Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 09:58:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Менструалните болки  (Прочетена 105308 пъти)
 
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: ноември 13, 2009, 09:11:49 »

Мимка, ти пак си добре само 1 ден на мен са 3 дни... питаш ли ме как съм. А това за след раждането и аз съм го чувала и познати майки ми казват, че е вярно. Дали и ние ще се класираме незнам но искренно се надявам.
А интересно на мен Аулина защо не ми помага. Абе момичета този спазмалгон вреди ли ако както го взимам аз всеки месец по 1 хапче?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: февруари 23, 2010, 08:16:24 »

rosit@, не се шашкай, мила  air_kiss Аз всеки месец съм с различни симптоми, много рядко дори нямам  pardon Хормонални му работи
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: февруари 23, 2010, 11:09:18 »

всяко хапче вреди на черния дроб.За твое успокоение аз всеки месец пия по един аулин,просто колкото и да стискам ,не издържам и засега (да чукна на дърво) нямам проблеми.Спазмалгона е по-лекичък от аулина.
Активен
veninceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 150



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: март 22, 2010, 15:38:01 »

Момичета ,скоро личната лекарка ми изписа за болките едни свещички,казвам ви вълшебни са  good слагаш си я и забравяш  danceg На мен единствено те ми помагат и Аулин също ,но те са по-безвредни ,казват се Профенид 100мг  smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: март 22, 2010, 15:47:48 »

veninceto, тези свещички някакво лечение ли са - т.е. за някакъв период? Или се слагат всеки месец като имаш болки?
Малко странно ми се вижда да се слагат всеки месец и да влияят на спазмите huhhuh.gif
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #125 -: март 22, 2010, 15:51:23 »

bubka Профенида е много силно болкоуспокояващо- на мен ми го изписаха за възпален нерв. Пих го 3 дни  по 2 хапчета на ден и си действаше безотказно. Наскоро сестра ми имаше бъбречна криза-а там болките са нечовешки, също пи 2 дни от него и болките изчезнаха.
veninceto за вагинални свещички ли говориш? Не съм го срещала в такава форма.
Активен
veninceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 150



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: март 22, 2010, 15:57:14 »

Свещичките не са за лечение ,аз дори този месец ги използвах два пъти: вечерта ,за да мога да заспя и сутринта като усетих лека болка ,за да не се увеличава веднага си сложих още една ,ама не са вагинални ... Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #127 -: април 15, 2010, 11:58:38 »

Свещичките са по-ефикасни от хапчетата, защото директно влизат в кръвообръщението и съответно действат много по-бързо и се усвояват по-пълноценно.

Аз да ви кажа, когато спрях противозачатъчните много се страхувах, че ще ми се върне болезнения мензис отпреди тях, но да чукам на дърво - нищо подобно. Все едно съм още на хапчета.

От възрастта ще да е...  Girl_hide
Активен
whiteangel
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #128 -: май 16, 2010, 15:51:04 »

При много жени, като започнат да използват менструална чашка вместо стандартните методи освен скъсяване на цикъла като дни има и намаляване на болките!  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #129 -: май 16, 2010, 20:27:48 »

И аз сьм й се навила много  good Учителката ми по йога ми я препорьча и се оказа, че много от приятелките ми вече я изпозлват. Все не ми стигат дотам финансите, но щом мога ще си я взема  danceg
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #130 -: май 17, 2010, 08:09:27 »

И аз съм се замисляла за тази чашка, но ме притеснява, дали няма да прокапе отнякъде crazy
А и дали се чувстваш комфортно с нея?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #131 -: май 17, 2010, 09:07:37 »

Няма как да прокапе. Тя се хваща кьм влагалището като вакуум. А за удобството, всички, които я ползват казват, че вьобще не я усещат, за разлика от тампоните и преврьзките  pardon

Аз сьм много ЗА и от екологична гледна точка - не оставяш неразградими отпадьци след себе си, а тя не сьдьржа никакви химични елементи, които да се натрупат в тялото на жената.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #132 -: май 17, 2010, 10:02:35 »

Една моя приятелка пък започна да я използва заради сърбежите, които получаваше от тампоните и превръзките. Също е много добър вариант за дамите с гъбички, които по правило се влошават след 5 дни с превръзки. И аз се замислям за такава чашка, че след почти година и половина без цикъл и превръзки сега ми е едно криво трябва да ги използвам...
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #133 -: май 17, 2010, 10:13:26 »

Предполагам, че в аптеките се продава това "чудо" smile
Ще взема и аз да го пробвам, но само да ми останат пари в повечко, че в последно време всичко харча smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: май 17, 2010, 11:03:05 »

Много интересна е тази чашка. Определено ще я пробвам. Превръзките много ме "задушават" и са ми дискомфортни след втория ден, а като количество цикълът ми е прекалено оскъден в повечето дни(без 2-3 ден), за да става за тампон. pardon
Би била иделания вариант. Инвестицията си струва.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines