Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 01, 2024, 04:58:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравословно и рационално хранене  (Прочетена 166503 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: декември 15, 2007, 19:13:57 »

аз ако ям свинска пача и пръжки ще отслабна ли crazy аз по принцип мога да се лиша от всичко само не от картофки малииииии умирам за картофена манджижчка да си сръбкам и топкам  funnytooth laugh sarcastic
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #151 -: декември 16, 2007, 00:24:05 »

kleo, и аз като теб без картофки не мога. Май ще трябва да си търсим някоя картофена диета.  blum
Активен
margi
Ентусиаст
**
Публикации: 133



« Отговор #152 -: декември 16, 2007, 00:29:44 »

ЕТО ЕДНА КАРТОФЕНА ДИЕТА

Първи ден

Закуска: Плод по избор, кафе или чай, сирене, сухар.
Обяд: Сварете 250 гр. нарязани на кубчета картофи в 300 мл. зеленчуков бульон. Пасирайте ги и ги подправете с 2 с.л. кисело мляко, 1 с.л. доматено пюре, черен пипер, сол и магданоз. Отгоре наръсете 40 гр. настърган кашкавал.;
Вечеря: Настържете 150 гр. полусварени картофи. Прибавете 1 яйце, 2 с.л. кисело мляко и 2 с.л. пълно-зърнесто брашно. Подправете на вкус и оформете 4 тънки котлета. Запържете ги в тефлонов тиган без мазнина. Сложете ги едно върху друго, а между тях – резенче сирене. Гарнирайте с една кисела ябълка.

Втори ден

Закуска: Плод по избор, кафе или чай, сирене, сухар.
Обяд: Сварете в 200 мл. зеленчуков бульон 200 гр. нарязани на кубчета картофи. Подправете ги с 1 с.л. растителна сметана, сол и черен пипер. Гарнирайте с тях 1 варен кренвирш;
Вечеря: Задушете 100 гр. гъби. Разбийте 1 яйце с 2 с.л. вода. Прибавете гъбите и подправете на вкус. От получената смес изпържете омлет. Гарнирайте с 200 гр. варени картофи.

Трети ден

Закуска: Плод по избор, кафе или чай, сирене, сухар.
Обяд: Направете си салата от 200 г р.варени картофи, 50 гр. кашкавал и 1 круша. Подправете я с 1 ч.л. зехтин, 2 с.л. лимонов сок и босилек.;
Вечеря: Сварете в зеленчуков бульон 250 гр. картофи и ги нарежете на кръгчета. Подправете ги с черен пипер, балсамов оцет, сол и босилек. Гарнирайте с 45 гр. свинско филе.

Четвърти ден

Закуска: Плод по избор, кафе или чай, сирене, сухар.
Обяд: Сварете 200 гр. картофи в зеленчуков бульон. Пасирайте ги и подправете с кориандър, сол, черен пипер и 1 с.л. сметана. Отгоре поръсете със ситно-нарязан лук и 50 гр. нарязано на кубчета пушено пилешко филе.;
Вечеря: Направете си салата от 150 гр. варени картофи, връзка репички, 70 гр. кашкавал и накъсани листа маруля. Подправете я с 1 чаена лъжица зехтин, 1 чаена лъжица винен оцет, сол, черен пипер и магданоз.

Пети ден

Закуска: Плод по избор, кафе или чай, сирене, сухар.
Обяд: Към 200 гр. варени картофи прибавете 1 нарязана краставичка и 1 малка глава лук (нарязана на ивички). Подправете с черен пипер, сол, малко зехтин и копър. С получената салата подправете пилешки гърди, варени или изпечени на скара;
Вечеря: Върху листа салата наредете 150 гр. варени картофи, половин нарязано на резенчета авокадо и 75 гр. скариди (1 малка консерва). Подправете с лимонов сок, копър и сол.

Както при всяка диета и при тази се препоръчва пиенето на 1,5 л. вода. Различното е, че се препоръчва избягването на цитрусови плодове и се позволяват сутрепни и следобедни закуски по избор – ябълка, круша, половин кофичка кисело мляко или ядки.


Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #153 -: декември 16, 2007, 00:38:59 »

margi, ама ти как успя веднага да намериш картофена диета! Bravo Bravo Някои рецепти ми харесаха много и мисля да ги пробвам, дори и без диета!
Активен
margi
Ентусиаст
**
Публикации: 133



« Отговор #154 -: декември 16, 2007, 00:43:26 »

didibaby правилно! Хем вкусно, хем диета.... good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: декември 16, 2007, 15:35:27 »

ехааа това е само за мен да знаете тая картофена чудесийка само че се чудя на 8ден като с епремеря колко ли картофени килца ще съм качила tease ма не ми пука аз ще си хапвам колкото ми душата иска както ми докараха и новата печка почвам ако готвене на картофеми манджичкиии  yahoo
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: декември 16, 2007, 17:31:04 »

Абе, да ви кажа честно, аз не ям много картофи, много рядко хапвам ориз, от месотото ям само риба, хлябът е черен, ОБАЧЕ - обожавам сладкиши, шокололад, всички видове сирена, филийки с масло рибка .... Е как да отслабна? До обяд ако ям нещо е само плодове. Обожавам грейпфрути, но преди месеци четох една статия че са доказали неговото канцерогенно действие и сега малко ме е страх...
А сега като съм качила 2 кг отгоре, ще се побъркам но не мога да ги сваля. Забравих да кажа, че всеки ден ям свежа салата, най-често марули, защото ми понасят най-добре.
И с постите съвсем ги затвърдих килограмите отгоре, после като минат празниците незная колко ще съм smile
А тази протеиновата диета съм я правила преди години, преди да стана вегетариантка, но и за нея съм чувала доста отрицателни неща, които не мога да обясна точно - в смисъл че образуват съединения, които създават кисела среда в организма и т.н.
Според мен истината е в разнообразното и балансирано хранене и най-вече всеки да открие "своите" си храни.
Накои от вас правила ли си теста за "поносимост на храните" и знае ли колко струва?
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #157 -: декември 19, 2007, 03:33:14 »

Аз съм се отвратила от салати в последните месеци - все ми се струва, че каквото и да сложа в салатата и пак е безвкусна. Преминах само на органични зеленчуци с надеждата, че вкусът им ще е по-добре, ама нямах кой знае какъв късмет...А и през зимата съм повече в настроение за супички вместо салати.
Преди няколко години майка ми беше пробвала разделно хранене и имаше голям ефект, но не зная дали имам толкова воля, за да издържа на строг режим.
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: декември 20, 2007, 10:38:59 »

Смятам след празниците да започна японската безсолна диета.Стискайте палци да има ефект! good
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #159 -: декември 20, 2007, 13:10:01 »

От известно време си мисля по този въпрос със здравословното хранене и да науча за повече за комбинациите на храните. А желанието ми да науча повече по тези въпроси се засилва и от факта, че организма се "разболява" от неправилно хранене - преяждане, лоша комбинация на храните, използване на подправки и т.н. Бих казала, че майка ми се храни така или поне тя твърди това и за нейните години изглежда много добре, имам предвид кожа, тонус ... ени уей ... Бих се радвала ако сте попадали на добра литература по тези въпроси, да ми споделите някое заглавие. Нека не са диетични книги, т.е. с цел отслабване или напълняване, а по-скоро хигиена на хранене или нещо от типа  smile Благодаря предварително  ако някой се отзове 10x
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #160 -: декември 20, 2007, 13:58:57 »

И мен това напоследък доста ме интересува.Чета предимно в нета попаднала ми случайно информация,която е доста противоречива.Едни отричат въглехидратите и твърдят да се ядат повече протеини,други точно обратното.Някои отричат въобще месото...пълна каша girl_impossible
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #161 -: декември 20, 2007, 14:02:58 »

Имом познат микробиолог и с него си говорим обикновено на тази тема. Казва, че не е хубаво да се храним вечер след 18ч, защото храната, която попаза в стомаха не успява да се разгради добре и когато си и полегнем, съвсем процеса се забавя и всъщност, тя загнива там crazy Това води до други процеси и така и така по малко по малко с времето си развиваме успешно болестите на стомашно-чревния тракт. Звучи зловещо понякога, но .... доказано е  good 
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #162 -: декември 20, 2007, 14:10:57 »

И аз го знам това,че не трябва да се храним след 18,00часа, но ми е почти невъзможно при положиние че тогава се прибирам от работа. А и обикновено след това излизаш някъде и какво да седиш на празна маса ли!?
Между другото като се замисля няколкото килца отгоре са ми точно то това - нередовно и неправилно хранене и заседнал живот. Ям най-много 2 пъти на ден като за последно и цял ден на един стол в офиса angry
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: януари 01, 2008, 15:44:01 »

Аз също бих искала да не се храня късно ,но аз също се прибирам късно от работа и няма как :angry:Наистина бих искала да се  храня рационално,даже сега след празниците ще си взема карта за фитнес и мисля да се оттдам на здравословен живот Wink
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #164 -: януари 02, 2008, 03:18:56 »

Ям най-много 2 пъти на ден като за последно и цял ден на един стол в офиса angry

Да, това ни е именно най-големият проблем на повечето съвременни жени, че и мъже. По цял ден на работа в офис, с минимално движение.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines