Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 19:02:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога сме готови за бебче?
Когато бебчето дойде
Никога
Когато имаме кариера, жилище и т.н.
Важно е да го искаме
Незнам
След сватбата

Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КОГА СМЕ ГОТОВИ ЗА БЕБЧЕ?  (Прочетена 79468 пъти)
 
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #15 -: февруари 12, 2007, 14:18:27 »

Ее, стига и вие-това си е подличко направо бе хора  crazy При нас си беше по взаимно съгласие, в смисъл, че аз реших да пробваме веднъж, той пък веднага прегърна идеята и така. Само дето аз инициаторката после се опитах да се отметна-но късно, както казва милото (той нали е бивш спортист)-нашите човечета явно са шампиони по плуване, които от толкова време чакат шанс, че не биха го пропуснали  danceg.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #16 -: февруари 12, 2007, 17:52:09 »


Е стана, даже да си призная мен после ме хвана шубето и реших да пия хапче-Постинор, защото не му е сега времето на бебето, обаче явно му беше  tease защото хапчето не помогна. В началото именно заради това хапче не ми се вярваше, че съм бременна, но се оказа, че е напълно възможно и даже се случва по-често, отколкото аз съм си мислила!

Ужас!!!  Oh my ... Добре, че не го съм го знаела това, когато бях тийнеджърка - ами при всеки скъсан кондом, аз религиозно си взимах Постинор, а то не работело винаги???????? Трябва да кажа на брат ми, че не искам да ме изпреварят с неговата приятелка   Blush
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #17 -: февруари 13, 2007, 10:45:51 »

Даа и аз така съм си взимала с пълно доверие и с мисълта, че едва ли не защитава на 100 %. Обаче като отидох при моя лекар и му казах, че искам преглед, но че съм пила Постинор и т.н. той ме попита-"имаш съмнения за бременност ли", и аз -"ми знам ли, то може ли с това хапче", а той-ЕСТЕСТВЕНО!

ТЪЙ ЧЕ ДА КАЖА ЗА ВСИЧКИ-АКО ЩЕ ПИЕТЕ ХАПЧЕ-ДО ЕДИН ЧАС СЛЕД АКТА!!!
Имайте предвид и ужасните понякога странични ефекти като извънматочна бременност, кръвоизливи и т.н. и добре си премислете дали да го пиете изобщо, след като не гарантира предпазване!
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 13, 2007, 16:52:19 »

По принцип не съм привърженик на този тип предпазни средства. По скоро ако е станало случайно и не е желана бременноста. Иначе съм за противозачатъчни или презервативи, което е май най-добрия вариант без странични ефекти.
За Постинора смятам да кажа на приятелки, за да нямат проблеми.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #19 -: февруари 13, 2007, 19:13:00 »

Sorry за  Offtopic, но аз използвам Yasmin от няколко години (сега доколкото зная може да се купи и в БГ) и не съм имала никакви произшествия, докато го взимам. Yasmin съдържа модификация на естествените хормони в женското тяло, дозата на хормоните е много малка, и при мен не е имало никакви странични ефекти. Освен това ми помогна при менструалните болки. Така че гласувам с две ръце за него! А по въпроса за презервативите- въобще не ги обичам и в нашата моногамна връзка няма нужда от тях.
« Последна редакция: февруари 13, 2007, 19:27:12 от didibaby » Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 20, 2007, 15:51:04 »

Трябва да се чувстваш готов! Това е всичко. Никога няма да му дойде времето и винаги ще е трудно. Давам си ясна сметка, че никога няма да имаме достатъчно пари, сигурност и стабилност. Най-важно за мен е едно дете да се гледа с любов. Любовта прави хората добри и любовта е в състояние да ти даде сили да преобърнеш света  heart
Аз съм готова да имаме бебе, мъжът до мен също го иска  yahoo Това обаче не означава, че не ме е страх, и то много, защото е доживотна отговорност. Не е като да си вземеш домашен любимец  nea
Много искаме да започнем да опитваме от сега  blush единственото, което ни спира е, че искаме да попътуваме след сватбата, а ако бебчо дойде бързо това няма как да стане...  Baby

 Offtopic
...А по въпроса за презервативите- въобще не ги обичам и в нашата моногамна връзка няма нужда от тях....
Пих хапчета в продължение на 7 години. В момента съжалявам ужасно много, защото знам, че имат много негативни ефекти за мен самата и дори могат да затруднят зачеването и т.н. Надявам се всичко да е ОК  Momy Заради бебчо ги спрях преди около година, но все пак като се върна назад във времето, пак бих да ги почнала  pardon
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 01, 2007, 13:33:54 »

Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #22 -: март 19, 2007, 19:34:30 »

Абе ей, Булечка .....  Wink
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 20, 2007, 17:29:55 »

ДА ви кажа, като бях по-малка , много се притеснявах да не забременея без да искаме !!! сега с милото го приемаме факта и не се притесняваме ако стане , но за сега се пазим - тъй като аз още уча и работя едновременно и поне едното да приключа - естествено - ученето !!! но ако стане съдбата си знае работата , моята съседка роди преди година и вече малката е толкова сладка - ходи и прави едни физиономии само си намирам причина да ходя у тях !!!  и се улавям на моменти, че много искам една малка сладурана !!!!!  smile smile smile
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #24 -: март 30, 2007, 10:20:36 »

Ако ме питате мен това НЕ Е нещо, което трябва да се планира... божа работа е...
Едно бебе е най-голямата радост в живота ...  DANCE
Ние дето чакахме, пазехме се, уж да мине това състезание, ама не, чакай да отида и на европейското, че после световното ... и моето съкровище в къщи щеше да ме убие вече  hysteric
Щото той адски искаше, пък и аз де... та наканихме се и няма да ви кажа колко месеца не ставаше, а при някой и с години ... така, че едно такова мини съкровище е дар божи ... какви ли не хора с минимални или почти никакви фин-ви възможности имат деца и УСПЯВАТ да ги изгледат ... че вие ли - здрави, прави, интелигентни хора!!!
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 30, 2007, 10:25:14 »

А така. Браво и ние ще стартираме с опитите, но задължително след сватбата. Така или иначе аз до тогава съм на хапове.
А колкото до финансовите възможности... ние искаме три деца. А сега да видим как ще ги гледаме. Ама и двамата сме категорични ако можем да си ги направим ще ги имаме  DANCE
Активен
screwball squirrel
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 30, 2007, 10:31:11 »

Хе хе и аз за три дечица си мечтая  DANCE. даже вече сме им предвидили по една стая в апартамента  girl_wink. Но живот и здраве, и много късмет всичко да е наред, след сватбата ще работим по въпроса  girl_wink
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #27 -: април 02, 2007, 09:00:14 »

Е, оки ... отпускам ви по една сватба време  beating
Ама после  DANCE DANCE DANCE
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 02, 2007, 18:25:08 »

На никого не го пожелавам (включително и на себе си), но откакто с любимия решихме да оставим съдбата да си каже тежката дума и бебчо да дойде когато сам си прецени, се разходих малко и из бебешките форуми  girl_impossible Оказва се, че никак не е толкова лесно да се забременее и има толкова много двойки, които наистина с години се опитват да се сдобият с наследник и не успяват... cray Ето и част от  една статия по въпроса:

Как да забременеем?

Когато се говори за сексуалността на жената, почти винаги съпътстваща тема е предпазването й от забременяване. Все повече се набляга на своевременното осведомяване на младите момичета и жени за разнообразните начини, чрез които те могат да имат сексуални контакти без нежелани последици. Когато,обаче, пожелаете обратното- т.е., решите да имате дете, се оказва по-трудно да намерите информация. Има няколко условия за успешно и бързо забременяване:

- гинекологично здраве ( т.е., да нямате възпаления или други заболявания на женските репродуктивни органи)
- редовна овулация (редовно ежемесечно отделяне на яйцеклетка, готова за оплождане)
- редовни сексуални контакти, особено през дните на овулацията
  
Ако сте взимали противозачатъчни, ще е необходимо да ги спрете и да изчакате да изминат 2-3 месеца, за да се възстанови нормалния хормонален цикъл на организма и да се предотврати евентуално зачеване на близнаци. Консултирайте се с вашия гинеколог, който може да определи точния брой на необходимите месеци "почивка" в съотвествие с типа противозачатъчни,които сте взимали..

Овулацията

Обикновено при по-внимателно наблюдение на тялото си и различните промени в него, жените постепенно се научават да разпознават "плодовитите" си дни, т.е. дните на овулация. Овулация обикновено настъпва:

- между 14-тия и 17-тия ден при нормален 28 дневен цикъл;
- между 8-ия и 11-ия ден при къс 22 дневен цикъл
- между 21-ия и 24-ия ден при дълъг 35 дневен цикъл

Какво е необходимо да знам за моето тяло, за да забременя ?

Вие можете да забременеете единствено през пет или шест дни на месечен цикъл., а вероятността да се получи зачатие е най-висока в рамките само на два-три дни.  Oh my ... Ако желаете да забременеете, необходимо е да имате сексуални контакти в този фертилен период от два-три дни, близки до овулацията..

По време на овулацията, узрялата яйцеклетка се освобождава от яйчниците и преминава през една от маточните тръби, за да стигне до матката. Това събитие настъпва обикновено веднъж на менструален цикъл.

...

Създайте си навик да водите стриктен календар на датите на менструациите си поне за една година, за да можете да проследите какъв е вашия цикъл. Ако не сте си водили такъв досега, то опитайте поне за няколко месеца. Отбелязва се първия ден на кръвотечението.

...

Цялата статия можете да прочетете <<ТУК>>

Успех на всички и дано да стане възможно най бързо  stork-boy  stork-gurl  pqz  LOVING
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #29 -: април 02, 2007, 18:42:09 »

Ита моля ти се такива статии чети рядко и само при нужда  tease!!!

А това че са само два-три дните, през които можеш да забременееш месечно не е съвсем така, понякога овулацията се удължава, живота на сперматозоидите също може да бъде изненадващо дълъг, абе природата си намира нейни си начини да нагласи нещата-само и давайте честичко шанс! Ясно е, че при един път месечно шанса е минимален, но при няколко пъти седмично си е направо огромен според мен!

От вас се иска само редовен секс и колкото по му се наслаждавате толокова е по-голям шанса жената да забременее (при оргазъм шанса за зачеване силно се увеличава)! Тъй че бебеправещите-по-малко четене и повече гушкане, все разправям на милото, че навремето като не е имало електричество, телевизори и т.н. хората са си лягали рано и какво да правят цяла вечер-ми секс. Направо да ти се прииска да се върнеш във времето Dance
 
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines