Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 08:39:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Почистващи препарати!  (Прочетена 264215 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: февруари 01, 2011, 17:37:53 »

 smile Момичета, мислите ли, че препаратите за професионално почистване са подходящи за дома? Би трябвало например да изпират по-добре, а и са мноооого икономични. Пише на много места, че са безопасни, но са толкова концентрирани, че...не знам. Как мислите?
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #271 -: февруари 01, 2011, 19:41:53 »

Според мен не би трябвало да има проблем...просто разреждаш по-малко количество с повечко вода и трябва да е ок  good
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: февруари 01, 2011, 20:06:38 »

Благодаря за съвета, Mariaidsmile Принципно се продават помпички за точно дозиране, но все пак ми се искаше съвет. Някоя друга съфорумка ползва ли такива? Аз мисля да си поръчам от тук:http://www.prestige2007.com/index.html но каталога е в процес на обновяване. sad
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: февруари 01, 2011, 20:11:48 »

Препаратите за професионално почистване трябва да се разреждата в точната дозировка.Към всеки препарат трябва да има упътване за употреба както и информационен лист за безопасност.Аз ползвам препарати на Джонсън за вкъщи /професионални/  ,но наистина е важно да се дозират точно.Например обезмаслителя е толкова силен,че може да се задушиш от него.Използвай въпросните помпички и дозирай според инструкциите и всичко ще е ок!
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: февруари 01, 2011, 20:20:11 »

Благодаря!  give_rose Вече съм по-уверена и определено ще започна да ги ползвам.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: март 03, 2011, 12:55:34 »

момичетааааа не използвайте "cillit bang"  diablo ръждясаха ми душа и смесителя на мивката в банята. Хубаво си използвах само megglio и си бях доволна, но един ден в магазина нямаше и викам хайде ще си взема цилит да го пробвам ГОЛЯМА ГРЕШКА.  Сложих съвсем малко върху гъбата и почистих, в началото си беше ок на другия ден гледам стои надраскано и има ръжда. Сега трябва да ги сменям, а са сравнително нови и много си ги харесваме. Успях да премахна ръждата с меглио , но надрасканото стои много грозно  cray
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #276 -: март 03, 2011, 13:47:03 »

Здравейте момичета. Искам съвет как да премахна залепнала дъвка от седалката на колата ми? Има ли някакви препарати с които се чисти?
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: март 11, 2011, 17:23:06 »

Diavolitsa,зачетох се в темичката за хитринки за домакините и виж какво открих:

"Залепнала дъвка или парафин по дреха или мека дамаска се премахва като предварително се натърква с кубче лед и с остър предмет се изстъргва"

Пробвай, дано стане.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: март 14, 2011, 00:15:45 »

Здравейте момичета. Искам съвет как да премахна залепнала дъвка от седалката на колата ми? Има ли някакви препарати с които се чисти?

Чистила съм от дреха , като сложа върху нея кърпичка и с ютията , така се отлепя , но на кола е малко сложно така.
Активен
winternana
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #279 -: март 17, 2011, 11:29:18 »

Да, аз също съм чувала за това с кубче лед.
Но май беше за скоро замърсено...
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: март 17, 2011, 17:31:41 »

С моята пералня и омекотителя ми се случва нещо много странно! shok Преди известно време прането ми започна да мирише на мухъл! Реших, че пералнята е замърсена! Странното беше, че прането на майка ми не миришеше на лошо, а както винаги на прах за пране! Все пак какво ли не правих с пералнята - чистих филтри, слагах кубчета препарат за миална вътре, абе какви ли не неща! Майка ми ми заяви, че според нея било от постоянното ми ползване на омекотител! Не повярвах, но смених омекотителя. Ползвах Ленор и след това минах през сигурно 5 марки, включително и през световно неизвестни! Нищо! Прането си миришеше кофти и това е! Реших да спра омекотителя. И не мога да повярвам, но сега си мирише пак страхотно! shok Не мога да разбера защо така се получава!?!?! Отделението за прах и това за омекотител са перфектно почистени! Пералнята ми е с горен капак и няма маркучи, които да са запушени. Не виждам обяснение и май ще трябва просто въобще да спра с омекотителя.  scratch one-s head Вие, момичета, какво мислите?
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: март 18, 2011, 14:05:53 »

Monikamaria и аз съм имала такива случаи , но не знаех че е от това.Просто не съм се замисляла че като пера дрехите на децата не слагам омекотител и винаги миришат страхотно , а с нашите съм имала случаи като твоя.Не мога да си обясня каква е причината , но поне сега разбрах на какво се дължи и моят проблем.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: март 18, 2011, 15:11:48 »

И аз имах такъв проблем и не ползвам омекотител от доста време. Проблем е съмо, коагот ив праха за пране има омекотител.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: март 18, 2011, 16:17:10 »

Ами сега се замислям, че перем в момента с Персил + омекотител! scratch one-s head Каква е тая мистерия, не знам!!! shok
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: март 18, 2011, 17:12:58 »

Да не би да е от мястото и начина на простиране?
На мен ми се е случвало преди да простирам на сушилник в хола и понеже нямаше циркулация на въздуха, получаваше се конденз и дрехите миришеха на застояло. При простиране на вън този проблем го няма.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines