Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 19:55:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката  (Прочетена 117379 пъти)
 
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #15 -: юни 22, 2006, 20:19:50 »


И аз съм на това мнение kali_jj  drinks drinks drinks drinks drinks drinks hiphip

Трябва да има  shok   и  Oh my ...  и  cray и  mega_chok и   drinks
Wink give_rose
Активен
tan4eto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 502



« Отговор #16 -: юни 22, 2006, 22:08:48 »

Аз по принцип не желая да ме взимат с музика и подобни шумотевици и доста ясно съм го обяснила на всички, но продължават да ме плашат, че няма да ми се размине mega_chok
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #17 -: юни 23, 2006, 12:33:21 »

tan4eto защо не искаш музика....вярно че това си е твоята сватба и трябва да е както ти си го представяш....но без музика е някак си много тихо и непразнично
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #18 -: юни 23, 2006, 13:09:48 »

И аз не исках такова чудо, както и половинката
и понеже това беше НАШАТА сватба, а не на родителите - съобразиха се, няма къде да ходят

а и ние просто тръгнахме към залата от апартамента, където живеем с половинката, с две думи - не са ме вземали blum щото той си ме е взел 3 години по-рано при него dance

Иначе е много яко да гледаш съседите като го правят yahoo и да коментираш после "ауу, роклята каква беше, ауу еди коя си как се спъна, ау... crazy"
Активен
tan4eto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 502



« Отговор #19 -: юни 23, 2006, 17:33:19 »

 :)Абсолютно!!!Ха-ха- ха yahoo
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 23, 2006, 18:45:40 »

марияяяя  kezz
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #21 -: юни 26, 2006, 07:53:16 »

за цени не мога да ти помогна, но мое мнение е да е народна музика...едва ли ще ви се слуша само мариячи или класика nea
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 23, 2006, 14:48:28 »

И аз, и половинката не искаме такива шумотевици!  tease
Особено онези хора пред блока....  bad
Активен
Vangelia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #23 -: август 28, 2006, 10:05:42 »

Изобщо не ме кефат тези обичаи,за какво съм го резервирала тоя ресторант,нали точно за празник и шумотевица.Няма нужда да ги правя и на улицата.Едно време си е едно време,тогава такива ресторанти и неща не са се првели,и хората са си празнували по площадите на селата и по дворовете,само че сега е по-друго,има си място за всичко,и аз ще си го направя там-в ресторанта с гостите ми,освен това в прахта пред блока след 5мин.хорце ще съм като коминочистач,ще вземат да ме объркат после на снимките. danceg
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #24 -: август 30, 2006, 10:21:51 »

........,освен това в прахта пред блока след 5мин.хорце ще съм като коминочистач,ще вземат да ме объркат после на снимките. danceg
lol lol  tease tease tease ROFL ROFL ROFL
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 30, 2006, 10:30:08 »

Аз съм "ЗА", но само за ритуала с взимането на булката, който е в къщи!!!  drinks Dance Иначе като се излезе навън, само това с поливането на вода пред колата на младоженците и счупването на каната зад колата и после направо към съвета за подпис!!!  Dance hiphip
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #26 -: август 30, 2006, 13:42:33 »

Определено съм за шумотевицата около това радостно събитие, но мисля че има и по-удачни начини за това от гайдите и тъпаните :-) Не може ли да вдигнем врява с клаксоните на автомобилите например ;-)

Харесвам традициите, но нали всички ние искаме нашата сватба да бъде съвременна. А и някакси традициите не са това което са били едно време........ Те пак остават неизменна част от празненството, но малко поизменени :-)
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: септември 05, 2006, 11:44:43 »

На нашата сватба имаше музиканти и то по мое желание. Това наистина си е традиция при българските сватби и е ясно че като има сватба няма да излезне булката като на погребение. Според мен това допринася много за настроението на гостите даже и хорото пред блока беше супер забавно и въобще не сме гледали дали комшийте са наизлезли. Те не просто свирят всяка песен е с предназначение- кат осе извежда булката се свири мома с рода се разделя , после долу се свири булчинското хоро което води булката разбира се и след това вече с а клаксоните.Аз лично подкрепям традицийте защото прекалено много неща от българското се заличават . ние бяхме в най-горещият ден на лятото 20,08 и въпреки това на хорото се хванаха почти всички  Dance
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 02, 2006, 13:53:57 »

Нямахме музика! А и не искахме! При излизането бързичко се шмугнахме в колата, защото малко валеше!

А иначе в нас спазихме традицията с "купуването на булката" и беше доста весело!!! hiphip give_rose tease look любов заедно имеше и CHEERS
Активен
Ali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



« Отговор #29 -: октомври 19, 2006, 13:47:18 »

Мен ме взеха с гайда, акордеон и тъпан. Получи се много добре, дори ме изненадаха приятно, че през цялото време пяха типично български песни. После получих поздравления за музикантите от хора, които преди това бяха скептично настроени да има музика / младоженеца и свекървата/ Tongue
Създаде невероятно настроение, при това не толкова пред блока, колкото у нас.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines