Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 19:14:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Менструалните болки  (Прочетена 105295 пъти)
 
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: октомври 27, 2009, 22:06:12 »

Момичета съжалявам, че така ви боли. angry При мен болката е на етапи - имам месеци с болки в деня на тръгване на цикъла, като мога да определя болката като тъпа и продължителна, до изтръпване на краката в коленете.
Другите периоди са тези, които дори не усещам, че ми е дошло.
за протокола - цикъла ми е на 28 до 30 дни и никога не съм пила противозачатъчни.
Една от гинеколожките ми веднъж ме посъветва да пия по половин аспирин сутрин 2-3 дни преди да ми дойде(задължително се спира в деня на цикъла, за да не направите кръвоизлив!).
Не съм добра в терминологията, но грубо казано нейното обяснение беше, че аспиринът помага да се разширят кръвоносните съдове и да започне цикъла по-лесно.
Аз не съм фен на хапчетата, и така и не съм пробвала.
При мен много помага движението (ходене), за да облекча болката и схващането.
Но за сега спасение не съм открила за кървенето на фонтан..нито превръзка, нито тампон могат да поемат изхвърленото под налягане количество кръв за секунди... cray
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: октомври 28, 2009, 12:52:41 »

Rosi_Bosi хич не е и смешно, че не ги знаеш тези неща. Мога само да кажа, че магнитите ги използват за лечение - ти самата сигурно си чувала за магнитните наколенки на д-р Ливайн. Е то моето е също магнитче, но малко по - различно.
lionelsa аз моите хапчета като ги спрях не знаех на кой свят се намирам. Супер изнервена, и раздразнителна, и ревяща и тем подобни. Но това донякъде се дължеше и на подготовката за сватбата и едва ли само хапчетат са ми виновни за това ми състояние.
А това, което Мари е казала за противозачатъчните, е индивидуално, и зависи дали жената има някакви здравословни проблеми. Единствено за Диане 35 съм чувала, че е създало проблем за забременяване.

А мен днес ми е 6 ден и имам едни такива тъпи болки от дясната страна в яйчника, и по-скоро болката я усещам в кръста и въобще си нямам представа какво може да е.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: октомври 28, 2009, 13:03:04 »

Единствено за Диане 35 съм чувала, че е създало проблем за забременяване.
shok оле Вале, не думай
Въпросното лекарство го пих по предписание на доки 6 месеца. Сега той каза, че съм добре (и с яйчници и лигавица и т.н.), но ако създаде проблем, направо ще откача  crazy
п.п знам, че всичко е строго индивидуално, но това не ми пречи да се вкарам във филми angry
Активен
bebe_27
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #108 -: октомври 31, 2009, 19:15:40 »

Момичета съжалявам, че така ви боли.  При мен болката е на етапи - имам месеци с болки,а има месеци  дори не усещам, че ми е дошло.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: ноември 01, 2009, 21:48:05 »

уффф...как ги мразя тия менструални болки  angry
болките ми са до повръщане чак...и само аулин ми помага нищо друго...ни но шпа ни мошпа ни нищо...и на всичкото отгоре седмица преди да ми дойде ми се обажда кръста и яйчниците лека и тъпа болка и по скоро е някакво напрежение...
ужасни са... angry
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: ноември 04, 2009, 09:33:10 »

Бера, аз също съм така. Аулин ми помага единствено. Аз обаче имам месеци, в които не ме боли толкова.
« Последна редакция: ноември 04, 2009, 10:06:06 от gostenka_82 » Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: ноември 04, 2009, 09:59:53 »

Не мислите ли,че вреди аулина ако се пие всеки месец.ТРябва да намерим някакъв заместител.Още повече,че често привиквам към лекарствата и скоро и аулина няма да ми помага.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: ноември 04, 2009, 10:03:30 »

На мен но-шпа ми помага, но сега след раждането нямам тези болки като отпреди.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: ноември 04, 2009, 10:07:01 »

Е, аз пия, когато болката е непосилна, като това все пак, на мен лично, ми се случва веднъж в месеца, ако ме боли де, защото не всеки месец болката е силна и непоносима.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #114 -: ноември 04, 2009, 10:56:18 »

На мен Ibuprofen (400 мг) ми помага много бързо при менструални болки. Мисля, че е силен аналгетик както Аулина, така, че ако някой има нужда са смени болкоуспокояващите, може да го изпробва.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: ноември 04, 2009, 12:49:14 »

gostenka_82 на мен мноооого рядко да ми дойде без болки веднъж в годината може да се случи това...иначе ако съм нямала под ръка аулин съм пила и волтарен...също много ми помага...а ибопрофен съм пробвала но просто ми намаля болката а не я премахва докато с аулина или волтарена след 30 мин вече забравям за болка колкото и силна да е....
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: ноември 04, 2009, 16:08:46 »

Да, аз също, като пия Аулин, колкото и да е силна болката - минава. При леки болки по принцип не пия нищо или саридонче.
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #117 -: ноември 09, 2009, 21:08:15 »

аз да кажа от опит с болките последните поне 2-3 години всеки месец с аулин.И отидох при гинеколог миналата седмица и исках хормонални изследвания.Той каза,че щом ми идва всеки месец нямало нужда-наред били.Прегледа ме и каза ,че матката ми е изразено обърната надолу и е близко до опашната кост,където имало съединителни връзки и така.... голяма болка се получавало....да не се повтарям ,че го писах и в друга тема.В крайна сметка ми изписа свещички вечер преди цикъл за болката.Взех си  INDOMETACIN
пак ми закъсня 9 дни!/защото всеки месец ми закъснява/,но толкова безболезнен цикъл не съм имала откакто се помня!
Пиша го само за да помогна на някой ,ако има подобни проблеми...
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: ноември 12, 2009, 10:59:03 »

уф и аз с моите болки, жестоки  angry пиех аулин в началото, но сега даже и от него не ми минава, пия само спазмалгон, само той ми действа и на 5-тата минута ми е минало и нямам и следа от болката...
имам чуството, че ако не го изпия, ще припадна а неискам да става, вече веднъж ми се е случвало, и адски мн се изплаших...
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #119 -: ноември 12, 2009, 11:49:00 »

При мен пък болките започват 12-15 дни преди цикъл. Силни но за кратко, 10 минути. След това като ми дойде имам ужасни болки само първия ден. Езинственто спасение - Аулин. Незнам дали не е за гинеколог това моето.
А иначе лекар ми е казвал, че след раждане болките изчезват в 70% от пациентките му. Дано и при нас да е така smile
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines