Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 15:27:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката  (Прочетена 124813 пъти)
 
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: април 20, 2007, 13:38:41 »

Ние решихме половинката да вземе кумовете и да дойде да ме вземе с тях и оттам в гражданското. Няма да има събирания, родата му да идва да ме взимат и т.н. Съвсем "тихо и кротко"  ROFL
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: май 14, 2007, 11:19:59 »

Гледах много сватби от различни крайща на България, и навсякъде играят булчиното хоро по различен начин. Вие ще имате ли такова или смятате да го пропуснете
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: май 14, 2007, 11:20:50 »

имаме подобна тема вече
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: май 14, 2007, 11:22:14 »

Ами не съм я видяла, може да ги слеете
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: май 18, 2007, 10:33:51 »

Ние наскоро променихме доста плана за вземането на булката и решихме вместо оркестър с народна музика да има серенада с китари. Струва ми се много романти4но.  girl_in_love
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: май 18, 2007, 10:34:55 »

Ние наскоро променихме доста плана за вземането на булката и решихме вместо оркестър с народна музика да има серенада с китари. Струва ми се много романти4но.  girl_in_love
о да определено, а и ще бъде по-различно
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: май 18, 2007, 10:58:32 »

Ние пък мислим да се разделим на женски и мъжки лагер и да се пробваме да инсценираме превземането на връх шипка.  laugh soldier-girl
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: май 18, 2007, 11:00:12 »

Ние пък мислим да се разделим на женски и мъжки лагер и да се пробваме да инсценираме превземането на връх шипка.  laugh soldier-girl
laugh
и при мен мисля 4е ще стане трудно превземането, ама ще го помъчиме няма да се давам лесно
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: май 22, 2007, 08:33:41 »

Rossistela мила , така е- кумата купува букета и ти го носи когато те взимат. Младоженека (обикновено е въпрос на личен избор) носи букет за майката на булката, за самата булка и за сестрата(ако има такава). Кумът и младоженека носят по една бъклица(или бутилка) с ракия, но ако не пият ракия може и уиски както е казала роси (PETKOVA). И така си разменят бутилките (бъклиците) да видят коя е по-блага ракия - кумувата или младоженската. Питки или погачи трябват 3бр.-една за църквата priest(по малка, защото тя в повечето случаи остава като дар за храма, а вие хапвате по едно залче), една погача за захранването в ресторанта(тя се меси/купува от свекървата) и една която вие разчупвате над главите си(тя се меси/купува от кумата). И така от последните две питки се дава по едно парченце на всеки гост за "здраве и берекет на младото семейство".
Що се отнася до всички необходими неща като-чаши, свещи, шампанско, вино, мед, питки..... Хубаво е да са на едно место и да се сложат в  :drive:младоженската кола, за да няма забравени. Според мен е по добре да седят или в кумувете или в младоженека, просто защото при тях патакламата е по-малка и вероятността в еуфорията да се забрави нещо е минимална. Питките могат да се движат в пакет с този от който са-едната с кумата, другата с тъщата, и третата(за църквата) с който ще я осигурява.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: май 22, 2007, 19:56:46 »

При нас ще има 5 питки. Една за църквата, една за чупене, и по една питка с пиле за кума и бащите на булката и млодоженеца laugh
Активен
kremi_91
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #175 -: май 25, 2007, 11:31:54 »

Най- хубавото е при булката.Там са най-интересните моменти .А до музиката сватба без музека не е сватба. Така че аз съм твърдо ЗА сватба с музика
Активен
vanessa
Сватбар
***
Публикации: 262



« Отговор #176 -: май 26, 2007, 18:40:13 »

Аз съм за музиката при вземането на булката с две ръце,защото за мен това са едни от най-вълнуващите мигове от цялото тържество.Пък и как ще разбере махалата,че има празник.Клюкарите пак ще са така Oh my ...,приятели и познати така Bravo,а ние DANCE yahoo.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: май 26, 2007, 19:25:44 »

Ванеса напълно съм съгласна с теб за клюкарите Oh my ...
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: май 26, 2007, 21:11:49 »

Така е  laugh а също и secret secret
Активен
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: май 27, 2007, 22:20:13 »

При нас също ще има такъв  Oh my ... момент с клюкарите laugh , повечето хора се познават, познават и нас , но никой не предполага какво ще става след седмица  laugh Аз съм суеверна и забраних на нашите да казват на съседите - все едно нищо няма  girl_wink А мойто мило, откакто видя певците в Банско, каза, че на нашта сватба ЩЕ има музика (кума и аз сме му обяснявали традициите,повечето,от които Аз НЕ исках да има! huhhuh.gif) , а той иначе само 1 наша песен знае - и то каква  laugh Елена,Елена  laugh Какво да се прави...Е,поне ще е весело  girl_wink
И ще хвърлим всички съседи в дълбок размисъл  laugh
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines