Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:40:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СЕМЕЙСТВОТО ИЛИ КАРИЕРАТА?  (Прочетена 205331 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: септември 30, 2007, 11:06:57 »

щом вече имам зекена светлина от теб  DANCE give_rose danceg Yes laugh да мине еуфорията покрай сватбата и да заминем на медената седмичка yahoo Offtopic извинете ме за което tease
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: октомври 01, 2007, 12:59:02 »

  Миме аз ако бях дори щях да й разпиша пустата декларация и после да й гледам сеира как ще ме съди и ще става за смях в съда. А тя няма ли да ти разпише нотариално заверено разрешение да правите секс без предпазни средства с мъжа ти с риск да забременееш?!  laugh  laugh   

оххх разбихте ме от смях  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lol))) lol))) lol))))

моят шеф пък ми каза следното: "ако забременееш някой ден (дай боже) да си кажеш навреме, че да търся човек да си го обучаваш да те замества"
и Клео права си, че хората вече предпочитат да наемат жена, вече омъжена с дете, тъй като е едно да се обучи човек, да мине през курсове и т.н. и да излезне в болнични, отколкото тъкмо си го научил и вече имаш някакво доверие и хоп в майчинство 2 години !!! много от шефовете вече така разсъждават !:)
« Последна редакция: октомври 01, 2007, 13:02:21 от Ели . » Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: октомври 03, 2007, 18:56:58 »

според мен повечето работодатели не одобряват служителките им да забременяват, въобще в България по-никакъв начин не се толерира от държавата, законите, даже и от обществото, което е за голямо съжаление забременяването. ДОбре че влязохме в европейският съюз та да дават 90% майчинство от държавата. Ама като свършат полагаемите месеци, какво да правят майките? Ни хубави детски ни нищо, как да раждаме ... Аз моето бебче един ден живот и здраве искам да си го гледам поне 2г. но с голямо съжаление ще кажа че за мен сега е кариерата на по-предни позиции... дано един ден се промени това.
Активен
gyendalin
Любопитен
*
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: октомври 03, 2007, 21:12:53 »

Ни хубави детски ни нищо,
Много си права, за съжаление. Моето момиче е на 2.6 до сега я гледах аз, от 1ви е в една ясла /частна/, всичко много хубаво, днес питах учителката какво обядват, а тя ми вика "кебапчета, кюфтета, пица ...." Повечето от вас може би няма да ме разберат, освен майките.
Нищо не е уредено, няма места в яслите и градините, ако пък се вредиш детето боледува, а пък ако не боледува трябва в 16.30 да го вземеш, а нали се сещате че няма такова работно време до 16.00, че да успееш да го вземеш. Много се отплеснах, извинете smile
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: октомври 03, 2007, 21:32:31 »

Много си права, за съжаление. Моето момиче е на 2.6 до сега я гледах аз, от 1ви е в една ясла /частна/, всичко много хубаво, днес питах учителката какво обядват, а тя ми вика "кебапчета, кюфтета, пица ...." Повечето от вас може би няма да ме разберат, освен майките.
Нищо не е уредено, няма места в яслите и градините, ако пък се вредиш детето боледува, а пък ако не боледува трябва в 16.30 да го вземеш, а нали се сещате че няма такова работно време до 16.00, че да успееш да го вземеш. Много се отплеснах, извинете smile

разбирам те  good въпреки че не съм майка все още, толкова болна тема ми е "отглеждане_на_дете_в_българия"  beating  до такава степен са ми ясни нещата, че това е първопричината да не искам още да гледам дете  girl_impossible
Активен
ginger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #125 -: октомври 11, 2007, 12:50:39 »

Сигурно ще бъда порицана от много от вас, но май кариерата за мен е на първо място. Вярно, че работим за бебе, но самите шефове ми предложиха да си работя от вкъщи, когато (дай Боже) изляза в майчинство, което е перфектен вариант за мен.  good
А и аз работя с мъжа си в един екип и общо взето си водя семейството на работа laugh (или по-скоро той мен)
Честно казано знам, че няма да издържа единственото ми задължение да е да сменям памперси и да готвя. Да не говорим, че ако изоставя работата си дори и само за половин година, ще трябва после да започвам от начало.
Разбира се когато се появи малко човече може рязко да си сменя виждането, но поне засега мисля то този начин.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: октомври 11, 2007, 12:58:52 »

Сигурно ще бъда порицана от много от вас, но май кариерата за мен е на първо място. Вярно, че работим за бебе, но самите шефове ми предложиха да си работя от вкъщи, когато (дай Боже) изляза в майчинство, което е перфектен вариант за мен.  good
А и аз работя с мъжа си в един екип и общо взето си водя семейството на работа laugh (или по-скоро той мен)
Честно казано знам, че няма да издържа единственото ми задължение да е да сменям памперси и да готвя. Да не говорим, че ако изоставя работата си дори и само за половин година, ще трябва после да започвам от начало.
Разбира се когато се появи малко човече може рязко да си сменя виждането, но поне засега мисля то този начин.

Мила, никой няма да те порицае! Всеки има различна гледна точка, а и щом би могла да работиш от къщи и с мъжа ти сте си екип... звучи ми чудесно!!! Bravo
Но определено поне малко нещата ще се променят след появата на малкия човек!!! good
Активен
ginger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #127 -: октомври 11, 2007, 14:57:17 »

Мила, никой няма да те порицае! Всеки има различна гледна точка, а и щом би могла да работиш от къщи и с мъжа ти сте си екип... звучи ми чудесно!!! Bravo
Но определено поне малко нещата ще се променят след появата на малкия човек!!! good


Да си признач честно и аз предполагам, че вижданията ми тогава доста ще се променят  blush, но ще поживеем и ще видим.
А какво става с твоето малко човече, не иска ли да се показва на мама и тати вече?  heart
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: октомври 11, 2007, 15:26:05 »

А какво става с твоето малко човече, не иска ли да се показва на мама и тати вече?  heart

Ами за сега не иска!!! sad Но това е по друга тема!!!! Wink
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #129 -: октомври 14, 2007, 13:22:40 »

А какво става с твоето малко човече, не иска ли да се показва на мама и тати вече?  heart

Ами за сега не иска!!! sad Но това е по друга тема!!!! Wink

Ще дойде,сега просто иска да се погушка на топличко още малко Wink

По темата,наистина не е лесно да се реши човек да си има дете.А понякога жените стигат до ситуацията дете гледа дете просто от желание да родят(или от подмятания на родата за това,че станеш ли на 25,видиш ли,вече нямало време,защото си стара мома  crazy ).Имам една такава позната,тя е на 22 и е бременна,но честно да ви кажа не знам как ще го гледа това бебче,като още мисли само за кафета,дискотеки и дрешки  nea  Голямата й сестра е на 30 и е на същия акъл,а майка й е по цял ден на работа  huhhuh.gif ...
Наистина има момичета,които дори на 19 са достатъчно зрели да бъдат майки,но човек сериозно трябва да се замисли дали е от тях,ако иска бебче на тази възраст.Освен това е много важно да можем да понесем натиска на обществото(+родата!),което не си поплюва да критикува с повод и без повод,и да не позволяваме те по никакъв начин да повлияят на решението ни  good !Всеки на това място ще си каже "Да,ОК,аз изобщо не плащам данък обществено мнение",но стигне ли се до това маминка да ни пили на главата,че вече ни е крайно време/още ни е много рано,изведнъж се оказва,че това мнение има значение за нас и започваме да се замисляме дали пък не е права  huhhuh.gif ...Така че независимо от всякакви обстоятелства,честно трябва да си преценим какво искаме и за какво сме готови,след което да го отстояваме без да ни мигне окото.Трудно,трудно  nea ...........
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: октомври 31, 2007, 08:52:32 »

що се касае до положението с детски надбавки и изплащане на майчинство аз също съм потресена! shok как може да дават някакви си 200 лв(или поне така бяха преди)и то за няколико месеца на колко го  намалиха тоя срок на 6 или на 9 месеца е оки де ама аз как да си отгледам дететто(оставете парите то е ясно че държавата иска раждаемост но не роави нищо за да подтиква младите хора и изпобщо кои да е хора да създават деца)за толкова малко време!и какво аз да тръгна на работа и да се скапвам по цял ден и като се прибера нито къщата да не мога да си оправя нито детето си да видя и да се порадвам а за възпитание да не говорим и един ден детето ми защо е такова и има такова проблеми в детска градина или училище и в общуването като цяло "еми смаорасляк "ще каже някой и няма да сбърка!как едно семейство да отгледа и възпита добре малкия човек който за страната ни един ден ,може да е много важда личност като тя собствената мила страна не го позволява!ако не работиш как ще си позволиш да му купуваш дори неща от първа необходимост!!ето за това мнгоо хора предпочитат да имат деца след 25 6 и нагоре години и разбира се таткото да е и по-голям и зрял....а едно време нашите майки на колко са раждали и са ни гледали и сме станали хора ама времето е било друго!и държавата е била по добре устроена може би надявам се!!! good
« Последна редакция: ноември 01, 2007, 13:17:35 от maria_lakova » Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: октомври 31, 2007, 10:40:55 »

При нас положението е малко по-различно. Първо сигурно ще ме сметнете за стара nea, за6тото съм на 27 и бъдещия ми мъж, също. До сега за бебета сме говорили само принципно, той все повече иска. Аз също, но на мен основния ми проблем, е че за момента още съм във Франция и честно да ви кажа, нямам никакво желание да си раждам и най-вече, гледам детето тук. Ние бяхме студенти тук и такова ходене по мъките беше, че просто нямам думи. И сега, когато вече (пак с 300 зора) работим, ни се иска малко да си "поемем въздух"...
Иначе искам да родя преди 30, на 28-29, така, че има още малко време.


Моля не използвайте 4 и 6 вместо букви!!!
« Последна редакция: октомври 31, 2007, 18:00:43 от Bulechka_TS » Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: октомври 31, 2007, 12:53:44 »

а по отношение на нашата темичка - в момента за мен проблемът е кариерата или детераждане.
Имам усещането, че ако сега забременея трайно ще се откъсна от работата.
Valentinka 27, не си стара, аз съм на 26 и милото също.
и двамата много искаме бебче, но се тревожим за моето развитие.
много ми е трудно и се чудя как да постъпя:(
« Последна редакция: ноември 01, 2007, 13:18:07 от maria_lakova » Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #133 -: ноември 01, 2007, 13:53:07 »

а по отношение на нашата темичка - в момента за мен проблемът е кариерата или детераждане.
Имам усещането, че ако сега забременея трайно ще се откъсна от работата.
Valentinka 27, не си стара, аз съм на 26 и милото също.
и двамата много искаме бебче, но се тревожим за моето развитие.
много ми е трудно и се чудя как да постъпя:(

ivaiva,ако по принцип сте материално стабилни и ти искаш повече бебче от кариера,посвети се на семейството,но ако нямате възможност без ти да работиш,изчакайте малко.Пък и ти си още млада,не си на 40 че да се притесняваш за бебче.Въпросът е да се чувстваш сигурна и спокойна,когато забременееш,а не да се притеснявате,че нямате условия за бебето.
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: ноември 02, 2007, 10:53:42 »

Diavolinkata, въпросът не е само в паричките.
иамам нужда да се развия стабилно и да се реализирам в живота - тъй, че не знам кой е най подходящия момент да изляза 4-5 месеца извън работня процес.
просто ще откача - сутринта пак и двамата си казахме колко много искаме бебче.

 Girl_sing Girl_sing
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines