Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 21:18:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката  (Прочетена 124901 пъти)
 
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: април 16, 2007, 15:30:32 »

Аз също съм за да има музика, това не пречи сватбата да е изискана все пак. Важно е купон да става и да удари тъпана, както се казва. Човек въднъж се жени, така че аз искам всичко да си е по реда.  DANCE
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: април 17, 2007, 10:32:18 »

Това с взимането на булкаат малко ме притеснява...не точно притеснява,просто ми е малко странно...ние живеем от години в свой собствен дом.Иска ми се да си спазим традициите по вземането от родителите.Такааа...Родителите ми са разведени,ок,ще отида при майка ми с малката от предната вечер.Кумувете ни са от друг град,тях пък ще ги настаним при родителите на мъж ми.Значи мъж ми остава сам вкъщи,като стане време отива да "забере" кумовете.Тук искам да попитам-всички останали от неговата рода,които са там ли тръгват с тях-родители,брат,снаха,деца,баби и т.н. или само кумувете?!? А когато дойдат в нас,там аз с кой трябва да ги чакам-родители,брат,снаха,а друг трябва ли да е дошъл у дома предварително?!
Смятам,че е хубаво да има жива музика при вземането на булката и в никой случай не ме притеснява това,че цялата махала,дето се казва,ще излезе да ни гледа,даже може и те ако искат по едно хорце да друснат Party time ,все пак нали толкова години сми живяли близо един до друг,не мисля,че е удачно да им се "крием" ncnvnk сякаш нищо особено не се случва с нас този хубав слънчев ден...
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #152 -: април 17, 2007, 10:38:43 »

Ние също живеехме заедно сами Rossistela.Понеже моите родители не живеят в Благоевград, те дойдоха предната вечер в нашия апартамент, а мъжа ми отиде при неговите родители.Кумовете ни също не са от Благоевград, и те бяха дошли предишната вечер в града, и на сутринта те отидоха при мъжа ми, а не обратното.НО по принцип ти като отидеш при твоята майка би трябвало роднините от вашата страна да дойдат при вас, а роднините на мъжа ти при него, и оттам да тръгнат за кумовете.Но традициите понякога не се спазват.
Активен
mehandjijska
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 564


Вече 2 v 1


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: април 17, 2007, 10:49:27 »

Аз пак знам, 4е мом4ето с неговата си рода, отива и си взима кумовете от тях и после тръгват да вземат булката, която е с найната си рода. В твоя слу4ай Rossistela мисля, 4е родата на твоето мом4е трябва да тръгне с куможете и родата си вас да те вземе, тъй като са едно място.  smile
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #154 -: април 17, 2007, 10:51:33 »

Аз пак знам, 4е мом4ето с неговата си рода, отива и си взима кумовете от тях и после тръгват да вземат булката, която е с найната си рода.
Да,така е ,точно това написах преди малко.
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: април 17, 2007, 10:56:53 »

Благодаря,момичета!Май май така ще направим-хем да е удобно на всички,хем и горе-долу да спазим традиционната последователност...
И още нещо се сетих сега да попитам-какво се носи от младоженеца,кумувете и родата му,когато идват да ме вземат?!Аз зная,че мъжът носи букет на булката,вчера кумата ми каза,че тогава тя ми донася булчинския букет и тя играе хоро пред нас с него,после ми го дава(кумата го купувала crazy ),виждала съм по сватби,че носят и питки(колко питки всъщност трябват за една сватба?!?),вино,какво друго и какво се прави с тях?!?Май не съмнаясно с повече неща,отколкото предполагах,помагайте pardon
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: април 17, 2007, 11:05:34 »

малдоженеца трябва да занесе на кумовете в самия ден бутилка уиски или бъкли4ка и букет цветя за кръсницата
кръсницата трябва да зеки4е младоженеца
аз до колкото знам младоженеца носи букет на булката, а кръсницата бул4инския букет, булото (освен ако не е сложено булката), 4анти4ката и ко6ни4ката с късмет4етата, а работата на кръсника е само да дава пъри4ки ни6то да не носи друго DANCE
да кръсницата повежда хорото пред булката с бул4инския букет а после като го даде на булката тя си повежда хорцето
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: април 17, 2007, 11:51:12 »

А когато младоженецът и кумовете отидат у булката, съм чувала и даже при нас така се практикува родителите на младоженеца не влизат у булката, а чакат отвън или отиват в ритуалнана зала. При вас така ли беше или..... huhhuh.gif
Активен
mehandjijska
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 564


Вече 2 v 1


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: април 17, 2007, 12:00:40 »

при нас, е когато мом4ето отива да вземе кумовете носи баклица с ракийка и букет за кумата, кума също има баклица с ракийка, а кумата носи и купува букета на булката, чашите за ритуалната зала и късмет4етата, който ги хвърля пред ритуалната зала.
А младоженеца ве4е, когато отива да вземе булката си подарява букети на булката и на своята бъдеща баба (майката на булката)  smile
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: април 17, 2007, 12:09:04 »

леле голяма баркотия shok
ние сме решили така да го направим
младоженеца носи букета за хвърляне на булката
кръстницата носи самият букет на булката
булката закичва младоженец,кръстница и кръстник
всички дреболийки(чаши късметчета и т.н.)ще са у булката и всеки отговорник за всяко нещо ще ги носи
кръстниците ще тръгнат заедно с младоженеца от тях защото те са от разлог и е невъзможно да ги вземем от тях sad
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #160 -: април 17, 2007, 16:22:40 »

леле голяма баркотия shok
ние сме решили така да го направим
младоженеца носи букета за хвърляне на булката
кръстницата носи самият букет на булката
булката закичва младоженец,кръстница и кръстник
всички дреболийки(чаши късметчета и т.н.)ще са у булката и всеки отговорник за всяко нещо ще ги носи
кръстниците ще тръгнат заедно с младоженеца от тях защото те са от разлог и е невъзможно да ги вземем от тях sad
Маслинка,точно така направихме и ние
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: април 17, 2007, 20:10:49 »

При нас беше така:
Кумовете дойдоха от Сф във ВТ
Мъжлето отиде със сестра си да ги посрещне / той си спа във Попово/
Аз пък си ги чаках вкъщи при мама и татко /в Горна Оряховица/ заедно с цялата ми рода и всички приятели от Сф
Дойдоха да ме вземат мъжлето,кумовете и неговите роднини
Rossistela хубаво е при теб да бъдат най-близките ти приятелки или брат,сестра /в стаята/.Младоженецът трябва да мине през три врати докато стигне до теб.Ами това е май! DANCE
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: април 17, 2007, 21:48:42 »

при нас милото с неговите роднини взе кумовете,после дойдоха за мен,кръстницата ми носеше булото,чантичката,ръкавиците,букетите(единият за хвърляне),торта,питка,мед,шампанско и май това беше дано не пропусна нещо.захраниха ни и после хайде в църквата
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: април 20, 2007, 12:29:24 »

При нас няма да има такава шумотевица. Смятаме лимузина да вземе кумовете ,а те ме и заедно даотидем на церемонията , като баща ми ме завежда до моето коте.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: април 20, 2007, 13:27:24 »

При нас няма да има такава шумотевица. Смятаме лимузина да вземе кумовете ,а те ме и заедно даотидем на церемонията , като баща ми ме завежда до моето коте.
и при нас така по същия начин danceg
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines