Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 23:12:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Почистващи препарати!  (Прочетена 264005 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: януари 18, 2010, 15:41:01 »

Руми, а той фугина като варовик ли е? Т.е. действат му ани-варовикови препарати, така ли?
То при нас фугите ги направихме съвсем малки - 2мм май - е се надявам да не ги повредя в препарата.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: януари 18, 2010, 16:43:54 »

bubka, как така не са ти изчистили фугите самите майстори  diablo много е лесно и бързо става с една мокра гъба докато не са се запекли. как така ще ти оставят ти да си ги чистиш  diablo  diablo
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: януари 18, 2010, 16:50:57 »

Ечи, ми те целите плочки са побелели от фугина - ей сега сложих снимки в темата за банята, може да ги видиш  pardon
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: януари 18, 2010, 17:18:03 »

И аз знам за оцет във вода.Може да пробваш с Perilis faience(около 2,30лв) или Pulirapid (около 3,50лв) чак да ти увредят фугите и плочките ,едва ли.Тези два препарата,които ти предлагам са силни,но нарушаване на плочка можеш , евентуално , да наблюдаваш едва след година чистене.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: януари 18, 2010, 17:24:19 »

Ангелче, мерси много - сега си ги записвам тези и ще ги потърся.
Аз по принцип планирам само сега да изчистя с тях, или въобще с нещо по-слино, за да се махне бялото. После вече ще си мина на обикновен препарат за фаянс и се надявам, че няма да се повредят от 1 минаване   good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: януари 19, 2010, 09:30:35 »

Руми, а той фугина като варовик ли е? Т.е. действат му ани-варовикови препарати, така ли?
То при нас фугите ги направихме съвсем малки - 2мм май - е се надявам да не ги повредя в препарата.
ами не знам какви са, но се скапаха, даже след като измих остана по един пръст от фугите около фугите, но след едно две измивания се маха, иначе на плочките им няма нищо.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: януари 19, 2010, 12:23:20 »

Дайте ми, моля идея с какво да изчистя плочките, след като са били фугирани - както се досещате целите са бяло-сиви? Майсторът е казал на мъжо разтвор вода+оцет, но аз оцет не понасям и търся алтернатива, че ще се удоша в банята с него  nea
Някакъв готов препарат дали има?

е добре , то този майстор не е ли минал с влажна кърпа ????????  diablo diablo Този фугин се чисти толкова трудно ужас

тя и Ечи това е написала

Полирапида мисля, че няма да ти свърши работа !!! след като ти е казал оцет с вода, можеш да заместиш оцета с лимонтозу !!!! голямо търкане те чака !!!  smile smile smile аз така се бях ядосала на фризовете нали са рефелфни, че по едно с тел ги търках !!! друго можеш да пробваш с циф !!!
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: януари 25, 2010, 00:35:34 »

и аз имам същия проблем, с чистенето на баните, фугите са поизчистени, но самите плочи освен като прах имат и като че ли бяло, нещо като цимент все едно. Освен с оцет, както знам и аз, с друг препарат може ли да се изчисти това? И с тези гъби САНО само с вода дали ще стане или трябва и препарат? Ако някой е пробвал, моля да сподели  give_rose
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: януари 26, 2010, 10:27:10 »

майка ми чисти банята с някакъв препарат за фуги само че бели, абе само като разтърка лекичко всичко пада на момента  shok не вярвах докато не видях. Само че ми каза, че е силно отровен смисъл, като химикали. Нестава за бременни. Ако някой се интересува ще попитам за името, но е страшно добър казвам ви стават все едно са чисто нови...
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: януари 26, 2010, 11:00:46 »

Аз опитах да поизчистя част от плочките, не съм си давала много зор, защото тавана още не е направен и така или иначе пак ще се цапат. Няма толкова много фугин, колкото очаквах, но са покрити с нещо бяло - хич незнам какво, допълнително и прах - целите плочки. Тъй като не минахме през никакъв друг магазин, там наблизко намерих само някакъв стандартен препарат за чистене на баня и реших за момента с него да се пробвам, а за голямото чистене да търся специалните.
Ами пръсках с препарата и с кухненска хартия трих, (нали няма вода и няма как да търкам с парцал). Общо взето на 3-тото минаване плочките ставаха сиви. На белите много не си личеше, че нали не ми е много добре осветено, но се получават нещата  good
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: януари 26, 2010, 11:12:16 »

Аз ,в темата за баните,като ти видях банята ...мале,мале.Голямо мазало!Наистина,майсторите ,по принцип чистят,тези , както се казва "са си оставили ръцете".
Активен
naeto
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #236 -: февруари 05, 2010, 16:00:15 »

Здравейте,сега попадам на темата и се чудя защо не опитате да почистите дома си с български препарати?!Има такива,които с нищо не отстъпват на вносните,а и като цени са супер!Пример:
пране/цветно,вълна,коприна/-Ати рекс/течен/
омекотител-Ати софт
баня-Ирисан
фурна- Полиген F
петна-Клири-шоколад,кафе,мазнини,Клири 2-за вино,плодове,ръжда
за мухъл-Антимухъл/така се казва препарата,чисти перфектно фугите в банята/
Ще ги намерите в Бриколаж и Баумакс със сигурност,има ги и в малките магазини и магазините за почистващи препарати!Пробвайте!
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: февруари 12, 2010, 13:35:06 »

Препоръчайте ми препарат за фуги. Разляли сме едно вино в кухнята , може би преди седмица. И като накарах милото да премести тубата да изчистя хубаво, видях, че под нея фугите са пропити с вино. Пробвах с мойте си препарати за пода и банята, ама май неще да излезе  angry
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: февруари 12, 2010, 13:39:22 »

leni_beni, може би нещо, в което има белина - Доместос, примерно.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: февруари 12, 2010, 14:08:04 »

bubka , пробвах с този даже , който ми е за тоалетната чиния, ама пак сякаш не се изчисти нацяло. Кво беше туй вино  Oh my ... , пък и не е много тъмно червено  pardon
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines