Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:25:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къде да живеем? Голяма дилема  (Прочетена 17749 пъти)
 
summer_rose
Регистриран

Публикации: 2


« -: април 17, 2016, 12:10:35 »

Здравейте!
Нова съм във форума и пускам тема, защото имам нужда от обективни мнения, на странични хора,които не са ми роднини или приятели.
Не очаквам разбира се тук да ми разрешите дилемата, но съм доста объркана и се реших да пиша за да споделя и малко да ми олекне.
Историята е следната:
Омъжена съм от няма и година. Всичко е наред в отношенията с мъжа ми, той е чудесен, разбираме се, проблеми нямаме никакви.
И двамата не сме от София, но за мое огромно съжаление се налага да живеем там, съответно на квартира, защото нямаме собствено жилище и изгледи да се сдобием с такова скоро няма.
И двамата имаме семейни къщи, в по-малки градчета, където работа НЯМА за нас. Ние и затова сме в София.
В началото когато решихме да живеем заедно и наехме апартамента, в който сме сега всичко беше добре горе долу. Аз бях много ентусиазирана от новото начало.
Да, обаче сега факта, че нямаме собствен дом на мен лично много ми тежи. А тогава изобщо не помислих затова.
Тази несигурност ме обърква и ми пречи. Депресирам се, прибирам се със свито сърце всеки ден, не се чувствам добре никак.
Аз принципно не харесвам София като град, въпреки, че повече от 5 години живея там.
Не можах да свикна.Хиляди са минусите й за мен, не мисля, че има смисъл да изброявам.
Един вид се чувствам насилвана и без избор, защото ТРЯБВА да живеем там!
В чужд апартамен, на място,което не харесвам,живот, който ме стресира и не ми допада никак.
От друга страна София в момента е градът, който дава най-големи възможности-няма какво да се лъжем.
Отскоро започнах и нова работа.До дни трябва да ме назначът там.Заплатата е добра, фирмата е сериозна.Е, вярно не ми харесва и не ходя с желание, губя и много време в път.
Има вариант разбира се да се върнем да живеемс нашите или техните.
По-скоро с нашите, защото при техните няма място, много е малка къщата им. Строи се втори етаж с една голяма стая уж за нас, обаче това е за напред във врмето.
Хора, не ми се живее в София или поне не в чуждо жилище със сигурност.
Кредит не можем да изплащаме, имаме събрани пари от сватбата,но няма да стигнат.
Много ме е страх от кредите,защото времената са несигурни и не се знае какво ще стане.
Переспективата да изплащам 20-30 години една гасионера/защото за по-голямо нещо и дума не може да става/ не ме блазни.
И всеки момент да може да ни я вземат и всичко да отиде на кино.
Нито нашите, нито техните могат да помогнат за кредит, а и не са ни длъжни.
И сега се чудя, размишлявам какво да правим.
Аз съм от малко населено място на 1 час и малко от столицата, а ММ е от много далече, на другия край на страната.
Много ме измъчва този факт,че не знаем накъде да тръгнем и не можем да го решим.
А съвсем скоро плануваме и детенце.
Лошото е, че вече се чувствам много зле, наистина.
Вероятно много млади семейства са като нас.
Осъзнавам, че може би се глезя, но моля да не ме съдите.
Искам обективни мнения и някакви идеи, каквито и да са те, какво мислите, че може да се направи в тази ситуация.
Ще съм благодарна на всякакви мнеия. give_rose

« Последна редакция: април 17, 2016, 12:24:08 от summer_rose » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 17, 2016, 19:45:26 »

Здравей! Добре дошла!  good
Първо - изчакай да те назначат, щом е перспективна работата не я изпускай, напротив гледай да се докажеш, 2-ро толкова хора у нас и в чужбина живеят на квартира, е не е приятно, но съм живяла и знам какво е. А и кредита не е болка за умиране, при добра работа и стабилни доходи не е проблем да се изплаща. Знам, защото изплащам второ жилище в момента. Родителите не са ни помагали и на нас също. Успокой се и стискай зъби, няма нищо сигурно на този свят, днес сте в София за утре нищо не се знае, пък и с времето ще си създадете някакъв кръг от приятели. Стискам палци нещата да се наредят по най-добрия начин!  good
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #2 -: април 18, 2016, 01:05:46 »

smile Кредитни консултанти, предлагащи "безплатна помощ" има и в този форум...навсякъде ги има, това им е работата...а вземането на кредит за 20-30 години за една "гасионера" е равносилно на ритуалното самоубийство в японския фолклор smile , "харакири" му викат, или "сепуко" , пробвайте smile ...

...всъщност препрочитайки "Голяма дилема" на "summer_rose", почти се просълзих, толкова красиво е написано, почти като истинско smile ...

П.П. Молба към администратора на сайта, моля ви не трийте тази тема, автора е почти "писател", дори "поет" в исказа си, нека я прочетат и други потребители smile
« Последна редакция: април 18, 2016, 01:20:04 от djdimi » Активен
summer_rose
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #3 -: април 18, 2016, 06:45:59 »

djdimi,много ли тине смешно?Защото на мен никак не ми е.
Какво против имаш изказа ми? Като няма какво да правиш в този форум и какво да напишеш по темата зщо си тръгнал да се заяждаш.По-добре ли се чувстваш от това да обиждаш другите!
От такива потребители аман! girl_wink
« Последна редакция: април 18, 2016, 06:50:03 от summer_rose » Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines