Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 01:25:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката  (Прочетена 124966 пъти)
 
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #45 -: декември 08, 2006, 17:14:53 »

кажете ми моля ви,когато се извежда булката кой я извежда,бащата или кума,аз мисля че бащата на булката трябва да я изведе,въпреки че има различни обичаи...и кой хвърля там житото и бонбоните...майката на булката или булката...
Активен
mimi_81
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78


НЕуморима оптимистка


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: декември 09, 2006, 14:03:03 »

Мен ме изведе баща ми,а жито и т.н. хвърляше кумата като излизахме от ритуалната зала и от църквата.
Активен
mimi_81
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78


НЕуморима оптимистка


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: декември 09, 2006, 17:28:18 »

Във всеки край на България са различни традициите.Сега гледах "Такъв е животът -Сватбата"-всеки път различни сватби и различни традиции.. kiss2
Активен
nelsan
Ентусиаст
**
Публикации: 66


skype-nelivailo


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 07, 2007, 13:14:42 »

здравейте.този въпрос ми е много любопитен а аз адски много се двуомя.мажа ми иска да има музика когато тръгва той,при кумовете и при мен но на мен ми е малко странно.но гледам да се съобразя и с неговите желания.какво ше кажете вие?неговото мнение е че искал цяла софия да разбере че е нашата сватба.а също така в предаванията за сватби винаги има такава музика
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 07, 2007, 13:26:58 »

Ние също сме на различно мнение с милото, аз искам музика, той много не, обаче каза ще щом искам ще има музика.Тук нестава въпрос за цял оркестър, а за 2-3 човека с музикални инструменти.Пък и нашият кръстник каза на моя да не му отива без музика така че определено музика ще има.Аз мисля иначе че е много хубав обичай, и че е веднъж в живота, кога друг път ще те извеждата с музика.Това е мое лично мнение.Преди година бяхме на 2 сватби, и на двете нямаше музика направо в църквата ходихме и като че ли нещо липсваше, много стронно ми беше на мене поне.Но всеки по различен начин разбира нещата така че който както си го направи.Поздрави на всички, до нашата сватба остават 45 дни. Dance
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #50 -: март 07, 2007, 13:37:09 »

здравейте.този въпрос ми е много любопитен а аз адски много се двуомя.мажа ми иска да има музика когато тръгва той,при кумовете и при мен но на мен ми е малко странно.но гледам да се съобразя и с неговите желания.какво ше кажете вие?неговото мнение е че искал цяла софия да разбере че е нашата сватба.а също така в предаванията за сватби винаги има такава музика


 Преди да се изкажа искам да подчертая,че това си е мое мнение и не ангажирам никой с него(въпрос на виждания).Аз съм МНОГО против и още когато решихме,че ще се женим това беше едно от първите неща,които уточнихме с приятелят ми.На нашата сватба няма да има оркестър пред блока,когато ме взимат и това е свързано с една сватба на моя съседка.Тяхната беше дневна(да не кажа сутрешна)и в 9,30 сутринта в събота пред блока беше лудница....оркестър,пеят,викат,блъскат-ад!!!Още тогава си казах,че на моята сватба няма да има такива изпълнения.То от една страна си е нещо като обичай,но на мен изобщо не ми харесва.Мисля,че е редно да поговориш с половинката за това и да направите някакъв компромисен вариянт.Защото доколкото разбрах ти не искаш оркестър.
Активен
nelsan
Ентусиаст
**
Публикации: 66


skype-nelivailo


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 07, 2007, 14:44:27 »

наистина това е индивидуално за всеки.нашият към също каза без музика да не се ходи при него.когато сам гледала записи от сватби ми е харесвало особено като пеят една песен ела се вие,или нещо такова.емоционално е а и най важното е българско а на мен ми липсва всичо българско защото сме в испания:(((
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 07, 2007, 14:58:23 »

при нас имаше музика навсякъде,и в тях, и при кръстника и в нас.при нас това е не само традиция а е и голям купон.музикантите бяха 2ма.гайда и акордион.незнам в друг край на БГ каква е музиката при извеждането на булката,но при нас (добруджанския край) е невероятна.още повече,че имаме изявени певици в рода и просто беше yahoo...нямам думи.но това си е мое лично мнение.аз ЛИчНО немога даси представя сватба без музика pleasantry
Активен
nelsan
Ентусиаст
**
Публикации: 66


skype-nelivailo


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 07, 2007, 15:01:57 »

picolina ти май разбираш- кажи ми моля те какви трябва да са музикантите.акордеон и какво друго и какво трябва да свирят и пеят.така като чета ми става много хубаво и клоня към да за музиката
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 07, 2007, 20:45:25 »

мисля че гайда и акордион са достатъчни.свирят се хора,ръченици и ако може някой да пее народни песни.а при забулването и извеждането има специални песни,които музикантите трябва да знаят. girl_wink
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 07, 2007, 20:50:57 »

Преди да се изкажа искам да подчертая,че това си е мое мнение и не ангажирам никой с него(въпрос на виждания).Аз съм МНОГО против и още когато решихме,че ще се женим това беше едно от първите неща,които уточнихме с приятелят ми.На нашата сватба няма да има оркестър пред блока,когато ме взимат и това е свързано с една сватба на моя съседка.Тяхната беше дневна(да не кажа сутрешна)и в 9,30 сутринта в събота пред блока беше лудница....оркестър,пеят,викат,блъскат-ад!!!Още тогава си казах,че на моята сватба няма да има такива изпълнения.То от една страна си е нещо като обичай,но на мен изобщо не ми харесва.Мисля,че е редно да поговориш с половинката за това и да направите някакъв компромисен вариянт.Защото доколкото разбрах ти не искаш оркестър.
*THUMBS*Ние сме на абсолютно същото мнение!Никак не ни харесва!Но това е строго индивидуално.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #56 -: март 07, 2007, 21:34:34 »

Преди да се изкажа искам да подчертая,че това си е мое мнение и не ангажирам никой с него(въпрос на виждания).Аз съм МНОГО против и още когато решихме,че ще се женим това беше едно от първите неща,които уточнихме с приятелят ми.На нашата сватба няма да има оркестър пред блока,когато ме взимат и това е свързано с една сватба на моя съседка.Тяхната беше дневна(да не кажа сутрешна)и в 9,30 сутринта в събота пред блока беше лудница....оркестър,пеят,викат,блъскат-ад!!!Още тогава си казах,че на моята сватба няма да има такива изпълнения.То от една страна си е нещо като обичай,но на мен изобщо не ми харесва.Мисля,че е редно да поговориш с половинката за това и да направите някакъв компромисен вариянт.Защото доколкото разбрах ти не искаш оркестър.
*THUMBS*Ние сме на абсолютно същото мнение!Никак не ни харесва!Но това е строго индивидуално.

И аз съм против музика. Въобще не ми харесва цялата дандания. Ужас! Хайде да съберем целия град...защото сме решили да се женим. nea nea
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 07, 2007, 21:44:59 »

и аз бях напълно против гаидарите,акордионистите и вообще идеята не ми допадаше.
но на предаването "такъв е животът-сватбата" една булак е взеха без музика и беше много странно все едно не е сватба,едно такова тихо.....абе ужас.И сега ще си наемем такива музиканти но ще ги помолим да не вдигат много врява  smile а само да исвирят 1-2 хора пред младоженеца и пред нас.
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #58 -: март 08, 2007, 08:52:23 »

и аз бях напълно против гаидарите,акордионистите и вообще идеята не ми допадаше.
но на предаването "такъв е животът-сватбата" една булак е взеха без музика и беше много странно все едно не е сватба,едно такова тихо.....абе ужас.И сега ще си наемем такива музиканти но ще ги помолим да не вдигат много врява  smile а само да исвирят 1-2 хора пред младоженеца и пред нас.

 О,това е любимото ми предаване.Гледах го с такъв интерес и почти винаги пускам по някоя сълза  cray .Пожелавам си,както на мен,така и на вас незабравим сватбен ден с или без музика-няма значение,важното е да сме много щастливи и влюбени  любов заедно .А на всички,които искат музиканти им пожелавам да намерят най-добрите и да направят празника им незабравим и много весел.Важното е купон да става  good
Активен
nelsan
Ентусиаст
**
Публикации: 66


skype-nelivailo


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 08, 2007, 12:56:16 »

така е.с музика или без важното е да сме усмихнати и да мине всичко незабравимо.аз също го пожелавам на всички.честит 8ми март на всички дами-любов и семейно щастие
 heart kiss2
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines