Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 23:15:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли пълно щастие?  (Прочетена 16155 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« -: февруари 10, 2007, 13:26:10 »

Едно от най-големите пречки пред пълното щастие е т.нар. "хедонистична мелница", в която попадат много от съвременните хора. Човекът е склонен да се пристрастява, а парите са много силен наркотик. Скоро след като той премине средното ниво, той започва да приема удобствата и материалните облаги за даденост и всяка нова покупка му дава мимолетна радост. За пример наблюдавайте колко дълго се радват децата на нова играчка, когато са затрупани с играчки.

Парите не носят щастие. Парите носят комфорт.

Вие как мислите?

Линк към източника
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 10, 2007, 13:35:47 »

Няма пълно щастие. Това е така по простата причина, че човек винаги иска повече от това което има. И никога това което има не му е достатъчно. Така е с повечето хора.
Активен
Mia Iv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 58


Мило коте


« Отговор #2 -: февруари 10, 2007, 13:38:40 »

Лакомията може би е проблема. Никога не стига каквото и да било.... по-вече, по-вече...  Mad girl
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 10, 2007, 13:43:08 »

Парите носят комфорт - да,съгласна съм стова.Съгласна съм и че са наркотик-колкото повече имаш,толкова повече искаш!И никога не са ти достатъчно.Както за всяка една зависимост и тук лечението е силна воля.В един момент просто се налага да спреш и да помислиш.Това е задължително,защото рано или късно друго нещо ще те спре и тогава може би няма да има връщане назад.Става въпрос за здравословен проблем,раздяла с любимия или неразбирателство с децата.Тва не може да скупи с пари и мисля че всички в този форум го знаем.Дано да е така.Човек трябва да си поставя спирачки сам.Алчността,защото безкрайния стремеж към повече пари си е алчност за мен ще ни погуби в един момент.Аз отдавна съм направила именно тази равносметка за живота си.Знам какво съм изгубила и какво съм спечелила с няколко пачки повече.Знам какво е да имаш и да нямаш.Важното е да имаш спокойно семейство,уют,място,където като се прибереш да нямат основно значение финикийските знаци.
Разбира се,ако човек не губи нищо и е постигнал великото равновесие в живота е щастливец и не му остава нищо друго освен да продължава напред и нагоре! good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 10, 2007, 19:03:13 »

Няма пълно щастие!!! Girl_sing

За децата е ясно, но така е и при големите!!!

Ако всичко е "цветя и рози", как ще оценим малките неща в живота ни? Аз съм щастлива, защото моа да се радвам и на мъничките неща в живота, коти понякога са много по-скъпи (на материално) от всичките пари на света!!! girl_in_love
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #5 -: февруари 11, 2007, 18:24:40 »


Парите не носят щастие. Парите носят комфорт.


Старите хора са го казали... "Всеки който казва че щастие с пари не се купува, просто не знае къде да пазарува...."
а за комфорта съм напълно съгласен.
Въпроса за връзката между парите и щастието е много чувствителна, защото за някои хора парите носят щастие, за други не. И не може да се твърди че щастие с пари не се купува. Това твърдение е измислено за оправдание на бедните. Богатите твърдят обратното. Всичко е въпрос до ценностна система. При едните е една, при други е друга.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #6 -: февруари 11, 2007, 18:35:02 »

Като почнахме с поговорките, я и аз да се разпиша  LAUGHTER
"щастието не е в парите, но не е и в липсата им"

Много е истина, че колкото повече имаш, толкова повече искаш. Имаше времена, когато се пестях за "скъпи обувки" с месеци и после им се радвах като че ли купувах диаманти. Тази радост отдавна изчезна sad, мога да си позволя повече, но се радвам по-малко. Дали съжелявам за пропуснатите радости - по-скоро не! Истината е, че в идеалния случай не би трябвало щастието ми да се определя от материални придобивки (обувки или диаманти!) и аз съм на път да стигна там.
Щастието зависи от самия човек, има хора с позитивна настройка, които винаги виждат доброто, в това което им се случва. Ще ги познаете по това, че са усмихнати и не се оплакват. По собствени наблюдения може би сте забелязали, че аз не съм от тях  sarcastic, но всеки е различен

Хайде, много писах, нищо не казах, дано няма задрямали  girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 11, 2007, 18:38:27 »

Цитат
И не може да се твърди че щастие с пари не се купува
Да така е!Просто всичко зависи от това кой от какво се чувства щастлив.
Обаче признайте си че здраве и живот не може да се купи.Моето имаше много пари но не можа да спаси майка си!Е???
Цитат
Хайде, много писах, нищо не казах, дано няма задрямали 
Никой няма задрямал,тук всички творим и мислим girl_wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 11, 2007, 19:18:42 »


Цитат
И не може да се твърди че щастие с пари не се купува
Да така е!Просто всичко зависи от това кой от какво се чувства щастлив.
Обаче признайте си че здраве и живот не може да се купи. Моето имаше много пари но не можа да спаси майка си!Е???

Съгласна съм с теб! good За съжаление е така!!! Cray

Цитат
Хайде, много писах, нищо не казах, дано няма задрямали 
Никой няма задрямал,тук всички творим и мислим girl_wink

Абсолютно е така!!! good Bravo secret
« Последна редакция: февруари 11, 2007, 19:22:34 от Bulechka_TS » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 11, 2007, 19:25:22 »

И още нещо по темата: secret

"С пари можеш да си купиш къща, но не и ДОМ!
Можеш да си купиш приятели, но не и Уважение!"

Имаше и още , но не се сещам!

Ако на някой му харесва да живеее така... на мен лично не! girl_wink

А и има още нещо, колкото повече пари имаш - имаш по-малко време да ги харчиш и обратното!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 11, 2007, 20:29:28 »

Мечо Пух казва:"Колкото повече,толкова повече"
И аз така искам.Ама да има от всичко и по-много и щастие и любов и късмет и пари.Но не бих направила компромис с нищо за пари.Аз ще използвам една скучна и прозаична фраза:"Мога с две и двеста"!Не можеш да си купиш всичко с пари,но и не можеш да имаш всичко ако нямаш пари!Трябва да можем да спрем и да сложим бариерата.Да знаем как и кога тоно сме достигнали границата!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 11, 2007, 20:36:32 »

Мечо Пух казва:"Колкото повече,толкова повече"
И аз така искам.Ама да има от всичко и по-много и щастие и любов и късмет и пари.Но не бих направила компромис с нищо за пари.Аз ще използвам една скучна и прозаична фраза:"Мога с две и двеста"!Не можеш да си купиш всичко с пари,но и не можеш да имаш всичко ако нямаш пари!Трябва да можем да спрем и да сложим бариерата.Да знаем как и кога тоно сме достигнали границата!

Браво Bravo Bravo Bravo, чудесно си го казала!!!
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #12 -: февруари 12, 2007, 09:50:42 »

Трябва да можем да спрем и да сложим бариерата.Да знаем как и кога тоно сме достигнали границата!

Някой по-горе беше казал че парите са най-силният наркотик. От това твърдение мога да си направя извода, че започне ли се,  няма спиране. Всеки път искаш повече и повече, докато един ден не се осъзнаеш че си напълно зависим и неможеш да си предстваиш живота си без този наркотик.
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #13 -: февруари 12, 2007, 12:38:55 »

НЯМА ПЪЛНО ЩАСТИЕ, защото за да се усети щастието, трябва да се опознае мъката. Има ли мъка има и щастие. Тогава чак се оценява  good
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #14 -: февруари 12, 2007, 12:40:29 »

Ама, чеките сега  huhhuh.gif вие парите ли намесвате .... парите са материално и временно щастие .... до една известна степен  pleasantry тоест може би необходимост за постигане на такова щастие.... crazy pardon
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 12, 2007, 12:53:28 »

НЯМА ПЪЛНО ЩАСТИЕ, защото за да се усети щастието, трябва да се опознае мъката. Има ли мъка има и щастие. Тогава чак се оценява  good

Браво, много точно си го казала, DIVA!!! Bravo
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 12, 2007, 13:24:43 »

Трябва да можем да спрем и да сложим бариерата.Да знаем как и кога тоно сме достигнали границата!

Някой по-горе беше казал че парите са най-силният наркотик. От това твърдение мога да си направя извода, че започне ли се,  няма спиране. Всеки път искаш повече и повече, докато един ден не се осъзнаеш че си напълно зависим и неможеш да си предстваиш живота си без този наркотик.
Точно,че като станеш прекалено зависим трябва да спреш иначе това ще те погуби. blum
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 12, 2007, 15:26:51 »

Всяко нещо, което искаш да притежаваш, в крайна сметка те завладява. И по ирония, щом се освободиш от него, започваш да го получаваш в по-големи количества.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 12, 2007, 15:33:54 »

ПАРИТЕ МОГАТ ДА КУПЯТ :

ЛЕГЛОТО , НО НЕ СЪНЯ ;
ХРАНАТА , НО НЕ АПЕТИТА;
ЛУКСА , НО НЕ КРАСОТАТА;
ЕДНА КЪЩА , НО НЕ ЕДИН ДОМ;
ЛЕКАРСТВОТО , НО НЕ ЗДРАВЕТО;
СЪЖИТЕЛСТВОТО, НО НЕ ЛЮБОВТА;
РАЗПЯТИЕТО , НО НЕ ВЯРАТА ;
РАЗВЛЕЧЕНИЕТО , НО НЕ ЩАСТИЕТО;
СМЪРТТА , НО НЕ И ЖИВОТА ;
ПО-ЛУКСОЗНО МЯСТО В ГРОБИЩАТА ,
НО НЕ И НА НЕБЕТО
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 12, 2007, 19:26:15 »

ПАРИТЕ МОГАТ ДА КУПЯТ :

ЛЕГЛОТО , НО НЕ СЪНЯ ;
ХРАНАТА , НО НЕ АПЕТИТА;
ЛУКСА , НО НЕ КРАСОТАТА;
ЕДНА КЪЩА , НО НЕ ЕДИН ДОМ;
ЛЕКАРСТВОТО , НО НЕ ЗДРАВЕТО;
СЪЖИТЕЛСТВОТО, НО НЕ ЛЮБОВТА;
РАЗПЯТИЕТО , НО НЕ ВЯРАТА ;
РАЗВЛЕЧЕНИЕТО , НО НЕ ЩАСТИЕТО;
СМЪРТТА , НО НЕ И ЖИВОТА ;
ПО-ЛУКСОЗНО МЯСТО В ГРОБИЩАТА ,
НО НЕ И НА НЕБЕТО

Точно това имах в предвид в по-предишен пост!!! good
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #20 -: февруари 14, 2007, 08:19:22 »

И още нещо по темата: secret

Можеш да си купиш приятели, но не и Уважение!"


Напротив... Money, power, respect. Парите носят сила, не физическа, физическата можеш да си я купиш. Имам в предвид психологическа. Можеш да си купиш влияние (лоби). Колкото по-богат ставаш, толкова повече хората ще те уважават. Защото ще имат изгода от теб. Бих казал че можеш да си купиш уважение, но не и приятели. Навремето един мой приятел ми каза : Запомни браточка, няма вечни приятели има вечни интереси. Е аз от своя страна 4-5 години след това успях да му докажа че е бъркал, поне за мен.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 14, 2007, 11:07:29 »

Тогава това, което си си скупил, не са приятели, според мен! И защо мислиш, че ще те уважават?! girl_impossible Пред теб, може би, нокакво ще става зад гърба ти? girl_impossible
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 10, 2007, 20:34:53 »

да аз мисля 4е съществува пълното 6тастие
аз ли4но мога да кажа 4е съм щастлива за6тото имам вси4ко което искам, а то е родите ли те ми и сестра ми са живи и здрави и нека бог да ги пази още поне 100г, мъжът за които винаги съм е до мен, оби4аме и ме уважава, има къде да живеем вси4ки, имаме си хубава работа, парите са ни достатъ4ни(е може и пове4е) и остана само да си имаме поне 2 де4ица
аз ли4но така разбирам 6тастието, най-близките да са до мен да са ми живи и здрави, А ВСИ4КО  МАТЕРИАЛНО РАНО ИЛИ КЪСНО ЩЕ СИ ГО НАБАВЯМЕ
да аз мога да кажа с високо вдигната глава 4е съм ЩАСТЛИВА girl_in_love
БОГ ДА НИ ПАЗИ НАС И ВАС И ВАШИТЕ СЕМЕЙСТВА !!!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 10, 2007, 20:39:25 »

Човек ще е щастлив тогава,когато осъзнае кога трябва да спре да печели пари,да спре телефона си,да чуе птичките,да устеи усмивка,да прегърне баба и дядо.................и да отгледа дете.Всичко друго е временно състояние
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #24 -: април 11, 2007, 01:12:40 »

е,чак пък пълно щастие не вярвам да има!но ,ако човек се радва на това,което има мисля,че ще е щастлив!дори и да не е много! good
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #25 -: април 11, 2007, 01:17:19 »

и при това-парите не правят щастието!те са временни!днеска ги имаш-утре не и така... crazy
има много по-важни неща  biggrin biggrin biggrin
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: април 11, 2007, 08:36:01 »

и при това-парите не правят щастието!те са временни!днеска ги имаш-утре не....
има много по-важни неща  biggrin biggrin biggrin
о с този цитат на Катя съм напълно съгласна !!!
по-добре малко,но достатъ4но и щастливи отколкото много пари и "приятелите" затова да ни харесват
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: април 12, 2007, 15:40:08 »

Както казва моят татко "животът е колело!!!В един момент си горе,а после се озоваваш на дъното"Според мен,човек сам не трябва да си позволява парите да ръководят живота му!!!В смисъл той трябва да разполага с тях,а не те с него!!!

ДА ЖИВЕЕ ЛЮБОВТА!!!
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 12, 2007, 15:51:01 »

Както казва моят татко "животът е колело!!!В един момент си горе,а после се озоваваш на дъното"Според мен,човек сам не трябва да си позволява парите да ръководят живота му!!!В смисъл той трябва да разполага с тях,а не те с него!!!

ДА ЖИВЕЕ ЛЮБОВТА!!!
ооо много е мъдро Bravo
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 23, 2007, 20:33:45 »

Цитат
Икономистът Ричард Лейард определя "големите седем" фактора за щастие: връзките със семейството, финансовото състояние, работата, обществото и приятелите, здравето, личната свобода и личните ценности. Парите са само едно от седемте условия за щастлив живот, но те имат голямо влияние върху останалите шест. Добрите лекари и добрата храна поддържат здравето, а те струват пари. Наемането на чистачка и детегледачка намалява кавгите в семейството, а това също струва пари. Пътуване с приятели споява отношенията в компанията, но само ако можете да си позволите екскурзия
Не съм някакъв наивен оптимист ,но ето моите опровережния
1.Не можеш да купиш качествено лечение ,ако няма кой да ти го предложи,дори и да имаш много пари
2.Гледачката ти гледа детето,а ти какво само му се радваш ли?Гледачката ли възпитава детето?Та нали ти се възпитава в ежедневието :на лична хигиена,на отношения с децата,на дисциплина и т.н.
3.Ако си позволяваш пътуване с приятели до колко би бил сигурен ,че приятелите  ти не пътуват с теб само защото можеш да си позволиш това.При други обстоятелства едва ли биха били до теб?
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 23, 2007, 20:54:22 »

Аз пък съм съгласна с икономиста Ричард Лайард, защото парите наистина са един от най-съществените фактори в живота.
Според мен, ако имаш пари можеш да си позволиш качествено лечение, защото ще има къде по света да ти го предложат, а това ще увеличи шанса ти за живот/то гаранция няма де/, но по-добре да опиташ отколкото, ако нямаш пари се примиряваш с това лечение, което ти предлагат. Познавам хора с едно и също заболяване, само че едните бедни, другите богати и мога да кажа, че разликата във физическото им състояние е огромна, защото едния пие скъпи и ефективни лекарства, а другия не такива, защото не може да си ги позволи.
Това са прости примери от живота за това колко важен може да бъде фактора пари.
И както казва ТЕО в първата публикация - когато човек мине средното равнище не се радва така на придобивките си. Казвам го от опит, защото имам чувството, че каквото и да си купим няма да се зарадваме така, както когата мечтаехме да имаме нещо и си го купувахме с големи трудности, а то е било нещо съвсем дребно.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 23, 2007, 21:07:51 »

"богатите също плачат" Wink
така че и милиарди да имаш пак можеш да си нещастен
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: май 23, 2007, 21:13:17 »

В това спор няма
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: май 23, 2007, 21:31:36 »

Исках просто да кажа че когато имаш пари и можеш да си купиш много неща,понякога не можеш да различиш кое имаш ,защото го заслужаваш и защото си достоен човек и кое имаш ,защото си богат.Адски гадно е да не си сигурен в това,да не си сигурен в никой.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 23, 2007, 22:15:01 »

Исках просто да кажа че когато имаш пари и можеш да си купиш много неща,понякога не можеш да различиш кое имаш ,защото го заслужаваш и защото си достоен човек и кое имаш ,защото си богат.Адски гадно е да не си сигурен в това,да не си сигурен в никой.

Съгласна съм! Bravo
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines