Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 11:20:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката  (Прочетена 118990 пъти)
 
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #60 -: март 08, 2007, 13:30:54 »

Много време се чудих дали да отговоря на този въпрос.Ще кажа само че нашата сватба беше традиционна по отношение на обичаите.Сватбата ни беше с оркестър така че ме изведоха и с музика.Няма нищо лошо.Дори се ядосах защото докато бяха всички вътре и закичвах бутониерите спраха музиката и беше доста тихо и направих няколко пъти забележка защо не свирят Плачещо момиче
Активен
nelsan
Ентусиаст
**
Публикации: 66


skype-nelivailo


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 08, 2007, 13:43:46 »

да наистина някакси не мога да си представя сватба без музика-от всички предавания които гледах само 2-3 бяха без музика и беше някакси странно.аз вече си смених мнението на нашата ще има музика ако ще и целия квартал да ме гледа
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 08, 2007, 13:48:04 »

мисля че гайда и акордион са достатъчни.свирят се хора,ръченици и ако може някой да пее народни песни.а при забулването и извеждането има специални песни,които музикантите трябва да знаят. girl_wink
НАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСНА С ТВОЕТО МНЕНИЕ  Bravo
ОБИЧАЙТЕ СА ЗАТОВА ЗА ДА СЕ СПАЗВАТ !!!
НО ВСЕКИ РЕШАВА!
НИЕ ЛИЧНО ЩЕ ИМАМЕ ГАЙДА И АКОРДИОН  girl_wink
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 08, 2007, 17:38:29 »

гледах няколко предавания,на такъв е животът,искам да кажа,че зависи в коя част на БГ се намирате.нямам много време,а пък и незнам как blush,да кача част от видеото от нашата сватба на извеждането.тогава ще видете че не целия град се е събрал,а и че е много весело,защото без музиката сватбата не е сватба,и не е такава дандания.музиката е много приятна.докато незнам в коя част на БГ гледах-е там беше с тъпани с незнам си още какво и наистина беше дандания.Но милички,това са нашите обичаии....и аз съм твърдо за ТЯХ!!!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #64 -: март 08, 2007, 18:02:28 »

Вярно си е,че обичаите са си обичаи, но според мен някои от тях са си направо ориенталски. Да не добавя, че повечето от изпълнителите на така наречената сватбена музика са цигани. Не искам да обиждам никого, това си е мое лично мнение и е въпрос на личен избор. На който му харесва музиката си я поръчва и всеки организира сватбата си както му се иска. Не ме разбирайте погрешно, просто изразявам лично мнение и всеки има право на такова. Curtsey
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 08, 2007, 22:46:37 »

Ами и аз ще си кажа мнението. Аз също не харесвам живата музика - наистина почти винаги са цигани и наистина данданията е голяма. Отвратих се от тези музиканти, котаго на една сватба свиреше едни ужасно дебел и мазен циганин - така надуваше бузи, за да свири, че лицето му ставаше кръв червено, огромно и кръгло като топка и очите му щяха да изкочат. Правеше отвратителни гримаси. А да не говорим за коментарите им по отношение на гостите. Ужас. И рядко са тези, които наистина могат да свирят така, че да ти хареса и да ти напълни душата.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: март 09, 2007, 12:08:49 »

И при нас нямаше жива музика когато ме взимаха от нас, аз също не харесвам цялата тази шумотевица и хората пред блока (защото живея в блок), пропуснахме това и не съжалявам!!! girl_wink
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 09, 2007, 12:11:29 »

Аз също ще го пропусна и няма за какво да съжалявам.
Активен
Bibobibo
Ентусиаст
**
Публикации: 73



« Отговор #68 -: март 09, 2007, 13:26:17 »

При нас също нямаше музика при вземането и то защото аз не исках.Някак си и аз като didibaby и zuza си представях някакви мазни цигани и направо  bad.При вас останалите момичета съм сигурна че се е получило хубаво,но на моята сватба определено не исках да е така.Иначе съм ходила по такива сватби и хора съм играла и някак и отстрани ми харесва,но не и аз да съм в ценъра на такова озвучаване.А вземането при нас съвсем не беше тихо и кротко-голям пазарлък падна,но това съм го описвала някъде назад.А вкъщи брат ми се беше погрижил за хубава тиха музика.

Това все едно съм го писала аз, с тази разлика че нашата сватба предстои.  good
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 09, 2007, 13:52:48 »

Аз в началото също не исках да има музика,просто защото по принцип не си падам по живата музика!Обаче без музика ми се струва някакси.....прекалено тихо!Мое мнение!!!Аз говорих с едни момчета,които са от един ансамбъл!Те ще бъдат на сватбата и ще свирят!Дори ми казаха,че ще си облекат носии!Смятам,че ще се получи добре! Dance  И честно да ви кажа въобще не ме интересуват комшиите,които sarcastic
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 09, 2007, 14:19:01 »

Ами така си е пък.  blum Както искаш така ще стане и хич да не ти пука.  good
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: март 09, 2007, 14:24:37 »

Ами и аз ще си кажа мнението. Аз също не харесвам живата музика - наистина почти винаги са цигани и наистина данданията е голяма. Отвратих се от тези музиканти, котаго на една сватба свиреше едни ужасно дебел и мазен циганин - така надуваше бузи, за да свири, че лицето му ставаше кръв червено, огромно и кръгло като топка и очите му щяха да изкочат. Правеше отвратителни гримаси. А да не говорим за коментарите им по отношение на гостите. Ужас. И рядко са тези, които наистина могат да свирят така, че да ти хареса и да ти напълни душата.
това е ужасно!!! bad bad bad няма ли български музиканти,които да изпълняват НАШИТЕ обичаи?  sad
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 09, 2007, 14:45:32 »

ИМА РАЗБИРА СЕ !!!
АЗ ДАЖЕ СЕ ЧУДЯ М/У ДВАМА.
ЕДИНЯ Е КОЛЕГА В РАБОТАТА НА МИЛОТО И ОТДЕЛНО ХОДИ И СВИРИ НА ГАЙДА, А ДРУГИЯТ СЪЩО Е БЪЛГАРИН И Е КЛЕГА НА СВЕКИТО.
АКО НЯКОЯ БЪДЕЩА БУЛКА СЕ ИНТЕРЕСУВА МОГА ДА И ДАМ ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ  girl_wink
Активен
junglegirl^84
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 246


обичай врага си,това ще го влуди!!!!


« Отговор #73 -: март 09, 2007, 19:25:19 »

Знаете ли,ако имате добри музиканти,няма как да изглежда "циганско" или "селско" Blush
Аз лично съм намерина прекрасни музиканти - много са добри и ще си изпълним обичая както си трябва.Става въпрос само за двама човека - един с акордеон и един с кларинет good
Няма да бъда натрапчиво,напротив ще бъде много дискретна музиката у нас и не мога да си представя след като ме заберат да не изиграем едно хорце пред нас yahoo
И музикантите ни не са цигани,тази представа с циганите не знам откъде я имате beating
Дори и в ресторанта ще участват заедно с ди джея същите тези музиканти и съм сигурна че ще се получи чудесно smile
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 11, 2007, 09:09:08 »

И аз много се двоумя за този обичай,да има или да няма жива музика.Незнам дали без музика няма да е прекалено тихо,помагайте тези,които вече са минали по пътя sarcastic
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines