Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:40:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къща или апартамент!  (Прочетена 159720 пъти)
 
kalei
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: юни 08, 2011, 15:17:25 »

Живеем в къща от няколко години.Като цяло я предпочитам пред апартамент. Изживяването може да е по-приятно само ако бяхме на морето, или свекърва ми не живееше през един двор  Blush


Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #211 -: юни 09, 2011, 12:11:12 »

Страхотна тема, аз винаги съм предпочитала къща от апартамент, но съм живяла едновременно и в двете малко повече в апартамент. От 2 години живея в къща непрекъснато като от 1 съм с бъдещия ми съпруг в неговата къща на наш етаж smile имаме си хубав двор, място за барбекю с две думи предпочитам къща пред апартамент smile
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: юли 21, 2011, 10:46:14 »

Според мен всеки би предпочел къща пред апартамент ,но има и нещо друго къщата се поддържа много по-трудно от апартамент и трябва време и средства ,за да ти е уютно и хубаво  smile
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: август 04, 2011, 13:02:13 »

Много хубава темичка. Аз съм ЗА къща. Друго си е човек да има двор, в който да засади цветя, да сложи люлка, да има винаги място, където да си паркира колата и още куп неща. Разбира се, зависи колко е голям дворът. Предимства са и собствеността върху земята, възможността да се надстроява и пристроява, липсата на съседи над теб, под теб или до теб, които да ти късат нервите по нощите с музика, викове и крясъци. За последното си има решение, но е достатъчен фактът, че вече си се събудил и изнервил, че тепърва да викаш и полиция.
Основният минус е, че къщата трудно се поддържа, но с повече организация и помощ от половинката (ако има такава) се намира начин да се свършват основните неща.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #214 -: август 05, 2011, 12:54:21 »

Аз не съм живяла в къща, но ми харесва идеята да си независим и да не се разправяш с твърдоглави намусени съседи. Само че къщите обикновено са в покрайнините на града или извън града, и разстоянията до заведенията, баровете, кината, моловете, институциите и обичайните места за разходка са по-големи. Основно това не ми харесва, аз обичам сърцето на града - не заради някаква фикс идея за "центъра", но неспирният пулс на големия град ме привлича.
Активен
katerinasemova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #215 -: август 15, 2011, 19:16:45 »

Аз съм твърдо за къща( с двор и градина girl_wink), но лошото е наистина, че в повечето случаи са в покрайнините на градовете... и зимата може да е наистина трудно предвижването до работа
Активен
PuddleOfmudD
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #216 -: ноември 12, 2013, 20:06:50 »

Мечтая си за къща, но още не съм си изплатила кредита за апартамента, в който живея сега  biggrin Така че не мисля , че тази мечта ще ми се осъществи в близкото бъдеще ..поне след 10-20 години ,може би  pardon
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #217 -: ноември 13, 2013, 11:57:49 »

Все още съм твърдо "за" апартамента.По-малко разходи,по-лесно се поддържа,по-лесно се отоплява и обикновено е точно на мястото,където ми се иска да бъде.Живея в центъра,а тук е трудно да се намери къща.След време и на мен ще ми се прииска къща,но все още съм твърде млада и апартаментът си ми е добре.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: ноември 15, 2013, 08:16:56 »

Аз съм за къща отвсякъде blum
Сега живеем в жилище, което е с излаз към обща градина, но тъй като я поддържаме само ние, другите комшии не слизат долу. А и те са на горните етажи.
Та, градината е страхотно нещо, особено с дете.
Но къща и ние скоро едва ли бихме имали, предвид цените им. Иначе има къщи вътре в града, но са адски скъпи sad
За нас на този етап, компромисния вариант е жилище в кооперация старо строителство, с още 2-3 семейства. Няма разправии с комшии, не се чуват докато се карат или си пускат водата в банята, и т.н, и т.н.
Сега сме си набелязали такова жилище в стара триетажна кооперация, с по едно семейство на етаж и общ двор. На 10 мин пеш от центъра. Перфектно решение, дано само ни огрее, че това зависи и от продажбата пък на нашето жилище.
Активен
slynce
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #219 -: октомври 26, 2014, 12:09:42 »

Здравите, по принцип всеки казва къща по хубаво, като гледам цените сглобяемите са малко по-евтини не чак толкова ами някой знае ли като са така дървени като тези http://misia-nov-dom.com/проекти-на-къщи/за-гостина дървото няма ли да му стане нещо? sad Тези които правят къщите с тухли казват че гниело, дървесината не била хубава, а тез които правят дървени казват че нямало такова нещо. И накрая къде е истината? също се чудя те няма ли да скърцат, като духа силен вятър. ако някой има познати или приятели с такава да ми каже. Единственото което научихме че ако се сложи допълнително каменна вата, зимата били много топли, но дали ще е къща или апартамент нямало значение, ватата пазила топло, само лятото да не е много жега
Активен
silva88
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #220 -: февруари 05, 2015, 18:28:07 »

Живея в апартамента, но ми се иска да имам къща, за съжаление това удоволствие е много скъпо  cray
Активен
seli76
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #221 -: февруари 28, 2016, 12:56:04 »

Аз дълги години съм живяла в къща, но наскоро си купихме апартамент и вече живеем там.
Активен
Alisa85
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #222 -: март 15, 2016, 17:32:01 »

Живеем в апартамент, но при първа възможност ще се изнесем в къща в покрайнините.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines