Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 03:57:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Почистващи препарати!  (Прочетена 263614 пъти)
 
mar_my
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #195 -: декември 11, 2009, 10:13:20 »

Живасепт е  дезинфектант за ръце. Едно приятелче- стоматолог ми каза за него, но ми стана неудобно да го разпитвам. Използвали го преди манипулации. Видях го в Метро в дребосъчести разфасовки. Но инфото, което имам, е доста неубедително...  nea
Хората го използват за "сериозни" цели, а аз влажните кърпички ще заменям. Но не знам защо си мисля, че ще е по-добър от тях. crazy Луда история....
И аз обичам да гризкам ябълките с кората, пък и нали казват, че витамите били точно в нея. А, когато ги усетя такива "мазни" и ми става гадно. За миене със сапун и веро, съм малко скептично настроена- сигурно от предубеждение. Нямам угодия....
« Последна редакция: декември 11, 2009, 10:40:36 от mar_my » Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: декември 11, 2009, 11:33:35 »

Ние ги белим, защото корите дразнят стомаха на мъжо. Иначе само от нашата градина си ги гризкам с корите.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: декември 11, 2009, 12:03:16 »

Живасепт е  дезинфектант за ръце. Едно приятелче- стоматолог ми каза за него, но ми стана неудобно да го разпитвам. Използвали го преди манипулации. Видях го в Метро в дребосъчести разфасовки. Но инфото, което имам, е доста неубедително...  nea
Аз от две-три години ползвам живасепт, но френския му събрат. Страшно съм доволна. Много е икономично - слага се на ръцете 1 бобена топчица и се "мажат". Попива лесно, не мирише, а създава усещане за лекота и свежест. Дори след 2-3-5 часа нанасяне като се мият ръцете само с вода и то започва да се пени леко и да се отмива - което показва, че през това време си е стояло на ръцете, а не е изтрито или изветряло...Но трябва да се има впредвид, че ако ръцете са мръсни, дезинфектанта няма да ги измие (освен ако не се ползва вместо сапун). За мен решението е лесно - когато ходя до тоалетната и там няма сапун, използвам Живасепт, измивам си ръцете, подсушавам ги и след това нанасям отново дезинфектанта. Така до следващото миене той предпазва ръцете от трупане на микроби.
А за тези, които не са го виждали - ето това представлява:
« Последна редакция: декември 11, 2009, 12:10:26 от StAsSi » Активен
mar_my
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #198 -: декември 11, 2009, 12:25:54 »

StAsSi, много благодаря за инфото! Може ли само да кажеш- кой е "френският му събрат"? Стана ясно, че е необходим, дори и да не е заместител  на влажните кърпички. Ще се купува...  good
А относно плодчетата... колежка заяви, че ги мие с препарат за бебешки шишета.
« Последна редакция: декември 11, 2009, 12:34:59 от mar_my » Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: декември 11, 2009, 13:29:00 »

Ами "френския му събрат" е просто същото гелче, но купено от Франция - пише "gel nettoyant mains" и е купен от carrefour - ето как изглежда: . Те там във всеки голям магазин имат такива гелчета, съответно на най-различни марки. Тук в БГ знам само за една - Живасепт smile
Активен
Таня
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 434


http://www.album.bg/maca18f/


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: декември 22, 2009, 12:49:30 »

момичетааа ХЕЛП  blush кажете ми как да върна блясъка на душ кабината и по точно на прозорците  crazy ако я видите ще се уплашите  blush много я харесвам, а не е поддържана от 4 год  Oh my ... моля ви се заради свекърва ми, че я било страх като ги търкала да не ги счупила  diablo ама аз ще и видя сметката сега, моля препоръчайте ми препарат  give_rose
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: декември 22, 2009, 13:25:56 »

Какво и има на кабината,че не я измиеш с препарата,който ползваш за баня?Наскоро продадох на позната Cif универсален-течност,защото се страхуваше че обикновен препарат може да и повреди емайла на алуминиева вана-каза,че е много доволна.По принцип Cif е добър препарат,имам клиентки,които с крема си мият всичко.
Активен
Таня
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 434


http://www.album.bg/maca18f/


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: декември 22, 2009, 13:35:04 »

ами имаме перилис един такъв прозрачен с едно пате, ама ми е много силен и ми става лошо от него  nea  ама виж може да пробвам с циф, силен не силен. А аз не смея да я пипна,ч е все физиомии има да не съм я счупела  diablo
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #203 -: декември 22, 2009, 14:05:39 »

Пробвай с белина АCE намокри с вода и после с гъбата разнасяй остави за малко и след това търкай.Тук в Италия ,си чистя и с амоняк и също съм доволна от АЯКС.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: декември 22, 2009, 14:09:56 »

Аз за стъкла и огледала в банята използвам Clin - с алкохол е и не се замазват.
Пък и дай сега да не мием кабината, щото ще я счупим  huhhuh.gif - хич не се вързвай, те ги правят от достатъчно здрави стъкла  good
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: декември 22, 2009, 15:22:20 »

Да, и за AJAX не се бях сетила.Пак клиентка ми каза,че всичко с него чистела,то е с помпичка.и двете са около 3,50лв
Активен
Таня
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 434


http://www.album.bg/maca18f/


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: декември 22, 2009, 15:47:36 »

ОК Фекю много на всички  give_rose
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #207 -: декември 23, 2009, 10:09:55 »

Изчетох цялата тема и очите ми станаха  look мислех , че ще намеря нещо за петна по дрехите , но уви. Проблема ми е следния, малката си изцапа една блузка с боза и лигавче, но дори след 2-3 изпирания в пералнята с предпране , не се махнаха петната от блузата  cray, а лигавчето след няколко пранета и изчезнаха петната. А миналата седмица беше на "бабин дом" в свекърва ми за цял ден и въпреки, че съм дала лигавче , баба й дала да яде ябълки без лигавче и съответно едната блуза накапана. Свеки веднага я преоблякла и изпрала петното със сапун и топла вода, но пак не й сложила  *crazy*лигавчето и ... хайде и другата блуза изцапана с ябълка. Като се прибрахме веднага ги пуснах в пералнята , но петната си стояха  beating Момичета помогнете , има ли някаква надежда тези петна да се премахнат и с какво или вече е късно ?
« Последна редакция: декември 23, 2009, 10:20:23 от Ianka » Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: декември 23, 2009, 11:22:59 »

Ами ,има в темата препарати за петна-Perilis обсъждахме,казахме,че и Meglio чисти петна,но май само мазни(това е препарат за кухня) и
Има едно спрейче К2r.Ще ти препиша указанията ,ти сама прецени дали става.
"Отстранява петна от масла и мазнини върху текстил,обозначен със знаците за чистене и пране(А) и (Р)
Начин на употреба:Разкалтете добре спрея.Пръскайте тъканта от разстояние около 25см,докато петното се покрие малко извън очертанията.Оставете перпарата да действа най-малко 20мин.....Изчеткайте напълно изсъхналия прах.Съвети:По възможност използвайте продукта на пресни петна.Не използвайте при гумирани и изкуствени платове,кожа,велур."
« Последна редакция: декември 23, 2009, 11:24:56 от angel4e » Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #209 -: декември 23, 2009, 13:40:09 »

Преди ползвах за мазни петна препарат за чиний гел Test , дори ръжда от дрехи премахва, но свърши и вече не съм вземала от него. А тези не са мазни петна ,а от боза и ябълка  Tc Не ми се рискува с Meglio в/у дрехи, ще пробвам с Perilis за петна. angel4e   10x
« Последна редакция: декември 23, 2009, 13:42:04 от Ianka » Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines