Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:55:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стреса преди сватбата?  (Прочетена 125155 пъти)
 
Kleo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #435 -: май 29, 2008, 16:44:35 »

Само идея - защо не й купиш на шаферката готова рокля - само по цвят да е като твоята? Лично мнение - но тези главоболия по съчетавания и пресъчетавания според мен идват излишни.

Шаферката ми е дъщеря и сме решили да сме еднакви! За някои друг не бих си го слагала толкоз присърце!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: май 30, 2008, 08:39:13 »

Offtopic Сигурно не му е мястото точно тук, но иксам да кажа  cray cray cray Аз ще се откажа да раздавам покани и да питам дали хората ще идват на тая сватба. Аз знам, че те не са виновни хорицата, ама на мен ми става все по- тъжно.
Половината от хората на които наистина ДЪРЖА да дойдат, ми отказаха. Ей на сега - една приятелка, щяла да заминава да живее в Англия с цялото си семейство и до края на юли трябва да са там. Една друга - лятото имат най- много работа, защото бачка във фирма за сладолед. Един колега не ще да дойде (незнайно по каква причина) - заби ми въпроса "Ама защо държиш толкова много да дойда точно аз". Ми викам му - "Аз държа всички, които поканя да дойдат, не само ти". Едната ми шаферка забременя и няма да може да дойде. Един друг бивш колега имал някакви семейни проблеми и няма да може да дойде (ако все пак се оправят нещата, ще е добре дошъл).

За сметка на това имам няколко "самопоканили се" гостенина. Освен това (съжалявам, че ви занимавам) майка ми и баща ми са разведени от 22 години. Та сещайте се майка ми как ще се разбере с другата рода - вика ми "Баба ти в къщи не я искам. На всякъде другаде да, ама в къщи не". Викам - ОК, разбирам те, ясно ми е! На милото положението му е същото, но моят баща почина, а неговият е жив. Та майка му му казала, че ако покани баща си, тя няма да дойде.  Oh my ... Ти луда ли си. Това е сина ти.  Oh my ... После чинка ми (на чичо ми жена му) и тя нещо се карат там с чичо ми и тя - "Аз няма да дойда, щото не мога да го гледам  beating beating!!!"

Ми хора, аз какво да правя  cray cray cray cray Хубаво, че съм на работа, иначе до сега да съм ревнала. Ми то до август ще се откажат всички и кво...  l_bye_girl l_bye_boy l_bye_girl l_bye_boy

skylife, миличка, не се притеснявай толкова! Ти си ги кани, а пък който дойде - дойде, само ще ги притискаш по-отрано да ти дадат окончателен отговор. Тези приказки, които чуваш, е най-добре да ги пропускаш покрай ушите си, колкото и да е трудно и директно да им заявиш на подобни хора, че ако те уважават ще дойдат, като надмогнат дребнавите проблеми във взаимоотношенията си с другите. Ако не го направят - толкова по-зле за тях, автоматично бих ги "изхвърлила" от класацията на най-близките ми хора.
Е, тези, които са в чужбина или имат друга уважителна причина, няма как да им се разсърдиш.
С въпроса за родителите на твоя човек също е малко сложно, но според мен и там трябва да се подходи по същия начин - канят се и им се заявява, че ги това е вашият ден, каните ги от уважение, а те да си решават, дали ще ви развалят празника или поне за ден ще надмогнат тези дребнавости.

Ама наистина чета и се ядосвам, то не му стига на човек стреса покрай организацията, а като се прибави и нещо подобно от околните към цялата каша и съвсем става страшно. Затова не трябва да се обръща внимание, макар да е трудно...
 
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #437 -: юни 06, 2008, 13:43:53 »

skylife, аз те съветвам колкото може да се поуспокоиш,като чета найстина ти е доста напрегнато,но за съжаление проблеми винаги има,"Ми то до август ще се откажат всички и кво...  ",а може и всичко да се нареди,дори и да не дойдат ти се наслаждавай на сватбата и се забавлявай с тези който са те уважили просто не забравяй,че това е твоят ГОЛЯМ ден good Wink   

Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: юни 07, 2008, 07:13:23 »

Благодаря на всички за добрите думи, НО за съжаление нещата станаха още по- зле от страна на бъдещата ми свекърва, която ОЧЕВАДНО не ме харесва вече 14 години и 2 месеца преди сватбата реши да се скараме...и най- накрая да заяви на милото, че АЗ не я искам на сватбата и тя няма да дойде. Да се оправя. Добре че поне той си я познава, че има някои дето ще кажат "Ти си изгонила майка ми и т.н." Вече хич не ми пука. Поканих си други хора, които се радваха за мен, така че - който иска да дойде...
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #439 -: юни 08, 2008, 11:12:52 »

Благодаря на всички за добрите думи, НО за съжаление нещата станаха още по- зле .
.

skylife, подчертай дебело че ти каниш и очакваш отговор - да или не. Никой няма право да ти поставя условия. Извини тези които имат основателна причина. Останалите няма да ти липсват, повярвай ми. Накрая може да си с по -малко гости от колкото си планирала, но поне те ще са щастливи с теб. Според мен родителите от двете страни са много стресирани в момента, но в последния миг ще се освестят и ще дойдат  smile. С тях или без тях, сватбата ще се състои  smile
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: юни 09, 2008, 16:58:26 »

skylife, доколкото разбирам твоята половинка те подкрепя, което е НАЙ-ВАЖНОТО!  good Реджина е права, че тези, които не дойдат поради глупави причини няма да ти липсват. А и едно такова красиво и важно за вас събитие - сватбата -  е тест за истинските приятели и за тези, които ви се радват от сърце. Аз поне го изпитах на гърба си и повярай ми - по-добре да не дойде някой, отколкото след това да чуеш какви ли не глупави приказки, от които боли повече. Горе главата момиче и всичко ще се подреди така, както искате. А за свекито - ще дойде, син жени все пак.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: юни 17, 2008, 20:42:32 »

моят свекър също беше откачил и каза да каним когото си искаме, а той нямало да доиде!!!!!!!!!!. не се ядосвай skylife, само себе си натоварваш така, мъжът ти е до теб така че горе главата.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юни 17, 2008, 22:34:36 »

Оф - аз поне най- накрая днес го убедих да ходи да се разбере с нея. Защото (ако трябва да съм честна), ако не се женехме, щях да си го оставя да направи каквото прецени КОГАТО прецени. Ама сега  diablo diablo Тя и майка доста помогна - даже повече от колкото трябва. Направо му наду главата, ама той като е твърдоглав и като се затръшка, че не ще да я чува... pardon pardon Сега поне има прогрес, пък да видим какво ще стане  kiss
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #443 -: юни 18, 2008, 08:52:14 »

Оф, много са неприятни тези семейни проблеми, но наистина и да го мислиш и да се ядосваш, няма с това да оправиш нещата.В крайна сметка това е Вашата сватба и трябва да сте най-щастливите хора на света. Тези хора, които наистина Ви обичат и държат на вас ще дойдат, независимо от обстоятелствата.
Малко е обидно да тръгнеш да молиш някого да дойде на сватбата ти или да искаш обяснение защо не го прави-това е един вид особено уважение.ако някой има основателна причина да не присъства-ок-той сам ще ти обясни човешки. А с тези, дето си придават важности и за малко дори не могат да сложат себе си на второ място след приятелството или още по-зле роднинството си с вас-явно въобще не си заслужава кахъренето.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: юли 16, 2008, 19:18:03 »

Стреса преди сватбата? - 2 част
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines