Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 13:31:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката  (Прочетена 124765 пъти)
 
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: май 30, 2007, 14:39:29 »

Да ви кажа аз съм от Русе и за първи път чувам за такъв обичай,при нас е редно всички гости и най-вече роднини да дойдат при булката да я откупват,ако гостите не дойдат/според уговорката/ може да дойдат направо в ритуалната зала
Активен
bettysys
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142



« Отговор #211 -: май 30, 2007, 18:48:05 »

Благодаря ви за подкрепата!Разбрах поне че не сам изперкала аз.Явно някой друг не е с всичкия си:)
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: май 30, 2007, 18:49:43 »

Благодаря ви за подкрепата!Разбрах поне че не сам изперкала аз.Явно някой друг не е с всичкия си:)

Явно не си ти!!! good

Мен си ме взеха всички - милото дойде с брат си, свекито и тя, леля, чичо, най-близките роднини и така!!! Беше много весело!!! yahoo
Активен
anji
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #213 -: юни 01, 2007, 09:53:13 »

Значи и при нас ще е така, свекър и свекърва не ходят за булка, само младоженец и кумове. Нашата сватба също е в Търново на 23.06 и понеже сме с агенция и от там ни казаха че е така.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: юни 01, 2007, 23:32:24 »

Значи и при нас ще е така, свекър и свекърва не ходят за булка, само младоженец и кумове. Нашата сватба също е в Търново на 23.06 и понеже сме с агенция и от там ни казаха че е така.
Точно във ВТ обичаите не са такива.Аз съм се интересувала много за това,защото исках нашата сватба да бъде съобразена с традициите.
Незнам коя агенция ползваш в ВТ но явно всички са на различно мнение.Чиста манипулация! Offtopic  pleasantry
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: юни 03, 2007, 10:15:15 »

Мен също не са ме взимали с музика =]Изпаднах в потрес, когато за малко да не се скараме за това.. Mad girl.Обясних най- надлежно, че все пак това е моята сватба и това с извеждането с музика ще ми дойде в повече и имаше много недоволни crazy.Татко ми даже ми се разсърди за около 1-2 дена.... Oh my ... Oh my ... Oh my ....
Може да е традиция, но традициите не са това, което бяха.. Wink, а и на мен ми се струва  nea...абе извоювах си правото да не ме извеждат с музика...пък на клюкарите не им трябваше даже и музика, всички бяха заели стартови позиции End
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #216 -: юни 03, 2007, 10:41:48 »

Хехе, аз си мислех, че в това отношение проблеми няма да имаме, защото неговото семейство не знае за този български обичай... оказа се, че бъдещата свекърва чела в интернет за БГ сватбени обичаи и мислела да организира на място изненада с оркестър и т.н... както тя го нарича, "серенада"  laugh Синът и се ужаси, аз също, и сега се надявам да се е отказала... изненадите идват оттам, откъдето най-малко ги очакваш!!  Girl_sing
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: юни 03, 2007, 15:18:47 »

Съгласна съм  beating...и всички, от които не искаш мнение се чувстват задължени сякаш да вземат отношение.... Mad girl
Активен
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: юни 19, 2007, 12:22:01 »

 laugh Хайде да кажа и аз - въобще не исках подобни " серенади" с танци-манци пред нас и т.н.Но моят мъж настоя да се спази традицията и още повече остана въодушевен от певците в Банско, любимата му българска  песен е "Елена,Елена"  laugh и за него това е нещо ново,интересно и забавно - не можело без взимане и музика - е,получи се много смешно  laugh И сега не съжалявам  girl_wink
Но пък аз обясних на неговите родители, че българската традиция е родителите на момчето да чакат направо в църквата  crazy laugh Ами те от къде да знаят  tease Не ми се искаше да стават свидетели на сценките...  girl_wink А в къщи дойдоха приятели, баби, дядо, там разни роднини-веселяци  laugh
Е, забавно беше  DANCE blum
 
Активен
fotinaklaros
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #219 -: юни 19, 2007, 17:30:26 »

Ох, при мен нещата са малко сложни. Аз съм от 400 км. и вземането няма как да стане. А от друга, чужда къща не искам да ме вземат. Много е фалшиво и изкуствено, а да не говорим, че въобще не ми харесва това вземане на булката. Направо си е ориенталско - блъскане, купуване. Не не ми харесва. Много повече ми харесва на запад когато бащата довежда дъщеря си до олтаря, където я чака младоженеца. Само, че и тук проблем, защото в бг първо се сключва граждански брак и тогава църковен. А аз искам те да са на един ден. Освен в ритуалната първо да отидат всички гости и ние после с кумувете да се появим. Ох, не знам. Сега друго не мога да измисля. Помагайте!  heart
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: юни 19, 2007, 20:34:51 »

fotinaklaros здравей! Ние с моето души също не сме от един и същ град, но при нас сватбата ще се проведе на съвсем неутрален терен. При нас съществуваше първоначално варианта да ме вземат от фоайето на хотела, където ще отседнем, но аз не исках. Измислили сме го по друг начин (който засега обаче не искам да описвам от суеверие). Мога да ти предложа следното - заставаш с твоите родители, братя/сестри и другите от твоята свита на една полянка (примерно ако има полянка пред гражданското). Нареждат се те пред теб, за да не може младоженеца да те види като идва. Младоженеца може да пристигне с музиканти, които да свирят на китара и вместо да те "купува" с пари, може да изрецитира стих или да импровизира с някакво романтично слово. В сюблимния момент хората, които са пред теб, за да те крият може да се отдръпнат и тогава той ще те види и ще дойде да те целуне. По такъв начин можете да избегнете "традиционното взимане" на булката. Надявам се да ти хареса идеята ми!
Активен
Princesa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


г-жа Трифонова


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: юни 20, 2007, 18:34:02 »

Имам нужда от мнението ви, защото не мога да реша! Ситуацията е следната - аз съм от Плевен, а младоженецът от Варна и сватбата ще е там. Аз винаги съм си мечтала как ще ме вземе от бащиния дом, а и родителите ми много държат на това. Любимият ми каза, че ще ме вземе и от края на света и остави решението в моите ръце. По принцип има начин да се организира, но се замислям дали ще е удачно в този момент да пътуваме толкова километри и няма ли да е прекалено изнервящо? Моля миналите по този път да споделят. Друг е въпросът, че сме и двамата в Де и организацията и без това ще е мнооого трудна и ако се разкъсам между двата града ще стане още по-напрегнато.Нямам достатъчно близки роднини във Варна, от които могат да ме вземат, а майка ми отсече, че от хотел не дава да ме вземат и .... какво да правя???? Помагайте, моля ви! 
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: юни 21, 2007, 09:24:36 »

Princesa, според мен толкова километри в сватбения ви ден са повече от излишни  nea То деня ще мине в път и със сигурност с нерви и напрежение, както и умора! Не мисля, че е удачно да го правите, поне аз не бих го направила, макар че всеки иска да го вземат от бащиния дом  Girl_sing
Когато бяхме кумове, момичето беше от Силистра, момчето от Хасково и сватбата съответно там - нямаше как да стане да се взема булка чак от Силистра и я взеха от апартамента на роднини на момчето  pardon И това е вариант, ако не искаш от хотел или нямаш близки, от които да те вземат  girl_wink
Все пак младоженеца трябва да мине два пъти това разстояние - на отиване и връщане  angry
При нас нещата стояха така: аз съм от Хасково, мъжа ми от Червен бряг, сватбата в София (понеже тук живеем, макар и само от 3 г.). Младоженеца тръгна от нашата квартира, мен ме взе от квартирата на една приятелка и така никой не тръгна от бащиния дом  Girl_sing но така решихме, че ще е най-добре за всички  pardon
Стискам палци да намерите най-доброто решение за вас  good
« Последна редакция: юни 21, 2007, 09:27:26 от maria_lakova » Активен
tsvetik
Гост
« Отговор #223 -: юни 22, 2007, 09:39:57 »

Здравейте хора.Моята сватба ще бъде догодина но вече започнахме да уговаряме ниакои работи.Много си мечтая за духов оркестър на сватбата си.Ако някой е чувал за такива оркестри да каже. help
 smile
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: юни 22, 2007, 09:43:08 »

мойто мило свири в духов оркестър.ти от къде си?
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines