon,но сега вече знам danceg,и съм много доволна.
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #69 -: декември 29, 2007, 01:01:39 »

Здравейте. Аз родих преди две години. Преди това имах зверски болезнен цикъл. След раждането, понеже нямах много кърма..на 50-тия ден ми дойде и отначало имах болки за съвсем кратък период средни по сила. След това изведнъж никакви болки в продължение на година и половина. Напоследък започнаха пак леки болки, които копирам с един аулин в началото на цикъла. Знам, че след раждане болките спират, но в последствие след години отново се възстановяват..разбира се не в силата, с която са били преди раждането, но все пак има едно неразположение първия ден. Това е моят личен опит.

Аз искам да дам и друг съвет. Чувам, че много момичета, които не са раждали пият противозачатъчни от години. Може да ме хулите, че го казвам, защото често се говори обратното, но майка работеше в частен кабинет гинекологичен и 90% от случаите на трудно забременяване се дължаха на дългогодишно пиене на противозачатъчни и то не изписани от лекар, ами по съвет на приятелка. Често имаше случаи на неправилно изписани хормони, водещи до същото. Друга причина и то много честа са наличието на хламидии. И едно много ново заболяване, забравих точно името но мисля, че беше Токсоплазмоза, дължащо се на домашни любимци..кучета и котета. Това заболяване води в повечето случаи до спонтанни аборти.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: декември 29, 2007, 10:06:56 »

прясна прясна мога да ви кажа....умирам от болки всеки месец-вкл. и днес -3 часа не съм спала и за да не събудя околните си лежах кротко и не ставах да търся хапчета<че съм у баба и не знам точно къде са и хапчетата>....е мога да ви кажа,че това бяха 3 часа в сълзи и болка,това един мъж съм сигурна,че не може да го издържи и сега след една шепа хапчета,вече съм малко по-добре bad bad
колкото до противозачатъчните и аз ги пих именно заради болката,но пък станах адски раздразнителна,мъж не ми се поглеждаше и т.н. и реших по-добре с болки,отколкото с куп проблеми покрай тези хапчета :girl_impossible:но помагат за болките,това не мога да отрека diablo
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 30, 2008, 15:22:09 »

Аз съм същата. Първият ден като ми дойде, незнам къде се намирам! Усетя ли, че ми идва си правя един коктейл ако мога така да го нарека - 1 спазмалгон и 3 бусколизина и болката е много лека, почти не се усеща!
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юни 04, 2008, 13:24:20 »

 yahoo аз направо се родих през тези 9м без цикъл и без болка ей голям кеф бе иначе си умирах от болка беше ад и много се надявам след като родя да спрат тези менструални болки
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юни 04, 2008, 14:32:03 »

хахахаха имам чувство, че ни понканваш за нещо  beating
Лично за мен има време, но много от вас споделиха, че след раждането болките намаляват.
Е, ще го разбереме....  blush
Активен
superr
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #74 -: октомври 11, 2008, 19:46:35 »

Момичета , само Аулин ми помага. Нищо, ама нищо друго!!!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines