Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 13:36:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката  (Прочетена 117548 пъти)
 
vanessa
Сватбар
***
Публикации: 262



« Отговор #330 -: март 04, 2008, 14:53:54 »

Момичета,толкова е вълнуващ този момент!На сватбата ни милото не искаше пред тях да има музика.Но аз бях категорична ,че като ме взимат от бащиния дом ще има.Немога да ви опиша вълнението и въобще чувството когато засвири музиката /оркестъра бяха дошли по-рано в къщи/.Настръхнах цялата,насълзиха ми се очите.................Когато баща ми ме извеждаше ,засвириха "Ела се вие ,превива" и повечето от гостите  cray,момент който може би ще помня за цял живот.Това е мое мнение  и неискам да го налагам. good
Активен
pretty
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #331 -: март 04, 2008, 14:58:29 »

Ванеса - как хубаво си го описала само . . .
 Bravo
Мен няма да ме взимат! sad
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: март 04, 2008, 15:43:15 »

Момичета зависи си от това къде и как се прави сватбата.мен ме извеждаха от хотела баща ми ама без оркестри.И пак си беше вълнуващо.А и аз не исках да ме плащат и разни такива.просто на входа татко ме изведе и ме даде на кума а той ме предаде на младоженеца.И да искам нямаше как да ме изведат от нас.а иначе мен ме търсиха и беше голяма смях.щото ние в последния момент се преместихме да ги чакаме в младоженския апартамент защото там е най широко а той беше в другия корпус.и милото му казах ама той не разбрал и ходили да ме търсят в стаята.голям смях щото всички викат те отидоха другаде.и тропали по вратите на хората да ме търсят.и милото звъни и вика къде си че си тръгвам обиколихме хотела.и те му казаха.ама голям смях падна и то без да е нагласено.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: март 04, 2008, 15:55:14 »

Наистина зависи от къде се взима булката.
ако си бях в родния дом и град - роднините щяха да си решат с музика или без.
Най-вероятно щеше да е със, все пак там и комшии и роднини ни познават.
Мен ме взимаха от ведомственото жилише в кв." полигона" (което ми остана за спомен сега на диска и ще го помня цял живот  nea) - еми не върви сега там да забият тъпаните, а роднините които са дошли от много далеч (за страната) да гледат като втрештени защото не знаят ама въобще къде се намират и каква е организацията.
Аз бих го направила ако си бях в дома, в който съм израснала  good
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: март 04, 2008, 18:57:03 »

Да, съгласна съм, че има места, където може би не върви. Но не съм съгласна, че е селско и без него сватбата е по-хубава и стойностна, както много са писали, че е в разбиранията им да няма. Радваме много, че вие двете и други, ако имахте избор, нямаше да го отхвърлите. Аз не си пускам в ежедневието народна музика, но страшно я уважавам, а от много песни настръхвам. "Ела се вие, превива" направо е уникална в комбинация с този момент! А иначе мен няма да ме взимат от хотел, ами от дома на най-близките ни хора и ще стане супер tease, дай Боже! А по-якото е, че 2008 за този дом ще бият 3 пъти тъпани!!! Те имат 2 дъщерички, които се женят и те сега. Едната през април, ние през юли, а другото момиче- през септември yahoo. Ще изглежда супер откачалско и рядко виждано goody, направо ме побърква от въодушевление! Кой прави 3 сватби в една година ми кажете?! Лудница DANCE!!!!
« Последна редакция: март 04, 2008, 19:01:12 от Alannah » Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: март 05, 2008, 09:58:07 »

Аз също съм съгласна с вас.Няма нищо по вълнуващо и красиво от нашите традиции.Има места и моменти, на които можем да показваме, че сме европейци или незнам какви си още.........но аз както и милото няма да се лишим от този момент за нищо на света.Както съм писала в по предни постове няма да ме вземат от моят град и от моят дом, но това няма да ни попречи да спазим традициите с музиката.Мисля, че никак не е селско  nea
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: март 05, 2008, 11:39:01 »

И аз не мисля че е селско, не бих заменила емоциите, които изпитахме с музиката и всичките му там традиции по взимането на булката.  good
Активен
Kittcat
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 80


« Отговор #337 -: март 05, 2008, 11:47:49 »

Мили дами и особено Alannah така страхотно описвате този момент по взимането на булката, че направо нямам търпение да дойде оркестъра пред нас  yahoo  А в тази връзка, тъй като аз съм безкрайно емоционална дайте някой съвет как да не рева от щастие по време на цялата си сватба?!?!
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: март 05, 2008, 12:46:50 »

Хахахахахахахах, Kittcat, няма начин да не се разревеш sarcastic! Просто се увери, че гримът ти ще го понесе ROFL! Аз вече си го представям и кожата ми става пилешка от вълнение. Направо не знам какво ще е в самия момент, щом сега е така danceg! Пожелавам на всички да го изпитат, защото съм сигурна, че остава за цял живот give_rose!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: март 05, 2008, 13:01:25 »

дайте някой съвет как да не рева от щастие по време на цялата си сватба?!?!
е това е вече неизбежно - и аз много се канех, че няма да заплача, но пуснах някоя сълзичка, дори и сега като гледам диска рева!!! дай воля на чувствата си!!!! за кога ще ги пазиш??!!??!!
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: март 05, 2008, 16:33:54 »

АЗ като се знам каква съм... На чуждите сватби ми беше толкова мило, че едва се сдържах..  cray пък на моята не ми се мисли. Прекалено съм емоционална. blush
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: март 05, 2008, 16:36:30 »

ще има мнооого сълзи....в очите....от радост...от тъга по родния дом....изобщо ще се плаче няма начин!  cray cray cray но нека имаме такива поводи..
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: март 05, 2008, 16:46:35 »

Ох, момичета, като ви чета ми се прийсква пак да дойдат да ме вземат.
  Offtopic Alannah , не съм срещала скоро човек, които така яростно да защитава българския фолклор като тебе. Не е задължително всичко да ни харесва от българските традиции, но напълно те подкрепям за това, което ни определя като българи - фолклора ни! Благодаря ти!  give_rose  Знам какво е да се изнесе ковчег от къщата, а после каква радост е да се изведе булка. Изживях го и аз. cray
Kittcat , сълзи ще има почти през цялата сватба, дали докато се обличаш, дали докато чакаш да дойдат да те вземат, дали в ритуалната или църквата - ще има сълзи, но те ще са от радост . А когато станете за вашия сватбен танц като семейство, тогава.......... cray и то защото незнаеш къде се намираш - на небето или на земята!
Чувствата се неописуеми, изживяват се само един път за първи път и ако имате възможност не си ги спестявайте!!!  give_rose give_rose give_rose
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: март 05, 2008, 23:06:19 »

Ела се свива, превива,
мома се с рода прощава:
- Прощавай, роде голема,
и ти, рождена майчице,
че аз ще ида далеко,
през девет реки дълбоки,
през девет поля широки,
през девет гори големи,
през девет села в десето.

Ела се вие, превива,
мома се с рода прощава:
- Прощавай, родо голяма,
и ти, рождена майчице.
Хала ми прави, майчице,
дето си мене носила
девет месеца на сорце
и три години на роки.
На тебе, майко, оставям,
в градинка ранен босилек:
недей го, майчо, оставя,
ами го чьосто поливай -
с росица сутрин и вечер,
с дребни солзици по обед.

Ела се свива, превива,
мома се с рода прощава:
- Прощавай, родо голяма,
и ти, рождена майчице,
дену си мене носила
девет месеца на сърце
и три години на раци!

- Дощеру моя майчина,
ти ми са збираш, торнуваш,
ам мене кому оставеш;
утрину ранку да стане,
водица да ми донесе,
оганьчек да ми накладе,
дворену да ми размете...
- Мале ле, стара мале ле,
оставем си та, мале ле,
на мойта сестра по-малка:
та ще ти вода дониса,
та ще ти огань наклада,
та ще ти дворье размита.


Отивам, мале, у Сливен...cray,
от теб ще живея далеко.
Сърце ми, майко, ще плаче
и все за тебе ще мисля.
Оставям те, мила майчице,
на мойта сестра по-малка.
И братчето ми край вас да е!
Грижете се, мале, пазете се!
Аз винаги ще ви обичам...cray

/последното не е от песента...cray, така го почувствах в момента/
« Последна редакция: март 05, 2008, 23:53:03 от Alannah » Активен
Kittcat
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 80


« Отговор #344 -: март 06, 2008, 09:14:09 »

Олеле, дами, моля ви се още от сега почвам  cray  cray
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines